تعميرگاه مجازي پرايد

تصویر مباحث مربوط به مدلهای مختلف پراید (صندوقدار، هاچبک، 141، 132 و 111 ، 131 و...)

مدیران انجمن: DEATH, morbid

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
Omid2ef
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Praid
محل اقامت: یزد

Re: تعميرگاه مجازي پرايد

پست توسط Omid2ef » 12 اکتبر 2017, 15:25

Reza.20 نوشته شده:سلام دوستان
دیشب آمپر آب ماشین ما تا خط قرمز اومد. امروز چک کردم رادیاتور اصلا اب نداشت اما قمقمه پر آب بود. همچین چیزی درسته؟
به نظرم میرسه اب از قمقمه نمیره به رادیاتور.
اسمش روشه دیگه منبع انبساط وقتی ماشین جوش میاره اب منبسط میشه حجمش بیشتر میشه و مریزه تو منبع انبساط وقتی خنوک میشه حجم اب کم میشه دوباره رادیاتور اب میکشه از منبع انبساط....در چند صورت اب تو منبع انبساط میمونه یک اینکه لوله هاش گرفته باشن..یا از یه جایی هوا بکشه اب برنگرده....۲ اینکه فن عمل نکرده یا دیر عمل کرده اب شروع میکنه به جوشیدن و حجمش هی بیشتر میشه و مریزه تو منبع انبساط اگه فن بازم عمل نکن منبع انبساطم پر میشه و اونجا هم اب مریزه بیرون..اگه فن عمل نکنه ادامه پیدا میکنه تا حجم اب تو رادیاتور کم میشه و دیگه اب بخار میشه کم کم.........و فکر کنم وقتی حجم اب تا یه حد خاصی تو رادیاتور کم بشه قادر به این نیست که اب وقتی سرد شده دوباره از منبع انبساط بکشه چون جاش هوا گرفته زور بزن نمیتونه........

نمایه کاربر
Mehr7400
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 2011 Toyota Aurion
محل اقامت: کرج

پست توسط Mehr7400 » 12 اکتبر 2017, 15:42

دیشب آمپر آب ماشین ما تا خط قرمز اومد. امروز چک کردم رادیاتور اصلا اب نداشت اما قمقمه پر آب بود. همچین چیزی درسته؟
درب باک رو عوض کنید
بله همچین چیزی ممکنه!
موفق باشید

Bebeto
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 131
محل اقامت: ایران 99

پست توسط Bebeto » 12 اکتبر 2017, 16:25

Mehr7400 نوشته شده:
درب باک رو عوض کنید
بله همچین چیزی ممکنه!
موفق باشید
البته ایشون منظورش درب رادیاتوره

00:00:01
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط 00:00:01 » 12 اکتبر 2017, 18:05

امروز‌دادیم بکی از‌دوستان دیسک و صفحه عوض‌کرد موقع عوض کردن یه قطعه روی گیربوکس رو عوض کرد که ۲۰۰۰ تومن بیشتر‌پولش نبود به‌حدی کلاچ نرم شده که اصلا انگار‌کلاچ نداری ! یعنی با انگشت کوچیکت کلاچ تا اخر میچسبه. حالا اون چی بود خدا میدونه ...
من نه منم ..

Omid2ef

پست توسط Omid2ef » 12 اکتبر 2017, 18:17

Omid2ef نوشته شده:
اسمش روشه دیگه منبع انبساط وقتی ماشین جوش میاره اب منبسط میشه حجمش بیشتر میشه و مریزه تو منبع انبساط وقتی خنوک میشه حجم اب کم میشه دوباره رادیاتور اب میکشه از منبع انبساط....در چند صورت اب تو منبع انبساط میمونه یک اینکه لوله هاش گرفته باشن..یا از یه جایی هوا بکشه اب برنگرده....۲ اینکه فن عمل نکرده یا دیر عمل کرده اب شروع میکنه به جوشیدن و حجمش هی بیشتر میشه و مریزه تو منبع انبساط اگه فن بازم عمل نکن منبع انبساطم پر میشه و اونجا هم اب مریزه بیرون..اگه فن عمل نکنه ادامه پیدا میکنه تا حجم اب تو رادیاتور کم میشه و دیگه اب بخار میشه کم کم.........و فکر کنم وقتی حجم اب تا یه حد خاصی تو رادیاتور کم بشه قادر به این نیست که اب وقتی سرد شده دوباره از منبع انبساط بکشه چون جاش هوا گرفته زور بزن نمیتونه........
این تازه کشف کردم خیلی ها میپرسیدن قمقمه پر بوده ولی رادیاتور خالی بوده..چطوری اب نکشیده همه بلا استثنا میگفتن در رادیاتور خراب بوده شیلنگ خراب بود هوا میکشیده تا یه حدی اثر داره ولی نه تا این حد.....وقتی اب رادیاتور تا یه حد خالی بشه چون هوا جاشو میگیره دیگه نمیتونه اب برگردونه..مثه نی تو نوشابه شما اول باید هوای تو نی خالی کنید تا نوشافه جاش بگیره ولی چون حجم هوا تو رادیاتور زیاد شده دیگه نمیتونه اب برگردونه

Reza.20
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: فعلا پراید -متاسفانه

پست توسط Reza.20 » 12 اکتبر 2017, 19:24

این طور که فهمیدم باید از بالای رادیاتور آب بریزم و شلنگ پایین رادیات رو هم باز کنم تا هواش خالی بشه. اوکی؟

Omid2ef

پست توسط Omid2ef » 12 اکتبر 2017, 19:55

[quote="Reza.20"]این طور که فهمیدم باید از بالای رادیاتور آب بریزم و شلنگ پایین رادیات رو هم باز کنم تا هواش خالی بشه. اوکی؟[/quote هیچ کاری نمخاد بکنی فقط رادیاتور پر کن و بیبین چیشده جوش اورده که ابش خالی شده

نمایه کاربر
Mehr7400
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 2011 Toyota Aurion
محل اقامت: کرج

پست توسط Mehr7400 » 12 اکتبر 2017, 21:53

Bebeto نوشته شده:
Mehr7400 نوشته شده:
درب باک رو عوض کنید
بله همچین چیزی ممکنه!
موفق باشید
البته ایشون منظورش درب رادیاتوره
درسته حواسم نبود!!! :smile:

bluetoothm
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید صبا ۸۸

پست توسط bluetoothm » 13 اکتبر 2017, 15:25

Omid2ef نوشته شده:
Reza.20 نوشته شده:این طور که فهمیدم باید از بالای رادیاتور آب بریزم و شلنگ پایین رادیات رو هم باز کنم تا هواش خالی بشه. اوکی؟[/quote هیچ کاری نمخاد بکنی فقط رادیاتور پر کن و بیبین چیشده جوش اورده که ابش خالی شده
سلام
تجربیاتی که در مورد منبع انبساط و رادیات پراید داشتم درسته ابتدایی هستش ام شاید به درد بعضی از دوستان بخوره:
۱.سر منبع یه ورودی داره یه خروجی.اگر این دو برعکس وصل بشن که متداول هم هست،اب از رادیات سر ریز می شه و به منیع میره اما دیگه برگشتی در کار نیست و باعث پر شدن اب در منع می شه.
۲.اب همیشه باید بین خط min وmax باشه و اگر از خط حداکثر بیشتر باشه بازم اب رو رادیات نمی تونه بکشه و دوباره منبع پر و یا سر ریز می شه.
3.بعد از شش سال که تو این مدت سه تا پراید عوض کردم همگی کم یا زیاد بلاخره نیاز به سر ریز اب پیدا می کردن تا چند ماه پیش می خواستم دینام رو دربیارم زانوی پلاستیکی (همه پرایدها پلاستیکی هستن) که مال بخاری هست و اگر در بیاد کل اب موتور تقریبا تخلیه می شه شکست و رفتم نو خریدم.اما بعدش نیاز به سر ریز اب بیشتر شد تا جایی که هفته ای یک بار باید این کار رو می کردم.و بلاخره با خرید همون زانو،جنس فولاد و کمی تفلون بعد از سالها لذت کم نشدن اب بعد از چند ماه رو چشیدم.(ببخشید اخرین مورد بیشتر خاطره شد)

bluetoothm
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید صبا ۸۸

پست توسط bluetoothm » 13 اکتبر 2017, 15:29

ماشین بدون مشکل کار می کنه اما وقتی دور موتور بالاتر از سه هزار باشه و گاز رو رها کنم چند تا صدای ترقه از تو اگزوز میاد.وقتی ماشین سرد باشه صدا کمتره و وقتی گرم می شه کاملا مشهوده.(وایر و شمع و منبع اگزوز هم نو هست)

ارسال پست

بازگشت به “پراید Pride - سایپا”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان