آموزش مصور نصب تلفن همراه لمسی بجای کاکپیت

تصویر مباحث تخصصی الکترونيکي خودرو

مدیر انجمن: امير معيري

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
ormax
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 1385- Peugeot ROA

آموزش مصور نصب تلفن همراه لمسی بجای کاکپیت

پست توسط ormax » 05 دسامبر 2011, 01:34

سلام به همه دوستان و علاقه مندان و مخصوصا اونایی که مثل خودم آچار به دستو مولتیمتر بدستند و دوست دارن از مغزشون استفاده کنن و با ابتکار امکانات جدیدی رو استفاده کنن.

هدف:
همیشه سیاست در تولید محصولات مختلف دخیل بوده. جدا از کیفیت و علم همیشه دیده میشه که تولید کنندگان فاکتورهایی از نظیر سیاست و نام خودشون رو یکی از ملاکهای قیمت گذاری محصولات خودشون در نظر میگیرن.
برای مثال شما آلپاین رو در نظر بگیرید. هر کدوم از دوستان که در ضمینه الکترونیک و تولید محصولات الکترونیکی اطلاعاتی دارن میدونن که این برند چقدر از هزینه های دریافتی از مشتریهاش مربوط به سیاست و نام برند اونه. عکس اون سیاست مصرفی شرکتهای چینی رو همه در جریان هستند.
کاری که میخام انجام بدم اینه که با زیرکی و یه کم ابتکار نهایت سو استفاده از بعضی از این سیاست ها رو به نفع خودمون انجام بدیم . یعنی شما با هزینه حدود 150 تومن ( نوکیا 5800 سالم دست دو ) رو تهیه میکنید با امکانات یه دستگاه رسانه و جی پی اس خودرو که قیمتش بالای یک میلیونه. و اونو به شکل بسیار زیبایی جای کاک پیت ماشین خودتون ( که فضای زیادی از پانل رو اشغال کرده و هیچ امکاناتی نداره) نصب میکنید.
راستی کل قسمت پنل بالا یا همون دریچه های کولر ( عکسش در پایین هست ) از جنس پلاستیکه که میتونید از چسب پلاستیک برای این کار استفاده کنید. اگه هم خرابکاری کردید نگران نباشید. چون این قسمتو میتونید بصورت کامل و فابریک به قیمت 15 تومن تهیه کنید.

هدف اصلی اینه که با توجه به پتانسیل بالای یه تلفن همراه ( در اینجا نوکیا 5800 ) و صد البته کیفیت و کارایی و امکانات اون ( AGPS , پخش کننده چند رسانه ای عالی , اتصال به اینترنت و برنامه های مختلف نظیر هواشناسی و دفترچه یاد داشت و از همه مهم تر قایلیت ردیابی از راه دور و ... ) این گوشیرو بجای کاکپیت تعبیه کنیم و اونو با قسمتهای دیگه ماشین مرتبط کنیم. و با اینکار یه سیستم کامپیوتری چند منظوره رو با کیفیت و امکانات باور نکردنی به ماشین خودمون ( در اینجا تمامی اتومبیلهای پلتفرم 405 مانند پرشیا ، 405 ، روآ ) اضافه کنیم.

شروع:
قبل از هر چیزی لازم هست که حوصله داشته باشید و یه مختصر اطلاعات راجب گوشی و الکترونیک و ماشین خودتون داشته باشید. در ضمن دقت لازم رو هنگام انجام کار داشته باشید. اگه بخاطر بی دقتی چیزی رو خراب کنید مسئولیت این کار به عهده خود شما خواهد بود. پس با اطلاعات و دقت کافی شروع کنید و کل مطلب رو یکبار مطالعه کنید بعد شروع کنید.
این رو هم بگم معمولا کارها بیشتر از اون چیزی که فکر میکنید ممکنه طول بکشه. پس ممکنه ماشینتون یکی دو روز معطل همین کار بشه. البته بستگی به خودتون داره. من چون خیلی حساس و با ظرافت کارامو انجام میدم همیشه دیر تر از همه یه کارو تموم میکنم . البته همیشه از کارم نهایت لذتو میبرم. اینم بگم شما اگه کنسولو پنلم باز کنید میتونید با همون وضعیت بازم با ماشینتون حرکت کنید فقط پخشو بخاریو کولرو اینارو ندارید.

مواد لازم:
1- اتومبیل با اطاق پلتفرم 405 مثل پرشیا 405 روآ. البته اگه ابتکار داشته باشید روی ماشینای دیگم میتونید این کارو انجام بدید.
2- یه نوکیا 5800
3- ابزار لازم مانند پیچ گوشتی های مخصوص موبایل. آچار های ستاره ای مخصوص پژو برای باز کردن پنل. احیانا هویه و ...
4- چند عدد کلید الکترونیکی
5- کابل خروجی تلویزیون 5800،
6- شارژر فندکی 5800
7- مونیتور با ورودی AV

5800 اینم لینک مشخصاتش http://gsm.ir/phone.php?id=1970&modSear ... chTxt=5800
تصویر

ابزار لازم:
تصویر

نحوه انجام کار:
خوب لازم هست اول کنسول و پنل رو باز کنید. و چون در این رابطه تاپیک داریم دوباره توضیح نمیدم:
http://www.tuningtalk.com/forum/405-t24294.html

اینم چند تصویر از پنل باز شده و محلی که قراره روش کار کنیم:
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

خوب!
این قطعه پلاستیکی در تصویر آخر رو در جدا میکنیم. و اندازه اون رو با اندازه 3.2 اینچ ( صفحه نمایش 5800 میبریم )

اول 5800 رو برای این کار آماده میکنیم: ( لینک، روش نصب برنامه ها و راهنمایی در انجمن مربوطه )
سیم کارت با GPRS فعال شده رو در گوشی قرار بدید.

نصب نرم افزار Ndrive ( نرم افزار GPS مارشال )
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=178472
تصویر
تصویر

نصب Navitel ( کامل ترین نقشه ایرانو داره 70 شهر + راه ها )
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=143730
تصویر

برانامه symnas رو برای جابجا کردن فایلها بصورت بیسیم بین کامپیوترخونتون و گوشی که داخل اتومبیل و جلوی خونه پارک شده، نصب کنید
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=53381

برنامه های زیادی هم هستند که میتونید نصب کنید از جمله گوگل مپ که با اون از هر جایی میتونید بفهمید که ماشینتون کجاست و اونو تو نقشه پیدا کنید.

5800 رو باز میکنیم:
تصویر

نیاز نیست کامل بازش کنید . فقط به قسمت تاچ گوشی برسید و قاب دور تاچ رو باز کنید ( با دقت ) که میشه این:
تصویر

مراحل کار به این صورته که شما اون سه تا کلید پائین گوشی و کلید پاور و روشن خاموش گوشی رو به جلو پنل انتقال میدید. برای اینکار چند کلید لازم داریم که تصویرشو قبلا نشون دادم. اونارو باید زیر پنل متصل کنید و کلیدهای گوشی رو به اونا وصل کنید

گوشی رو در جای خودش محکم کنید. با چسب پلاستیکی
فیش ورودی شارژر گوشی رو به یکعدد شارژر فندکی و اون سر شارژر رو به برق بعد از سوئیچ متصل کنید ( همون فندک )
فیش AV 5800 رو که تهیه کردید رو به گوشی متصل کنید:
تصویر

فیش زرد برای اتصال به مانیتور خارجی هست.
فیش قرمز و سفید رو به ورودی هد یونیت متصل کنید

همه چیرو مرتب ببیندید.
حالا میتونید با کیفیت صدای محشر این گوشی که به هد یونیت وصله و GPS اون حسابی لذت ببرید. موزیک ویدئو هم که میشه باهاش دید. تمام مراحل انتقال فایلها بصورت بیسیم از طریق ٌWIFI انجام میشه پس لازم نیست رمشو در بیارید. البته کامپیوترتو باید Wifi داشته باشه لبتابا که همه دارن. از گوشیهای دیگم میتونید بلوتوس کنید.
اوه یادم رفت. تو ماشین میتونید بی دردسر به تلفناتونم جواب بدید.
کارای زیادی میشه کرد . همشو نمیتونم اینجا بگم

این مراحل نیاز به ابتکار و دقت دارن. بنده چون هنوز گوشی رو تهیه نکردم نتونستم عکس مراحل پایانی رو براتون بزارم. ولی خوب بزودی این کارو انجام میدم و عکسهای اونو قرار میدم. البته تصمیم داشتم بعد از اینکه این کارو انجام دادم این آموزشو قرار بدم ولی خوب یکی از دوستان مایل بودند که آموزش رو زودتر قرار بدم.

به هر حال همه چی پیش بینی شده و کاملا قابل اجرا و نتیجه کار بسیار عالی و راضی کننده هست. اگه انجام دادید که خوب مبارکتون باشه مارو هم دعا کنید.
در ضمن میدونید که اگه این قابلیتها رو بخواهید تهیه کنید بالای یک میلیون تومن باید هزینه کنید. اونم در حالی که این سیستم ها برای پلتفرم 405 وجود ندارند. اینجاست که ابتکار ایرانی دست بکار میشه.

تحقیق در مورد این پروژه روزها کار برده. هدف من اینه که شما هم بتونید این کارو برای خودتون انجام بدید.
امیدوارم از آموزش استفاده کرده و لذت برده باشید. اگه هم که اجراش کردید حالشو ببرید. :git:
اگه سوالی بود در خدمت دوستان هستم.
آیا شما انسان محترمی هستید و دوست دارید به شما احترام بگذارند؟ پس لطفا به دیگران هم احترام بگذارید. حتی هنگام رانندگی
نمایه کاربر
Mahyar70
دنده 4
نوع خودرو: fuji nevada (دزدینش)
محل اقامت: تهران - مینی سیتی (شهرک صدف)

Re: آموزش مصور نصب تلفن همراه لمسی بجای کاکپیت

پست توسط Mahyar70 » 05 دسامبر 2011, 02:15

موفق باشید دوست عزیز ! در آینده نزدیک اگه ماشین مال خودم شد اولین کار همین کاره ! حتما" انجامش میدم !
viewtopic.php?f=35&t=99223تغییر مکانیزم عملکرد سرسیلندر
نمایه کاربر
Saeid Tuning
خلاق الکترونیک
نوع خودرو: پژو پارس

پست توسط Saeid Tuning » 05 دسامبر 2011, 12:04

ولی خوب یکی از دوستان مایل بودند که آموزش رو زودتر قرار بدم.
خوب بي انصاف يه يادي ميكردي از اسممون :cry:
عاليه منم رفتم توكارش
ولي كاش ميشد بعضي قسمت هاي ماشين و هم با گوشي كنترل كرد
ميشه يه عكس از گوشي و جاي ساعت كنار هم بزاري

---- اضافه شده در تاریخ 14 آذر 1390, 15:08 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

با تحقيقاتي كه من كردم 5230 از همه بهتره چون تمامي دگمه هاش لمسيه
تصویر
کجا رفتی؟صدامو می شنوی؟برگرد..من پرواز بلد نیستم...
این همه رو ماشین خرج نزارین تا مثل من پشیمون شین.
نمایه کاربر
ormax

پست توسط ormax » 05 دسامبر 2011, 16:08

چشم
5230 شبکه بیسیم یا همون Wifi نداره
از نظر هم دکمه ها فرقی با 5800 نداره
آیا شما انسان محترمی هستید و دوست دارید به شما احترام بگذارند؟ پس لطفا به دیگران هم احترام بگذارید. حتی هنگام رانندگی
نمایه کاربر
Saeid Tuning
خلاق الکترونیک

پست توسط Saeid Tuning » 05 دسامبر 2011, 16:26

راس میگی مثل اینکه ٰفقط چون دیدم اون سه دکمش لمسیه فکرم رفت پیشش!
نمایه کاربر
Mahyar70
دنده 4
نوع خودرو: fuji nevada (دزدینش)
محل اقامت: تهران - مینی سیتی (شهرک صدف)

پست توسط Mahyar70 » 05 دسامبر 2011, 16:37

دوستان امنیا I900 رو هم میشه گزاشت اونجا ؟
viewtopic.php?f=35&t=99223تغییر مکانیزم عملکرد سرسیلندر
نمایه کاربر
Saeid Tuning
خلاق الکترونیک

پست توسط Saeid Tuning » 05 دسامبر 2011, 16:41

باید نگاه کنید به ابعادش دیگه
تصویر
تصویر
نمایه کاربر
sasan hatami
دنده 1

پست توسط sasan hatami » 05 دسامبر 2011, 16:44

با سلام و خسته نباشید.پروژه جالبیه ولی به نظر من سخت افزار این گوشی به اندازه کافی قوی نیست.جی پی اس این گوشی به سرعت دستگاهای مارشال نمیتونه مه پاره رو پیدا کنه و ارتباط برقرار کنه و با توجه به جایی که قرار گرفته نیاز به آنتن خارجی برای جی پی اس دور از ذهن نیست.
اگه یکم بیشتر هزینه کنید و سونی اریکسون ویواز یا سونی اریکسون اکسپریا ایکس 2 و .... رو جاسازی کنید ,خیلی عالی میشه.حتی میتونید از دوربینشون بجای دوربین دنده عقب یا هر جای دیگه استفاده کنید.
موفق باشد.
チューニング
نمایه کاربر
ormax

پست توسط ormax » 06 دسامبر 2011, 04:30

demon_hunter نوشته شده:دوستان امنیا I900 رو هم میشه گزاشت اونجا ؟
بله میشه
sasan hatami نوشته شده:با سلام و خسته نباشید.پروژه جالبیه ولی به نظر من سخت افزار این گوشی به اندازه کافی قوی نیست.جی پی اس این گوشی به سرعت دستگاهای مارشال نمیتونه مه پاره رو پیدا کنه و ارتباط برقرار کنه و با توجه به جایی که قرار گرفته نیاز به آنتن خارجی برای جی پی اس دور از ذهن نیست.
اگه یکم بیشتر هزینه کنید و سونی اریکسون ویواز یا سونی اریکسون اکسپریا ایکس 2 و .... رو جاسازی کنید ,خیلی عالی میشه.حتی میتونید از دوربینشون بجای دوربین دنده عقب یا هر جای دیگه استفاده کنید.
موفق باشد.
5800 در این رابطه و در مورد کار ما هیچ مشکلی از نظر GPS نداره. در صورت لزوم میتونید بهش آنتن GPS هم وصل کنید. اگه خاستید و شروع کردید بهتون میگم چطوری.
در مورد ویواز باید بگم شباهت زیادی به 5800 داره ولی از نظر سخت افزار یه کم کیفیت تولید پایینه . البته کیفیت دوربینو LCD اون بهتره ولی محدودیت زیادی برای حک و برنامه داره و در ضمن کار کردن با منوهای 5800 در جای کاکپیت خیلی راحت تره. ویواز بعلت بدنه شیب دار یه کم بیشتر کار میبره ولی میشه ویواز رو هم نصب کرد.
اینارو چون خودم تعمیرکار موبایل هستم عرض کردم. در کل به ابتکار و سلیقه شما بستگی داره .
دوربین دنده عقب رو هم قبلا به فکرش افتاده بودم ولی سلول دوربین چند اتصال داره که اگه سیم بکشیم ممکنه بعلت پارازیت و نویز کار نکنه و مشکل هم هست.
شخصا 5800 رو برای این کار مناسبتر از هر گوشی میدونم
نمایه کاربر
iransas
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دوو GTi93
محل اقامت: سنگسر

پست توسط iransas » 08 دسامبر 2011, 17:55

سلام دوست عزیز میشه یه عکس از پایان کارتون بذارید؟
بعد نصب چه شکلی میشه؟ در ضمن طریقه ی نصب کلید وسیمها را کاملتر تو ضیح میدین؟
مانیتور چندقیمته؟
ممنون
Hossein
قفل شده

بازگشت به “مباحث الكترونيك”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان