نقد و بررسي فني ساینا EX - مزايا و معايب

تصویر

مدیر انجمن: دينگاليگا

ارسال پست
نمایه کاربر
am_ete
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: خود ........ رو

Re: نقد و بررسي فني ساینا EX - مزايا و معايب

پست توسط am_ete » 12 می 2018, 12:32

bas_e_424 نوشته شده:
11 می 2018, 21:28
دوستان با تجربه ساینا بخرم بهتره یا ۴۰۵ slx؟
استفاده تک سرنشین یاخانوادگی؟ بیشترداخل شهر یاجاده ومسافرت؟اگه برای استفاده روزمره ودم دستی میخوای بگیری وماشین جاده وسفر رو جدادارین توخونه که بنظرم همون پرایدمعقولتره اگه هم نه میخوای چندمنظوره ازش استفاده کنی بنظرم ساینا وتیبا وخلاصه احتمالا محصول جدید من درآوردی آینده، فقط پول هدردادنه وبهتره به فکر ماشین باشین نه این اسباب بازی ها! خود ماهم که ساینا روگرفتیم یکی اینکه ایران فرقون تواین موقعیت که قصدخریدداشتیم طرح فروش برای 206نداشت وثانیا برای استفاده داخل شهر و دم دستی هست وگرنه نمیشه اسمشو ماشین گذاشت
درسته ایمنی کلا اتاق 405وپرشیا درحد پرایده ولی تاقبل ازتصادف وحادثه، کلا سواری وفنی محصولات ایران فرقون ازجمله همین اس ال ایکس با محصولات پایین رده ومیان رده سایپا خیلی متفاوته
روز پایان خدمت 1.1.91
آخرعاقبت ماکتبازی >===>@
نمایه کاربر
ali_rosy
دنده 1
نوع خودرو: SAINA EX
محل اقامت: TEH

پست توسط ali_rosy » 12 می 2018, 17:44

ali_rosy نوشته شده:
09 می 2018, 22:42
Cooper3043 نوشته شده:
09 می 2018, 13:49
amir3009 نوشته شده:
26 نوامبر 2017, 21:59
با سلام خدمت دوستان
الان یک ماه ساینا صفر گرفتم به یک مشکلی خوردم
از داشبورد سمت شاگرد صدای لرزش و صدایی عین خوردن دوتا اهن بهم میاد.
کسی از دوستان میدونه دلیلش چیه؟
با تشکر
منم همین صدا رو می‌شنوم به اضافه اینکه قبل از جا رفتن دنده یک صدای تق از گیربکس میاد
سلام دوست عزیز
منم دقیقا همین صدا رو دارم خواهش میکنم اگر فهمیدید مشکل از کجاست بگید منم حلش کنم خیلی رو مخ هست شش ماه هست که تحویل گرفتم نتونستم بفهمم منبع این صدا کجاست :x . بقیه دوستان هم نظری دارند بگن تا راه حل پیدا بشه.
کسی منشا این صدای کنار داشبورد سمت شاگرد رو فهمید ؟ هر چی کارکرد ماشین بیشتر میشه صدا هم بیشتر میشه مخصوصا در زمان سرد بودن هوا و اوایل حرکت که ماشین سرد هست بیشتره :???: خودم احساس میکنم برخورد بدنه هست به موتور . بردم مکانیک نگاه کرد چیزی نفهمید گیج تر از اونی بود که بفهمه :smile:
3=2+2
bas_e_424
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط bas_e_424 » 12 می 2018, 22:12

وقتی کولر روشن میکنید چقدر رو ماشین تاثیر میزاره؟ تو سربالایی کم میاره؟ سربالایی و ترافیک چی؟

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk

نمایه کاربر
jalil-a
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ُساینا EX

پست توسط jalil-a » 13 می 2018, 00:51

سلام دوستان امروز میخوام طریقه تعویض فیلتر کابین خودرو ساینا رو اموزش بدم فیلتر کابین ساینا در همه تعویض روغنی ها موجود میباشد به قیمت 15 هزار تومن که سالی یک بار عوض بشه بهتره شش ماه یک بار تمیز بشه و هوا گیری بشه طریقه تعویضش رو با شکل توضیح دادم ممنون

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
نمایه کاربر
mhr_fd
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Tiba SX
محل اقامت: Tehran

پست توسط mhr_fd » 13 می 2018, 17:15

سلام دوستان
کسی ساینا اتوماتیک تحویل نگرفته؟
یه چند ماهی هست تحویل داشته
می خواستم ببینم تجربه سواریش چطوره و آیا گیربکسش عملکرده خوبی داره یا نه؟
اگه خوب باشه که من به شدت یه ماشین اتوماتیک تو این رنج قیمت نیاز دارم
متشکرم
Cooper3043
نوع خودرو: ساینا ex

پست توسط Cooper3043 » 14 می 2018, 18:24

ali_rosy نوشته شده:
12 می 2018, 17:44
ali_rosy نوشته شده:
09 می 2018, 22:42
Cooper3043 نوشته شده:
09 می 2018, 13:49
amir3009 نوشته شده:
26 نوامبر 2017, 21:59
با سلام خدمت دوستان
الان یک ماه ساینا صفر گرفتم به یک مشکلی خوردم
از داشبورد سمت شاگرد صدای لرزش و صدایی عین خوردن دوتا اهن بهم میاد.
کسی از دوستان میدونه دلیلش چیه؟
با تشکر
منم همین صدا رو می‌شنوم به اضافه اینکه قبل از جا رفتن دنده یک صدای تق از گیربکس میاد
سلام دوست عزیز
منم دقیقا همین صدا رو دارم خواهش میکنم اگر فهمیدید مشکل از کجاست بگید منم حلش کنم خیلی رو مخ هست شش ماه هست که تحویل گرفتم نتونستم بفهمم منبع این صدا کجاست :x . بقیه دوستان هم نظری دارند بگن تا راه حل پیدا بشه.
کسی منشا این صدای کنار داشبورد سمت شاگرد رو فهمید ؟ هر چی کارکرد ماشین بیشتر میشه صدا هم بیشتر میشه مخصوصا در زمان سرد بودن هوا و اوایل حرکت که ماشین سرد هست بیشتره :???: خودم احساس میکنم برخورد بدنه هست به موتور . بردم مکانیک نگاه کرد چیزی نفهمید گیج تر از اونی بود که بفهمه :smile:
منم همین مشکل دارم ولی چیز مهمی نباید باشه و مشکل موتوری نیست.هرچی هست داخل دریچه و لوله های کولر یک چیزی شبیه پیچ همش قل میخوره و حرکت رفت و برگشتی داره چون با جلو عقب شدن ماشین صداش در میاد.واسه سرویس اولیه هروقت بردم و درست شد بهتون میگم
bas_e_424
شروع حركت

پست توسط bas_e_424 » 14 می 2018, 22:01

دوستانی که ساینا دازن من می‌خوام بخرم. یه سوالی که داشتم اینه که این ماشین بجز مشکلات ظاهری مثل صدای زیاد و اینا مشکلات فنی اش چیه؟ زیاد ادمو تعمیرگاه می‌بره؟

نمایه کاربر
ali_rosy
دنده 1
نوع خودرو: SAINA EX
محل اقامت: TEH

پست توسط ali_rosy » 16 می 2018, 17:54

bas_e_424 نوشته شده:
14 می 2018, 22:01
دوستانی که ساینا دازن من می‌خوام بخرم. یه سوالی که داشتم اینه که این ماشین بجز مشکلات ظاهری مثل صدای زیاد و اینا مشکلات فنی اش چیه؟ زیاد ادمو تعمیرگاه می‌بره؟

دوست عزیز این موتور کلا بی آزار هست . تعمیرگاه رفتنی نیست مگر سرویس های ادواری. صدای موتور ساینا به نظر من نسبت به تیبا کمتره و وقتی خودرو کاملا گرم میشه اگر روغن موتور خوبی استفاده بکنی صدای بسیار کمتری داره توی دور موتور چهار هزار تا به بالا کمی زیاده که اونم با توجه به گرید قیمتی این خودرو کاملا قابل توجیه است. اگربا بدنه مزخرف 405 کنار میای یخورده پول بیشتر بذار 405 slx بگیر اونم موتور خوبی داره. البته به شرط اینکه ایسیو bosch 7.4.4 فرانسه دریچه گاز برقی وصفر کیلومترش رو بخری. در حالت کلی بین مزایا و معایب این دو خودرو من ساینا رو انتخاب میکنم چون 405 slx هم بدنه اش و هم موتورش در کارکردهای بالا بسیار پراستهلاک هستند. ولی ساینا خرکارتر و کم هزینه تر است. 405 مدل قدیمیش هم که کلا مهره سوخته است. اصلا سمتش نرید. هیچ برتری و مزیتی نسبت به این دو خودرو نداره. یکی دو سال دیگه هم از خط تولید میره کنار با اون موتور پراستهلاک و پرمصرفش.
3=2+2
alibhr
شروع حركت
نوع خودرو: پراید

پست توسط alibhr » 17 می 2018, 00:01

دوستان ساینا ex دسته دو بخرم؟مدل 95 یا 96؟
bas_e_424
شروع حركت

پست توسط bas_e_424 » 17 می 2018, 00:08

ali_rosy نوشته شده:
bas_e_424 نوشته شده:
14 می 2018, 22:01

دوست عزیز این موتور کلا بی آزار هست . تعمیرگاه رفتنی نیست مگر سرویس های ادواری. صدای موتور ساینا به نظر من نسبت به تیبا کمتره و وقتی خودرو کاملا گرم میشه اگر روغن موتور خوبی استفاده بکنی صدای بسیار کمتری داره توی دور موتور چهار هزار تا به بالا کمی زیاده که اونم با توجه به گرید قیمتی این خودرو کاملا قابل توجیه است. اگربا بدنه مزخرف 405 کنار میای یخورده پول بیشتر بذار 405 slx بگیر اونم موتور خوبی داره. البته به شرط اینکه ایسیو bosch 7.4.4 فرانسه دریچه گاز برقی وصفر کیلومترش رو بخری. در حالت کلی بین مزایا و معایب این دو خودرو من ساینا رو انتخاب میکنم چون 405 slx هم بدنه اش و هم موتورش در کارکردهای بالا بسیار پراستهلاک هستند. ولی ساینا خرکارتر و کم هزینه تر است. 405 مدل قدیمیش هم که کلا مهره سوخته است. اصلا سمتش نرید. هیچ برتری و مزیتی نسبت به این دو خودرو نداره. یکی دو سال دیگه هم از خط تولید میره کنار با اون موتور پراستهلاک و پرمصرفش.
الان ساینای ex ثبت نام کنم ضبطش فلش خور نیست یا aux؟ حذف کردن تو نسخه های جدید؟تصویر

ارسال پست

بازگشت به “تیبا و ساینا - Tiba & Saina”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان