آلفارومئو جولیتا | Alfa Romeo Giulietta

تصویر
نمایه کاربر
Alireza_MH
دنده 4
نوع خودرو: Mazda Protege
محل اقامت: تهران - پاسداران
تماس:

Re: آلفارومئو جولیتا | Alfa Romeo Giulietta

پست توسط Alireza_MH » 25 ژولای 2018, 15:59

mehdi_titan نوشته شده:
25 ژولای 2018, 13:51
سلام
من چندتا سوال داشتم
من میخوام جولیتا بگیرم ولی چندتا سوال دارم
اول اینکه من چابهار ام و ایجا اصلا بنزین سوپر نیست همون بنزین معمولی هم کیفیت خوبی نداره
دوم اینکه اینجا هواخیلی گرمه
سوم اینکه تا نزدیک ترین نمایندگی 1500 کیلومتر فاصله دارم
چهارم من زیاد اهل گاز دادن هستم و خیلی از ماشین استفاده میکنم

حالا شما اگه جای من بودین چیکار میکردین مدلی که مدنظرم هست 2014 هست که بگزدم با 160 170 میتونم پیداکنم یه ماشین حدود 60 تا کارکرد
سلام
با این شرایطی که توضیح دادین من مطلقا توصیه میکنم که جولیتا نخرید
جولیتا ماشین فوق العاده ای از نظر سواری و لذت رانندگی و هندلینگ و کیفیته و شتابش هم نسبتا مناسبه
اما یه ماشین کاملا مامانی و حساسه، همینجوریش با توجه به بوست خیلی زیاد توربو تو تهران بنزین سوپر خالی بهش نمیسازه و باید در کنارش از اکتان هم استفاده کرد، همچنین سرویس هاش همیشه باید به موقع و با دقت انجام شه.. وگرنه هزینه های خیلی سنگینی از جمله خرابی موتور رو دستتون میذاره
سرویس ها هم تا جایی یادمه هر 5000 کیلومتر باید انجام شه که شما تا بخواین برین نمایندگی و برگردین خودش 3000 کیلومتر میشه
بیشتر ماشینیه که باید به عنوان ماشین دوم استفاده شه و لای پر قو نگهش دارین تا ازش لذت ببرین.. در غیر این صورت کار عاقلانه ای نیست خریدش

در کل با توجه به شرایط شما جولیتا رو اصلا توصیه نمیکنم
حالا باید بگید دقیقا چه انتظاراتی از ماشین دارین که بشه جایگزین خوب براش پیدا کرد
Diamonds Last For Ever
mehdi_titan
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط mehdi_titan » 25 ژولای 2018, 18:30

Alireza_MH نوشته شده:
25 ژولای 2018, 15:59
mehdi_titan نوشته شده:
سلام
من چندتا سوال داشتم
اول اینکه من چابهار ام و ایجا اصلا بنزین سوپر نیست همون بنزین معمولی هم کیفیت خوبی نداره

حالا شما اگه جای من بودین چیکار میکردین مدلی که مدنظرم هست 2014 هست که بگزدم با 160 170 میتونم پیداکنم یه ماشین حدود 60 تا کارکرد
سلام
جولیتا ماشین فوق العاده ای از نظر سواری و لذت رانندگی و هندلینگ و کیفیته و شتابش هم نسبتا مناسبه
اما یه ماشین کاملا مامانی و حساسه، همینجوریش با توجه به بوست خیلی زیاد توربو تو تهران بنزین سوپر خالی بهش نمیسازه و باید در کنارش از اکتان هم استفاده کرد، همچنین سرویس هاش همیشه باید به موقع و با دقت انجام شه.. وگرنه هزینه های خیلی سنگینی از جمله خرابی موتور رو دستتون میذاره
سرویس ها هم تا جایی یادمه هر 5000 کیلومتر باید انجام شه که شما تا بخواین برین نمایندگی و برگردین خودش 3000 کیلومتر میشه
بیشتر ماشینیه که باید به عنوان ماشین دوم استفاده شه و لای پر قو نگهش دارین تا ازش لذت ببرین.. در غیر این صورت کار عاقلانه ای نیست خریدش

حالا باید بگید دقیقا چه انتظاراتی از ماشین دارین که بشه جایگزین خوب براش پیدا کرد
ممنون از جوابتون
پس فعلا باید دورشو خط بکشم :cry:
نمایه کاربر
Alireza_MH
دنده 4
نوع خودرو: Mazda Protege
محل اقامت: تهران - پاسداران
تماس:

پست توسط Alireza_MH » 26 ژولای 2018, 10:27

mehdi_titan نوشته شده:
25 ژولای 2018, 18:30
Alireza_MH نوشته شده:
mehdi_titan نوشته شده:
سلام
من چندتا سوال داشتم

سلام

ممنون از جوابتون
خواهش میکنم
اگه دنبال ماشینی میگردید که بهتون لذت رانندگی زیاد و هندلینگ خوبی بده و بتونید روزمره سوار شید و با خیال راحت به ماشین فشار بیارین و با شرایط منطقه شما هم سازگار باشه فکر میکنم مزدا 3 نیو بهترین گزینه باشه
Diamonds Last For Ever
mehdi_titan
شروع حركت

پست توسط mehdi_titan » 28 ژولای 2018, 09:51

Alireza_MH نوشته شده:
26 ژولای 2018, 10:27
mehdi_titan نوشته شده:
25 ژولای 2018, 18:30
Alireza_MH نوشته شده:
mehdi_titan نوشته شده:
سلام
من چندتا سوال داشتم

سلام

ممنون از جوابتون
خواهش میکنم
اگه دنبال ماشینی میگردید که بهتون لذت رانندگی زیاد و هندلینگ خوبی بده و بتونید روزمره سوار شید و با خیال راحت به ماشین فشار بیارین و با شرایط منطقه شما هم سازگار باشه فکر میکنم مزدا 3 نیو بهترین گزینه باشه
مزدا 3 مدل 96 داشتم خوشم نمیاد
به دلم نمیشینه
شاید برم ماکسیما بگیرم
نمایه کاربر
kavehzare
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: جولیتا

پست توسط kavehzare » 01 آگوست 2018, 10:31

با سلام
البته من به هیچ عنوان قبول ندارم که جولیتا ماشین ظریفیه و برعکس ظاهرش اتفاقا خیلی هم بقول معروف سگ جونه و همین الان هم تو ایران مدلهایی با کارکردهای بالای 200 هزارتا هست که واقعا بجز ادوات مصرفی خرج خاصی رو برای صاحباش نداشته ( البته قیمت قطعاتش گرونه که این رو اکثر خودروهای خارجی دارن کم و بیش )
در مورد بنزین هم نگرانی خاصی نداره من هر وقت سوپر باشه میزنم و هر وقت هم نباشه یه باک 60 لیتری با یه اکتان بوستر مارک worth ، خیلی هم خوب کار میکنه و واقعا مشکلی باهاش ندارم
در مورد سرویسهاش هم که هر 10 هزار کیلومتر یه بار میری سرویس و اگر که گارانتی هم تموم شده باشه لازم نیست برین نمایندگی و هر تعویض روغنی میتونه براتون سرویس هاش رو انجام بده
در آخر هم اینو بگم لذت رانندگی جولیتا واقعا بالاست و کسی که عادت کنه به این ماشین سخت بتونه با چیز دیگه ای جایگزین کنه
اینم بگم ماشینهای بنده قبل از جولیتا اینا بودن به ترتیب و بغیر از ایرانی ها : ماکسیما دنده ای مدل 87 ، اپتیما 2013 ، جک اس 5 ، لتیتود 2013 ، کیزاشی ، جک جی 5 ، وراکروز 2012
زنگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
نمایه کاربر
Reza.IL76
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مترو - اسنپ - تاکسی
محل اقامت: Shiraz

پست توسط Reza.IL76 » 07 آگوست 2018, 00:27

kavehzare نوشته شده:
01 آگوست 2018, 10:31
با سلام
البته من به هیچ عنوان قبول ندارم که جولیتا ماشین ظریفیه و برعکس ظاهرش اتفاقا خیلی هم بقول معروف سگ جونه و همین الان هم تو ایران مدلهایی با کارکردهای بالای 200 هزارتا هست که واقعا بجز ادوات مصرفی خرج خاصی رو برای صاحباش نداشته ( البته قیمت قطعاتش گرونه که این رو اکثر خودروهای خارجی دارن کم و بیش )
در مورد بنزین هم نگرانی خاصی نداره من هر وقت سوپر باشه میزنم و هر وقت هم نباشه یه باک 60 لیتری با یه اکتان بوستر مارک worth ، خیلی هم خوب کار میکنه و واقعا مشکلی باهاش ندارم
در مورد سرویسهاش هم که هر 10 هزار کیلومتر یه بار میری سرویس و اگر که گارانتی هم تموم شده باشه لازم نیست برین نمایندگی و هر تعویض روغنی میتونه براتون سرویس هاش رو انجام بده
در آخر هم اینو بگم لذت رانندگی جولیتا واقعا بالاست و کسی که عادت کنه به این ماشین سخت بتونه با چیز دیگه ای جایگزین کنه
اینم بگم ماشینهای بنده قبل از جولیتا اینا بودن به ترتیب و بغیر از ایرانی ها : ماکسیما دنده ای مدل 87 ، اپتیما 2013 ، جک اس 5 ، لتیتود 2013 ، کیزاشی ، جک جی 5 ، وراکروز 2012
سلام ممنون از توضیحات کامل و خوبتون

منم به عنوان مالک جولیتا ( البته مالک سابق جولیتا :smile: ) کاملا با حرفاتون موافقم

متاسفانه تو ایران جا افتاده که آلفارومئو خیلی ناز نازیه و خیلی زود خراب میشه در حالی که یکی از سخت جون ترین خودروهای اروپایی همین آلفارومئوس و حتی مدل استلویو در آخرین فصل تاپگیر رقباش که رنجروور و ولوو بود رو شکست داد و سه تا مجری هم قبول کردن که آلفا بهترینه

من دفترچه ماشین رو به دقت خوندم باید از بنزین با اکتان 95 به بالا استفاده شه

در ضمن بر خلاف نظر دوست میتسو سوارمون سرویس های آلفا هر 10 هزار کیلومتر هست ( به استثنای سرویس اولیه 5 هزار )

جالبه من خودم خیلی رو ماشین حساسم و رفتم نمایندگی به مسئولش گفتم میخوام زود تر از موعد سرویس ماشین رو انجام بدم بهم گفتن هیچ نیازی به این کار نیست و مسئولش میگفت اتفاقا تعویض زود به زود روغن نه تنها خوب نیست بلکه به دلیل خاصیت چسبندگی بالای روغن نو به موتور آسیب وارد میکنه و اتفاقا بهم پیشنهاد کرد بهترین زمان تعویض روغن هر 11 هزار کیلومتر هست

در ضمن تو دفترچه اش نوشته جولیتاهای 1.4 توربو مولتی ایر هم 15 هزار تا باید سرویس بشن که شرکت آلفا به دلیل کیفیت پایین تر بنزین اونو به 10 هزار کاهش داده

نکته خیلی جالب لیست سرویس دوره ای جولیتا 1.8 سوپرشارژر ولوچه هست که اصلا کیلومتری براش تعریف نشده و باید سر یک سال تعویض بشه.یعنی تو این یک سال هر چقدر هم ماشین کار کنه هیچ مشکلی نداره

آمپر ماشین هم همیشه روی 90 ثابته و بر خلاف خودروهای فرانسوی ایرانی و وارداتی اصلا داغ نمیکنه

در ضمن بابت اون سوالی که در مورد حجم روغن با فیلتر پرسیده بودید و جواب ندادم عذرخواهی میکنم یه مدت بود اصلا فروم نمیومدم

حجم روغن موتور با فیلتر 3.5 لیتر و حجم مایع Cooling انجین هم 5.7 لیتر میباشد ( منبع سایت Selenia تولید کننده رسمی روغن های آلفا رومئو )
جانا قبول گردان این جست و جوی ما را *** بنده و مرید عشقیم برگیر موی ما را

بی ساغر و پیاله درده میی چو لاله *** تا گل سجود آرد سیمای روی ما را
نمایه کاربر
kavehzare

پست توسط kavehzare » 11 آگوست 2018, 15:47

ممنون و سپاسگزارم از لطفتون :-)
صحنه پیوسته بجاست
Fazel1356

پست توسط Fazel1356 » 14 آگوست 2018, 08:29

سلام دوستان جولیتا سوار
اگه عاشق جولیتا شده باشید ولی بنزین سوپر گیرتون نیاد چکار می کنید؟
نمایه کاربر
Reza.IL76
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مترو - اسنپ - تاکسی
محل اقامت: Shiraz

پست توسط Reza.IL76 » 15 آگوست 2018, 11:10

Fazel1356 نوشته شده:
14 آگوست 2018, 08:29
سلام دوستان جولیتا سوار
سلام اگه مثل من عاشق واقعی جولیتا باشید و بنزین سوپر گیر نیاد مثل همین یکی دو ماه پیش ماشین رو تو خونه گذاشته بودم و ازش استفاده نمیکردم :smile: :smile: :smile:

ولی خب میشه به جای بنزین سوپر , بنزین معمولی با اکتان استفاده کرد

من علاوه بر بنزین سوپر , اکتان ناس هم از نمایندگی خریداری میکردم و یک سومش رو میریختم تو باک

ولی اگه بخواید بنزین معمولی استفاده کنید باید برای هر باک بنزین یه اکتان کامل تو باک خالی کنید

این توصیه خود نمایندگی هست

تو خود دفترچه هم نوشته باید و حتما بنزین با اکتان 95 به بالا استفاده کنید

در ضمن کمبود بنزین سوپر فقط برای مالکین آلفا مشکل ایجاد نکرده و تمام خودروهای توربوشارژر از رنو کپچر و تلیسمان گرفته تا بی ام و X4 و 730 همگی درگیر این موضوع هستند و دیده شده برای هزینه کمتر از ریختن اکتان خودداری کردن که هزینه تعمیر هنگفتی روی دست مالکین گذاشته
جانا قبول گردان این جست و جوی ما را *** بنده و مرید عشقیم برگیر موی ما را

بی ساغر و پیاله درده میی چو لاله *** تا گل سجود آرد سیمای روی ما را
نمایه کاربر
kavehzare

پست توسط kavehzare » 15 آگوست 2018, 14:21

Fazel1356 نوشته شده:
14 آگوست 2018, 08:29
سلام دوستان جولیتا سوار

بنزین معمولی بزنید با اکتان هیچ مشکلی هم پیش نمیاد ، البته درسته که نوشته از سوخت با اکتان نامبر 95 به بالا استفاده کنید رو در باک و همچنین دفترچه خودرو ، ولی اینو در نظر بگیرید این درجه از اکتان بیشترین پرفورمانس رو برای این موتور ایجاد میکنه و اگه اکتان پایینتر هم بریزید فقط قدرت دریافتیتون کمتر میشه و این نیست که برای خودرو مشکل حادی پیش بیاد ولی خیالتون راحت باشه با بنزین معمولی و اکتان بوستر اوکی اوکیه
صحنه پیوسته بجاست
ارسال پست

بازگشت به “آلفارومئو Alfa Romeo”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان