حقایق در مورد hp+((موتور ارتقا یافته سایپا))

تصویر مباحث مربوط به مدلهای مختلف پراید (صندوقدار، هاچبک، 141، 132 و 111 ، 131 و...)

مدیران انجمن: hexagon, DEATH

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
قفل شده
نمایه کاربر
Crishadi
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید HP+ SE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: حقایق در مورد hp+((موتور ارتقا یافته سایپا))

پست توسط Crishadi » 21 ژوئن 2016, 18:28

esmigel نوشته شده:چرا از این نمدای کاپوت نمیگیری؟ قیمت انچنانی نداره اخه...من همون روز اول گرفتم...به نظر نمیاد چیز مشکل داری باشه..حداقل رنگ کاپوت در اثر حرارت دیرتر یکم کدر میشه...شاید چیزی از پائین میخوره رو کاپوت...والا بخدا منم خجالت میکشم کسی رو سوار کنم..دنده هارو وقتی کسی سواره رو 1500 عوض میکنم...هیچ وقت نشده غذایی..چیزی میگیرم نریخته باشه...خیلی گیج میزنه ماشین... واسه سرویس اولیه که الان دارم میرم..میدونمم هیچ کاری نمیکنن..میبرم تا بهانه ای یه وقت دستشون نیاد واسه تعویض قطعات..چون اینجا فقط دنال بهانن..فعلا که دوتا قطعه مشکل دارن..سنسور اکسیژن و سنسور میل بادامک..از شما اچ پیه؟ هنوزم مگه از این شر و ورا میزنن؟
باتوجه به نظرات دوستان تصمیم گرفتم بگیرم .. هرچی نگاه میکنم چیزی نمیبینم به کاپوت بخوره .. وقتی ضربه گیرارو کامل میبندم صدا چن برابر میشه یطرف کاپوت میچسبه به چراغ یطرف کاپوت یکم فاصله داره از چراغ وقتی کامل باز میکنم بازم همون فاصله هس ولی صدا کم میشه .. نمیدونم شاید قفل کاپوت میخوره باعث صدا میشه چون وقتی کاپوت رو میبرم بالا هیچ صدایی نمیاد .. آره hp+
پیر شدیم
................ولی
.......................بزرگ نه
نمایه کاربر
Crishadi

پست توسط Crishadi » 21 ژوئن 2016, 18:34

gti6 نوشته شده:
Crishadi نوشته شده:
S A M A N نوشته شده:نمد کاپوت نصب کنید،اندکی تاثیر داره
نمد رو چن جا خوندم تاثیر بد هم داره زیادی گرم میکنه داخل کاپوت رو .. ولی واسه صدا آره یکم تآثیر داره .. بهترین راهش بنظرم صداگیری سینه و داشبرد هس
gti6 نوشته شده:
Crishadi نوشته شده:
esmigel نوشته شده: اگه راهی پیدا کردی مارو بیخبر نزار :lol: صداش ماله ترسوندنه زانتیاست!!! :hah:
:-o :-o :cry: :cry:
سرویس اولیه بردی ؟؟ ماله من کاپوتشم صدا میده وقتی به شبکه یکم فشار میدم صدا جر جر میده وقتی کاپوت باز هس ولی صدا نمیده
دو عدد لاستیک استوانه ای دو طرف هست اونا رو یدور بچرخونید اگر درست نشد توی بازار لاستیک های بلند تر هست وموجوده
قبلا صدا زیاد بود صدای موتور قشنگ پخش میشد رو کاپوت باهم صدا میدادن یعنی خجالت میکشیدم بگم ماشین صفر خریدم .. اون ضربه گیرارو بازکردم یه دور صدا کم شده ولی کافی نیس کاپوت بازم صدا میده کافیه یکم فشار بدی تا صداش دربیاد به شبکه هم فشار میدم صدا جرجر میده .. کاپوت به حد کافی فاصله داره از چراغ جلو .. ضربه گیر بلند بگیرم که کاپوت زیادی میاد رو هوا .. یطرف کاپوت یکم کج هس نسبت به اون یکی طرف .. به یکی گفتم گف ببر صافکار بگو یطرفشو فشار بده تا برابر بشن میقهمن چجوری باید فشار بدن ..خودش قبلا تو ایران خودرو کار میکرد میدونه اینچیزارو ولی نبردم فعلا صب میکنم ببرم سرویس اولیه اونجا بگم
داداش اون دوتا لاستیک با هم میاد بالا کاپوت یه وری نمیشه وضمنا اگر نمیخای کاپوتت بیاد بالا باید بدی صافکار با ضرب چند عدد تقه چکش قفل کاپوت رو ببره پایین تر منکه بردم 3سال پیش پرایدمو پیش صافکار جلو پنجره رو در اورد یه ورق مشکی هست به اون زنجیر بست یکم کشیدش دیگه کاپوت سفت شد وروی اولین خونه لاستیک بسته میشد
میدونم دوتا لاستیک باهم میاد بالا تنظیمی چیزی نداره همینجوری راحت با دست میشه بالا پایین کرد منظور من اینه که خود کاپوت یطرفش کج هس اون لاستیکارو پایین میارم از جلو نگا میکنم بالا میارم نگاه میکنم میبنیم که یطرف کاپوت نسبت به طرف دیگه یکم ارتفاع داره .. آره شاید از قفل کاپوت باشه چون موقع بسته شدن کاپوت چیزی جز اون نیس که بخوره به کاپوت .. صدا موقعی میاد که کاپوت در حال خودشه ولی وقتی با دست بطرف بالا یا پایین فشار میدم صدا قطع میشه
پیر شدیم
................ولی
نمایه کاربر
Crishadi

پست توسط Crishadi » 21 ژوئن 2016, 18:36

S A M A N نوشته شده:
Crishadi نوشته شده:
S A M A N نوشته شده:نمد کاپوت نصب کنید،اندکی تاثیر داره
نمد رو چن جا خوندم تاثیر بد هم داره زیادی گرم میکنه داخل کاپوت رو .. ولی واسه صدا آره یکم تآثیر داره .. بهترین راهش بنظرم صداگیری سینه و داشبرد هس
:( :(
شما الان تمام خودرو های روز دنیا نمد کاپوت دارند،موتور tu5 با اون حرارت تولیدیش نمد کاپوت داره.(اصلأ بودن این کاپوت یجور ضامن سلامتی موتور هست،سلامت رنگ کاپوت،مات نشدن چراغ و ....)
مزایای زیادی داره.ولی معایبی نداره اونم واسه موتور فسقلی پراید.
به هرحال شما یه راه حل خواستید و این هم یکی از راه های کم کردن صدا هست در کنار سایر مزایاش
آهان پس حله .. یه نمد میندازم ایشالله که تآثیر داشته باشه
پیر شدیم
................ولی
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2
نوع خودرو: چینی نباشه
محل اقامت: تهران

پست توسط مهدی رسولی » 22 ژوئن 2016, 11:40

نمد خوبه بنداز سالهاس هر ماشيني خريدم داشته كه هيچ نداشته انداختم خيلي خوب بوده موتور داغ هم نميكنه و نخواهد كرد
امان از مغز معیوب عده ای که پافشاری میکنن عقاید دیگران رو عوض کنن ولی نمیتونن و در منجلاب خودشون غرق میشن
نمایه کاربر
Crishadi

پست توسط Crishadi » 22 ژوئن 2016, 16:21

مهدی رسولی نوشته شده:نمد خوبه بنداز سالهاس هر ماشيني خريدم داشته كه هيچ نداشته انداختم خيلي خوب بوده موتور داغ هم نميكنه و نخواهد كرد
رفتی سرویس اولیه ؟؟ چیکارا کردن چیکار نکردن چیز خاصی گفتن ؟؟ میشه یکم توضیح بدی ؟؟
پیر شدیم
................ولی
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2

پست توسط مهدی رسولی » 25 ژوئن 2016, 08:54

سرويس اوليه كه استاندارده و بايد انجام بدي چه بدي چه ندي هزينشو ميگيرن روغن فيلتر آچاركشي فيلر گيري در صورت نياز ميزان فرمان و امثالهم هست كه در آخر هيچ همون 80 تا 120 تومنو ميگيرن وكاره خاصي نميكنن روغن هم از نوع آشغال وارد موتور ميكنن البته برا شستشوي اوليه كه هزار تا بري خوبه بياريش بيرون بايد با روغن خوب تعويض كني
امان از مغز معیوب عده ای که پافشاری میکنن عقاید دیگران رو عوض کنن ولی نمیتونن و در منجلاب خودشون غرق میشن
نمایه کاربر
Crishadi

پست توسط Crishadi » 25 ژوئن 2016, 13:42

مهدی رسولی نوشته شده:سرويس اوليه كه استاندارده و بايد انجام بدي چه بدي چه ندي هزينشو ميگيرن روغن فيلتر آچاركشي فيلر گيري در صورت نياز ميزان فرمان و امثالهم هست كه در آخر هيچ همون 80 تا 120 تومنو ميگيرن وكاره خاصي نميكنن روغن هم از نوع آشغال وارد موتور ميكنن البته برا شستشوي اوليه كه هزار تا بري خوبه بياريش بيرون بايد با روغن خوب تعويض كني
آره سرویس اولیه رو باید بریم .. واسه صدای موتور میگن فیلر گیری میکنن که تآثیر داره و صدا کم میشه ( صدای زیاد موتور بیشتر بخاطر دوو گانه بودنه .. من تک سوز دیدم که صدای موتورش کم بود ) .. یعنی نمیشه بگیم یه روغن میخواییم بریزیم ؟؟
پیر شدیم
................ولی
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2

پست توسط مهدی رسولی » 26 ژوئن 2016, 08:17

موتور جديد اچ پي پلاس فيلر گيري نداره ديگه مثل قديم نيست ازونور اگر تسمه ببره موتور به فنا ميره

تو سرويس اوليه حدوداي 70 تومن ميگيرن برا روغن و فيلتر و اين چيزا كه اجباريه و بايد بدي تعويض كرد روغنو ببر بيرون با يه روغن موتور خوب تعويضش كن روغناشون مفت نميارزه
نمایه کاربر
esmigel
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 94..405
محل اقامت: زاهدان

پست توسط esmigel » 26 ژوئن 2016, 12:10

Crishadi نوشته شده:
مهدی رسولی نوشته شده:سرويس اوليه كه استاندارده و بايد انجام بدي چه بدي چه ندي هزينشو ميگيرن روغن فيلتر آچاركشي فيلر گيري در صورت نياز ميزان فرمان و امثالهم هست كه در آخر هيچ همون 80 تا 120 تومنو ميگيرن وكاره خاصي نميكنن روغن هم از نوع آشغال وارد موتور ميكنن البته برا شستشوي اوليه كه هزار تا بري خوبه بياريش بيرون بايد با روغن خوب تعويض كني
آره سرویس اولیه رو باید بریم .. واسه صدای موتور میگن فیلر گیری میکنن که تآثیر داره و صدا کم میشه ( صدای زیاد موتور بیشتر بخاطر دوو گانه بودنه .. من تک سوز دیدم که صدای موتورش کم بود ) .. یعنی نمیشه بگیم یه روغن میخواییم بریزیم ؟؟
بستگی به نمایندگی داره...اینجا که هیچ کاری نمیکنن..برا دلخوشی یه دیاگ ده دقیقه ای میزنن و توی کاپوتو یه نیم نگاه میندازن و از بالا کمکارو سفت میکنن و بعد میره داخل چاله چهارتا پیچ میله موجگیرو سفت میکنه و باچندتا پیچ دیگه...بعد میگه برو اونور چرخاتو چک کنن...جک میزنه زیرش میگه بزن دنده پنج تا هشتادتا برو...مشکلی نبود....بعد والسلام... خیلی که سر و صدا کنی یه ده دیقه دیگه ای به این کارا اضافه میکنن!... به قول خودشون سرویس اولیه و ده هزارتا بیشتر بخاطر اینکه واسه گارانتی مشکلی پیش نیاد... دقیقا مثل حکایتی که واسه من اتفاق افتاد...
ازمنکه سرویس اولیه رایگان بود...ولی چون دیر رفته بودم جریمه شامل حالش شد...سرویس ده هزارم ازم سی تومن گرفتن...روغنو الکی گفتم تازه عوض کردم...تک سوزم صدا میده...
این روزها غمگینم...همانند دلقکی که روی صحنه چشمش به عشقش افتاد که با معشوقش به او میخندیدند...!
نمایه کاربر
Crishadi

پست توسط Crishadi » 26 ژوئن 2016, 12:16

مهدی رسولی نوشته شده:موتور جديد اچ پي پلاس فيلر گيري نداره ديگه مثل قديم نيست ازونور اگر تسمه ببره موتور به فنا ميره

تو سرويس اوليه حدوداي 70 تومن ميگيرن برا روغن و فيلتر و اين چيزا كه اجباريه و بايد بدي تعويض كرد روغنو ببر بيرون با يه روغن موتور خوب تعويضش كن روغناشون مفت نميارزه
چرا نداره یه نفرو میشناسم که مدل 95 خریده صدا موتورش زیاد بوده فیلر گیری کردن
پیر شدیم
................ولی
قفل شده

بازگشت به “پراید Pride - سایپا”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 9 مهمان