تجربه تحویل گرفتن تیبا-تيبا2-ساينا

تصویر

مدیر انجمن: دينگاليگا

amsh121
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: تجربه تحویل گرفتن تیبا-تيبا2-ساينا

پست توسط amsh121 » 05 ژولای 2018, 06:50

[
kkashef نوشته شده:
04 ژولای 2018, 08:59
دوستان بعضی از تیبا 2 ها جدید رو دیدم که زیرش رینگ ساینا هست که خیلی هم خوشگله میخاستم بپرسم این رینگ ها رو خود کارخونه میزاره یا باید خودمون تعویضش کنیم؟ تفاوت رینگ الومینیومی تیبا با ساینا چقدره چون فک کنم لاستیک هاشون14 باشه.
سلام دوست عزیز
رینگ اسپرت تیبا2 و ساینا تفاوتی نداره و از هردو را کارخونه میذاره.
بله 14رینگ هست.
Tiba-N.jpg
Tiba-N.jpg (40.72 کیلو بایت) مشاهده 695 مرتبه
ArAsH_1367
نوع خودرو: تیبا

پست توسط ArAsH_1367 » 22 ژولای 2018, 10:40

سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید.
من بین تیبا صندوقدار صفر و سمند ef7 کارکرده موندم.
با توجه به اینکه قیمت تیبا الان 27 و نیمه اگر سمند ef7 کار کرده بگیرم بهتر نیست؟

برام کم خرج بودن ماشین و اینکه همیشه تعمیرگاه نباشم مهمه، همینطور کیفیت سواری و ما یه خانواده 2نفره هستیم.

ممنون
نمایه کاربر
kkashef
نوع خودرو: سراتو مونتاژ

پست توسط kkashef » 22 ژولای 2018, 14:36

سلام بالاخره تیبا 2 رو تحویل گرفتم و سوارش شدم اولا من زیاد فرقی با پراید احساس نکردم شاید چون هنوز اببندی نشده کمی سفت کار میکنه نمیدونم
وقتی کولر میگیری انگار یه نفر ماشین رو گرفته و نمیزاره راه بره که خورد تو ذوقم
در اخر تو راه نمایندگی به خونه بودم که دیدم همه دارن برام بوق میزنن اول خوشحال شدم گفتم شاید تبریک میگن بعد دیدم بوی دود میاد زدم بغل دیدم از تو موتور دود سفید میزنه که وقتی ایستادم کلا دود قطع شد . زیر ماشین رو نگاه کردم دیدم یه مایعی داره میریزه اول فک کردم اب کولره ولی بعد دیدم روغنه برگشتم نمایندگی اول که قبول نمیکردن چون نوبت نداشتم با هزار خواهش و تمنا یه کارشناس پذیرش کردو گفت فشنگی روغن خرابه و ما هم در حال حاضر این قطعه رو نداریم و شما برو هروقت قطعه اومدم زنگ میزنیم بیا عوض کنیم گفتم ماشین روغن ریزی شدید داره اجازه بدین خودم قطعه رو بخرم اونها هم موافقت کردن و من با 20 تومن یه فشنگی خریدم و اونها هم برام عوض کردن و اینجوری شد که من معنی گارانتی رو کاملا درک کردم
نمایه کاربر
hadi688
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: DAEWOO RACER
محل اقامت: TABRIZ

پست توسط hadi688 » 22 ژولای 2018, 19:11

ArAsH_1367 نوشته شده:
22 ژولای 2018, 10:40
سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید.
من بین تیبا صندوقدار صفر و سمند ef7 کارکرده موندم.
با توجه به اینکه قیمت تیبا الان 27 و نیمه اگر سمند ef7 کار کرده بگیرم بهتر نیست؟

برام کم خرج بودن ماشین و اینکه همیشه تعمیرگاه نباشم مهمه، همینطور کیفیت سواری و ما یه خانواده 2نفره هستیم.

ممنون
سلام منم مثل تو بودم . ولی چون میخواستم از اول ماشین دست خودم باشه رفتم تیبا دوگانه صفر خریدم. نظراتم رو هم تو تیبا دوگانه و جاهای دیگه میتونی بخونی پارسال نوشته بودم. یک و میلیون هم خرجش کردم از سنسور و روکش و کلی وسایل. نمیدونم همش اینطور بودند یا از شانس من این طور بود شش ماه تو نمایندگی بودم.
1. اعم از صداهای عجیب از زیر خودرو که با گریس زدن به طبق های عقب حل شد. 2. تعویض طبق جلو 3. پیاده و سوار کردن تسمه تایم و متعلقات که خیلی صدا میدادند 4. ایراد جعبه فرمان که سفارش میخواستم بدم که بیارن ولی منصرف شدم که بدتر میشه 5.عدم چفت بودن درها و سپرها که حل نشد 6. و در آخر هم هنگام گرفتن کلاچ ماشین خاموش میشد یهویی حتی تو اتوبان، که به خریدار گفتم خودت ببر حلش کن.
26.5 میلیون خریدمش بعد 6 ماه 26.300 فروختمش. دوماه پیش رفتم سمند مدل 93 موتور ملی دوگانه مالتی پلکس خریدم 27 تومن با 100 هزار کارکرد . دو میلیون خرجش کردم لوازم مصرفیش (لاستیک . باتری . تسمه تایم . بلبرینگ، روکش و...) رو نو کردم . الان خیلی راضیم ازش .
از جمله مزایاش نسبت به تیبا اینه که موتورش تو گاز هنگام کولر گرفتن کم نمیاره ولی تیبا وقتی کمپرسور هر وقت وصل میشد انگار پات میرفت رو ترمز. و خیلی از آپشن هایی که من برا تیبا خریدم این سمند از اول روش بود مثل (سنسور دنده عقب، کنسول، رینگ آلومینیومی، دزدگیر و صندوق پران، نمد کاپوت، انواع چراغ ها تو داشبرد اتاق لای درب ها، و) و اکثر قطعاتش بوش آلمان هست و گازش هم برقی هست و اینکه انصافا خیلی جادارتر هست نسبت به تیبا
ولی مهم ترین عیبش نسبت به تیبا گرون بودن قطعاتش هست . حتی موتور ملی نسبت به موتور پژویی هم قطعاتش گرون تره هم دستمزدش . مثلا یه تسمه تایم 110 تومن پولش بود با تعویضش نزدیک 180 تومن برام آب خورد.
من بدون تعصب میگم سمند اتاقش از الان که هنوز 4 سالشه به صدا افتاده ولی باز نسبت به صدای موتور تیبا تو دور 3000 که وارد اتاق میشد کمتره و لذت رانندگیش بیشتره ولی از لحاظ خرج تیبا کم خرج تره . حتی تو مصرف هم تیبا با 4هزارتومن گاز 200 کیلومتر میرفت. سمند با 6500 تومن گاز اون مسافت رو میرفت.
نمایه کاربر
mojib
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: *

پست توسط mojib » 23 ژولای 2018, 09:07

سلام.
من به تیبا شرایطی تحویل مهر ماه ثبت نام کردم. الان دیدم شرایط جدید باز شده و حسنش اینه که قیمت مشخصه. می‌خوام ببینم میشه تغییر داد یا نه؟
mehdidavodi
نوع خودرو: tvs-rocks

پست توسط mehdidavodi » 25 ژولای 2018, 10:02

سلام من 21 خرداد ساینا سفید نوشتم و 2 مرداد فاکتور شده.

قراردادم تحویل سی روزه با سود 30 درصد تاخیر هست.

کسی میدونه سود تاخیر 13 روز دیرکرد چقدر میشه ؟روزای تعطیل محاسبه میشه واسه سود دیرکرد؟
نمایه کاربر
Mehrd@d
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: TIBA SX 90
محل اقامت: تبریز

پست توسط Mehrd@d » 25 ژولای 2018, 10:56

mehdidavodi نوشته شده:
25 ژولای 2018, 10:02

کسی میدونه سود تاخیر 13 روز دیرکرد چقدر میشه ؟روزای تعطیل محاسبه میشه واسه سود دیرکرد؟
سلام
تحویل سی روزه یعنی سی روز کاری. تقریبا بدون تاخیر تحویل می گیرید.
Pishro 1.6i
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: PARS LX - 131

پست توسط Pishro 1.6i » 29 ژولای 2018, 18:08

سلام دوستان میشه نظر بدید اونایی که تیبا 2 با رنگ نوک مدادی متالیک و اطلسی متالیک دارن از کیفیتش بگن؟
من بین این دو رنگ موندم و احساس میکنم نوک مدادی یا همون خاکستری زود از رخ میفته ولی اطلسی بهتر میمونه با این حال اگر نظرتون رو بگید ممنون میشم.ضمنا من ساکن جنوب هستم هوا گرم و آفتاب تنده با این اوصاف چی پیشنهاد میکنید که دوامش بیشتر باشه
هرگز تسلیم نشو ---> ”سرباز پیاده در شطرنج اگر تا آخر ادامه بدهد وزیر میشود“
نمایه کاربر
دينگاليگا
يار قديمي
نوع خودرو: L90,ChanganCS35
محل اقامت: تهران

پست توسط دينگاليگا » 30 ژولای 2018, 07:48

Mehrd@d نوشته شده:
25 ژولای 2018, 10:56
mehdidavodi نوشته شده:
25 ژولای 2018, 10:02

سلام
تحویل سی روزه یعنی سی روز کاری. تقریبا بدون تاخیر تحویل می گیرید.
سلام
با توجه به اينكه تجربه خريد از سايپا رو داشتم اگه توي قرارداد صراحتا ننوشته باشه "سي روز كاري" بايد جمعه ها و ايام تعطيل رو هم جزو 30 روز حساب كنيد همونطور كه بانك براي محاسبه و واريز بهره روزاي تعطيل رو حذف نميكنه. اگر قرارداد فقط نوشته شده باشه "سي روز" در نتيجه اين دوستمون هم شامل دريافت جريمه تاخير ميشن.
نحوه محاسبه: كل مبلغي كه براي تحويل پرداخت كرديد رو ضرب در 30 ميكنيد و تقسيم بر 1200 ميشه سود ماهيانه...حالا همون رو تقسيم بر 30 كنيد كه ميشه سود تاخير هر روز شما... اون عدد رو در تعداد روز تاخير ( سي روز تا روزي كه ماشين فاكتور شده) ضرب كنيد ميشه رقمي كه سايپا به شما پرداخت ميكنه. شخصا خودم براي چانگان با همين حساب و كتاب و دقيقا همون مبلغي كه حساب كرده بودم رو به عنوان جريمه ديركرد پرداخت كردند.
You laugh at us we're different.. & we laugh 'cause you're all the same
h.65
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ساینا

پست توسط h.65 » 01 آگوست 2018, 13:41

سلام دوستان خسته نباشید
من تازه ساینا تحویل گرفتم
ماشین خوبی هست
فقط جدیدآ کولر رو که میزنم هوای بیرون اتاق رو میاره داخل اتاق، حالتش رو هم عوض می کنم فرقی نمیکنه اگر بوی دود بیرون باشه قشنگ استشمام میشه
موضوع دیگه احساس میکنم کمک های ماشین یکم میکوبونه ، اول که تحویل گرفتم اینطوری نبود ، این خودش خوب میشه! چون دقیقا ماشین قبلی هم اینطوری بود خودش خوب شد
نمیدونم چی کار کنم راهی هست برای درست کردن ممنون میشم راهنمایی کنید
ارسال پست

بازگشت به “تیبا و ساینا - Tiba & Saina”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Amingh2688 و 6 مهمان