تاپيك جامع صافكاري و نقاشي پرايد

تصویر مباحث مربوط به مدلهای مختلف پراید (صندوقدار، هاچبک، 141، 132 و 111 ، 131 و...)

مدیران انجمن: morbid, DEATH

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
Omid2ef
دنده 1
نوع خودرو: Praid
محل اقامت: یزد

Re: تاپيك جامع صافكاري و نقاشي پرايد

پست توسط Omid2ef » 03 مارس 2018, 14:23

Amirali1397 نوشته شده:
01 مارس 2018, 11:25
سلام دیروز امتحان کردم که آیا پولیش چیزی از حجم رنگ رو بر میداره اون هم با دستمال گازی و فشار زیاد روی چند رنگ مختلف متالیک و غیر متالیک نتیجه برام جالب بود ضمنا جنس پولیش نرم جلاسنج
تصویر
تصویر
تصویر
پولیش زدن با دست کار بیهوده ایه...شما با دستگاه پولیش بزن نتیجرو میبینی...دستگاه پولیش تو بازار مدلای کوچیکش هم هست قیمت ۹۰ تومن...
Amirali1397
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید se 96
محل اقامت: هرمزگان

پست توسط Amirali1397 » 03 مارس 2018, 14:49

Omid2ef نوشته شده:
03 مارس 2018, 14:23
Amirali1397 نوشته شده:
01 مارس 2018, 11:25
سلام دیروز امتحان کردم که آیا پولیش چیزی از حجم رنگ رو بر میداره اون هم با دستمال گازی و فشار زیاد روی چند رنگ مختلف متالیک و غیر متالیک نتیجه برام جالب بود ضمنا جنس پولیش نرم جلاسنج
تصویر
تصویر
تصویر
پولیش زدن با دست کار بیهوده ایه...شما با دستگاه پولیش بزن نتیجرو میبینی...دستگاه پولیش تو بازار مدلای کوچیکش هم هست قیمت ۹۰ تومن...
بنده نظرم همینه با دستگاه پولیش زدن خیلی بهتره
ولی این رو عرض کردم بیشتر دوستان با دست پولیش میزنن و خیلی ها نظر میدن رنگ رو بر میداره من رو خیلی از چیزهای رنگی پولیش با دستمال کاغذی که زبره زدم ولی یک ذره رنگ هم بر نداشت
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه
نوع خودرو: Beep beep

پست توسط BabyBoy » 04 مارس 2018, 08:48

سلام!
آقا خیلی ها نظر ندادن تا جایی که یادمه، من بودم که اصرار دارم به این قضیه. :smile:
در مورد روش کار پولیش و اینکه چرا باعث برداشت لایه رنگ میشه رو میتونید توی اینترنت ببینید تا این قضیه رو بهتر متوجه بشید، اما خوب اونا هم به صورت تئوری حرف میزنن، عملی چی میشه پس؟ :cool:
خوب این قضیه اش یکم فرق داره! ببینید کلا ضخامت رنگ همونجور که خودتون اندازه گرفتید حدود 100 میکرونه، حالا شما با پاک کردنش توسط دستمال کاغذی اگر انتظار داشتید رنگ رو روی دستمال ببینید باید بگم که خوب نمیشه، چون کل رنگ اگر پاک بشه و بیاد روی سطح دستمال اون موقع میشه دیدش، و اگر قرار باشه پولیش نرم رنگ رو کلا پاک کنه که خوب الآن رنگ همه خودروها داغون بود. :smile:
پولیش نرم جوری طراحی و ساخته شده که فقط در حد چند میکرون به سطح رنگ نفوذ کنه و قبل از اینکه بتونه رنگ رو پاک کنه باید چندین و چندبار روی اون سطح مورد استفاده قرار بگیره و مهمتر از همه اینا ساخته شده تا مشکلات خیلی جزئی رو برطرف کنه و نه اینکه رنگ رو پاک کنه. در مقابل پولیش نرم، پولیش زبر قرار داره که برای پولیش کاری عمیق و از بین بردن مشکلات بعد از رنگ آمیزی مورد استفاده قرار میگیره که به صورت خیلی خشن و زیادتر رنگ رو پاک میکنه.
اما اگر شما میخواید بطور علمی و دقیق پولیش رو مورد بررسی قرار بدید، توصیه میکنم که از دستگاه سنجش ضخامت رنگ استفاده کنید، دقت دستگاه و کالیبره بودنش خیلی خیلی مهمه! پس حتما از این مسئله اطمینان پیدا کنید.
بعد از اون یه سطح خیلی کوچیک رنگ رو در نظر بگیرید(در حد نیم سانتیمتر مربع) و ضخامتش رو اندازه گیری کنید، بعد از اون پولیش کنید، اندازه گیری کنید و مجددا پولیش کنید و نهایتا دوباره اندازه گیری کنید.
اینجوری به صورت دقیق میتونید ببینید که آیا پولیش واقعا تاثیری روی رنگ داره یا نه.
ارادت. :grin:
نمایه کاربر
I ride renault
دنده 1
محل اقامت: تهران

پست توسط I ride renault » 08 مارس 2018, 23:19

ممل-امریکایی نوشته شده:
01 مارس 2018, 00:48
I ride renault نوشته شده:
28 فوریه 2018, 21:02
سلام دوستان
در قسمت جلوی پراید پشت چرخ, همونجایی که همیشه گل میپاشه ترک داره, آیا اون قسمت شاسی حساب میشه, چطور باید درستش کرد؟ محفظه چرخ منظورم هست
سلام
فکر میکنم منظور شما قسمت داخلی گلگیر که تقریبا بالای شلگیر چرخ از داخل هستش ،میباشد.
این قسمت های و حتی پوسته پارکاب ها جزو شاسی نمیباشد.شاسی چهارچوب اصلی هست که اطاق و سایر اجزا به آن پیچ و یا جوش خورده اند میباشد.بیشتر در پراید دوتا ناودانی که در امتداد اطاق و پشت پارکاب ها هستند میشکنند و یا پوسیده میشوند.این ناودانی ها جزو شاسی اطاق هستند.
برای ترمیم این ترک، اگر پارگی و یا ترک خوردگی زیاد و عمیق باشد باید جوشکاری شود ولی اگر عمیق نیست نیازی به جوش ندارد.اول چرخ باز میشه،بعد مقدار کمی بتونه سنگی میخوره سپس ماستیک هم رنگ و بعدش رنگ بزنید.با ماستیک هم میشه کلا پرش کرد.
اگر نیاز به جوشکاری بود حواستون به سیم کشی و کفپوش داخل باشه که نسوزه.موفق باشید.
سلام
ممنون از پاسختون رفقا
متاسفانه من مجبور شدم جوشکاری کنم, سر شاسی هم ترک داشت, جالبه ماشینو به اسم بیرنگ خریدم و واقعا رنگ نداره اما انگار از زیر ضربه خورده, به هر حال چند جارو جوش کاری کردم. اما نمیدونم دل چرکین شدم یه عده میگن ماشینو بفروش بره یه عده میگن سوار شو, به نظرتون چیکار کنم. بعد از جوش قدای ماشین تو دست اندازها خیلی کم شده گیجی هم نداره, البته قبلش هم گیج نبود. میگن واسه جاده خطر داره و هی میشکنه و ... دوستان نظری دارند؟
ضمنا یه چیزی بگم شاید به درد دوستان بوخوره, یه ضد زنگهایی هست شبیه رنگ اسپری ولی ضد زنگ و غلیظه, رنگ مشکی, طوسی و قرمز اجری داره رو جوشها زدم خیلی خوب میپوشونه انگار قیر پاشی کردی زیر ماشینو
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: ۲۰۶/۴۰۵/پارس/سمند...
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
تماس:

پست توسط ممل-امریکایی » 09 مارس 2018, 10:24

سلام اگر مدل زیر نود هست بفروش بره.
با عدم خرید کالاهای گران شده همچون خودرو ،طلا،ارز،و...به مدت یک ماه،دست سودجویان را از بازار کوتاه میکنیم و به هموطن های نیازمند خود یاری میرسانیم.هموطن اتحاد از تو شروع میشود
emprator227
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط emprator227 » 09 مارس 2018, 19:27

سلام.برای تعویض سپر جلو صبا با 131 مشکلی پیش رو نیست؟ کاملا به هم میخوره؟
دیاق و ابر های داخل صبا به 131 میخوره؟
طریقه باز کردنش رو میشه بگین؟
ممنون
Amirali1397
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید se 96
محل اقامت: هرمزگان

پست توسط Amirali1397 » 11 مارس 2018, 08:08

سلام چند روز ماشین رو تمیز میکنم متوجه میشم یه لکه های ریزی تو رنگه بعضی از جاها برای شما هم اگر رنگ سفیده همینطوره
ضمنا با پولیش هم نرفت
تصویر
میلاددددددد
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت

پست توسط میلاددددددد » 11 مارس 2018, 09:06

emprator227 نوشته شده:
09 مارس 2018, 19:27
سلام.برای تعویض سپر جلو صبا با 131 مشکلی پیش رو نیست؟ کاملا به هم میخوره؟
دیاق و ابر های داخل صبا به 131 میخوره؟
طریقه باز کردنش رو میشه بگین؟
ممنون
اره عزیزم میخوره،فرقش فقققط اون راهنما(مه شکن)های پایین پوسته ی سپره که توی۱3۱برای افزایش استحکام حذف شده.کلا برای۱۳۱چون اون سوراخای پوسته(راهنماومه شکن)نذاشتن و یه تیکه وصافه خوشگلترومدرن!تر بنظرمیاد.
بازکردنشم کاری نداری که(سپر ساز بازمیکرد دیدم)
گوشه های پوسته(سمت چرخ)سپر با یه تیکه اهن به بدنه وصل شدن بازش کن.
همونجا دوباره فرمون رو تا ته بچرخون سرت رو بکن زیر چرخ جلو اونجا هم یه پیچ هست.
کاپوت رو بده بالا،کله ت رو بکن سمت فن و رادیات و اونطرفا مهره های دیاقو میبینی.
باز کن.پوسته و دیاق رو با هم بکش بیرون.بقیه شم خاره دیگه(روی زمین دیاق وپوسته رو جدا کن).موقع بستن بجای خارپلاستیکی از پیچ ومهره و واشر اهنی هم میتونی استفاده کنی اصولی تره.
جلو پنجره رو بکش درمیاد،قشنگ رادیات و پیچای دیاقو میبینی.
تکنولوژی خاصی نداره،ساده تر از اونیه که فکر میکنی.
emprator227
شروع حركت

پست توسط emprator227 » 13 مارس 2018, 13:21

دوستان یک پراید مدل 82 با رنگ شیری دارم که بدنش پر خط و خشه و رنگ بدنه کدر شده.
چجوری درستش کنم؟
بدم پولیش کنن یا قبلش سر قلم بگیرم و یا .......
خودتون بهترین راه رو پیشنهاد کنین.
ممنون
emprator227
شروع حركت

پست توسط emprator227 » 16 مارس 2018, 21:48

emprator227 نوشته شده:
13 مارس 2018, 13:21
دوستان یک پراید مدل 82 با رنگ شیری دارم که بدنش پر خط و خشه و رنگ بدنه کدر شده.
چجوری درستش کنم؟
بدم پولیش کنن یا قبلش سر قلم بگیرم و یا .......
خودتون بهترین راه رو پیشنهاد کنین.
ممنون
کسی نبود کمک کنه؟
ارسال پست

بازگشت به “پراید Pride - سایپا”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 25 مهمان