لرزش پاترول

( پاترول ، رونیز، پیکاپ، پت فایندر، سافاری و ... )
cissp22
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
Has thanked: 0
Been thanked: 0

لرزش پاترول

پست توسط cissp22 » 11 آگوست 2016, 19:38

با سلام -

این مساله شاید مشکلات خیلیها باشه - تاپیک زدم بخاطر اینکه این مکانیکهای بی-انصاف تمام جلوبندی رو میریزن پایین و عوض میکنن که رفع مشکل بشه ! شاید تو این تاپیک بشه با کمک متخصصین مستقیم رسید به قطعه معیوب و کلی هزینه صرفه جویی بشه در کار وایلا اینکه همه چیز عوض بشه که مشخصه درست میشه ..

پاترول 2-درب توی سرعت به محض اینکه توی یه چاله کوچیک یا هرچیزی که باعث لرزش تو ماشین بشه میفته لرزش وای-نمیسته و کم-کم (تو 5-ثانیه) به شاستی و اتاق انتقال داده میشه و تبدیل به زلزله 8ریشتری میشه و مجبور میشم سریع ترمز کنم تا سرعت به نزدیک 10 برسه و زلزله تموم بشه و دوباره شروع به حرکت کنم -- گفتنی است ماشین تو حالت عادی قبل از اینکه آسفالت بهش تلنگوری بزنه هیچ لرزش یا عیبی نداره حتی تو سرعت بالا ! چرخ رو بالانس میکنم مشکل خیلی کمتر میشه" ولی باز کامل برطرف نمیشه -- خیلی هم خطرناکه مثله زلزلست !

لقی بولبرینگ چرخها رو گرفتم هیچ تغییری نکرد -- بوش گوشواره ای ها خراب شده - روی سیبک هم هنوز کار نکردم -- میخوام مستقیم به عیب برسم چون بودجه ندارم همرو عوض کنم اونم با قیمتهای گزاف تعمیرات :o

ممنون از همه ی دوستان و اساتید
محمد شریف
نوع خودرو: پاترول 6 سیلندر

Re: لرزش پاترول

پست توسط محمد شریف » 13 آگوست 2016, 10:18

با سلام. چه خوب که این بخش رو ایجاد کردی.
پیدا کردن علت لرزش سخت نیست. دقت بیشتر لازمه و باید خودت پیدا کنی. وگرنه بعضی مکانیکها حوصله ندارن. و دیگه اینکه هیچ وقت ماشین رو برای تعمیر آخر وقت به مکانیکی نبر. چون مکانیک خسته و کم حوصله شده. دیگه اینکه باید به صدای قطعات ماشین و موتور آشنا باشی تا بتونی عیب رو زودتر پیدا کنی. در یک مکان خلوت و ساکت (صبح زود جمعه ها) ماشینو ببر بیرون و تست صدا ازش بگیر و تکرار کن. حتما پیداش میکنی.
بنظر من اول زیرشویی خوب انجام بده و بعدش:
1- برو زیر ماشین و قطعه به قطعه بطور دقیق همه چیز رو وارسی و یادداشت کن.
2- لرزش معمولا از قطعات متحرک زیر ماشین شروع میشه و به قطعات ثابت منتقل میشه.
3- میل تعادل شاسی رو وارسی کن. ببین ترک نداره؟ جوشکاری نشده؟ کج نیست؟ میل تعادل، همون میل یا لوله ضخیمی که دو طرف شاسی رو بهم متصل میکنه.
4- شاسی رو هم با دقت خیلی زیاد وارسی کن ترک مویی و یا کجی نداشته باشه.
5- سینی زیر موتور و گیربکس رو وارسی کن. سالمه؟ محکمه؟ کج نشده؟
6- گوشواره های وسط فنرهای تخت رو وارسی کن که باز نشده باشه و محکم باشه. منظورم همون نگهدارنده های کلاف فنرهای تخت است. همچنین بوش و قامه فنرهای تخت را نو کن و گریس بزن (به بوش ها).
7- کرپی های نگهدارنده فنرهای تخت به محور چرخهای جلو و عقب رو وارسی کن. سالم و محکم باشن.
8- کمک های چهار طرف ماشین رو ببین سالم باشه و قامه هاشون پاره نباشن.
9- کمک فرمون، زیر سپر جلو را هم با دقت وارسی کن.
10- طبق ترمز دستی رو وارسی کن که سالم و محکم باشه.
11- چهار شاخه ها رو وارسی کن لقی نداشته باشن. زیر چرخ عقب جک بزن و برو توی چال سرویس و گاردون رو بچرخون و آزمایش کن. گاردون جلو هم که در حالت عادی با دست راحت باید بچرخه.
12- دسته موتور و دسته گیربکس را ببین سالم و محکم باشه. دسته موتور همون قطعه ای است که روی اون لاستیک ضخیم نصب شده و موتور و گیربکس رو نگه میداره.
13- اتصالات اگزوز را وارسی کن سالم و محکم باشن و به چیزی تماس پیدا نکنن. اگزوز نباید لقی و لرزش داشته باشه.
14- ببین پیچ چرخ ها سالم و محکم باشن. رینگ ترک و شکستگی نداشته باشه. پیچ ها هرز نشده باشن.
با ارزوی موفقیت ...خبر و عکس از شما
نمایه کاربر
عینی
دنده 1
نوع خودرو: I wish a 4x4
محل اقامت: تهران نارمک - 37th
تماس:

پست توسط عینی » 13 آگوست 2016, 12:18

آقا محمد شریفی خیلی کامل توضیح داد
فقط این بارسی ها شامل همه نوع ماشینی میشه؟؟
جوانی را سفر کردیم تا مرگ نفهمیدیم به دنبال چه هستیم

morteza76m سابق
بهسازی پراید نقره ای من
viewtopic.php?f=30&t=104642
cissp22

پست توسط cissp22 » 13 آگوست 2016, 12:29

آقا محمد بسیار ممنون عالی بود -- دارم میرم تمام گفته های شما رو پیاده سازی کنم -- دقیقا حرف درستی زدی مکانیک بی-حوصله وقت نمیزاره و براش خیلی بهتره که همه چیو عوض کنه و اجرت بیشتر بگیره ! ولی پاترول قطعاتش حالا-حالاها کار میکنه ..

من به کمک فرمون خیلی مشکوکم ! هرچقدر هم دنبال اطلاعات بودم توی نت راجع بهش پیدا نکردم -- دیروز با دقت بیشتری بررسی کردم دیدم در شرایط خاصی ماشین تو سرعت پایین اول چرخها شروع به لرزش شدید میکنه طوری که ماشین کناری گفت "آقا چرخت داره در میاد " ...وقتی یکم دقیق شدم دیدم هیچ چیزی اینقدر فضا برای لمبور زدن چرخ اونم 10-سانتیمتر نمیده جز کمک-فرمون ...خوشبختانه چرخ ول میشه یهو و بعد این ارتعاش رو به ماشین میده ...امروز با بررسی بیشتر نتیجه رو خدمت دوستان میگم که بدونن با تمرکز درست روی مشکل خیلی کم-هزینه تر ماشین سالهای سال کار میکنه
محمد شریف

پست توسط محمد شریف » 13 آگوست 2016, 13:02

cissp22 نوشته شده:آقا محمد بسیار ممنون عالی بود -- دارم میرم تمام گفته های شما رو پیاده سازی کنم -- دقیقا حرف درستی زدی مکانیک بی-حوصله وقت نمیزاره و براش خیلی بهتره که همه چیو عوض کنه و اجرت بیشتر بگیره ! ولی پاترول قطعاتش حالا-حالاها کار میکنه ..

من به کمک فرمون خیلی مشکوکم ! هرچقدر هم دنبال اطلاعات بودم توی نت راجع بهش پیدا نکردم -- دیروز با دقت بیشتری بررسی کردم دیدم در شرایط خاصی ماشین تو سرعت پایین اول چرخها شروع به لرزش شدید میکنه طوری که ماشین کناری گفت "آقا چرخت داره در میاد " ...وقتی یکم دقیق شدم دیدم هیچ چیزی اینقدر فضا برای لمبور زدن چرخ اونم 10-سانتیمتر نمیده جز کمک-فرمون ...خوشبختانه چرخ ول میشه یهو و بعد این ارتعاش رو به ماشین میده ...امروز با بررسی بیشتر نتیجه رو خدمت دوستان میگم که بدونن با تمرکز درست روی مشکل خیلی کم-هزینه تر ماشین سالهای سال کار میکنه
دوست عزیز سلام
نکته ظریف اینکه: حتما به جهت درست نصب کمک فرمون دقت کن. اشتباه نصب نشده باشه! در شش سیلندر سر کمک فرمون به سمت شاگرد است. فکر کنم در مینی پاترول هم همین جهت باشه.
آچار کشی کل ماشین هم شما رو از سالم بودن پیچ و مهره ها و هم از محکم بودن اتصالات مطمئن میکنه.
محمد شریف

پست توسط محمد شریف » 13 آگوست 2016, 13:13

morteza76m نوشته شده:آقا محمد شریفی خیلی کامل توضیح داد
فقط این بارسی ها شامل همه نوع ماشینی میشه؟؟
با سلام، ممنونم
بسیاری از موارد در ماشین ها مشترکه ولی بعضی ها هم مخصوص دو دیفرانسیله. بهر حال هر راننده ای لازمه تصویر کاملی از قطعات زیر ماشینش داشته باشه و اگر هم میتونه عکس بگیره و مرور کنه. حتی از اجزای موتور ماشین هم عکس بگیره خیلی خوبه. اینجوری به کار اونا هم آشنا میشه. در اوقات مناسب اونا رو مکرر نگاه کنه و نکات تازه ای حتما دستگیرش میشه.
ما کمتر برای زیر ماشین وقت میزاریم و فقط از مکانیک توقع داریم زیر ماشینو وارسی کنه و عیب رو پیدا کنه!
cissp22

پست توسط cissp22 » 13 آگوست 2016, 16:03

کمک-فرمان رو عوض کردم مشکل کماکان باقیه --- لرزش شدید چرخها در مواقعی که هیچ قانونی براش پیدا نکردم ( گاهی سرعت کم/گاهی زیاد/گاهی روی دست انداز ) و ...
cissp22

پست توسط cissp22 » 13 آگوست 2016, 21:02

آقا محمد متاسفانه مکانیکهای پاترول اینقدر سرشون شلوغه که هیچکدوم وقت نمیزارن مشکل رو پیدا کنن -- شما امکانش هست یه وقتی بزارین من فردا بیارم خدممتون ببینید ماشینو ؟ جلو بندی ماشین هیچچیزیش لق نیست ! اگه ممکنه یه شماره یا آیدی تلگرام برام بزارین ممنون میشم
نمایه کاربر
mehdi tuning
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دست ساز
محل اقامت: ardebil

پست توسط mehdi tuning » 13 آگوست 2016, 21:08

cisspعزیز .ب احتمال خیلی زیاد چون ماشینت جزو ماشینای قدیمی هس .کیفیت اتاق یا بدنه پایین اومده باشه . احتمالا کف ماشینت پوسیدگی داشته باشه و شایدم کل بدنه ضعیف شده باشه .
بازم برو خوب نگا کن .
اگه پوسیدگی یا ضعف در اتاق دیدی بگو کمکت کنیم ........
هر چه گند زد نمک زدن ---- وای ب روزی که نمک گند زند
viewtopic.php?f=140&t=105138
پروژه ساخت کارتینگ .بلاخره تایپیکمو زدم .لینک بالا سری
cissp22

پست توسط cissp22 » 14 آگوست 2016, 00:02

مهدی جان اگه تهران هستید یا متخصصی میشناسید من هرجا بگین میارم ببینند ماشین رو ...
ارسال پست

بازگشت به “- نیسان ( پاترول ، رونیز، پیکاپ، پت فایندر، سافاری و ... )”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان