تاپیک بازسازی و نگهداری مرسدس w116 280S

W114/115-W123-W116-C107,R107
نمایه کاربر
raafatnia
متخصص مرسدس بنز
نوع خودرو: 190E 2.6 Sportline
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: تاپیک بازسازی و نگهداری مرسدس w116 280S

پست توسط raafatnia » 01 آگوست 2013, 10:22

racer ir54 نوشته شده:بیشتر اون گرما از جلو ماشین میاد تا زیر ماشین ولی بهر حال اگزوزم هم وضعیتش مناسب نیست
فن برقی رو من دیدم رو پاترول نصب کردن جواب هم داده
برای من یه اتفاق جالب در این رابطه افتاد که تجربه خوبیه برای اینکه یه سر نخ بهت بده. اوایلی که ماشین رو گرفته بودم، تابستون بود، افرادی که عقب می شستن، باوجودیکه کولر می زدم، اما می گفتند که از داخل صندلی باد گرم زیادی می آد!! من خب اون موقع برای اینکه کم نیارم می گفتم امکان نداره! مثلا رفتم بنز خریدم! خب خودم هم که عقب هیچ وقت نمی شستم متوجه بشم. بعدها سر یک پیچ تلق حفاظ پمپ بنزین که از زیر بسته می شد و شکست، مجبور شدم صندلی عقب رو باز کنم تا یه پیچ دیگه از بالا جاسازی کنم. وقتی صندلی رو در آوردم دیدم که چهارتا در پوش لاستیکی به قطر تقریبا 5 سانتیمتر هر چهارتاش بازه و درپوش ها هم این ور و اون ور کف ماشین افتاده بودن!!!!!! خیلی راحت سرجاشون قرار دادم و متوجه شدم که پس سرنشینای عقب حق داشتند :smile:

حالا من جای تو باشم، زیر پایی های جلو هر دو طرف رو باز می کنم و چک می کنم که هیچ راه ورودی به قسمت موتور نداشته باشه! خیلی اتفاق می افته که قبلا کسی سیم کیلومتر، و هزارتا لوله و سیم و اینجورچیزهایی که با یه پوشش لاستیکی به دور سوراخ بدنه عبور می کنه، لاستیکش رو جا نمی زنه یا لاستیک به هر دلیل افتاده یا پوسیده شده. حتی من زیرپایی ماشین خودم رو که باز کردم، دیدم یکی از پیچ های تشکیلات پدال کلاج که به بدنه وصل می شه نیست! و فضای بیرون اتاق کاملا از روزنه پیچ مشخص بود. خب همه اینه مواردی هستند که شاید به چشم نیاد اما به شدت باعث ورود گرد و خاک و هوای گرم و سرد می شه!!

مخلصم
امید
:grin:
190E 2.6 Sportline
نمایه کاربر
Lord of Monster
دنده 1
نوع خودرو: Jaguar_Benz_BMW
محل اقامت: طوس
تماس:

پست توسط Lord of Monster » 01 آگوست 2013, 21:12

racer ir54 نوشته شده:سلام علی آقا خیلی با پروژت حال کردم عکس کامل بزار ببینم ماشینت رو
مرسی
ممنون مهدی جان حتما...

racer ir54 نوشته شده:یه سوالی داشتم دیدم بهتره همینجا مطرحش کنم
داخل ماشینم حرارت زیادی میاد شده مثل پیکان 48 مشکل از چیه و کجاس سوار که میشی انگار رفتی سونا اینم بگم که بخاریشم حتی قطع کردم
مطلب بعدیم اینکه میشه پروانه رادیات اینارو بجا اون پروانه سنگین فن دارش کرد برقی بشه؟
پروانه برقی رو همه پیشنهاد میکنن!!!هزینه اش هم به نتایج خوبش میارزه
Mohammad نوشته شده:اگه ورودی آب رادیاتور بخاری رو بستی گرما برای اگزوز هست.ماشین رو ببر رو چال و ببین وضعیت اگزوز چطوره و چقدر به اتاق نزدیکه و عایقی چیزی داره یا نه.
فن برقی هم برای خنک تر شدن رادیاتور و کم شدن مصرف و صدای موتور راه خوبیه ولی باید فن مناسب و قوی استفاده کنی و بادگیر مناسب هم براش درست کنی که هوا رو از بین پره های رادیاتور بکشه نه از دور و برش.
قبلا آقای نظری رو 280 شون نصب کردن.
تاپیکش موجوده؟
racer ir54 نوشته شده:بیشتر اون گرما از جلو ماشین میاد تا زیر ماشین ولی بهر حال اگزوزم هم وضعیتش مناسب نیست
عایق بندی کف ماشین خیلی مهمه مخصوصا اگه قابریک نباشه صدا و حرارت زیادی میاد داخل اتاق....متاسفانه اکثر ماشینا از عایق فابریک که قطرش به 2 سانت هم میرسه بهره نمیبرن!
racer ir54 نوشته شده:سلام به همه دوستان کسی نقشه کامل سیم کشی 116 رو داره؟ مخصوصا سیم کشی شیشه ها و فلاشر
http://handbook.w116.org/matrix6.htm

این سایت خیلی خوبی هست

raafatnia نوشته شده:
برای من یه اتفاق جالب در این رابطه افتاد که تجربه خوبیه برای اینکه یه سر نخ بهت بده. اوایلی که ماشین رو گرفته بودم، تابستون بود، افرادی که عقب می شستن، باوجودیکه کولر می زدم، اما می گفتند که از داخل صندلی باد گرم زیادی می آد!! من خب اون موقع برای اینکه کم نیارم می گفتم امکان نداره! مثلا رفتم بنز خریدم! خب خودم هم که عقب هیچ وقت نمی شستم متوجه بشم. بعدها سر یک پیچ تلق حفاظ پمپ بنزین که از زیر بسته می شد و شکست، مجبور شدم صندلی عقب رو باز کنم تا یه پیچ دیگه از بالا جاسازی کنم. وقتی صندلی رو در آوردم دیدم که چهارتا در پوش لاستیکی به قطر تقریبا 5 سانتیمتر هر چهارتاش بازه و درپوش ها هم این ور و اون ور کف ماشین افتاده بودن!!!!!! خیلی راحت سرجاشون قرار دادم و متوجه شدم که پس سرنشینای عقب حق داشتند :smile:

حالا من جای تو باشم، زیر پایی های جلو هر دو طرف رو باز می کنم و چک می کنم که هیچ راه ورودی به قسمت موتور نداشته باشه! خیلی اتفاق می افته که قبلا کسی سیم کیلومتر، و هزارتا لوله و سیم و اینجورچیزهایی که با یه پوشش لاستیکی به دور سوراخ بدنه عبور می کنه، لاستیکش رو جا نمی زنه یا لاستیک به هر دلیل افتاده یا پوسیده شده. حتی من زیرپایی ماشین خودم رو که باز کردم، دیدم یکی از پیچ های تشکیلات پدال کلاج که به بدنه وصل می شه نیست! و فضای بیرون اتاق کاملا از روزنه پیچ مشخص بود. خب همه اینه مواردی هستند که شاید به چشم نیاد اما به شدت باعث ورود گرد و خاک و هوای گرم و سرد می شه!!

مخلصم
امید
:grin:
آقای رافت نیا همیشه از راهنمایی ها ی خوب شما استفاده میکنیم. :-) :-) :-)
http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=47&t=80439&start=80
بازسازي مرسدس بنز
280S w116 ....Golden Monster
نمایه کاربر
racer ir54
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: یادش بخیر دوو ریسرم
محل اقامت: تهران

پست توسط racer ir54 » 02 آگوست 2013, 02:59

امید جان ممنون از راهنماییت فردا حتما چک میکنم این موارد رو ولی کل گرمای ماشین از قسمت داشبورد میاد اینو یادم رفت ماشینرو که گرفته بودم داشتم باهاش ور میرفتم دیدم طرف یه زیر پوش پشت داشبورد قسمت دریچه کولر گذاشته که راه ورود رو بسته بود ولی بود و نبودش هیچ تاثیری رو گرما و سرما نداشته نمیدونم چرا این کاررو کرده بوده؟ :-o
علی جان ممنون بابت لینکی که دادی ولی سرچ کردم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم توش :sad:

:hb:
مهدی مروستی
aminkhan
دنده 3
نوع خودرو: ................

پست توسط aminkhan » 02 آگوست 2013, 09:44

داداش لینک عکسهای صفحه قبلت باز نمیشه
نمایه کاربر
Lord of Monster
دنده 1
تماس:

پست توسط Lord of Monster » 02 آگوست 2013, 12:45

aminkhan نوشته شده:داداش لینک عکسهای صفحه قبلت باز نمیشه
الان تست کردم باز شد...دوباره امتحان کنید بگید :grin:

-- 2 مهر 1392, 23:30 --

بالاخره کارای داخل کاشین هم تموم شد...توضیحات و عکس به زودی.....دیگه دارم به زمان سواری گرفتن نزدیک میشم!

-- 16 مهر 1392, 20:14 --

اوه اوه چه خاکی گرفته اینجا!!!ماشین تقریبا همه کاراش تموم شده ولی خرده کاریهای زیادی مونده که به دلیل بازسازی همزمان 2 تا ماشین دیگه ،دانشگاه لعنتی و ... عقب افتاده!
بازسازي مرسدس بنز
نمایه کاربر
Lord of Monster
دنده 1
تماس:

پست توسط Lord of Monster » 27 می 2014, 13:56

کم کم همه عکسای ماشین رو میزارم...
تصویر

تصویر
بازسازي مرسدس بنز
نمایه کاربر
Lord of Monster
دنده 1
تماس:

پست توسط Lord of Monster » 05 اکتبر 2014, 19:47

بازسازي مرسدس بنز
نمایه کاربر
رضامولوی پور1361
کاربر ويژه
نوع خودرو: خط 11
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط رضامولوی پور1361 » 06 اکتبر 2014, 12:59

سلام
داداش رنگش خیلی نازه
کاش تو دوزی داخل با بدنه بیرون ست میشد
عکس بیشتر بذار داداش
نصف عقل آدمی اظهار دوستی ومحبت به عموم مردم است.
نمایه کاربر
رضامولوی پور1361
کاربر ويژه
نوع خودرو: خط 11
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط رضامولوی پور1361 » 24 ژانویه 2015, 09:51

سلام
داداش چرا تاپیکت خوابیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نصف عقل آدمی اظهار دوستی ومحبت به عموم مردم است.
نمایه کاربر
rasoul sh
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Peride BP
محل اقامت: ESFAHAN

پست توسط rasoul sh » 24 ژانویه 2015, 13:51

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ارسال پست

بازگشت به “مرسدس بنز دهه 70”