آپشن هاي دست ساز پرايد

تصویر مباحث مربوط به مدلهای مختلف پراید (صندوقدار، هاچبک، 141، 132 و 111 ، 131 و...)

مدیران انجمن: hexagon, DEATH

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
bigwig
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پيش بسوي پورشه
محل اقامت: رضائيه

آپشن هاي دست ساز پرايد

پست توسط bigwig » 01 ژوئن 2010, 02:22

هدف من از ايجاد اين تاپيك اينكه ما بتونيم به كمك هم آپشن هاي خارق العاده و ابتكاري رو كه تو ماشين هاي روز دنيا استفاده مي شن رو روي سلطان جاده ها قرار بديم...
من خودم تازه آينه هامو برقي كردم... خودم نصب كردم و سيم كشي كردم.. اصلا نميشه از سيم كشي سوكت كليد كنترل آينه ها سر در آورد؛ هرجا تو اينترنت هم گشتم نبود؛باطري سازا هم سردر نمي آوردن؛ پدرم در اومد تا پيدا كردم؛ حتما همه از اين قبيل مشكلات دارن...
يا چراغ هاي راهنماي روي سپر رو تبديل به چراغ كوچك شب و چراغهاي شب كوچولو رو تبديل به راهنما كردم... خيلي راحت و زيبا... يا چراغ دنده عقب سمت راننده رو مه شكن و سمت شاگرد رو چراغ دنده عقب كردم...يه لوله از كولر و بخاري واسه سرنشينان عقب از كنار دنده و دست ترمز كشيدم...يه صفحه پشت آمپر ابتكاري درست كردم كه آبي باشه (آخيه مال كاربراتوريا با عوض كردن چراغ حل نميشه)... وصل مهتابي آبي رنگ 220 ولت زير شاسي به جاي نئون...همرنگ كردن توي درها با صندليا... و كلي ابتكار جديد... همشون ارزون و عملي ... راحت و زيبا... حالا يكي يكي مفصل توضيح ميدم... فداي همه تيونينگ تالكياااااااااااااااااااا

نكته مهم : عكس واسه كارامون فراموش نشه.
سعي كنيم ساده و ارزون باشن تا همه استفاده كنن.
اگه ايده اي دارين حتما بگين.
كارايي كه شما تا حالا كردين بگين تا ما هم استفاده كنيم.
نمایه کاربر
amirpalang
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید صبا

Re: آپشن هاي پرايد

پست توسط amirpalang » 01 ژوئن 2010, 09:26

سلطان جاده ها!!!!!!!!!!
با عرض معذرت از تمامی پراید سوارهای عزیز (از جمله خودم)، خدمت این دوست خوب بگم که این تعبیرتون بیشتر شبیه لطیفه بود
عرض کنم که 2 هفته پیش به همراه خانواده راهی شمال از مسیر جاده چالوس (جای همتون خالی)شدیم باور کنید خستگی که این ماشین (خیر سرش نو) به من داد با پیکان 79 بابام هم تا بحال تجربه نکرده بودم. فرمون سفت،صندلیهای ناراحت،صدای باد و زرزر داشبورد و از همه بدتر هندلینگ ماشین تو پیچها.من این مسیر رو قبلا بارها با پژو و مخصوصا سمند رفته ام خداییش دوستانی که پراید رو با سمند و پژو مقایسه می کنند و بهش نمره بهتری میدن واقعا کم لطفی می کنند.
نمایه کاربر
siavash brazil
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ix 45 - Charger 2008
محل اقامت: وطن تهران کیش

پست توسط siavash brazil » 01 ژوئن 2010, 09:37

bigwig نوشته شده:هدف من از ايجاد اين تاپيك اينكه ما بتونيم به كمك هم آپشن هاي خارق العاده و ابتكاري رو كه تو ماشين هاي روز دنيا استفاده مي شن رو روي سلطان جاده ها قرار بديم...
من خودم تازه آينه هامو برقي كردم... خودم نصب كردم و سيم كشي كردم.. اصلا نميشه از سيم كشي سوكت كليد كنترل آينه ها سر در آورد؛ هرجا تو اينترنت هم گشتم نبود؛باطري سازا هم سردر نمي آوردن؛ پدرم در اومد تا پيدا كردم؛ حتما همه از اين قبيل مشكلات دارن...
يا چراغ هاي راهنماي روي سپر رو تبديل به چراغ كوچك شب و چراغهاي شب كوچولو رو تبديل به راهنما كردم... خيلي راحت و زيبا... يا چراغ دنده عقب سمت راننده رو مه شكن و سمت شاگرد رو چراغ دنده عقب كردم...يه لوله از كولر و بخاري واسه سرنشينان عقب از كنار دنده و دست ترمز كشيدم...يه صفحه پشت آمپر ابتكاري درست كردم كه آبي باشه (آخيه مال كاربراتوريا با عوض كردن چراغ حل نميشه)... وصل مهتابي آبي رنگ 220 ولت زير شاسي به جاي نئون...همرنگ كردن توي درها با صندليا... و كلي ابتكار جديد... همشون ارزون و عملي ... راحت و زيبا... حالا يكي يكي مفصل توضيح ميدم... فداي همه تيونينگ تالكياااااااااااااااااااا

در مورد اضافه کردن به قول اپشن به روی پراید اگر خودتون دست به اچار باشین که شما هستید
و بخواین با ذوق و علاقه خودتون یک سری نواقص و کبمودهای موجود در این ماشین رو بر طرف کنید
100% ارزش داره و تبریک میگم بهتون بخاطر زحمتی که بابتش میکشین
اما نه اگر بخواین بدین بیرون با صرف هزینه زیاد براتون انجام بدن کار کاملا غلط و اشتباهی هست
در کل از جنبه اقتصادی هم به قضیه نگاه کنید تمامی تغییرات صورت گرفته توصسط شما در زمان فروش به چشم مشتری نمیاد و ریالی از هزینه های پرداختی رو مشتری زمان خرید ماشین از شما پرداخت نمیکنه
پس بهتره کارهایی که انجام میدین کم هزینه باشه و 100% خودتون با ذوق و سلیقه انجامش بدین
407 0 206 0919
سیاوش.
نمایه کاربر
Abtin_p
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید85هیدرولیک-سمند
محل اقامت: ایران ٤٧

پست توسط Abtin_p » 01 ژوئن 2010, 10:26

amirpalang نوشته شده:سلطان جاده ها!!!!!!!!!!
با عرض معذرت از تمامی پراید سوارهای عزیز (از جمله خودم)، خدمت این دوست خوب بگم که این تعبیرتون بیشتر شبیه لطیفه بود
سلام دوست عزیز قصد جسارت ندارم، اما هرکس به وسیله زیر پاش به چشم بهترین نگاه میکنه، مثلا خود من، تا پراید خودم مونده حاضر نیستم پشت رل سمند آقای پدر بشینم و جایی برم، مگر خانوادگی بخوایم جایی بریم و آقای پدر هم حوصله پشت رل نشستن رو نداشته باشن که من پشت سمند بشینم.
علاقه ای هم که به این ( فنقلی- Fengheli ) خودم دارم به سمند ندارم؛ البته شاید اگر بعدا ماشین رو تعویض و ماشین دیگه ای بگیرم باز هم به اون ماشین همین حسی رو داشته بام که به این ماشین دارم.
bigwig نوشته شده:هدف من از ايجاد اين تاپيك اينكه ما بتونيم به كمك هم آپشن هاي خارق العاده و ابتكاري رو كه تو ماشين هاي روز دنيا استفاده مي شن رو روي سلطان جاده ها قرار بديم...

موفق باشی دوست عزیز و امیدوارم که همونطور که گفتی عکس فراموش نشه!
بهتر بود در ابتدا از کارهای خودت هم عکس میذاشتی
نمایه کاربر
javad6463
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Samand LX EF7-93
محل اقامت: بیرجند

پست توسط javad6463 » 01 ژوئن 2010, 10:28

سلام به همه. قبوله من از حالا خودمو جزو كلوب پرايد بدونم؟! بهر حال من پررو بازي در ميارم ديگه!! اي بابا. من اصولاً پرايد رو براي توي شهر و مصرف روزانه گرفتم. اصولاً فكر مي كنم آپشنو اين چيزا براش كشكه! يعني يه جورايي بهش نميادا البته اين نظر شخصيه. من كلاً با پرايد حال نمي كنم و بيشتر از اينكه حال نكنم ازش مي ترسم!! هم بخاطر كيفيت پايين هم بخاطر اينكه رانندگي باهاش خت تره! سخت تر از اينت بابت مي گم كه فرمونش هيدروليك نيس و خيلي هنر ميخواد تا كاري دست خودت ندي وقتي از پشت فرمون هيدروليك ميري پشت پرايد! من كلاً توي فضاي پژو رانندگي كردم. قديما كه پژو داشت بابام و الان كه به جبر شرايط مجبور شد روآ بگيره! حاضر نشد پرايد بخره. منحرف نشم. يه سري آپشن هايي براش خوبه و بهش هم مياد. اما يه سري چيزايي فكر مي كنم خرج اضافه س! اگه آدم پولش برسه و مبتونه پول بيشتري بده قطعاً بايد از پرايد مهاجرت كرد!! پس به سرمايه گذاري و دل خوش كني نمي ارزه! نظر من اينه!
نمایه کاربر
bigwig
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پيش بسوي پورشه
محل اقامت: رضائيه

پست توسط bigwig » 01 ژوئن 2010, 11:26

دوستان پرايد من هاچبك مدل 75 يعني كره است... صندلي هاش نرم نرم در حد سمند ال ايكس... كمپرسور ترمزش كره است كه با يك اشاره نه مثل اي بي اس اما بهتر از پرايد هاي ديگه خيلي بهتر از اونا واي ميسته مخصوصا با تاير هاي نرمي مثل كوموهو كه زيرشه عكس العملش بهترهم هست... من تو راه دانشگاهمون كه خارج از شهره چون دير مي كنم هميشه با 150 تا مي رونم... خوشبختانه هيچ صداي بادي هم به گوشم نمي خوره... اگه زواياي در و درز و شيشه ها و زوار ها درست باشه صدايي نميآد... فرمان هيدروليك هم جزو همين آپشن هاست كه صحبتش شده... البته چند وقت پيش يه سيستم نيم هيدروليك تو تراكتورهاي قديمي ديدم كه خيلي فكرمو مشغول كرده كه رو پرايد اجراش كنم...( :fly: ) در مورد قيمتش... يكي از رفقا كل تودوزي و درها و داشبرد و سينه و خلاصه كل فضاي اتاق رو به رنگ كرمي متمايل به شيري در آورده بود... كلا 150 تا خرجش كرده بود اما وقت فروش 200 تا بالاتر از قيمتش فروخته بود...

در هر صورت اين كارا واسه كسايي كه تو كف ماشين هاي ديگه هستن در حد يه لطيفه است... اما واسه ماها جذابه... من كل آينه برقي رو با 16 تومن تموم كردم.البته يه كمي هم سيم و لنت! ولي مطمئنم وقت فروش همين آينه برقي چشم خريدارو مي گيره و به عيب هاي ديگه توجه نمي كنه...! مي دوني كه عقل ما ايرونيا به چشممونه...!!!!!!

در انتها هدف من از اين تاپيك ارائه ايده ها و راههاي عملي و ارزون بوده نه بحث در مورد اينكه ارزش داره يا نه... واسه بررسي ارزش اين مسئله فكر مي كنم فقط نظر سنجي كفايت مي كنه...
نمایه کاربر
alirsj
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط alirsj » 01 ژوئن 2010, 12:23

سلام
به نظر من ، ذوق و سلیقه شما برای انجام چنین کارهایی ستودنیه . اسائه ادب خدمت دوستان نباشه ، اکثر ماها حوصله چنین کارها رو نداریم و شاید بعضی از ماها به جای تشویق و تمجید برای این ابتکارات ، همدیگر رو منصرف بکنیم . اما انجام این کارها ، حتی چنانچه مستلزم صرف وقت زیادی هم باشه نه تنها عیب نیست بلکه به خاطر اینکه یه کار مفیدی انجام شده حسن هم هست .
منم برای انجام این آپشن ها علاقه زیادی دارم و یکی دوتا کار برقی معمولی انجام دادم .
مثلا :
1 - گذاشتن چراغ برای درب داشبورد (با روشن شدن چراغ پشت آمپر روشن میشه ، با بستن در داشبورد مثل در یخچال چراغ خاموش میشه)
2- تعویض لامپ سقف با 10 تا LED ده میلیمتری که داخل اتاق رو مثل نور مهتابی روشن میکنه
3 - نصب دو تا لامپ زیر درب موتور که با کلید کشویی روشن خاموش میشه
4 – نصب دو عدد پروژکتور زیر سپر با نصب کلید چراغ دار به همراه رله
اگه خواستید در فرصت های بعدی عکس هم براتون میزارم.
به هر حال به خاطر پشت کارت در کارها بهت تبریک میگم .
خیرپیش
نمایه کاربر
ABC
مدیر بازار و مشاوره ی خرید خودرو
نوع خودرو: سری 4

پست توسط ABC » 01 ژوئن 2010, 12:29

به نظر من اضافه کردن وسایل راحتی و آپشن به هر وسیله ای که سوار میشید ارزش قایل شدن برای راحتی خود آدمه و ربطی به نوع وسیله نداره
به عنوان مثال نمیشه به کسی که روی پیکان کولر بزاره خندید! چون اون برای راحتی خودش ارزش قائل شده و این برای من معنی خوب میده تا بد
البته با خز و خیل بازی مخالفم.
Simple past,simply past. Screw it all
alijs
نوع خودرو: پرايد صبا 86

پست توسط alijs » 01 ژوئن 2010, 13:50

سلام
مي خوام تو در هاي پرايدم چراغ خطر وصل كنم كه وقتي در رو باز مي كني ديده بشه به نظر شما چراغ آماده اي براي اينكار موجود هست؟
نمایه کاربر
ABC
مدیر بازار و مشاوره ی خرید خودرو
نوع خودرو: سری 4

پست توسط ABC » 01 ژوئن 2010, 13:59

آره هست
هم نوع لامپیش هست هم led هم میشه با چسب دورو چسبوند همونجایی که در باز میشه و هم میشه در رو سوراخ کرد! و با پیچ بست.
Simple past,simply past. Screw it all
ارسال پست

بازگشت به “پراید Pride - سایپا”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad.a1988 و 8 مهمان