مشکل ایموبلایزر

ارسال پست
mrghaedi
نوع خودرو: مشخص نشده!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

مشکل ایموبلایزر

پست توسط mrghaedi » 30 ژوئن 2017, 20:45

سلام دوستان من چند روز پیش یه 405 گرفتم مدل 93
تو این چند روز عموما وقتی که دزد گیر رو میزدم بعدش یه زمان طولانی ازش میگذشت برای استارت دچار مشکل میشدم و البته چند باز دزدگیر رو قطع و وصل میکردم تا اوکی بشه و بتونم استارت بزنم برای همین هم توی خونه دزدگیرش رو نمیزدم اما امروز ظهر که میخواستم برم بیرون دچار به مشکل شدم با اینکه ماشین دزدگیرش رو نزده بودم و تقریبا حدود 18 ساعتی بی کار بوده و روشن نشده بود استارت نمیخورد هر کاری کردم نشد که نشد تا آخر امداد خودرو زنگ زدم و طرف اومد اول سوییچ ها رو چک کرد و قطعه ایموبلایزر داخلش بود بعدش هم سر باطری روبرداشت و گفت سویچ یدکش رو بیار تا با اون چک کنم و چون سوییچ یدک پیش صاحب قبلیش بود همین جور سر باتری رو وصل نکرد و گفت هر وفت کلید رو اوردی و خواستی استارت بزنی وصلش کن خوب شکر خدا با این سویچ روشن شد و مشکلی نداشت اما بعد خاموش شدن دوباره همون اش و همون کاسه به نظرتون مشکل چیه ؟ مشکل دزد گیره یا ایمویلایزر؟ یکم ناراحتم میگم ماشین مشکل نداشته باشه با کلی بدهی خریدمش میترسم به خرج بندازتم ممنون میشم راهنمایی کنید
نمایه کاربر
SIALEX
دنده 1
نوع خودرو: SE@92,i20-2017

Re: مشکل ایموبلایزر

پست توسط SIALEX » 02 ژولای 2017, 13:13

ابتدا دزدگیر نصب شده را غیر فعال و مدار قطع کن استارت را از سیستم دزدگیر خارج کنید تا ماشین به حالت استاندارد برگردد . باید مشکل برطرف شده باشد . چنانچه ایراد همچنان پای بر جا بود با دیاگ بررسی کنید اگر خرابی موجود نرم افزاری نباشد یا با تغییرات نرم افزاری مجددا ایراد ظاهر بشود ، در غیر این صورت احتمال خرابی و ایراد از قطعاتی خواهد بود که از نظر قیمتی گران قیمت و شاید کمیاب هم باشد .
به بعضی ها باید گفت برای حل مشکلات مربوط به گاری خود به تاپیک مخصوص گاری ها و درشکه ها مراجعه کنید ...
mrghaedi
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: مشکل ایموبلایزر

پست توسط mrghaedi » 02 ژولای 2017, 21:20

SIALEX نوشته شده:ابتدا دزدگیر نصب شده را غیر فعال و مدار قطع کن استارت را از سیستم دزدگیر خارج کنید تا ماشین به حالت استاندارد برگردد . باید مشکل برطرف شده باشد . چنانچه ایراد همچنان پای بر جا بود با دیاگ بررسی کنید اگر خرابی موجود نرم افزاری نباشد یا با تغییرات نرم افزاری مجددا ایراد ظاهر بشود ، در غیر این صورت احتمال خرابی و ایراد از قطعاتی خواهد بود که از نظر قیمتی گران قیمت و شاید کمیاب هم باشد .
سلام و سپاس از پاسخ شما
بله دقیقا مشکل از سیم کشی دزدگیر بود و کل سیستم برق ماشین رو دچار مشکل کرده بود
با حمل ماشین توسط جرثقیل تا نمایندگی ایران خودرو و حدود 24 ساعت ماندن ماشین در نمایندگی سیم کشی به صورت فابریک تصحیح شد و کل دزدگیر از مدار خارج گردید
و شکر خدا به قطعات اصلی آسیبی وارد نکرده بود و با هزینه 43 هزارتومانی این کار هم انجام شد و تو این 24 ساعت نمایندگی هم مرتب تست کرده بودن که بعد از تصحیح سیم کشی و دیاگ و ریست سیستم دیگه مشکلی مشاهده نشده بود و امروز هم شکر خدا با تک استارت روشن میشد چشمش نزنم
ارسال پست

بازگشت به “سیستم های برقی خودرو”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان