Scania R800 & R1000

مدیر انجمن: espero

نمایه کاربر
SuperLiner
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: American Truck - Car
محل اقامت: پشت فرمون

Scania R800 & R1000

پست توسط SuperLiner » 10 فوریه 2012, 04:46

اینطور که معلومه اسکانیا برای بازپس گرفتن لقب قویترین کامیون از ولوو دست به کار شده و طراحی و ساخت مدل R800 و R1000 رو شروع کرده
از گوشه و کنار شنیده میشه سعی داره مدل R800 رو تا اخر امسال و R1000 رو در سال 2013 رونمایی و به لیست محصولاتش اضافه کنه
حالا باید منتظر بود و دید اسکانیا میتونه چنین پیشرانه های قدرتمندی مثل 800 و 1000 اسب بخار رو که بتونه استانداردهای الایندگی بروزه دنیارو پاس کنه تولید کنه یا نه.
هنوز اطلاعات بیشتری مثل شکل فضای داخلی / ابعاد / مشخصات فنی .... در دسترس نیست
در رابطه با نمای بیرونی این کشنده میشه گفت از Mercedes benz MP4 Actros 2011 کپی برداری " و یا حداقل بسیار به اون شبیهه... اگر چنین کاری بکنه 100% از محبوبیتش تا حد زیادی کاسته میشه.
فکر میکنم این نوع اتاق ها با طراحی های اینده گرا و نامتعارف چندان جذابیتی نداره ... توی همین مدت کوتاهی که شکلوشمایل این مدل در دسترس کاربران قرار گرفته اکثرا از اسکانیا انتقاد کردن.

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
اختراع ایربگ توسط امریکایی ها = http://www.tt.tuningtalk.com/forum/view ... 59&t=69905
hamed68
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ...
محل اقامت: نیاوران

Re: Scania R800 & R1000

پست توسط hamed68 » 10 فوریه 2012, 08:38

به نظر من جذابیتی خاص دارد!
نمایه کاربر
ramin-am
دنده 1
نوع خودرو: 405GLX
محل اقامت: tabriz

پست توسط ramin-am » 10 فوریه 2012, 10:30

با این طرح هیچوقت یک اسکانیا رو تداعی نمیکنه ولی مثل رنو رادیانس که نسل رنو پرمیروم رو تداعی میکرد شاید با ساده سازی به نسل بعدی اسکانیا رسید .
نمایه کاربر
shahinz06
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: All American Cars
محل اقامت: شیراز

پست توسط shahinz06 » 10 فوریه 2012, 13:27

از نظر من که خیلی دیزاین جالب و دلبراه ای داره!
از ما که گذشت ، از شما نگذره انشالله...!
SHaahin BAyat
نمایه کاربر
alinek
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 207i, Rio2013,Samand
محل اقامت: Warsaw,Poland--Tehran,Iran

پست توسط alinek » 11 فوریه 2012, 16:41

سلام! شاهد نسل جدید خودروهایی هستیم که از بین مدلهای کانسپت متفاوت برگزیده شدند و برای تولید آماده شدند.در بین نسلهای نوین و ابتکاری می توان به مدلهایی از مرسدس بنز و اسکانیا اشاره نمود.و حال خواهیم دید که شرکتهای بزرگی همچو ولوو ، مان ، ایویکو و ... نیز آمادگی عرضه اقتصادی کشنده های نسل را خواهند داشت یا خیر؟.از روی مدلهای عرضه شده از سوی این دو خودروساز بزرگ می توان حدس زد که شکل و شمایل کشنده های جدید به کدام سمت و سو سوق خواهند داشت.البته همواره بر سطح ایمنی خودروها افزون شده و از مصرف سوخت کاسته خواهد شد.در جدال بین آکتروس نسل جدید و اسکانیا سری آر نسل جدید.کاملا بروزتر بودن اسکانیا مشهود است.حتی رنگ آمیزی خودروها از سبک جدید و سلیقه های نوین خبر میدهد.پس هیچ جای سرزنشی به شرکت معظم اسکانیا نخواهد بود.زیرا استراتژی و حرکت بسوی آینده ای با خودروهای هوشمند و سلیقه های این چنینی خواهد بود.به شخصه خودم انتظار دارم که شرکت معظم ولوو نیز از کانسپتی رونمایی کند که بتواند بازار نسل جدید را متنوع تر و جدابتر نماید.فاصله از طراحی و ساخت کانسپت جدید تا تولید اقتصادی راه بسیار زیادی موجود است.که با توجه به ساخته های شرکت رنو فرانسه و ایویکو کمی دور از ذهن خواهد بود پس در آینده نزدیک نمی توان از این خودروسازهای درجه 2 اروپایی شاهد تحول باشیم.در اینجا هم می توان نتیجه گرفت که سیاست گذاری در بحث تولید خودروهای کار در دست کمپانیهای بزرگی همچو مرسدس ، اسکانیا و ولوو خواهد بود.در پایان امیدوارم شاهد این مدل خودروهای تجاری در داخل ایران عزیز باشیم که با توجه به شرایط موجود کمی بعید به نظر خواهد رسید.
http://upload.tuningtalk.com/upload/scania_vs_Benz1.jpg
http://upload.tuningtalk.com/upload/scania_vs_Benz2.jpg
آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست؟
السلام علیک یا حجه الله و علی خلقه یا سیدنا و مولانا
نمایه کاربر
jalilturbo
دنده 1
محل اقامت: تهران

پست توسط jalilturbo » 11 فوریه 2012, 17:18

بدون تعصب میگم بنز خیلی قشنتگتر وبا ابهت تر هستش.اسکانیا یکجوریه انگاری میخواد آدمو بخوره !
چقدر به ماشینتون دلبستگی دارید؟
viewtopic.php?f=26&t=77716
نمایه کاربر
Actros 1861
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405-85
محل اقامت: کرمانشاه - ایران 19

پست توسط Actros 1861 » 12 فوریه 2012, 01:42

دیگه خیلی فضایی شده . ولی شبیه اکتروس شده
FC Hollywood
نمایه کاربر
alinek
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 207i, Rio2013,Samand
محل اقامت: Warsaw,Poland--Tehran,Iran

پست توسط alinek » 12 فوریه 2012, 02:16

این طرح ها معمولا پس از نظر سنجی و دریافت مدلهای طراحی شده به مرحله نهایی می رسند.بازهم باید کمپانی اسکانیا رو بخاطر اینکه داره بروز و مدرن پیش میره تحسین کرد.کاری که در طراحی ولوو هنوز دیده نشده.در طراحی آمریکای شمالی هم دیده نشده(منظورم خودروهای کار هستند.)!بنظرم این مدل اسکانیا برای سال 2013 مناسب هست.تا بببینیم بقیه هم درجا میزنند(مان،داف،رنو و ...)یا اینکه اونها هم طرحی را آماده می کنند که فراتر از یک کانسپت باشه و قابلیت تولید در تیراژ بالا رو داشته باشه یا نه؟؟؟؟؟!!!!! شکل و شمایل خودروهای آینده اینه.پس باید باهاشون کنار بیایم.اقبال عمومی هم به این رنگ هست.تداعی کننده یک روبوت هوشمنده.با چهره خشن.
آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست؟
السلام علیک یا حجه الله و علی خلقه یا سیدنا و مولانا
نمایه کاربر
SuperLiner
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: American Truck - Car
محل اقامت: پشت فرمون

پست توسط SuperLiner » 12 فوریه 2012, 06:18

اقای alinek من تا الان جایی ندیدم اسکانیا از کاربران خودروهای تجاری برای طراحی اتاق نظرسنجی کنه ... این نظرسنجی که شما میگید درخواست و پیشنهاد از سوی شرکتهای هست که بطور خاص به کار طراحی میپردازن و به عنوان مثال اسکانیا تمام این طرح هارو جمع اوری میکنه و با تلفیق و تغییر با توجه به تمایلات خودش تصمیم گیری میکنه که محصول جدیدش چه ظاهری داشته باشه.
بروز بودن ظاهر خوبه اما حدی داره ... زمانی که بنز اکتروس جدیدش رو معرفی کرد همه شوکه شدن و بعضی ها نتونستن با این نوع طراحی ارتباط برقرار کنن.
شما فرض کن در 1980 رنو رادیانس رو ارائه میکرد (منظورم اتاقشه)" چهره ی شهرو جاده بهم میریخت اکثرا حسی بیگانه ای نسبت بهش داشتن.. من فکر میکنم بیشتر کسانی که به کامیون علاقه دارن چندان مایل نیستن با این نوع طراحی ها همراه بشن... معمولا کامیون رو با ذاتی کلاسیک میشناسن و نوع نگاه مردم از کامیون تا خودروهای سواری خیلی فرق میکنه بهتر بود اسکانیا کمی از شدت کانسپتی بودنش کم میکرد... تلاش اسکانیا برای فضایی کردن محصول جدیدش فقط برای اینکه در مقابل بنز حتی از نظر طراحی ظاهری عقب نیفته.
بله شکلوشمایل کامیونهای اینده اینه ولی فکر میکنم هنوز زوده اینجور کامیونایی رو در محیط کار ببینیم ... درباره ی اقبال عمومی باید بگم چندین مرتبه کامیونهای کانسپت شرکتهای مختلف رو به همکارا نشون دادم و با جملاتی مثله > این دیگه چیه / این چرا اینجوریه / چقد بی ریخته مواجه شدم ... بنطره بنده چهره ای خشن در غالبی کلاسیک جذابتره اما خوب هرکس نظره خودشو داره.
تصویر
اختراع ایربگ توسط امریکایی ها = http://www.tt.tuningtalk.com/forum/view ... 59&t=69905
نمایه کاربر
ali_70
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
محل اقامت: K a r a j

پست توسط ali_70 » 12 فوریه 2012, 12:18

این نظرات همیشه در ابتدای عرضه یک محصول جدید وجود داره،تا اینکه مردم کم کم بهش عادت کنن
برای مثال محصولات جدید تویوتا

اما به نظرم،طراحی اکتروس جدید بیشتر به واقعیت نزدیکه تا کانسپت

ساختن یه موتور که بتونه 1000 اسب خروجی داشته باشه و استاندارد ها رو هم پاس کنه،بسیار گرون تموم می شه،قطعا هر شرکتی با احتیاط عمل می کنه(شرکت هایی مثل رنو و ... رو می گم)

راستی یک سری به این سایت بزنید
http://www.bertone.it/gallery1uk.htm

قسمت گالری،road
طراحی نسل 4 اسکانیا و نسل آر،تی ،پی اسکانیا و همچنین ایوکو یورو کارگو کار این موسسه هستش
ارسال پست

بازگشت به “کِشنده”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان