Maserati Ghibli

تصویر
ارسال پست
نمایه کاربر
A.G
کاربر فعال کلوپ ایتالیایی
پست: 707
تاریخ عضویت: 06 آپریل 2009, 20:26
محل اقامت: تهران

Maserati Ghibli

پست توسط A.G » 17 آپریل 2013, 20:04

سلام

تصویر

عضوی جدید به میراث 6 برادر از خاندان مازراتی اضافه شده عضوی که مطمئنا برای تسخیر بازار سدان های متوسط آمده و برای کسانی که خیلی مشکل مالی در این ضمینه ندارن اما خرید یک کوارتروپورت براشون گران تمام خواهد داشتن و همیشه رویای سوار شدن بر نیزه ی پوزایدون را دارند بهترین گزینه خواهد بود .
بدون شک جای خودرو های لوکس ایتالیایی در این کلاس خالی احساس میشد هر چند که خیلی ها هم معتقدند کمپانی هایی نظیر مازراتی نباید به این کلاس ها وارد شده و ارزش برند رو بالا نگه دارند اما همیشه حرف اول را سود آوری و اقتصاد موفق میزنه و فیات به این نتیجه رسیده که بهتره قسمتی از این بازار را از دست برند های موتبر آلمانی و انگلیسی و بعضعا آمریکایی بگیره .

ghibli یا گیبلای نام جدید ترین خودروی مازراتییست که به تازگی معرفی شده دارای ظاهری بسیار مشابه کواترو اما با کمی تغییرات و در کل حجمی کمتر از اون عرضه خواهد شد .

تصویر

ظاهری تهاجمی ,کاپوت کشیده و رو پایین ,جسه ای جم و جور تر و عملکری اسپرت را میتوان برای توصیف این خودرو به کار برد در کل اما از هر زاویه ای اگر این خودرو را ببینید اگر کمی با ظاهر مازراتی های قبلی آشنا باشید این را هم خواهید شناخت اسلوب طراحی جدید که در کوبانگ و کواترو شاهدیم در این خودرو هم مشاهده میشه
طرحی سیال و زیبا در کنار خطوطی منحنی اما ساده جذابیتی خاص به این خودرو داده اما همواره بر این موضوع عقیده دارم که مازراتی در این دو پروژه ی اخیر محافظه کارانه تر کار کرده مخصوصا در نمای پشت با وجود چراغ های افقی جدید و نمایی مشابه خودرو های شاید بشه گفت آلمانی حداقل من رو که راضی نمیکنه در واقع در نمای پشت چه در این مدل و چه در کواترو یاد
آئودی می افتم ! ورود پرقدرت و با تیراژ تولید بالا به بازار جهانی در کلاس های مختلف احتمالا باعث شده که طراحان این خودرو این چنین عمل کنند چون اگر به کواتروی قبلی نگاه کنیم واقعا شخصیتی متمایز داشت چه در جلو و چه در عقب و شاید هم کمی نامتعرف اما همواره معلوم بود که کار هنر ایتالیایی در اون نهفتست اما مازراتی های جدید دیگه زیادی با عرف روز کنار اومدن !!!

تصویر

اما این ها باز چیزی از مهندسی دقیق و تناسب بسیار مناسب طرح کم نمیکنه !!!

گیبلای با دو موتور v6 یا شش سیلندر وی شکل و 3 لیتری به میدان خواهد آمد لازم به ذکره که بگم یکی از این موتور ها دیزلی است که برای اولین بار در مازراتی به کار گرفته شده و این قدرت تولید شده توسط گیربکس 8 دنده اتومات به محور عقب یا در حالت Q4 که به صورت آپشن اراعه میشه به هر 4 چرخ منتقل خواهد شد.

البته اطلاعات فنی زیادی در دست نیست و کلا در همین حد بسیار کلی فعلا اعلام شده اما بنظر میرسه مازراتی فروش سالانه 50000 دستگاه را در برنامه خواهد داشت .
ارسال پست

بازگشت به “مازراتی Maserati”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان