پروژه بازسازی سرعتی 280S w116 1973 ( پسرم )

W114/115-W123-W116-C107,R107
نمایه کاربر
Hellflame
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 280s w116 . 220 w115
محل اقامت: قَـــــــــــــــــــــــم

پروژه بازسازی سرعتی 280S w116 1973 ( پسرم )

پست توسط Hellflame » 28 فوریه 2015, 11:39

با سلام خدمت تمامی اعضای این کلوپ دوست داشتنی .
من حامد هستم ، مخلص همه شما . چند سالی میشه که عضو تیوننیگ تاک شدم اما خب فعالیت خاص و چمشگیری نداشتم و فقط به اطلاعاتم با خوندن مطالبی که دوستان نگارش میکردن اضافه می کردم و در مواقع نیاز به اونها رجوع می کردم .
همیشه دوست داشتم من هم برای خودم یه پروژه بازسازی داشته باشم فقط نمیدونستم کی قرار بود این مهم قسمت ما بشه ، تا همین یک ماه پیش ( البته نا گفته نمونه برادرم کوچیک من یه معماری 220 w155 بازسازی کرد با پول های من :grin: که اون رو هم خیلی دوستش دارم ولی به صورت فابریکی نیست ، تغییر رنگش و رینگ و ... که انشاالله در آینده یه سری عکس ازش براتون میذارم ) که طبق معمول داشتم تو یکی از این وب سایت های خرید و فروش چرخی میزدم که چشمتون روز بد نبینه ، نگاه هم افتاد به "پسرم" که خیلی خسته بود و غمگین ، معلوم بود منتظر منه و چندین سال رو تنهاه و بی کس اونجا خوابیده بود .
بی درنگ خودمو مثل عقاب رسوندم بالا سرش ، دستی به سر و روش کشیدم ( اصن یه حس عجیبی من و پرسم رو فرا گرفت :cry: )
از احوالش که جویا شدم ، یه سری حرفها خوب بودند و یسری بد .
اون اوایل پسرم رو می سپرن به یه خانواده که بعد از مدتی پدر به رحمت خدا میره و پسرم میمونه زیر دست نا برادری و اینها ، یه بنده خدایی پیدا میشه که با عشق بوده ، پا پیش میذاره و میره پسرم رو از دست ورسه نجات میده اما چشمتون روز بد نبینه ، همین بنده خدای عاشق یه پسری داشته ( شما فک کن پسر نوح ، اوه اوه) که هر چی پدر به پسرم محبت میکرده ، پسر از دماغش در می آورده . دلم نمیاد بگم اما گوشه چشم پسرم رو زخمی کرده بود و رنگ و لعابش رو از بین برده بود و خیلی کارای زشت دیگه ، اصن همین گفتنش روحیه آدم رو خراب می کنه چه برسه به دیدنش .
داستانش طولانیه و گفتنش باعث آزردگی خاطر .
بریم سر اصل مطلب که حال دادن اساسی به پسرمه که خیلی وقت از حال رفته :) .
دوست دارم که با کمک شما ، یه خون تازه تو رگاش جریان بی افته و قلبش دوباره عین ساعت کار کنه .
شرح حالش هم که بخوام براتون بگم :
1: اول از همه که نیاز به یاری شما دوستان
2: نیاز به صافکار و نقاشی داره ( به دلیل پوسیدگی و رنگ رفتگی زیر نور آفتاب )
3: باز سازی داخل کابین که تقریبا فاجعه بشری اتفاق افتاده درونش ( از بین رفتن پارچه صندلی ها ، ترک های بسیار داشبود ، کُن فَیکون شدن کنسول وسط )
4: الحمدالله از لحاظ موتوری کار خاصی نداره به جز یه بازدید و شستشوی کامل موتور به دلیل خواب طولانی ( شاید در هنگام بازدید نیاز به حرکت هایی باشه )
فعلا همینا به ذهنم رسید .
الیته خودم دو روز پیش تمام ادواتش رو باز کردم و تحویل صافکار دادم و کلی سفارشش کردم .
دو سه تا عکس دارم که زیاد با کیفیت نیست اما خب ، کاچی بعض هیچیه :)

تصویر

تصویر

تصویر

انشاالله اگر امروز برسم میرم و چندتا عکس خوب تهیه میکنم و آپلود می کنم تا بشتر با پسرم آشنا بشین .
روز همگی خوش ( ببخشید سرتون رو درد آوردم )
نمایه کاربر
Mojtaba&BENZ
دنده 1
نوع خودرو: 280S W126
محل اقامت: Tehran

Re: پروژه بازسازی سرعتی 280S w116 1973 ( پسرم )

پست توسط Mojtaba&BENZ » 28 فوریه 2015, 17:27

حامد جان سلام
اینجا احساسات و شرح حال خیلی از دوستان شبیه هم دیگه هست.اولش همه با یه زمینه اطلاعاتی که داشتن اومدن و عضو شدن،یه سری تجربیات منتقل کردن و کلی هم مطلب یاد گرفتن.از طرفی پروژه های بازسازی این سایت افرادی رو که اصلا تا به حال به ماشین قدیمی علاقه هم نداشتن به ذوق آورده،امثال ما که سرمون درد میکنه برا دردسر که دیگه جای خود دارن.
این مطالبی که الان عرض میکنم شاید به نظر شما و برخی دوستان به نصیحت شبیه باشه.اما در واقع منم به عنوان یه برادر کوچکتر تو این مدت یه سری تجربه کسب کردم که حالا قسمت شده تو تاپیک شما در قالب این پست خدمت شما و دیگر دوستانی که نیت و علاقه ای به این دست امور(بازسازی خودروهای قدیمی)دارن عرض کنم.
من خودم مثل شما وقتی با این سایت آشنا شدم و مطالب و پروژه ها رو مطالعه کردم شدیدا مشتاق شدم که در قالب یک پروژه اصولی یه بازسازی انجام بدم.
البته یه پیش زمینه هایی داشتم و تو سنین کمتر دست به کار شده بودم و مثلا برای ترمیم و بازسازی 116پدرم تمام لوازم رو خودم باز بسته کردم.کارهای برقی و فنی رو هم یه دستی درش داشتم.منظور اینکه خیلی ناآشنا نبودم.
در همین راستا بعد از اینکه پدرم با116 تصادف کرد خودم به صورت مستقل شروع کردم به جستجو برای پیدا کردن یه ماشین برای بازسازی.البته خیلی موارد رو خدا بهم رحم کرد و معامله نکردم :smile: مثلا یه 123با موتور 280 بود که قیمت خیلی پایینی هم داشت اما وقتی بعدا آقای امیری ماشین رو تو همایش دید به من گفت این ماشین فقط به در اوراق کردن میخوره!!!!!.ولی من با همون رویه قبل دنبال همین دست ماشین ها(خیلی ارزون) گشتم و به توصیه ها و راهنمایی های دوستان اصلا گوش نکردم.بابت همین عرض کردم اصلا قصد نصیحت ندارم.چون برخی مسائل هست که بهتر آدم خودش تجربه کنه.البته برخی تجربه ها برای آدم خیلی گرون تموم میشه.ولی خب تجربه ای که من کردم خوشبختانه ضرر مالی سنگینی نداشت و نداره و در عین حال باعث شد خیلی مطالب دستگیرم بشه.
خلاصه اینکه در آخر مثل شما به یه امید و آروزویی رفتم یه 126 خریدم تو مایه ماشین شما.تازه ماشین من تودوزی،سقف و داشبردش هم سالمه و فقط بدنه و قسمت فنی ماشین نیاز با بازسازی داره.در ابتدای کار وقت کافی داشتم اما پول :srch: .حالا که پول هست درگیر خدمت سربازی هستم و وقت کافی ندارم.
ولی بخوام اصل مطلب رو خدمتت بگم اینه که به قول یکی از دوستان که تو تاپیک خودمم نوشته:هر ماشین ارزش و فرصت یکبار بازسازی رو داره.
اما من بعد از گذشت یک سال و نیمی که از خرید ماشینم میگذره میخوام یکسری بند و تبصره به این جمله اضافه کنم.
نفس بازسازی کار پسندیده ای هست.به نوعی علاقه مندی نفراتی مثل ما هست.اما مسائل حواشی اونه که آدم رو خسته میکنه.
یه زمانی چندسال پیش لوازم این ماشین ها قیمت مناسبی داشت و تقریبا برای خرید لوازم به دردسر نمیافتادی.اما الان برا خرید یه قلم جنس خاص باید با یک باند دلالی مقابله کنی تا بتونی در خوشبینانه ترین حالت جنس رو به قیمت نزدیک به واقعیش بخری.چند سال پیش مکانیک و باطریساز و جلوبندی سازهای زیادی برا این ماشین ها وجود داشت اما حرفه ای ها و با انصاف هاشون یا کلا بازنشست شدن یا دیگه به این ماشینها دست نمیزنن و الان عده ی قلیلی هستن که با انصاف رو این ماشین ها کار مین.و الا بقیشون به چشم تجارت به این ماشینها نگاه میکنن.
چند سال پیش صافکار و نقاش ها به این ماشین ها به چشم بقیه ماشین ها نگاه میکردن اما الان همه به چشم ماشین کلاسیک به این ماشینها نگاه میکنن و قیمتهایی میدن که مغز آدم سوت میکشه.مثلا من ماشینمو به یه صافکار و نقاش نشون دادم و شاید باورتون نشه که گفت 15میلیون میگیرم ماشینتو درست کنم!!!!!!!!!گفتم آخه رو چه حسابی؟گفت خب درستش کنی 50 میلیون میخرنش :-( حالا شما بیا ثابت کن 50تومان قیمت یه 126 رنگ فابریکه!!و مثالهای دیگر.....
با این تفاسیر به نظر من هر ماشینی ارزش یه سطح خاصی بازسازی داره و این سطح بازسازی بستگی به توقع مالک داره.مثلا درست کردن ماشین من با اون الگویی که خودم تو ذهنم داشتم اصلا کار درستی نیست.چون این ماشین ارزش اون مقدار وقت و هزینه کردن رو نداره.و آخر کار هم به اون چیزی که من تو ذهنم داشتم حتی شبیه هم نمیشه.البته جای شکرش باقیه که من 100% وقت و هزینه ام رو به این ماشین اختصاص ندادم.چون اگر این کار رو کرده بودم کلی خسته ام کرده بود و به نتیجه هم نرسیده بودم.پس اولین توصیه من اینه که برخلاف نامگذاری تاپیکت،با صبر و حوصله رو ماشین کارکنی تا خسته ات نکنه.
شاید خیلی ها بگن مثلا همین ماشین شما ارزش وقت گذاشتن هم نداره اما به نظر من هر ماشینی قبل از شروع کار باید سنجیده بشه که چه مقدار ارزش هزینه کردن داره و بعد روش کار بشه.در این صورت در آخر نیاز مالک برآورده میشه و مثل ماشین من تجربیاتی رو نصیب آدم میکنه که تو هزار تا تاپیک و سایت هم پیدا نمیشه.
خیلی ها قبل از ما تلخ و شیرین این ماشین ها رو چشیدن،اما تجربه شخصی یه چیز دیگست.البته خوبه که زیاد هزینه بر نباشه.
خوب خیلی حرف زدم :smile: منبر رو ترک میکنم و به تاپیک برمیگردم

///////////
اول از همه بابت مالکیت 116 بهت تبریک میگم.چون مدل مورد علاقه منه.حالا هر چی و به هر شکلی میخواد باشه.
امیدوارم به جملات بالا به عنوان آیه یأس نگاه نکنی.هر چند که میگن:بسیار سفر باید،تا پخته شود خامی اما امیدوارم بتونه بهت کمک کنه.
اول یه چند تا عکس کامل به همراه شرح حال از ماشین بذار.چون اینایی که گفتی شرح حال نبود.بیشتر سرگذشت بود.
شرح حال دقیق ماشین رو از لحاظ فنی و اتاق در حال حاضر بگو و بگو که به چه شکلی در نظر داری ماشین رو بازسازس کنی.
من خودم زیاد تو خط مشی فابریک بازی نیستم و تو طرحهای غیرفابریک خیلی سیر کردم اما آخرش به این نتیجه رسیدم که فابریک یه چیز دیگست.علی الخصوص در مورد 116
برای همین پیشنهاد میکنم در مورد ظاهر ماشین فقط به حالت فابریک بسنده کن
تصویر
تصویر
تصویر
امیدوارم خدا کمک کنه منم یه روزی به آرزوم برسم.چون واقعا116یه چیز دیگست.
تصویر
تصویر
یاعلی
saeed_zoghi1357
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: اريا
محل اقامت: مشهد

پست توسط saeed_zoghi1357 » 28 فوریه 2015, 20:04

:-) :-) :-)
نمایه کاربر
Hellflame

پست توسط Hellflame » 28 فوریه 2015, 20:29

خیلی ممنون از صحبت های شما :) امیدوارم که همیشه موفق باشید .
من حرف های شما رو قبول دارم و می دونم که چه کار سختی در پیش رو دارم اما خب خالی از تجربه هم نیستم ، هم از بابت هزینه ها و هم از بابت استاد کار های موجود در این بازار شیر تو شیر :) که هر کی یه قیمت میده .
سابقه بازسازی یه معماری رو دارم ؛ که خیلی بیشتر از این کار داشت و تقریبا یه یک سالی وقت ما رو گرفت اما الان وقتی می بینیمش لذت دنیارو می برم ، به همین سوی چراغ .
میدونی باید عشقش رو داشته باشی به قول بعضیا ، این مورد که باشه بقیه چیزا خود به خود حل میشه .
.....
.....
حالا بریم سراغ پسرم که هر چی وقت بخواد براش دارم ( البته پول ازم نخواد که ، نور علی نور میشه )
عکس که به دلیل دو شغله بودن نرسیدم امروز برم ، اما در مورد بازسازی نظرم شدیدا روی اصالت هست .
امیدوارم بتونم به طور صحیح این کارو با کمک شما دوستان به پایان برسونم .
نمایه کاربر
Hellflame

پست توسط Hellflame » 02 مارس 2015, 09:13

سلام به همه
بعد از چند روز بالاخره وقت کردم برم وچند تا عکس بگیرم .
البته قبلا توضیح داده بودم که تمام ادوات تزئینی باز شدند .

نمای جلو که بیشترین عملیات صافکاری مربوط به این بخش میشه :

تصویر تصویر

از کناره ها که تقریبا به جز چند پوسیدگی کوچیک چیز خاصی نداشت :

تصویر تصویر

یه نمای کامل از سمت شاگرد و راننده که ، سمت شاگرد نیاز به صافکاری داره :

تصویر تصویر

عقب ماشین که فکر نمی کنم کار خاصی داشته باشه البته به جز داخل صندوق که باید دید نظر صافکار چی هست :

تصویر تصویر

تصویر تصویر

بریم سراغ داخل کابین که بیشترین وقت و هزینه و نیرو رو می طلبه :

تصویر تصویر

تصویر تصویر

و دست آخر جناب موتور که نیاز به تمیز کاری و تهیه چند قطعه دارد :

تصویر تصویر

تصویر تصویر

باز هم ببخشید که دیر عکس گذاشتم .
حق یارتون .
نمایه کاربر
Hellflame

پست توسط Hellflame » 03 مارس 2015, 18:41

دوباره سلام
امروز رفتم پیش استاد صافکار ، صافکاری سمت شوفر رو تموم کرده بود متاسفانه گوشیم شارژ نداشت که عکس بگیرم فردا حتما دوباره میرم سراغش :smile:

درضمن یه 280s اوراقی تو شهرستان پیدا کردم ، جمعه انشاالله اگر عمری باشه برم خراب شم سرش .
فعلا همینا بود .
آها راستی چون صافکار و نقاش یه جا هستن ، نقاش هم کارش رو شروع کرده بود ( بتونه کاری )

حق یارتون
نمایه کاربر
Lord of Monster
دنده 1
نوع خودرو: Jaguar_Benz_BMW
محل اقامت: طوس
تماس:

پست توسط Lord of Monster » 03 مارس 2015, 20:22

عالیه دوست عزیز.موفق باشی.116 بهترینه!
http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=47&t=80439&start=80
بازسازي مرسدس بنز
280S w116 ....Golden Monster
نمایه کاربر
Hellflame

پست توسط Hellflame » 04 مارس 2015, 08:28

Lord of Monster نوشته شده:عالیه دوست عزیز.موفق باشی.116 بهترینه!
خیلی ممنون ، بله واقعا بهترینه .
نمایه کاربر
ameretat
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: fj60-honda accord-fj
محل اقامت: شیراز

پست توسط ameretat » 04 مارس 2015, 23:47

سلام..... همدردیم/////
منم ایشالا از هفته نو شروع می کنم/////
از راه و چاه ها هم برای هم بگیم....
یا حق
نمایه کاربر
Hellflame

پست توسط Hellflame » 05 مارس 2015, 08:07

ameretat نوشته شده:سلام..... همدردیم/////
منم ایشالا از هفته نو شروع می کنم/////
از راه و چاه ها هم برای هم بگیم....
یا حق
علیک سلام
بله حتما ، اگر کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمی کنم :)
مخلص شما
ارسال پست

بازگشت به “مرسدس بنز دهه 70”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان