تعمیر ، تعویض و سرویس کاری به صورت مصور

تصویر مباحث مربوط به مدلهای مختلف پراید (صندوقدار، هاچبک، 141، 132 و 111 ، 131 و...)

مدیران انجمن: hexagon, DEATH

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
abolfazl.king
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید 131

Re: تعمیر ، تعویض و سرویس کاری به صورت مصور

پست توسط abolfazl.king » 24 نوامبر 2017, 05:53

Tozanni نوشته شده:با سلام، ماشینم مدل 87 هستش، انصافاً ماشین بی دردسری بوده تا الان، ولی چند وقتیه موقع شروع حرکت ماشین لرزش داره که کم کم تبدیل شده به تکون های شدید، دیسک و صفحه رو عوض کردم، هیچ فقی نکرد ( طبق معمول سفارش تعویض کاران محترم جواب نمیده!!!) کللی اینور اونور پرسیدم، به این نتیجه رسیدم که مشعلی سر پلوس مشکل داره، میخوام مشعلی و سه شاخ سر پلوس رو عوض کنم، نظر دوستان مثبته؟؟؟ عکس هم میگیرم میزارم اینجا، امیدوارم لرزش بیوفته....این موقع شروع حرکت بود،،،، ولی یک لرزش همیشگی افتاده توی ماشین، موقعی که روشنه و دو موتور زیر 1500 هستش، اینو نمیدونم چیه...لطفا راهنمایی کنید؟؟؟ :o ممکنه از برق و وایر ها باشه؟ یا تسمه ها شه؟؟؟
اره احتمال میده از برق باشه
شمع ها را چک کن ببین سالم هسن
نمایه کاربر
Tozanni
شروع حركت
نوع خودرو: 141
محل اقامت: کرج

پست توسط Tozanni » 03 دسامبر 2017, 09:33

---مشکل رو پیدا کردم،،،،،،، دسته موتور جلو، لاستیکش پاره شده و تقریباً فلز روی فلز نشسته،،، اینجا بلد نیستم عکس آپلود کنم،،، عکسشو براتون میزاشتم، تقریبا پیچ وسط دسته موتور، رسیده بود به بدنه فلزی دسته موتور، همین باعث شده بود لرزش ریز بیوفته به ماشین،،،، اونو با جک بلند میکنم، کلا لرزش میره.....میخوام خودم دسته موتورها رو عوض کنم،، هر سه تاشو،، اینجا تاپیک داریم که کمک کنه به عنوان آموزش؟
هیچ وقت رها نکن، اگر میخواهی رها کنی.....شروع نکن.
Mute
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط Mute » 03 دسامبر 2017, 14:10

سلام دوستان اگه امکان داره آموزش تصویری تعویض سپر عقب پراید 131 بذارید ممنون میشم
bardena

پست توسط bardena » 23 دسامبر 2017, 00:19

سلام دوستان من سرسیلندر ماشینمو باز کردم تمام قطعات کامل شستم فقط موقع تمیز کردن واشر از روی سیلندر رو پیستونا اشغال رفته ک میشه گف بین سیلندرو پیستون ی جورایی !! چکارشون کنم چجوری تمیز کنم ک چیزی توش نمونه چون بمونه امکان رینگ زدن ماشین یا خط افتادن سیلندر داره ک اصلا دوست ندارم اینجوری بشه ی راهنمایی بکنین ممنون میشه . در ضمن یکی ا دوستام ک باهم ماشینو باز کردیم گفت ک با اسپری موتور شور اون درزا رو بشوریم تا اشغالاش بیاد بیرون ! ی راهنمایی نظری فکری بمن بدین :) مرسی
اگ نیاز ب عکس بود فردا بگین فردا میزارم.
Omid2ef
دنده 1
نوع خودرو: Praid
محل اقامت: یزد

پست توسط Omid2ef » 23 دسامبر 2017, 00:44

bardena نوشته شده:
23 دسامبر 2017, 00:19
سلام دوستان من سرسیلندر ماشینمو باز کردم تمام قطعات کامل شستم فقط موقع تمیز کردن واشر از روی سیلندر رو پیستونا اشغال رفته ک میشه گف بین سیلندرو پیستون ی جورایی !! چکارشون کنم چجوری تمیز کنم ک چیزی توش نمونه چون بمونه امکان رینگ زدن ماشین یا خط افتادن سیلندر داره ک اصلا دوست ندارم اینجوری بشه ی راهنمایی بکنین ممنون میشه . در ضمن یکی ا دوستام ک باهم ماشینو باز کردیم گفت ک با اسپری موتور شور اون درزا رو بشوریم تا اشغالاش بیاد بیرون ! ی راهنمایی نظری فکری بمن بدین :) مرسی
اگه عکس گرفتی با مراحلش و یا قلق های که داره بزاری و روش توضیح بدی بقیه هم استفاده کنن..مرتب زیر هر کس با توضیحات..
به نظر من از اول دورش با چسب کاغذی میپوشوندی بعد خیلی راحت با اسپری هر چی دوست داشتی تمیزش میکردی
تمیزش کن ولی فکر نکنم اتفاق خاصی بیفته با جاروبرقی چیزی نمیشه با مکش در نمیاد؟؟
bardena

پست توسط bardena » 23 دسامبر 2017, 11:13

Omid2ef نوشته شده:
23 دسامبر 2017, 00:44
bardena نوشته شده:
23 دسامبر 2017, 00:19
اگه عکس گرفتی با مراحلش و یا قلق های که داره بزاری و روش توضیح بدی بقیه هم استفاده کنن..مرتب زیر هر کس با توضیحات..
به نظر من از اول دورش با چسب کاغذی میپوشوندی بعد خیلی راحت با اسپری هر چی دوست داشتی تمیزش میکردی
تمیزش کن ولی فکر نکنم اتفاق خاصی بیفته با جاروبرقی چیزی نمیشه با مکش در نمیاد؟؟
نمیدونم والا تست میکنم امروز :x
Mute

پست توسط Mute » 09 فوریه 2018, 17:08

سلام دوستان باتوجه به اینکه فیلتر بنزین پراید جدید با قدیم متفاوت هستش آموزشی در این خصوص پیدا نکردم
با توجه به عکسهایی که گذاشتم توضیحات آموزشی در مورد تعویض فیلتر بنزین پرایدهای جدید رو بذارید سپاس

تصویر
تصویر
تصویر
میلاددددددد
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت

پست توسط میلاددددددد » 09 فوریه 2018, 18:13

Mute نوشته شده:
09 فوریه 2018, 17:08
سلام دوستان باتوجه به اینکه فیلتر بنزین پراید جدید با قدیم متفاوت هستش آموزشی در این خصوص پیدا نکردم
با توجه به عکسهایی که گذاشتم توضیحات آموزشی در مورد تعویض فیلتر بنزین پرایدهای جدید رو بذارید سپاس
عزیز من شما که اون اموزش منو دیدی و واسم ارسال کردی با عکسات،دقیقا اموزش چی رو میخوای؟!
-پرایدهایی که فیلترشون زیر ماشینه و سوکتیه فیلتر بنزین پژویی میخورن.فرق فیلتر پرایدی و پژویی؟فقط محل قرارگیری خارشه.داخل عکسهای اموزش هم کشیدم.مغازه رفتید بگید فیلتر405یا206یا... میخوام.متفرقه6تومن،سرکان10_12تومنه.
-فقط نکات ایمنی رو رعایت کن(جرقه وسیگار وباک گازخالی وترجیحا باک بنزین اخراش باشه و برای محکم کاری میتونی فیوز پمپ بنزین رو از اتاق بکشی بنزین پشت ریل سوخت وشلنگها هم خالی شه.
یه زیرانداز میندازی میری زیر.
پیچ فیلتر رو 3دورشل کن.
کلید سوکت فشاریهارو محکم فشار بده و شلنگ رو از فیلتر دربیار.چند ccبنزین میریزه نترس.
فیلتر رو بکش بیرون ونوش رو جایگزین کن.
سوکتهارو جا بزن.
پیچ بست فیلترو سفت کن.
بیا سوئیچ رو باز کن بذار پمپ کار کنه،خم شو زیر ماشینو چک کن سوکتهارو درست جازده باشی وبنزین کف زمین نریخته باشه.
سوکتها باید برن بیفتن پشت زائده ی فیلتر و یه تِق صدای جا خوردنش میاد.
فیلتر نو رو همون جهتی که فیلتر کهنه رو میکشی جا بزن،یه سمت فیلتر چاقه،یه سمت لاغر.
اون شلنگی که 2تا شلنگ داره(خروج)میخوره سمت چاق(خروج).
شلنگ تکی(سمت شاگرد=ورودی بنزین) میخوره سمت لاغر فیلتر(ورود).
Mrhm3۰
نوع خودرو: پراید

پست توسط Mrhm3۰ » 09 ژوئن 2018, 22:07

سلام دوستان.
اگه کسی اموزش تعمیر شیشه بالابر پراید و رله تقویتش رو داره ممنون میشم بذارین تو سایت .
نمایه کاربر
saleh.p
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
محل اقامت: تهران sa_wolfson@

پست توسط saleh.p » 10 ژوئن 2018, 12:42

Mrhm3۰ نوشته شده:
09 ژوئن 2018, 22:07
سلام دوستان.
اگه کسی اموزش تعمیر شیشه بالابر پراید و رله تقویتش رو داره ممنون میشم بذارین تو سایت .
شیشه بالابر به تعمیرش نمیرزه ،قبلا از این کارا زیاد کردم ،موتور عوض کردم ،سیم عوض کردم ولی خب فقط یکی دو ماه کار میکنه
ولی معمولا شیشه سمت شاگرد بد میره بالا که علتش کمبود جریان منفی هست ،نه مثبت
یعنی وقتی شیشه میره بالا باید منفیش تقویت بشه ،یدونه رله بوق چهار پایه لازم داریم
اموزشش در عین سادگی یه کوچولو گیج کننده ست
توضیح میدم ولی اگه متوجه نشدید ،تلگرام پیام بدید ت بیشتر راهنمایی کنم( ای دی تلگرام زیر عکس پروفایلم نوشتم)

موتور شیشه بالابر دو تا سیم داره که مثبت و منفی هستند ، وقتی میاد پایین جای مثبت و منفی عوض میشه
ما به پایبن اومدن کاری نداریم
وقتی که میره بالا با یه اهم متر سیم مثبت و منفی رو پیدا کنید که کدوم ها هستند
سیم مثبت و منفی میره به سیم پیچ رله که خریدید ، دو پایه دیگه یکیش رو به بدنه ماشین متصل میکنید و دیگری رو به سیم منفی موتور شیشه بالابر
سرعت و قدرت شیشه حداقل ۳ برابر میشه ( تضمینی)
برای سمت شاگرد هرگز برق مثبت رو تقویت نکنید ،در واقع این منفی هست که ضعیفه
رفع لرز و سر و صدای ef7 ، viewtopic.php?f=135&t=99576
رفع مشکل پله کردن فرمون سمند ، viewtopic.php?f=135&t=46517&start=970
ارسال پست

بازگشت به “پراید Pride - سایپا”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: aaaaa111, Moh_reza71, mohammadagha و 31 مهمان