نقد و بررسي فني ساینا EX - مزايا و معايب

تصویر

مدیر انجمن: دينگاليگا

ارسال پست
naderseifi
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 407 دنده
محل اقامت: همدان

Re: نقد و بررسي فني ساینا EX - مزايا و معايب

پست توسط naderseifi » 05 ژولای 2018, 12:40

فرزادشرفیان نوشته شده:
15 ژوئن 2018, 19:32
سلام. دوستان .من ماشین رو دو روز قبل تحویل گرفتم. دیروز کف پارکینگ چند قطره روغن دیدم.از سمت شاگرد. کسی میدونه علتش چیه؟؟؟
دو قسمت چک شود :
1- پیچ و واشر کارتل بررسی و در صورت مشکل با جنس اصلی تعویض شود .
2- قاب بالای موتور بررسی شود
نمایه کاربر
am_ete
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: خود ........ رو

پست توسط am_ete » 05 ژولای 2018, 12:47

naderseifi نوشته شده:
05 ژولای 2018, 12:29
پایداری در سرعت های بالای 100 سر پیچ ها ( در حد سمند )
نرمی صندلی ها
مبارکه وایشالاکه مجددا بنز وماشین های رده بالا تهیه میکنید ولی در مورد پایداری مخصوصا توجاده ومخصوصا درسرعت های بالاتراز 90کیلومتر اصلا موافق نیستم چه برسه توپیچ! کافیه باهمون سرعت90یا100کیلومتر کمی بافرمون بازی کنید ببینید چطور ماشین ازکنترل خارج میشه وبه اطراف بازی میکنه ومنحرف میشه واصلا نمیشه باهاش شوخی کرد به طُرفَه العینی ممکنه شما رو به باقالی ها هدایت کنه چون برای خودم پیش اومد وقتی توجاده ودرحین سبقت بین دوتاماشین بودم یه لحظه گفتم رفتم توشکم ماشین دست راستم!!!(البته سرعتم هم بالانبود درحدهمون 110-100بود)
صندلیها هم که پرایدی هست که فقط کمی نسبت به صندلی های 206خداییش راحتتره ولی درکل برای جاده ورانندگی مداوم یکساعته خیلی هم راحت نیست
روز پایان خدمت 1.1.91
آخرعاقبت ماکتبازی >===>@
8.mehdi
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط 8.mehdi » 13 ژولای 2018, 13:57

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان

از دوستان در مورد نحوه اب بندی ساینا ex صفر راهنمایی میخواستم که ممنون میشم راهنمایی کنید
h.65
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ساینا

پست توسط h.65 » 15 ژولای 2018, 08:14

سلام دوستان
من 27 روز پیش با موعد 20 30 روز ثبت نام کردم

زمان ثبت نام همه خوب تعریف می کردن الان جدیداش رو زیاد تعریف نمی کنند میگن خیلی مشکلات داره می خوام بدونم صحت داره

1-صدای باد داخل اتاق و زوزه و سوت از آینه های کنار
2-صدای گیربکس
3-کمک فنر های ضعیف
4-دید ضعیف
5-صدای زیاد داخل اتاق
6-صدای زیاد تهویه
7-دیسک و صفحه کلاج ضعیف
8-صدا و لرزش زیاد موتور
9-سفتی و لرزش فرمان
10-تقه دنده ۱
11-کیفیت بد داشبورد
12-مصرف بالا فقط داخل شهر صدی ۱۰
13-سیستم تعلیق
14-لرزش اتاق هنگام ترمز گرفتن
اینا رو من از نظرات سایت های دیگه کپی گرفتم

ممنون می شوم راهنمایی کنید
نمایه کاربر
mojib
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: *

پست توسط mojib » 15 ژولای 2018, 23:06

h.65 نوشته شده:
15 ژولای 2018, 08:14
سلام دوستان
من 27 روز پیش با موعد 20 30 روز ثبت نام کردم

زمان ثبت نام همه خوب تعریف می کردن الان جدیداش رو زیاد تعریف نمی کنند میگن خیلی مشکلات داره می خوام بدونم صحت داره

1-صدای باد داخل اتاق و زوزه و سوت از آینه های کنار
2-صدای گیربکس
3-کمک فنر های ضعیف
4-دید ضعیف
5-صدای زیاد داخل اتاق
6-صدای زیاد تهویه
7-دیسک و صفحه کلاج ضعیف
8-صدا و لرزش زیاد موتور
9-سفتی و لرزش فرمان
10-تقه دنده ۱
11-کیفیت بد داشبورد
12-مصرف بالا فقط داخل شهر صدی ۱۰
13-سیستم تعلیق
14-لرزش اتاق هنگام ترمز گرفتن
اینا رو من از نظرات سایت های دیگه کپی گرفتم

ممنون می شوم راهنمایی کنید
سلام
ببین به عنوان کسی که مثل شما قصد خرید خودرو دارم و از بد روزگار بهترین گزینه موجود تیبا بود میگم که دیگه وقتی ماشین رو خریدی خیلی به حرفای این و اون توجه نکن چون فقط دل چرکین میشی. ولی با توجه به آمارایی که گرفتم جواب این سوالا رو میگم

1 و 5- نشنیدم ولی به هرحال تیبا اتاق خیلی ایزوله ای نداره و فقط مقداری از پراید بهتره.
2 و 7و 10- حدود یک سالی هست که با اصلاح گیربکس خیلی از مشکلات گیربکس رفع شده.
3 و 13- سیستم تعلیق تیبا عینا مثل پراید هست و نمیشه ازش انتظار تعادل عالی رو داشت ولی به عنوان یه خودرو خانوادگی ارزون قیمت خوبه و نسبتا راحته.
4- من شخصا اینطوری حس نکردم و به نظرم از این بابت مشکلی نداره.
6- فن مقداری صداش زیاده.
8-بازم از پراید بهتره و صدای موتور تا 4000 خیلی ناجور نیست.
9- معمولا لرزش فرمون رو همه ماشینا وقتی درجا فرمون حرکت کنه دارن و چیز خاصی نیست که بخواد ناراحتی ایجاد کنه.
11- بیشتر از جنسش طراحیش بده به خصوص کنسول وسط. جنس داشبرد کمی بهتر از پرایده.
12- مصرف شهری به شدت به رانندگی و شرایط ترافیکی مربوطه. اگه توی جاده مصرف غیر عادی باشه مشکل وجود داره. از بابت مصرف چه شهری و چه جاده ای تیبا یکی از کم مصرفترین هاست.
14- این مشکلات عمومی نیست.
h.65

پست توسط h.65 » 16 ژولای 2018, 01:15

ممنونم از وقتی که گذاشتین برای پاسخ ولی من ساینا ثبت نام کردم ، تیبا و ساینا یکی هستند؟
از ساینا جدیدا خیلی بد تعریف می کنن
نمایه کاربر
mojib
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: *

پست توسط mojib » 16 ژولای 2018, 11:04

h.65 نوشته شده:
16 ژولای 2018, 01:15
ممنونم از وقتی که گذاشتین برای پاسخ ولی من ساینا ثبت نام کردم ، تیبا و ساینا یکی هستند؟
از ساینا جدیدا خیلی بد تعریف می کنن
بله دقیقا یکی هستن فقط طراحی ساینا عوض شده
merec
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط merec » 16 ژولای 2018, 13:17

سلام به همه دوستان گل، ببخشید چند وقتی گرفتار بودم نرسیدم سر بزنم

اون دوستی که از صدایی شبیه سوت در سرعت بالای 80 گلایه میکرد برای من هم همینطوره البته چیز خاصی نیست صدای باد که داخل آینه بغل میپیچه فرصت نکردم یه راه کاری واسش پیدا کنم ولی یادمه دوستان تیبا سوار هم همین مشکل رو داشتند که فکر کنم راه حل خوبی براش پیدا کرده بودن حالا پیدا کنم اینجا مینویسم.

اون دوستی هم که چیزی حدود 27 مورد از عیبهایی که در سایتهای دیگه دیده بود اینجا عنوان کرده، خدمتشون عرض کنم خرید ماشینهای صفر ایرانی شانسی هستند و هر کدوم ممکنه یکی یا چند تا از این ایرادها رو داشته باشه و این مختص ساینا نیست یک سر به پیج های مشکلات و نظرات کاربران راجع به مثلا پژو 405 ، 206 یا سمند و ... بزنید خودتون میبینید موارد مشابه اونجا هم بیان شده

خدا رو شکر ماشین من تا الان که 1200 کیلومتر کارکرده مشکل خاصی نداشته، قبلا هم اعلام کردم من ماشین رو نقدی در تاریخ 23 خرداد 97 رفتم نمایندگی اسم نوشتم و در تاریخ 30 خرداد 97 هم تحویل گرفتم خیلی ازش راضی هستم تمامی این صفحات هم قبل از خرید خوندم.

راستی در مورد نمد کاپوت و صندوق عقب و زیرپایی ها حتما مستقیم اینترنتی از سایت شرکت بابل خرید کنید، برای من 2 روز بعد از خرید در خونه تحویل دادن بدون هزینه ارسال و ارزش افزوده در بسته بندی خوب، حداقل هم 70 هزارتومن به نفعم شد راحت هم خودم نصب کردم ، من نمد روی داشبورد هم خریدم خیلی خوبه ، قبل از خرید رفتم چراغ برق، قیمت بالاتر میدادن وقتی میگفتم میتونم راحت اینترنتی بخرم میگفتن همچین چیزی نیست یا هزینه ارسال زیاد میگیرن یا ارزش افزوده و .... که متاسفانه برای اینکه ازشون خرید کنی دروغ میگن

باطری اتمی هم مارک پوما 60 آمپر با تاریخ جدید که کنارش ساخت کره هک شده گرفتم ،باطری اسیدی خودم رو برداشت 140 تومن هم پول دادم

روکش هم خریدم خیلی تنوع زیاده من پارچه ایی ترجیح میدم چون چرم تو زمستون سرده تو تابستون هم میچسبه به لباس و عرق میکنه البته چرم مدل ها و رنگهای انصافا خوشگلی داشت ولی من پارچه ایی درجه یک پیدا کردم عالیه عالی 180 خریدم راضیم ازش قوس کمر هم پر میکنه

دور فرمون هم حتما بندازید فرمون خوش دست میشه من دادم از این چرمهایی که سوراخهای ریزی داره واسش دوختن عالی شده

هندلینگ و کولر و شتاب ماشین خیلی خوبه البته با مازراتی یا لکسوس و .... مقایسه نمی کنم چون فقط 30 میلیون خریدم این ماشین رو

مصرفش حدود صدی 7 هست البته من فقط بنزین سوپر زدم

لاستیکها رو هم که 195/60/14 مارک کومهو با 5 سال گارانتی عوض کردم 650 هزار تومن هم سر دادم ، دیگه سر پیچ و غیره نمیشناسه کاملا ماشین پایداره

چون ماشین هنوز 1200 کارکرده زیاد بهش فشار نیاوردم ولی تو اتوبان سر گاز 120 رفتم کولر روشن با خانواده انگار داری 60 میری اصلا نشون نمیده کلا سرعت بالاتر هم صحیح نیست ولی فکر کنم راحت 160 میشه رفت بدون فشار به موتور ماشین

ایرادهای ریز داره که گذاشتم 4500 کیلومتر ببرم نمایندگی مجانی انجام بده مثل رگلاز درب صندوق عقب و درب عقب سمت راست، غربیلک فرمون باید تنظیم بشه وقتی لاستیکها صافه غربیلک فرمون یکم کجه، اون دوستمون درست میگفت یکم جای پای چپ راننده راحت نیست مخصوصا برای من که یکم قدم بلنده و عادت ندارم سیخ پشت فرمون بشینم که باهاش میسازیم، فکر کنم یه رگلاژ ترمز هم میخواد یه کوچولو ترمز پایین میگیره کلا همه ماشینهای صفر ساخت داخل از این مسائل کوچیک دارن مکر اینکه بدشانسی بیاری خدا نکرده یکی از اون ماشین های سرطان گیرت بیوفته که میتونه هر خودرویی با هر مارک داخلی باشه.

کلا از ماشین راضیم وقتی پول کمی داری باید یکم هم منطقی و قانع باشی وگرنه اگه جای ساینا نزدیک 80 میلیون داشتم حتما حتما برلیانس کراس c3 اتوماتیک با موتور 1650 میگرفتم رفتم نمایندگی دیدم خیلی خوشم اومد ولی نگاه کردم به جیبم دیدم حدود 34 میلیون بیشتر ندارم حوصله قسط و 16 میلیون سود که میاد روش ندارم ساینا رو انتخاب کردم الان هم خیلی از انتخابم راضیم

ببخشید مثل همیشه پرحرفی کردم ولی خواستم صادقانه دوباره توضیح بدم که کسانی مثل من موقع خرید دو دل هستند و سایتهای مختلف رو چک میکنند و حرفهای ضد و نقیض میشنوند شاید کمکشون کنه بعدا یه پدر بیامرزی بهمون بگن

الان هم دوستان اوضاع اقتصادی جالب نیست سراغ قسط و وام و اینجور پولها نرید بیخودی، ماشین رو که خریدی 1 ماه بعد همه چیز عادی میشه میمونید شما و چک و قسط و کار ، ولی به اندازه پولت هر ماشینی رو نقد بخری و بدهکار نشی آرامش خیال داری 1 سال بعد 2 سال بعد دستت باز شد برو یه ماشین بهتر بخر خلاصه جو گیر نشید و برای خودتون زندگی کنید نه چشم و حرف مردم.

موفق و تندرست باشید
h.65

پست توسط h.65 » 16 ژولای 2018, 14:18

سلام ممنون از توضیحات خوب
خدا رو شکر ماشین امروز فاکتور شد
:smile:
تصویر

معمولا چقدر زمان می بره تا تحویل بدن
ممنونم
mhr2006
شروع حركت
محل اقامت: ahwaz

پست توسط mhr2006 » 16 ژولای 2018, 19:16

h.65 نوشته شده:
16 ژولای 2018, 14:18
سلام ممنون از توضیحات خوب
خدا رو شکر ماشین امروز فاکتور شد
:smile:
تصویر

معمولا چقدر زمان می بره تا تحویل بدن
ممنونم
مبارکه
من خودم 3/23 نوشتم هنوز فاکتور نشده، ولی اصولا فاکتور بشه بستگی به شهرتون داره ، ولی زیر یک هفته تحویل میدن
تـنـها میای و تـنـها میری ، پس خدا رو فراموش نکن
ارسال پست

بازگشت به “تیبا و ساینا - Tiba & Saina”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: fantome و 4 مهمان