حقایق در مورد hp+((موتور ارتقا یافته سایپا))

تصویر مباحث مربوط به مدلهای مختلف پراید (صندوقدار، هاچبک، 141، 132 و 111 ، 131 و...)

مدیران انجمن: hexagon, DEATH

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
قفل شده
نمایه کاربر
esmigel
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 94..405
محل اقامت: زاهدان

Re: حقایق در مورد hp+((موتور ارتقا یافته سایپا))

پست توسط esmigel » 28 می 2016, 16:12

Danial_4139 نوشته شده:
mohammad1800i نوشته شده:نه درست میگه منم مدل91داشتم
شتاب عجیبی داشت خیلی راحت به 160میرسید
مخصوصا با دنده 4
یه بار تو جاده با پرادو دو در کل کل کردم
تا160تا پشت به پشتش رفتم دیگه اون بیخیال شد کشید کنار البته طرف فک کنم با خودش گفت این دیونه هست رفت کنار
نه اینکه بتونه این ماشین ها را بگیره بیشتر بخاطر سبکی بدنه و موتور قویتر تا یه سرعتی پا به پا میره
خلاصه خوب راه میرفت
اونجوری که اون پرایدم به160میرسید405الانم نمیرسه
فشار بیشتری باید به موتور بیارم
حالا جدا از بحث شوخی الان یه 111 یورو 4 مدتیه دستمه نسبت به پراید هایی که قبلا دیده بودم سریع تر هست ولی این تفاوت تا سرعت 110 تا هست بعدش آنچنان تفاوتی نداره .
من عادت دارم با برنامه رهیاب Here زیاد کار میکنم یه قسمتی داره سرعت رو دقیق بت نشون میده ، رو سرعتا پایین آنچنان خطایی نداره ولی از 100 به بعد ... وقتی 120 کیلومتر نشون میده در واقع داره حدود 110 کیلومتر میره ولی انقدر سر و صدای ماشین زیاده واقعا آدم حس میکنه داره 140 تا میره و هرچی سرعت زیادتر میشه خطا هم زیاد تر میشه یعنی وقتی داره سرعت 150 رو نشون میده در واقع داره 130 تا میره ! سر همین زیاد کیلومتر رو به خصوص رو پراید جدی نگیرین .
رو ماشین من یکی که گل گفتی..تا 110 راحت میره.. به بعدش تا 140 ادم دق مرگ میشه...تازه تو اطاق اونقدر صداست که فکر میکنی داری 170 تا میری.. یه پراید 89 که 16 هزار کارکرده بود سال 90 گرفتم..اون راحت 160..170 تا رو میرفت..شاید اونم الکی نشون میداد..نمیدونم...خیلیم کم مصرف و بی صدا بود...از سال 90 به بعدم هرچی گذشت اشغالتر و بیکیفیت تر... شانس مام هرچی گیرمون اومد از 90 به بعد اچ پی بود...حالا شاید یکی بگه توکه اینقدر ناراضی هستی چرا همش پراید میگیری.. تو شهرما پراید 131 سفید پوله نقده.. خدا بخواد اینو رد کنم میرم سمت تیپپا به قول دوستمون
این روزها غمگینم...همانند دلقکی که روی صحنه چشمش به عشقش افتاد که با معشوقش به او میخندیدند...!
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2
نوع خودرو: چینی نباشه
محل اقامت: تهران

پست توسط مهدی رسولی » 29 می 2016, 11:39

هر وقت اين اچ پي پلاسها تونست با دنده سه با كاتاليزور 130 تا و دور موتور 5 هزار بره اونم نه يك دقيقه ده دقيقه بعد بگيد كيفيت يعني عمرا اينكارو بتونن بكنن اونم با كاتاليزور

اگر تونستن از دنده چهار با سرعت 110 تا يهو بياد رو سه كه كم نياره بغل يه 405 و تا 130 پر كرد با دور موتور بالا بعد بگيد كيفيت داره واقعا بي كيفيتر از روز گذشته دارن توليد ميكنن
امان از مغز معیوب عده ای که پافشاری میکنن عقاید دیگران رو عوض کنن ولی نمیتونن و در منجلاب خودشون غرق میشن
نمایه کاربر
عینی
دنده 1
نوع خودرو: I wish a 4x4
محل اقامت: تهران نارمک - 37th
تماس:

پست توسط عینی » 29 می 2016, 15:18

مهدی رسولی نوشته شده:هر وقت اين اچ پي پلاسها تونست با دنده سه با كاتاليزور 130 تا و دور موتور 5 هزار بره اونم نه يك دقيقه ده دقيقه بعد بگيد كيفيت يعني عمرا اينكارو بتونن بكنن اونم با كاتاليزور

اگر تونستن از دنده چهار با سرعت 110 تا يهو بياد رو سه كه كم نياره بغل يه 405 و تا 130 پر كرد با دور موتور بالا بعد بگيد كيفيت داره واقعا بي كيفيتر از روز گذشته دارن توليد ميكنن
آقا محمد اینجوری که موتور در عرض یک صدم ثانیه منفجر میشه
با دنده3 سرعت 130 تا دور موتور 5000 :( آخه مگه میشه اونم با کاتالیزور . درجا سوپاپا و پیستون ذوب میشن
اگرم ت سرعت 110 از دنده 4 معکوس به 3 بکشیم دسته موتورا و تسمه تایم و..... منفجر میشن
پراید ایران تولید میکنه نه آلمان
با پراید تو رانندگی این همه رعایت میکنیم این همه مشکل داره وای بحال این که بهش فشارم بیاریم
جوانی را سفر کردیم تا مرگ نفهمیدیم به دنبال چه هستیم

morteza76m سابق
بهسازی پراید نقره ای من
viewtopic.php?f=30&t=104642
نمایه کاربر
esmigel

پست توسط esmigel » 29 می 2016, 17:37

Danial_4139 نوشته شده:
hunting down2 Xantia نوشته شده:سلام اقا من یکی از این ماشینارو دارم یعنی پراید اچ پی پلاس، موقع خرید دوستم میگفت اما باور نمیکردم چون چهارمین پرایدی بود که قرار بود بخرمش. اما بعد اولین کورس با پرشیا (حیوونی :mrgr: ) متوجه شدم راست گفته. رو ۱۵۰تا گرفتمش. یعنی جوری بود که بعد یه پیچ از ۴۰تا باهم شروع کردیم....بعد این ۲۰۶,۴۰۵,ال نود و.. هم سرنوشت تلخ همون پرشیا رو داشتن. اما رو زانتیا شاید تا ۱۶۰تا بتونه اما بعدش باید بزنه کنار. چون اینی که من دارم دنده ۳و ۴ وحشیه. با ۴سه سوته از ۱۲۰ میرسه به ۱۶۰. راستی ۲۰۶ اس دی بین ماشینای هم رده خودش شتاب بهتری داره که هنوز قسمت نشده اساسی درگ داشته باشم با هاش....اما فکر کنم اس دی رو هم میگیره

خوب معلومه زانتیا رو میزنه نا سلامتی HP پلاسه ! شما یه سر منطقه آزاد بزن با کامارو و چلنجر و وایپر تست کن که حداقل در حد پراید باشن بعد تستم بشین سر درست فردا امتحان داری :?
morteza76m نوشته شده:
مهدی رسولی نوشته شده:هر وقت اين اچ پي پلاسها تونست با دنده سه با كاتاليزور 130 تا و دور موتور 5 هزار بره اونم نه يك دقيقه ده دقيقه بعد بگيد كيفيت يعني عمرا اينكارو بتونن بكنن اونم با كاتاليزور

آقا محمد اینجوری که موتور در عرض یک صدم ثانیه منفجر میشه
با دنده3 سرعت 130 تا دور موتور 5000 :( آخه مگه میشه اونم با کاتالیزور . درجا سوپاپا و پیستون ذوب میشن
اگرم ت سرعت 110 از دنده 4 معکوس به 3 بکشیم دسته موتورا و تسمه تایم و..... منفجر میشن
پراید ایران تولید میکنه نه آلمان
با پراید تو رانندگی این همه رعایت میکنیم این همه مشکل داره وای بحال این که بهش فشارم بیاریم
نه دوستان..کاربر danial_4139 راحت و دو سوته میتونه اینکارو بکنه...الان منطقه ازاد رو یه پروژه دارن کار میکنن واسه همین اچ پی پلاسها :zz:
این روزها غمگینم...همانند دلقکی که روی صحنه چشمش به عشقش افتاد که با معشوقش به او میخندیدند...!
نمایه کاربر
Danial_4139
نوع خودرو: -

پست توسط Danial_4139 » 30 می 2016, 01:08

esmigel نوشته شده: نه دوستان..کاربر danial_4139 راحت و دو سوته میتونه اینکارو بکنه...الان منطقه ازاد رو یه پروژه دارن کار میکنن واسه همین اچ پی پلاسها :zz:
تکذیب میکنم در توانم نیست :cool:
یبار دیگه پستا منو یه برسی بکن :wink:
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2
نوع خودرو: چینی نباشه
محل اقامت: تهران

پست توسط مهدی رسولی » 30 می 2016, 07:30

ببين دوست عزيز الان ماشين مدل 89 هست پنج ساله دارم همين كارو باهاش ميكنم و كيلومترش رسيده به 76 هزار دنده هارو همرو پر ميكنم ميرونم و تا الانم هيچ مشكلي نداشتم هر پرايدي كه پرايد نيست بايد خوب آببنديش كني

مثال ميزنم با 405 كل كل كردم تو جاده قديم كرج ميدان فتح افتاديم تو دنده لج تا ميدان پاستوريزه نذاشتم ازم جلو بيافته با دور موتور خيلي بالا رسيد به ميدان گفت نگازون موتورت ميتركه پرايده ازين بيشتر راه نميره گفت بيخيال داداش دنده سه بود كه اگه ميزدم 4 اون مقدار زمان سه به چهار عقب مينداخت منو مجبور شدم با سه بيام پا به پات گفت واقعا گفتم ميخواي باز امتحان كنيم بنده خدا گفت نه داداشم برو خدا به همراهت

پرايد موتور خوبي داره موتوري كه سالها بدون مشكل كار ميكنه رو ماشين البته بايد بهش برسي روغن و فيلتر خوب رسيدگي به موقع سنسورها استفاده از لوازم مصرفي خوب مثلا تو بازار ايران استپر از 17 تا 100 هست خيليا دنبال 15 ميگردن بعد توقع دارن موتورشون خوب كار كنه تعويض فيلتر هوا به موقع خوب من ماه به ماه عوض ميكنم كاري ندارم صد تا رفته تو اون ماه يا ده هزار تا تعويض پمپ بنزين اونم جنس خوب بهترين بازار اصلي و مواردي اينچنيني

باور كنيد كه ميره خواستيد تست كنيد
امان از مغز معیوب عده ای که پافشاری میکنن عقاید دیگران رو عوض کنن ولی نمیتونن و در منجلاب خودشون غرق میشن
نمایه کاربر
S A M A N
دنده 3
نوع خودرو: VOLVO FM 340,207i
محل اقامت: SHZ
تماس:

پست توسط S A M A N » 30 می 2016, 16:04

چهارتا بحث تخصصی کنید
تو صف نون وایی که نیستید.
فروم تخصصی خودرویی هست اینجا.
احساس کردن و فکر میکنید که فلان جوره و ... دلیل نمیشه.

بنظرم همه گفتنی ها برای این موتور گفته شده و دوستان قبلأ صحبت های لازم رو انجام دادند.
بهتره این تاپیک قفل بشه

کاری به اونای که واسه 206 HB سنسور دنده عقب گذاشتن ندارم،ولی انصافأ اونهای که دوربین دنده عقب میزارند فازشون چیه!!!؟
gti6
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: tondar90/chery tiggo

پست توسط gti6 » 30 می 2016, 16:07

با توجه به توقف تولید این مدل پراید تاپیک بهتر از این جلو نمیره
نمایه کاربر
Crishadi
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید HP+ SE

پست توسط Crishadi » 19 ژوئن 2016, 17:51

:sad: سلام کسی میدونه راهی هس صدای موتور این hp+ رو کم کرد ؟؟ زیادی تندتند میزنه موتور یه صدای جرجر میده آدمو دیوونه میکنه ولی هرزگاهم صدا کم میشه منمکه حساس به صدا .. مدل 95 هزارتا کار کرده .. بعضی از دوستان گفته بودن با تعویض روغن و بعضی کارا صدای موتور کم شده !!
پیر شدیم
................ولی
.......................بزرگ نه
نمایه کاربر
esmigel

پست توسط esmigel » 19 ژوئن 2016, 21:50

Crishadi نوشته شده::sad: سلام کسی میدونه راهی هس صدای موتور این hp+ رو کم کرد ؟؟ زیادی تندتند میزنه موتور یه صدای جرجر میده آدمو دیوونه میکنه ولی هرزگاهم صدا کم میشه منمکه حساس به صدا .. مدل 95 هزارتا کار کرده .. بعضی از دوستان گفته بودن با تعویض روغن و بعضی کارا صدای موتور کم شده !!
اگه راهی پیدا کردی مارو بیخبر نزار :lol: صداش ماله ترسوندنه زانتیاست!!! :hah:
قفل شده

بازگشت به “پراید Pride - سایپا”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: amin-shakouri, Steve Mcqueen و 22 مهمان