JAC S5 اتوماتيك - محصول كرمان موتور

تصویر J3 ، J5 - S3 ، S5

مدیران انجمن: دينگاليگا, MCP

نمایه کاربر
masoudz99
دنده 1
نوع خودرو: MEGANE 2.0 / 206 T3
تماس:

Re: JAC S5 اتوماتيك - محصول كرمان موتور

پست توسط masoudz99 » 10 اکتبر 2017, 20:51

hamid180 نوشته شده:
Hyundai I30 نوشته شده:لینک خبر پیدا کردم. ممنون حمید عزیز :hb:

رفع محدودیت شماره گذاری خودروهای با مصرف سوخت بیش از ۸.۵ لیتر تا پایان هفته
http://www.asrekhodro.com/Mobile/Home/News/118605
خواهش
خوشحالم که هزینه اضافی به دوش مصرف کننده گذاشته نمیشه
در واقع دولت باید بار مالی اسقاط رو تقبل کنه نه مصرف کننده
البته همه جای دنیا (کشورهای توسعه یافته) اینطور مرسوم هست که شخصی که خودروی پر مصرف میخره ، مالیات و هزینه های بیشتری بابت آلایندگی بیشتری که تولید میکنه ، پرداخت میکنه و اصولا مالیات و عوارض خودرو بر اساس میزان دی اکسید کربن و مصرف سوخت تعیین میشه ( و خریدار پرداخت میکنه ، نه دولت) .

اما توی ایران ما سیستم مالیاتی خیلی دقیقی نداریم و هنوز امکان دریافت مالیات جاده ای (tax road ) وجود نداره ، بنابراین اینطوری میخواستن خودروهای پرمصرف و یا قدیمی رو جایگزین کنن ( مردم با توجه به افزایش قیمت ها نسبت به سایرین کم کم به سمت خودروهای کم مصرف رو بیارند )که متاسفانه ! نگذاشتند که بشود .

نمونه های بین المللی :

بلژیک
Passenger cars pay a registration fee based on the engine displacement and power output environmental criteria such as CO2 g/km output

فرانسه
In France, the vignette was abolished for private vehicles in 2001 and was replaced by a tax on toll-road operators[6] at a rate of €6.85 per 1,000 km travelled. In addition a tax is levied on vehicles registered to companies. Since 2006 the tax is levied according to CO2 emissions ranging from €2 per gramme to €19 per gramme.

آلمان
In Germany, the Motor Vehicle tax (Kraftfahrzeugsteuer) is an annual tax on all vehicles. It ranges from €5 per 100cc to €25 per 100cc for petrol engines and €13 to €37 for diesel engines.[7] Vehicles first registered before June 30, 2009 are taxed according to engine displacement and national/European emission class, whereas vehicles which were registered after that date are taxed solely based on CO2 emission in grams per km (g CO2/km). An on-line tax calculator has been made available

ایرلند
Motor tax is payable as an annual duty (subject to exemptions) in Ireland. Prior to 2008 the annual tax was levied on the engine size ranging from €199 pa for an engine under 1,000cc to €1,809 for cars with an engine over 3,001 cc. Since July 2008, the tax rates for new private cars are based on the vehicle's carbon dioxide emissions. The tax bands for CO2 emissions range from €170 pa with emissions of 0-80 g/km to €2,350 pa with emissions over 225g. Commercial vehicles including 5 seater large 4WD vehicles no matter what size engine or CO2 emissions is €333 the highest rate is €2345 for passenger vehicles. All vintage vehicles are taxed at €56 per year; a vehicle is considered vintage 30 years after the date of first registration.

متن کامل مقاله
Pierre Niemans

hamid180
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط hamid180 » 11 اکتبر 2017, 10:55

مسعود جان
با سلام و درود
کاملا" حرفت درسته و در کشورهای پیشرفته و اروپایی به این منوال هست به همین خاطر مردم سعی در انتخای ماشینهایی با مصرف سوخت و آلایندگی کمتر دارن و انتخابهای زیادی هم تو این رنج با قیمت مناسب با درآمدشون دارن اما در ایران چطور!؟
ارزانترین ماشین پراید 5500 دلاری با مصرف سوخت حدود 9 لیتر!!!!
در مورد پژو 405 و پارس که تا حدود 11 12 لیتر میرسه!!!!
الان خودم تندر 90 پلاس دارم که مصرفش 9 لیتره!!!! 12500 دلار هم پولشه!!!!
اگه قوانین معاینه فنی رو بروز کنن و استانداردها رو به یورو 4 ارتقا بدن ؛ تقریبا" تمام ماشینهای تولید داخل در تست مردود میشن!!!!!!
بحث اسقاط هم همینه ؛ اون بنده خدا که از سر ناجاری و نداری یک ماشین به اصطلاح فرسوده و آلاینده رو سواره گناهی نداره
دولت باید با کمک بلاعوض و وام بدون بهره نسبت به جایگزینی اقدام کنه اما مسئله اینه که تولیدات جایگزین هم استاندارد نیستن و به گفته خودشون حدود 10 ماشین تا پایان امسال باید توقف تولید بشن!!!!
پس گزینه ارزان و مناسب و استاندارد وجود نداره جز موارد وارداتی که اونم گرونه!!!
الان آلودگی هوا تبدیل به یک تهدید بسیار جدی شده و آمار مرگ و میر بسیار بالاست و درصد زیادی از اون هم توسط وسایل نقلیه تولید میشه
متاسفانه ناوگان عمومی هم فرسوده و آلایندگی بالایی داره و تو اخبار خوندم حدود 17000 اتوبوس فرسوده در کشور داریم!!!!
در شرایط فعلی باید مشوقهای استفاده از خودروهای هیبریدی ارزان قیمت وارداتی افزایش پیدا کنه و بتدریج جایگزین خودروهای بی کیفیت داخلی بشه
وقتی دولت میتونه هزینه اسقاط خودرو رو از مصرف کننده بگیره که انتخایهای کم مصرف و با قیمت مناسب در دسترس باشه
امیدوارم روزی برسه که امکان خرید خودرو کم مصرف و با کیفیت برای تمام مردم عزیزم فراهم بشه
روز خوش

نمایه کاربر
علی(ع)
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط علی(ع) » 11 اکتبر 2017, 18:41

Hamid.joon نوشته شده:
atillagok نوشته شده:سلام
این اس5 اتومات ما به کمربند سرنشین جلو خیلی حساسه طوری که تا بسته نشه راه نمیره حتی موقع حرکت هم اگه سرنشین بازش کنه سرعت ماشین کم میشه و گاز نمیخوره و الارم میزنه توی شهر هم که معمولا نمیبندن الان چاره چیه؟
سلام
در سرعت بالای ۲۰ کیلومتر الارم میزنه ولی فکر نمیکنم گاز نخوردن ماشین ربطی به کمربند داشته باشه.
برای من که اینطوری نیس.
برای داخل شهر هم ( البته بین خودمون باشه...!) من یه تکه ورق آلومینیوم با ضخامت و طول و عرض مشابه گیره ی کمربند بریدم و وسطشم دقیقا همون سوراخ مربعی کمربند رو درآوردم و برای داخل شهر ( مخصوصا الان که دارم دوباره بابا میشم :smile: و بستن کمربند سرنشین سخته...) اونو بجای کمربند میزنم داخل قفل ...
:-P :old:

کار بسیار خطرناکیه، به هیچ وجه برای خاموش کردن آلارم، قفل کمربند ایمنی را دستکاری نکنید. بین کمربند ایمنی، گیربکس و ترمز دستی ارتباط برقراره، زمانی که قفل کمربند بسته میشه با کمترین اشاره به گاز ترمز دستی آزاد شده و ماشین به حرکت می افته، خدای نکرده اگر برای لحظه کوتاهی بدون خاموش کردن ماشین از آن پیاده شوید هر لحظه امکان در رفتن اون وجود داره.

mr.jefri65

پست توسط mr.jefri65 » 12 اکتبر 2017, 12:18

عرض سلام..دوستان جایگزین شمع کارخانه چیه برا جک اس فایو؟میخوام ان جی کا بگیرم ولی نمیدونم چه کدی بگیرم

Sent from my HTC_M8x using Tapatalk

نمایه کاربر
mmazhar_55
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: pars elx ، الان S5
محل اقامت: کردستان

پست توسط mmazhar_55 » 12 اکتبر 2017, 12:38

mr.jefri65 نوشته شده:عرض سلام..دوستان جایگزین شمع کارخانه چیه برا جک اس فایو؟میخوام ان جی کا بگیرم ولی نمیدونم چه کدی بگیرم

ان جی کا مدل ifr5g-11 توی دیجی کالا هم هست و میتونید سفارش بدید.
هم هیت رنجش به متور توربوی جک میخوره و هم ایریدیومی هست و مقاومتش بسیار بالاست و روی جک بیش از 60 هزار کیلومتر کار میکنه.قیمتش هم دونه ای 51 تومن زده.
لازم به ذکره روی ماشین بنده الان 10 ماهی میشه کار میکنه. خودم تعویض کردم.
بنز فقط CLS - بی ام و فقط سری 6 گرن کوپه - پورشه هم فقط Panamera - ولی خداییش Aston Martin یه چیز دیگه است . موافقی رفیق؟

mr.jefri65

Re: RE: Re: JAC S5 اتوماتيك - محصول كرمان موتور

پست توسط mr.jefri65 » 12 اکتبر 2017, 12:40

mmazhar_55 نوشته شده:
mr.jefri65 نوشته شده:عرض سلام..دوستان جایگزین شمع کارخانه چیه برا جک اس فایو؟میخوام ان جی کا بگیرم ولی نمیدونم چه کدی بگیرم

هم هیت رنجش به متور توربوی جک میخوره و هم ایریدیومی هست و مقاومتش بسیار بالاست و روی جک بیش از 60 هزار کیلومتر کار میکنه.قیمتش هم دونه ای 51 تومن زده.
خودتون استفاده میکنید

نمایه کاربر
mmazhar_55
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: pars elx ، الان S5
محل اقامت: کردستان

Re: RE: Re: JAC S5 اتوماتيك - محصول كرمان موتور

پست توسط mmazhar_55 » 12 اکتبر 2017, 12:48

mr.jefri65 نوشته شده:
mmazhar_55 نوشته شده:

خودتون استفاده میکنید

بله
گفتم که 10 ماهه استفاده میکنم و خودم هم تعویض کردم.
که البته شما این کار رو نکنید و نمایندگی انجام بده.
در پروسه تعویض شمع جکی احتمال پارکی وایرها (مخصوصا شماره 2 و 4) و یا ترک خوردنشون وجود داره که ممکنه باعث برق دزدی و ریپ زدن بشه و در اینصورت باید وایر هم باید عوض بشه.
بنز فقط CLS - بی ام و فقط سری 6 گرن کوپه - پورشه هم فقط Panamera - ولی خداییش Aston Martin یه چیز دیگه است . موافقی رفیق؟

mr.jefri65

Re: RE: Re: RE: Re: JAC S5 اتوماتيك - محصول كرمان موتور

پست توسط mr.jefri65 » 12 اکتبر 2017, 12:54

mmazhar_55 نوشته شده:
mr.jefri65 نوشته شده:
mmazhar_55 نوشته شده:

خودتون استفاده میکنید

بله
گفتم که 10 ماهه استفاده میکنم و خودم هم تعویض کردم.
که البته شما این کار رو نکنید و نمایندگی انجام بده.
در پروسه تعویض شمع جکی احتمال پارکی وایرها (مخصوصا شماره 2 و 4) و یا ترک خوردنشون وجود داره که ممکنه باعث برق دزدی و ریپ زدن بشه و در اینصورت باید وایر هم باید عوض بشه.
خیلی گرم نیست؟کد حرارتیش مطمنی یکیه با شمع فابریک..اخه چون توربو هستش نبایست شمع ایقد گرم بذاریم

نمایه کاربر
SAEEDWIZARD
نوع خودرو: JAC S5

پست توسط SAEEDWIZARD » 12 اکتبر 2017, 19:09

من طبق مباحثی که توی همین تاپیک انجام شده بود ، BKR6EIX-11 گرفتم. هنوز وقت نکردم برم نمایندگی. شاید هم صبر کنم سروریس 20 هزار تا ، یکدفعه برم. چون توی این سرویس بررسی شمع ها هم هست.
از دیجی کالا گرفتم چهارتاش شد 116 تومن.

فقط نگرانم که وایرها لق بزنه. چون قسمت چینی شمع های فابریک جک چاق تر از شمع های متعارف بازار هست. :???:

Hamid.joon
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: JAC S5
محل اقامت: تهران

پست توسط Hamid.joon » 12 اکتبر 2017, 21:38

علی(ع) نوشته شده:
Hamid.joon نوشته شده:
atillagok نوشته شده:سلام
این اس5 اتومات ما به کمربند سرنشین جلو خیلی حساسه طوری که تا بسته نشه راه نمیره حتی موقع حرکت هم اگه سرنشین بازش کنه سرعت ماشین کم میشه و گاز نمیخوره و الارم میزنه توی شهر هم که معمولا نمیبندن الان چاره چیه؟
سلام
در سرعت بالای ۲۰ کیلومتر الارم میزنه ولی فکر نمیکنم گاز نخوردن ماشین ربطی به کمربند داشته باشه.
برای من که اینطوری نیس.
برای داخل شهر هم ( البته بین خودمون باشه...!) من یه تکه ورق آلومینیوم با ضخامت و طول و عرض مشابه گیره ی کمربند بریدم و وسطشم دقیقا همون سوراخ مربعی کمربند رو درآوردم و برای داخل شهر ( مخصوصا الان که دارم دوباره بابا میشم :smile: و بستن کمربند سرنشین سخته...) اونو بجای کمربند میزنم داخل قفل ...
:-P :old:

کار بسیار خطرناکیه، به هیچ وجه برای خاموش کردن آلارم، قفل کمربند ایمنی را دستکاری نکنید. بین کمربند ایمنی، گیربکس و ترمز دستی ارتباط برقراره، زمانی که قفل کمربند بسته میشه با کمترین اشاره به گاز ترمز دستی آزاد شده و ماشین به حرکت می افته، خدای نکرده اگر برای لحظه کوتاهی بدون خاموش کردن ماشین از آن پیاده شوید هر لحظه امکان در رفتن اون وجود داره.
عزیزان لطفا قبل از ارسال پاسخ، چند ثانیه ای بیشتر وقت بگذارند و مطلب رو دقیق تر مطالعه کنند. بعد پاسخ بدهند...
کمربند سرنشین جلو چه ارتباطی به گیربکس و ترمز برقی و .... داره.!!
دستکاری قفلی هم در کار نیست. یه تکه فلزه که ارتباط بین دو کانتکت رو برقرار کنه و آلارم نزنه.
و البته برای داخل شهر... :old:
لشكر گوسفندان كه توسط يك شير اداره مي‌شود، مي‌تواند لشكر شيران را كه توسط يك گوسفند اداره مي‌شود، شكست دهد.

ارسال پست

بازگشت به “جی ای سی (جك) JAC”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان