بهسازی و سفارشی سازی پیکان 76 ( با وفا)

ارسال پست
نمایه کاربر
رضامولوی پور1361
کاربر ويژه
نوع خودرو: خط 11
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: بهسازی و سفارشی سازی پیکان 76 ( با وفا)

پست توسط رضامولوی پور1361 » 25 ژوئن 2015, 15:22

سلام
خسته نباشی داداش انشاالله فرمون هم زودتر ردیف کنی کولر هزینه ش یه تومنه ارزش داره برای تابستون
نصف عقل آدمی اظهار دوستی ومحبت به عموم مردم است.
نمایه کاربر
Paykan76
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پیکان 76
محل اقامت: 1wp.ir
تماس:

پست توسط Paykan76 » 13 ژولای 2015, 21:24

امروز کاری برای پیکانم نکردم؛ اعصابم خط خطی بود گفتم یک کم بنویسم شاید ...

برای آینده برای روزایی که این مشکلات و سختی ها خاطره میشن ؛ حالا یا تلخ یا شیرین ...!!!؟

پیکان خوب و عزیزم سلام ... درسته که شتابت در حد زانتیا نیست و 0-100 یه 30 ثانیه ایی طول می کشه، درسته که سواری نرمی نداری ؛درسته که کلاچت یک کم سفت هست و بعد از چند ساعت رانندگی آدم زانو درد می گیره ؛ درسته که تمام بدنه ات پر موجه ... ولی دوستت دارم و تو رو با هیچ کدوم از ماشنیای دیگه عوض نمی کنم.
از همون روزی که خریدمت و مثل یک عضو جدید به خانواده ما اضافه شدی، تو رو یک موجود زنده فرض کردیم، یه دوست صمیمی و با وفا و همینطور هم بودی؛ مهم نبود و نیست که پیکان مدل 76 هستی اما برای من ماشین خوب و با برکتی بودی... یادش به خیر وقتی خریده بودمت هنوز گواهی نامه نگرفته بودم و بعد از کلاسا با تو تمرین می کردم ؛ یادش به خیر بچه ها چقدر ذوق و شوق داشتن ؛ یادم نمیره وقتی خریدمت بچه ها تا مدت ها با دستمال به جونت افتاده بودن و بی اعتنا به علامت سوال ها ، تمسخرها و اشاره ها و زخم زبونها تمیزت می کردن - البته منم - :smile: و چقدر باعث خوشحالی اونا شده بودی و هنوز هستی... اون روزایی که بعضیا هنوز ماشین نخریده بودن ( :-x )؛ سر جلو نشستن همیشه بین بچه ها دعوا بود ( :jang: ) و نوبتی بود اینکه کی جلو بشینه ... درسته که توی کارتت زده بود ظرفیت 4 نفر ولی بی ناز و منت 8 نفر رو هم سوار می کردی و آخ نمی گفتی ... دمت گرم ...!!!

دمت گرم که اگر قرار بود خراب بشی - یعنی زمانی که دیگه قطعه ایی از قطعاتت دیگه واقعا برای کار کردن جا نداشت - صبر می کردی و میومدی توی پارکینگ و بعد خراب ...

دمت گرم که اگه باکت خشک خشک بود حداقل تا دم پمپ بنزین می رفتی ...

دمت گرم که اگه قرار بود توی جاده برفی و یخ زده که یه سمتش دره بود و یه سمتش کوه ؛ وقتی که هنوز ناشی بودم و جوهر گواهینامه ام خشک نشده بود نرفتی توی دره و مار و هم با خودت نبردی ...

پیکان خوب و عزیزم خودت می دونی که برای من اصلا مهم نیست بقیه چی بهت می گن و چی صدات می کنن ...ولی خیلی دوستت داشتم و دارم ... یادش به خیر هر وقت توی ماشین صحبت از ماشین دیگه ایی می شد ناز می کردی و یه چیزت خراب می شد .. آخرین بار گفتیم زانتیا ماشین خوبی هست - البته منظوری نداشتم یعنی منظورم این نبود که تو خوب نیستی - ولی همون روز باطری ات خراب شد و من 170 تومن به خرج افتادم و بعد از اون دیگه هرگز توی ماشین من حرف هیچ ماشین دیگه به میون نیومد ...

پیکان خوب و عزیزم زمونه بدی شده ؛ پدر پسرش رو نمی شناسه و برادر برادر رو ؛ یعنی آدم باید به درد آدم بخوره که نمی خوره .... ولی مرام معرفت خودت رو عشقه که بعضی وقتا مرام و معرفت یه ماشین - منظورم خود تو هستی - از آدمای دور و برت بیشتر هست ...

امروز برای چندمین و چندمین بار ؛ یکی از طلبکارا زنگ رده که پولم رو تا فردا پس فردا می خوام ( :x )... آخه بی انصاف یک کم مهلت بده ...

معذرت می خوام ولی فکر فروشت بارها و بارها به سرم زده ( :o ) ... می دونم قیمتت زیاد نیست (البته از لحاظ مادی -ولی از لحاظ معنوی که قیمتی نداری) و قیمتت دردی رو از من دوا نمی کنه هر چند اگر قیمتت هم زیاد بود باز نمی فروختمت ... آدم دوستش رو که نمی فروشه که من بخوام بفروشمت ...

پیکان خوب و عزیزم خاطرات خوبی باهات داشتم و دارم نه من بلکه خیلی از فامیلا و دوستان و کوچیکترا و بزرگترها ....

درسته خواهر زاده های گلم که هنوز پاشون به کلاچ نمیرسه فردا که بزرگ خواهند شد این خاطره که اولین بار پشت فرمون تو نشستن، رو هرگز از یاد نخواهند برد ...

پیکان خوب و عزیزم تو مثل روز اولی که خریدمت و الان حداقل 3 سال از اون روز می گذره ،تو هر روز بهتر و رووون تر میشی، برعکس تو ، من خسته شدم ؛من زوارم دررفته ... من آب و روغن قاطی کردم ... من آمپر چسبوندم ... من یاتاقان زدم ... من جوش اوردم ... من پنچر شدم ... من بالانسم بهم خورده ... من رنگم پریده ...من مصرفم زیاد شده (!؟) ... من فرسوده شدم... من اسقاطی شدم ... اما تو هنوز سرپایی سالار ...

پیکان خوب و عزیزم از روی تو شرمنده ام ؛ برنامه های زیادی برای تو داشتم می خواستم تک باشی ؛ می خواستم هیچ کم و کسری نداشته باشی ولی نشد ...

پیکان خوب و عزیزم معذرت می خوام از اینکه اوایل بیشتر و این اواخر کمتر؛ مجبور بودی رانندگی خرکی من رو تحمل کنی، اونقدر تحمل که رانندگی ام بیشتر شبیه آدما بشه ....

پیکان خوب و عزیزم معذرت می خوام از اینکه یه وقتیا عصبانی بودم و درت رو محکم می بستم و سرعت گیرا رو مثل اسب رد می کردم طوری که هرچی توی صندوق عقب بود می پرید هوا

پیکان خوب و عزیزم معذرت می خوام از اینکه بعضی وقتا دو برابر ظرفیت مجاز آدم سوارت می کردم و تازه صندوق رو هم تا خرخره پر می کردم ولی دمت گرم که همیشه من رو روسفید می کردی ...

پیکان خوب و عزیزم معذرت می خوام که توی باد و بارون و برف سرپناهی نداشتی و من همیشه وقتی بارون میومد دلم برات می سوخت که خیس خیس می شدی در حالیکه لیاقت یه پارکینگ مسقف رو داشتی

پیکان خوب و عزیزم اینا رو نوشتم برای اینکه بدونی قدرت رو می دونستم و می دونم و دوستت دارم ... ممنونم از اینکه توی روزای غم و شای و عروسی و عزا با من و برای من بودی و خواهی بود

از طرف تمام فک و فامیل که نقش آمبولانس، آژانس، وانت بار، حمل مصالح ساختمانی، کمک در کار کشاورزی و سرویس مدرسه و اساس کشی و ... رو براشون ایفا کردی ، هم از تو ممنونم

بهانه ایی شد تا آلبوم عکس ها رو که روزانه و ماهانه دسته بندی کردم مرور کنم ، خوشحالم که هستی توی تمام لحظات خوب و سرنوشت ساز یا بهتر بگم با تو به واسطه داشتن تو این لحظات و خاطرات ساخته شد، خوشحالم از اینکه به واسطه تو خاطرات خوبی برای من و خانواده ام ساخته شد... خوشحالم که مغرور و سر به زیر و بی منت و بزرگوار ، همیشه در گوشه کادر عکسهای من هستی و جاودانه شدی ... مثل یه مرد

کاش کاش کاش فقط چند نفر مرد، مثل تو دور و برم بود دیگه هیچ غضه ایی نداشتم ...

پیکان خوب و عزیزم ؛ ای همدم روزای سخت من؛ امیدوارم این مشکل هم رفع بشه ...

خیلی وقت بود که آرزو داشتم با هم و خانواده ام یه سفر مشهد بریم ؛ امیدوارم زودتر اون روز بیاد ... مشتاقانه منتظر اون روزم که استارت رو بزنم به سوی یک سفر ...

من و تو باهم خاطره ها خواهیم ساخت ای همسفر ... بمان با من

ممنونم از تو ای پیکان با وفای من ... دوستت دارم
نمایه کاربر
رضامولوی پور1361
کاربر ويژه
تماس:

پست توسط رضامولوی پور1361 » 14 ژولای 2015, 12:08

سلام
با این پستت اشک منو درآوردی
منم دلم برای بلو تنگ شده خیلی هم تنگ شده روزی که خریدم اصلا فکر نمیکردم یه روز مجبور بشم بفروشمش منم باهاش درددل میکردم حرف میزدم اونم مرد بود همه جا میرفت و هیچوقت منو نمیذاشت ولی افسوس تو خانواده فقط من دوستش داشتم و از وقتی خریدمش خانواده مخالف بودن و اون شده بود اوقات فراغت و همه زندگیم بردمش صافکاری طی چند مرحله بازسازی و نونوارش کردم اون شکلی که دوست داشتم درستش کردم
همیشه میگفتم با هیچی عوضش نمیکنم با هیچی تا اینکه ازدواج کردم و دیدم متاسفانه طرف مقابل دقیقا برعکس منه از یه طرف فشار طرف مقابل و از طرف دیگه فشار شدید مالی پیش میرفت وارد جزئیات نمیشم ولی تا جایی پیش رفت که فامیل یکی لاستیکشو میخواست یکی باطری شو یکی ضبط یکی میخواست برای مسافرکشی یکی میخواست ببره تحویل بده دیگه نمیشد نگهش دارم اینطوری از دست میرفت
مجبور شدم دادم به دوستم علی و الان کیلومترها ازم دوره دلم خیلی خیلی براش تنگ شده طوری که بارها شبها خوابشو میدیدم الان هم بی ماشینی خیلی برام سخته
کاش یه روزی بشه دوباره ببینمش کاش
نمایه کاربر
Paykan76
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پیکان 76
محل اقامت: 1wp.ir
تماس:

پست توسط Paykan76 » 18 آگوست 2015, 21:15

ممنون از آقا رضای گل؛ ممنون از ارسال آمپ و از اینکه در مورد مبلغش با من راه اومدین ...

بعد از سه سال خرید ماشین براش یه کادو تولد گرفتم آلپاین 110 ؛ ظاهرش قشنگ هست و ساده و اونطور که توی سایت و جاهای دیگه گشتم تعریف آلپاین رو زیاد شنیدم هر چند این پخش پایین ترین قیمت رو داشت اما برای من خوبه فعلا ؛ آمپ 4 کاناله هم از آقا رضا خریداری شد که توی اولین فرصت می خوام نصبش کنم البته زیر داشبورد سمت شاگرد چون هم به پخش نزدیکه و هم به باطری ، من خودم دست به کار شدم و خودم یه کابل rca بر اساس اون چیزی که توی اینترنت بود و یوتوب دیده بودم ؛ وسایلش رو شامل چهار عدد فیش و کابل کواکسیال ( کابل آنتن ) خریدم و به فیش ها لحیم کردم؛ نمی دونم تا چه حد و به چه میزان باید اون چیزی که باید باشه ...

تصویر
توی قسمت صوتی از دوستان نظر خواستم ولی فعلا کسی نطری در این مورد نداد ؛ ولی نمی دونم چه جوری هست که بخت همون بخت اول هست یا یه چیزی توی این مایه ها ...

یه پخش پرایدی داشتم کلی خاطره ازش دارم که خراب شد توی سایت های مختلف گشتم که دست دو اگر بود بخرمش ولی نبود ...
تصویر
اگه کسی داره می خرم ازش یا جایی سراغ دارین

حال ما هم خوب است اما تو باور نکن ...
نمایه کاربر
رضامولوی پور1361
کاربر ويژه
تماس:

پست توسط رضامولوی پور1361 » 19 آگوست 2015, 10:28

سلام
خیلی خوشحال شدم بلاخره به دستت رسید
نصبش کن زودتر و عکس برسون انشاالله بخوبی استفاده کنی
ولی معمولا تو صندوق یا پشت صندلی نصب میشه به نظرم اونجا بهتره
تو دسته سیمش یه فیوز (فک کنم فیوزه یه قاب 4 گوش یا گرد معمولا طلقی داره دورش ) سر باطری داره که باید بذاری نمیدونم تکش تو بازار میدن یا نه ولی من فقط تو پک دسته سیم کامل دیدم
نمایه کاربر
mehdiebadi1987
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پیکان 79
محل اقامت: تبریز-پلاک1

پست توسط mehdiebadi1987 » 20 آگوست 2015, 13:38

سلام داداش مبارکه
بنظر من هم بهتره زیر داشبورد نصب نکنی چون آمپلی وقتی گرم بشه کار نمیکنه! من خودم تو پیکان قبلیم خودم نصب کرده بودم پشت صندلی عقب سمت شاگرد ماشن هم سی ان جی بود جلوی آمپلی هم یه تیکه یونولیت گذاشته بودم هرکس هم میپرسید چطوری این صدا بدون آمپلی تولید میشه میگفتم جنس بلندگوهام خوبه! آقا دزده هم نمیبیه آمپ داری! گردم هم نمیشه. سیم کشی هم اگه کمکی لازم داشتی تا جایی که بلدم درخدمتم
موفق باشی
نمایه کاربر
رضامولوی پور1361
کاربر ويژه
تماس:

پست توسط رضامولوی پور1361 » 07 سپتامبر 2015, 13:58

سلام
داداش پروژه به کجا رسید
آمپ رو چکار کردی داداش؟ باند گرفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمایه کاربر
رضامولوی پور1361
کاربر ويژه
تماس:

پست توسط رضامولوی پور1361 » 13 ژانویه 2016, 10:48

سلام
برای باند میتونی به اینفینیتی کاپا 693.11 هم فکر کنی که فوق العاده شفاف و کیفیتیه
mtronic1992
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط mtronic1992 » 12 می 2018, 14:40

باسلام
دوستان کسی اطلاع داره صندلی سواری پیکان نو پیدامیشه یانه ؟ اگر آره میشه آدرس بدید
نمایه کاربر
رضامولوی پور1361
کاربر ويژه
تماس:

پست توسط رضامولوی پور1361 » 16 می 2018, 04:16

سلام باید از تودوزی کارها آمارشان بگیری هست دوست عزیز
ارسال پست

بازگشت به “انجمن باز سازی و نوسازی پیکان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان