فرار عقب ماشین سر پیچها

ارسال پست
kalagar
نوع خودرو: پژو 405 SLX

فرار عقب ماشین سر پیچها

پست توسط kalagar » 16 ژولای 2016, 18:57

دوستان سلام. یه مشکلی دارم با قسمت عقب 405 . اونم اینکه سر پیچ هایی که شیار کاهش سرعت دارن اگه سرعتم یکم بالا باشه ماشین کامل از دستم در میره. این مشکل رو با پرشیا هم داشتم ولی سمند چنین مشکلی نداشت. حالا سوالم اینه که آیا مربوط به ارتفاع ماشین میشه یا لاستیک ها باعث این قضیه هستند؟
ببخشید اگر جای نا مناسب سوالم رو مطرح کردم.

نمایه کاربر
me64
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Mvm550-pars-gol
محل اقامت: تهران.سوهانک

Re: فرار عقب ماشین سر پیچها

پست توسط me64 » 16 ژولای 2016, 19:40

kalagar نوشته شده:دوستان سلام. یه مشکلی دارم با قسمت عقب 405 . اونم اینکه سر پیچ هایی که شیار کاهش سرعت دارن اگه سرعتم یکم بالا باشه ماشین کامل از دستم در میره. این مشکل رو با پرشیا هم داشتم ولی سمند چنین مشکلی نداشت. حالا سوالم اینه که آیا مربوط به ارتفاع ماشین میشه یا لاستیک ها باعث این قضیه هستند؟
ببخشید اگر جای نا مناسب سوالم رو مطرح کردم.
سلام
اگر از سلامت سیستم تعلیق عقب ماشينتون( فنر بندی و اکسل و...) مطمعن هستید و ماشينتون بدون ایراد فنی هست این ایراد که در اصطلاح بهش گفته ميشه over steer یا در رفتگی قسمت عقب خودرو رو.میشه بهتر کرد ولی به طور کامل رفع نمیشه موضوع کمی فنی هست!! ماشینهایی این ایراد رو.کمتر دارند که تقسیم وزن بین عقب و جلوی یکسان یا در اصطلاح 50/50 داشته باشند یا تقسیم وزن عقب و.جلوی اونها نزدیک به هم باشه مثل ساخته های بنز و بی ام و و.....ولی وقتی یک قسمت خودرو.مثلا جلوی خودرو سنگین تر از عقب باشه در نتیجه عقب ماشین که سبکتر هست تمایل به در رفتن داره.ماشينهاي معمولی بدلیل طراحی ضعیف و ارزانی که دارند کمتر اوت حالت تقسیم وزن یکسان رو دارند مثل 405 و.پارس و حتی 206.
برای بهتر شدن این وضعیت باید استکاک عقب ماشین رو به زمین بیشتر کنید و.تعلیق رو.هم.دستخوش تغییرات کنید که نتیجه اش ميشه استفاده از لاستیک پهن + کاهش ارتفاع + استرس بار!!!
موفق باشید.
Mohammadrezaef سابق عضوشده در 2006
همه و همه کاسب شدن!! جالبه هنوز با 32 سال سن ادم ندیدم

ارسال پست

بازگشت به “سیستم تعلیق ؛ فرمان ؛ رینگ و لاستیک”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان