تاپیک جامع مسائل و مشکلات فنی Jac-J5 اتوماتیک(موتور 1800)

تصویر J3 ، J5 - S3 ، S5

مدیران انجمن: دينگاليگا, MCP

mojniknam
نوع خودرو: Rio

صدای ووره در دور موتور ۲۰۰۰

پست توسط mojniknam » 03 دسامبر 2017, 06:17

سلام
مشکلی دارم که مناسفانه با مراجعه چندین باره به نمایندگی حل نشد
در دور موتور ۲۰۰۰ صدای ووره بلند و کمی لرزش حس میشه
کمتر و بیشتر از این دور موتور هم قطع میشه
در حالت ایستاده هم صدا نمیده
فیلتر هوا و اگزوز هم چک شده
ولی متاسفانه در چند نمایندگی حل نشده
لطفا راهنمایی کنید

نمایه کاربر
hexman
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Dena-Matiz

Re: صدای ووره در دور موتور ۲۰۰۰

پست توسط hexman » 03 دسامبر 2017, 12:54

mojniknam نوشته شده:
03 دسامبر 2017, 06:17
سلام
لطفا راهنمایی کنید
به احتمال زیاد مشکل از دسته موتور هاست

jacamin
شروع حركت
نوع خودرو: 206 تيپ 5

Re: تاپیک جامع مسائل و مشکلات فنی Jac-J5 اتوماتیک(موتور 1800)

پست توسط jacamin » 03 دسامبر 2017, 13:22

سلام و عرض احترام خدمت دوستان
چند تا سوال خدمتتون داشتم
ماشین من مدل 93 هست و 58000 تا کار کرده
1. تسمه تایم رو کی عوض کنم و هزینه ش چقدره
2. آیا نیازی به تعویض روغن ترمز، روغن هیدرولیک فرمون، آب رادیاتور و ... دارم یا نه؟ هزینه هر کدوم هم لطفا بفرمایید.

متشکرم

mtb4outdoor
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط mtb4outdoor » 04 دسامبر 2017, 11:00

mojniknam نوشته شده:

سلام
در مورد صدای هو احتمال قوی همون مسیر هوای ورودی مشکل داره(قرارگیری فیلتر، باکس اون، رزیناتور و لوله های جانبی)
تا جایی که یادم هست تعویض تسمه تایم جزو سرویس 40000km هست و باید انجام شده باشه. حتما چک کنید که اگر انجام ندادن در اسرع وقت تعویض کنید.
روغن ترمز قاعدتا عوض بشه بهتره اما تو ایران معمولا نمیکنن اگر مناطق مرطوب بوده ماشین بهتر است انجام دهید. البته تخلیه کامل و جایگزینی اون و هواگیری صحیح هم شرط هست که امیدوارم بخوبی انجام بدهند. روغن هیدرولیک و آب رادیاتور هم فکر نکنم نیازی باشه کم نکرده باشه کافیه.

mtb4outdoor
شروع حركت

پست توسط mtb4outdoor » 04 دسامبر 2017, 11:03

سلام
بنده در سرعت بالای 100 صدای پیچیدن باد از پشت داشبرد می شنوم. آیا کسی این مورد را داره یا ایده ای برای حل؟
البته باد داخل نمیاد و فقط صداست و با روشن خاموش کردن یا تغییر مسیر تهویه مطبوع نغییری نمیکنه. حتی ظاهرا با پایین آوردن شیشه عقب هم تغییری نکرد.
ممنونم

نمایه کاربر
challenger SRT8
شروع حركت

پست توسط challenger SRT8 » 05 دسامبر 2017, 08:33

mojniknam نوشته شده:
سلام
لطفا راهنمایی کنید
باسلام. مشکل مشابهی برای من پیش اومده بود که در دور موتور پایین و سرعت کم که ماشین لرزش مختصری داره صدای وزوز و لرزش از داشبود شنیده می شد. اول فکر کردم مربوط به داشبورده اما از آنجایی که چند روز قبل در نمایندگی سرویس دوره ای انجام داده بودم رفتم و چک کردن، خیلی سریع هم رفع شد، ظاهرا موقع سرویس قسمتی در داخل محفظه کاپوت که نزدیک پلاک موتوره (تعمیرکار بهش گفت قاب پلاک) درست جای خودش بسته نشده بود که با فشار دست جا رفت و مشکل حل شد. امیدوارم مشکل شما هم به همین سادگی رفع بشه دوست عزیز.

رضا ک.
شروع حركت
نوع خودرو: جک جی ۵

پست توسط رضا ک. » 05 دسامبر 2017, 21:13

challenger SRT8 نوشته شده:
05 دسامبر 2017, 08:33
mojniknam نوشته شده:
سلام
لطفا راهنمایی کنید
باسلام. مشکل مشابهی برای من پیش اومده بود که در دور موتور پایین و سرعت کم که ماشین لرزش مختصری داره صدای وزوز و لرزش از داشبود شنیده می شد. اول فکر کردم مربوط به داشبورده اما از آنجایی که چند روز قبل در نمایندگی سرویس دوره ای انجام داده بودم رفتم و چک کردن، خیلی سریع هم رفع شد، ظاهرا موقع سرویس قسمتی در داخل محفظه کاپوت که نزدیک پلاک موتوره (تعمیرکار بهش گفت قاب پلاک) درست جای خودش بسته نشده بود که با فشار دست جا رفت و مشکل حل شد. امیدوارم مشکل شما هم به همین سادگی رفع بشه دوست عزیز.
سلام.
منم دقیقا همین مشکل رو تو دور ۲۰۰۰ دارم و جالب اینکه بعد از تحویل از نمایندگی، برای سرویس دوره ای، این صدا بوجود اومد. دوست عزیز من دقیقا متوجه محلی که گفتی تو موتور، نشدم. اگه زحمت نیست عکس بگیر از اون محل برامون ارسال کن. خیلی عزیزی

نمایه کاربر
challenger SRT8
شروع حركت

پست توسط challenger SRT8 » 07 دسامبر 2017, 12:44

سلام. من برای این ایراد رفتم نمایندگی به همراه کارشناس تو محوطه دور زدیم به محض این که طرف صدا رو شنید گفت از قاب پلاکه، اول فکر کردم پلاک رو سپر منظورشه اما بعد پیاده شد و درب کاپوت ماشینو باز کرد و یه چیزیو سر جای خودش محم هل داد، این کارو اینقدر سریع انجام داد که فرصت نشد من پیاده شم ببینم چیکار کرد. اما چیزی که من از داخل ماشین دیدم، داخل کاپوت، زیر برف پاک کن ها بود.

رضا ک.
شروع حركت
نوع خودرو: جک جی ۵

پست توسط رضا ک. » 09 دسامبر 2017, 10:03

challenger SRT8 نوشته شده:
07 دسامبر 2017, 12:44
سلام. من برای این ایراد رفتم نمایندگی به همراه کارشناس تو محوطه دور زدیم به محض این که طرف صدا رو شنید گفت از قاب پلاکه، اول فکر کردم پلاک رو سپر منظورشه اما بعد پیاده شد و درب کاپوت ماشینو باز کرد و یه چیزیو سر جای خودش محم هل داد، این کارو اینقدر سریع انجام داد که فرصت نشد من پیاده شم ببینم چیکار کرد. اما چیزی که من از داخل ماشین دیدم، داخل کاپوت، زیر برف پاک کن ها بود.
سلام
من موضوع رو مجددا بررسی کردمبرای من از قاب هواکش بود. قاب هواکش چهارتا گیره داره که در قاب روی گیره هواکش محکم میشه. اقای سرویسکار یکی از گیره ها رو جا نزده بود مشکل بالا پیدا شده بود. به همین راحتی حل شد ولی قبلش اعصابه ما رو خورد کرد. :smile: :smile: :smile:

fire..
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ریو

Re: گند زدن در هنگام نصب دیلایت آنجل ای

پست توسط fire.. » 10 دسامبر 2017, 14:38

fire.. نوشته شده:
28 نوامبر 2017, 11:22
MEHRDAD_ILAT نوشته شده:
ehsa58 نوشته شده::t با تشکر از آقای ایلات
منتطر نحوه نصب آنجل آی هم هستیم
:ques:
با سلام؛
خوب دوست عزیز همونطوریکه هفته پیش با ذکر تصویر خدمتتان گفته بودم گندی زدم که نپرسید و گند هم از این قرار است که سمت راننده اون چراغ با قطر کمتر را زدم نیم سوز کرده‌ام و تا سفارش بدهم بیاید کلی طول می‌کشد که انشاله آن موقع خدمتتان ارائه خواهم داد و الان فقط جفت بزرگ را روشن نگه می‌دارم و اون دوتای کوچک را برای حفظ تقارن خاموش می‌کنم. ولی این بیشتر دی لایت است تا آنجل ای چون نور خیلی خوبی دارد.
اینهم یک تصویر دیگر که به نور آن موقع از عصر نزدیکتر بود و سرعت شاتر کم بود که در روز تقریباً اینجور است:

راستی ببخشید که ماشین کثیف است چون شب قبلش از شیراز به بوشهر رفته بودم که مصرف متوسط 225 کیلومتر شهر و 300 کیلومتر جاده شد 9.5 لیتر در صد.525 به ازائ 50 لیتر با کولر روشن و 45 دقیقه ترافیک به سبک جاده هرازکه تنها 5 کیلومتر بود-ورودی دشت ارژن-امان از دست جماعت مدعی فرهنگ ولی با فرهنگ "بز" که جاده یک لاینه را کرده بودند 4 الی 5 لاینه و خاک بخورد خودشون و دیگرون می‌دادند حالا چرا ؟ چون یکی اول از جاده زده بود بیرون ورفته بود توی شانه خاکی و بقیه هم پشت سر اون "بزی" زدند بیرون!!!
سلام بر همه دوستان
این پست خیلی قدیمیه و نمیدونم دوست عزیزمون آقا مهرداد هنوز فعالیت میکنن یا نه
به هر حال من میخواستم آنجل نصب کنم و فکر میکنم ایشون یا بقیه بتونن از تجربیاتشون بهم کمک کنن
اول اینکه موندم اس ام دی بگیرم یا نئون،نئون میگن کلا لامپش به این راحتیا خراب نمیشه ولی نور اس ام دی بیشتره،نور این چیزی که آقا مهرداد نصب کرده عالیه ولی نمیدونم چیه
بعد مهمتر اینکه سایز حلقه ها چیه چون کوچیکه مثل اینکه همه سایزی دوستان نصب کردن از 7 و 8 و 9 نصب شده ولی بزرگه فک کنم 10 باشه
و در آخر چسبی که استفاده میشه که فکر میکنم آک.اریوم بهتر باشه
ممنون میشم دوستانی که نصب کردن راهنمایی بفرمایند
کسی نمیدونه؟

ارسال پست

بازگشت به “جی ای سی (جك) JAC”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان