پروژه سیستم صوتی پراید 111

نمایه کاربر
taksamia
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 111 EX
محل اقامت: زاهدان

پروژه سیستم صوتی پراید 111

پستتوسط taksamia » شنبه 21 اردیبهشت 1392, 5:19 pm

با سلام به خدمت تمامی دوستان انجمن تی تی، امیدوارم قوانین انجمن رو رعایت کرده باشم.
در تاپیک دیگه ای با همین موضوع پست ارسال کردم اما تأیید نشد! گفتم شاید باید جداگانه ارسال بشه هر مشاوره
دوستان قصد دارم برای ماشینم که هنوز تحویل نگرفتم سیستم صوتی جمع کنم. از دوستان و آشنایان که تقریبا این کاره هستن پرس و جو کردم و قرار شد این قطعات رو تهیه و نصب کنم. نظر شما رو راجع به کیفیت و صدای خروجی و همینطور راجغ به قیمت و نصبش لازم دارم
اول به این نکته میخوام اشاره کنم که من علاقه زیادی به ویبره دارم، ینی ویبره و بیس ( low bass ) برام خیلی مد نظر هست تا اجزای موزیک و صدای خواننده و اینها! پس با توجه به سلیقه خودم این سیستم بهم پیشنهاد شده :
----
خودروی پراید 111
برای تاقچه عقب یک جفت 718 - با تحقیقی که کردم به این نتیجه رسیدم که 718 حجم صدای بیشتری نصبت به 6975 داره و قیمت مناسب تر! پس همین 718 ها رو قرار هست تهیه کنم به قیمت 290 تومن
ساب-باکس 1200 جی بی ال 15 اینچی ( GTO1502D ) با قیمت 350 تومن / دست دوم ولی کمتر از یک ساعت ازش استفاده شده ( ینی خریدار از خریدش منصرف شده )
پخش 4050 پایونیر - دست دوم به قیمت 350 تومن - کمی رنگ و روی دکمه هاش رفته ولی کاراییش رو از دست نداده و سالمه
آمپلی فایر vibe slick A1 دست دوم به قیمت 280 تومن
تیوتر های پایونیر S-20 برای خالی نبودن استیج جلو! :cool:
----
میخوام نظرتون رو راجع به خروجی صدای این سیستم و قیمت ها بدونم
به این نکته هم اشاره کنم که گاهی اوقات میخوام صدای پخش رو تا ته زیاد کنم ( پدر جوگیری بسوزه ) اصلا دلم نمیخواد سیستمم کم بیاره، آمپ داغ/دود کنه! به عبارتی از حداکثر توانش مایه بذاره! در آینده هم بعد از اینکه پول گیرم بیاد احتمالا یه جفت 718 دیگه یا یه جفت 6975 به تاقچه اضافه میکنم!
منتظر نظراتتون هستم.ممنون

نمایه کاربر
mohamad1993
شروع حركت
نوع خودرو: 131 Ex بزودی 405 SLX
محل اقامت: اصفهان

Re: مشاوره خرید سیستم صوتی

پستتوسط mohamad1993 » شنبه 21 اردیبهشت 1392, 7:50 pm

دوجفت 718 چه خبره ؟718 باولم پایین عصاب را داغون میکنه چه برسه تخته گاز به نظر من برو سراغ کامپوننت ویه ساب درستو درمون واگه نمیخاهی زیاد هزینه کنی یه جفت باند بیضی بهتر یا همین6975
نداند به جز ذات پروردگار که فردا چه بازی کند روزگار.

نمایه کاربر
mybiggest
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: L90

پستتوسط mybiggest » شنبه 21 اردیبهشت 1392, 9:20 pm

سلام دوست عزیز ماشین نو مبارک باشه
اگه قصدت صدای بیرون ماشینه با این قطعات به هدفت میرسی اما اگه خودت میخوای با صدای بلند آهنگ گوش کنی و از حجم صداش لذت ببری باید بگم که با این سیستم اعصاب و روان برات نمیمونه!!
هدف اصلیت + بودجه رو دقیق مشخص کنی بهتر ممیشه کمک کرد

نمایه کاربر
taksamia

پستتوسط taksamia » یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 6:12 am

mybiggest نوشته شده:سلام دوست عزیز ماشین نو مبارک باشه
اگه قصدت صدای بیرون ماشینه با این قطعات به هدفت میرسی اما اگه خودت میخوای با صدای بلند آهنگ گوش کنی و از حجم صداش لذت ببری باید بگم که با این سیستم اعصاب و روان برات نمیمونه!!
هدف اصلیت + بودجه رو دقیق مشخص کنی بهتر ممیشه کمک کرد

سلام فدا مدات :)
هر دو برام مهمه! باکس رو قرار هست تو اتاق ماشین پشت صندلی و جای پای سرنشین عقب قرار بدم! میخوام خودمم روو ویبره برم، میخوام صندلیم تبدیل بشه به ماساژر!!! و همونطور که گفتم کاری به حجم صدا ندارم! ویبره و بیس مهمه برام!
بودجه، حقیقتش خیلی خوب میشد اگه تا یک تومن جمع میشد! اما همینا 1400 تقریبا خرج بر میداره!
منظورتون از باقی نموندن اعصاب و روان چیه دقیقا!؟ :div: ینی به خاطر صدای زیاد روانی میشم!؟ من به ویبره و بوم بوم زیاد عادت دارم! توو خونه دو تا اسپیکر راک با ساب 7 اینچی گذاشتم کنار خودم خیلی هم حال میده!
mohamad1993 نوشته شده:دوجفت 718 چه خبره ؟718 باولم پایین عصاب را داغون میکنه چه برسه تخته گاز به نظر من برو سراغ کامپوننت ویه ساب درستو درمون واگه نمیخاهی زیاد هزینه کنی یه جفت باند بیضی بهتر یا همین6975

آره ولی در آینده! فعلا یه جفت میخوام! بعد که پول گیرم بیاد یه جفت دیگه هم اضافه میکنم ( والا دوستم 3 جفت 6975 رو تاقچه ماشینش ردیف کرده )
ببینید 718 رو واسه این انتخاب کردم چون یه مقدار هم کیفیت صدا بهم میده! درسته به بیس علاقه دارم اما قرار نیست که همش بوم بوم بشنوم!
من آهنگ هایی مثل لیل جان و ... که بیس فراوان داره و شلوغ ه مهست گوش میدم و میخوام بدنه ماشین بره روو ویبره! :x
ممنون

نمایه کاربر
mybiggest
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: L90

پستتوسط mybiggest » یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 12:37 pm

باقی نموندن اعصاب که به خاطر صدای گوش خراش 718 گفتم.
توی 111 لازم نیست ساب پشت صندلی باشه تا بلرزی کلا خود ماشین میلرزه حسابی.فقط به اینم باید فکر کنی که با ویبره زیاد ماشینت بعد از یه مدت به صدا میوفته.
به نظرم یه دست کامپوننت یا یه کواکسیال خوش صداتر بگیر.پخشتم اگه میتونی صدای کنوود رو تست کن

نمایه کاربر
A Min
دنده 1
نوع خودرو: T5
محل اقامت: تهران

پستتوسط A Min » یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 1:24 pm

اوه اوه...!!
بابت شروع پروژه تبریک ولی آخه چرا...
با این تصمیماتی که دارید میگیرید اول از همه بعد از مدتی شنواییتون دچار مشکل خواهد شد... :old:
اینو میتونید از دوستانی که تجربه اینچنینی در ماشین دارند بپرسید...!
دوست عزیز در این سایت اصولا مبدا هر نوع سیستم بستن اینه که صدا برای داخل ماشین و شخص خود ادم باشه...
شرمنده اگه رک میگم دوست من ولی صدایی که بیرون از ماشین میره هیچ فایده ای جز مردم ازاری نداره.. و نه تنها پیشنهاد نمیشه بلکه به شدت جلوگیری هم میشه از این اتفاق ناخوشایند...
صدای سیستم خانگی کاملا متفاوته در ماشین... در ماشین استیج ها کاملا نزدیک شمان و فضا محدوده...
یه مروری با هم بکنیم تا شاید در تصمیمتون بتونه کمکی باشه... :o

چند تا مساله:
اصولا سیستم درون ماشین به سه دسته تقسیم میشه:
۱: SQ که به سیستم کیفیتی گفته میشه
۲:SPL که به سیستم قدرتی گفته میشه
۳: تلفیقی از دو مورد بالا ...
با توجه به گفته های پست اول شما شما نظرتون رو مورد ۲ هست...
برای این کار اول از همه برای ساب یا سابها به صورت اصولی و با توجه به انتظار شما از صدا .. باکس ساخته میشه که صدای ساب مورد نظرتون مثل اون چیزی که میخواهید مثلا همین ویبره عمل کنه...
گذاشتن ۲ جفت کواکسیال(باند بیضی) جز دیستورت و بهم ریختن صدا فایده دیگه ای برای شما نداره...
پس پیشنهاد برای شما اینه که برای عقب از یه کواکسیال قدرتی مثل دی ال اس ۱۰۷۳ استفاده کنید...یا کواکسیالهای ارزون تر...
برای جلو جای اس ۲۰ که منسوخ شدست میتونید از یه دست کامپوننت استفاده کنید...که در این صورت در ولومهای بالا هم بهم ریختگی صدا یا دیستورت رو نخواهید داشت...
یه امپ ۴ کانال برای کامپ و کواکسیالتون با توجه به بودجتون...
یه امپ مونوی قوی با توجه به سابتون برای ساب...
و ساب و باکس هم که با توجه به خواستتون انتخاب میکنید...
در انتخاب پخش هم دقت کنید که ۳ جفت خروجی داشته باشه: یعنی جلو-عقب-ساب ووفر
موفق باشید..

نمایه کاربر
taksamia

پستتوسط taksamia » یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 1:35 pm

mybiggest نوشته شده:باقی نموندن اعصاب که به خاطر صدای گوش خراش 718 گفتم.
توی 111 لازم نیست ساب پشت صندلی باشه تا بلرزی کلا خود ماشین میلرزه حسابی.فقط به اینم باید فکر کنی که با ویبره زیاد ماشینت بعد از یه مدت به صدا میوفته.
به نظرم یه دست کامپوننت یا یه کواکسیال خوش صداتر بگیر.پخشتم اگه میتونی صدای کنوود رو تست کن

عـــجــــب؛ تاحالا انقدر بد از 718 نشنیدم! خُب شما چی پیشنهاد میدید جز 718!؟
میدونم، صندوق 111 که جدا از اتاق نیست اما به خاطر یه سری مسائل میخوام بذارمش دقیقا وسط اتاق ماشین :fly:
میدونم ماشین ( اونم از نوع پرایدش ) بعد مدتی کلا پیچ و مهره هاش شل میشه؛ واسم مهم نیست، فقط ویبره! :git:
من تاحالا کامپوننت ندیدم، شنیدم میگن صداش بهتره از بانده و نمیدونم هر کدوم از قطعاتش یه صدا رو میدن، ولی نمیدونم چه شکلی هستن، کجاها نصب میشن اثن! کوچیکه،بزرگه! اثن روو پراید به این کوچیکی میشه نصب کرد!؟ چون یکی از دوستام میگفتن که ماشین جا نداره واسه کامپ!
راجع به پخش خودم خیلی علاقه دارم که یه پخش دیگه تهیه کنم، اما موردی میخوام که قیمت مناسب داشته باشه،تنظیمات صدای مناسب داشته باشه، خروجی مناسب داشته باشه و قیافه مناسب داشته باشه! این 4 فاکتور باید حتما باشن!!! وگرنه پخش های زیادی بهم معرفی شدن که از قیافشون خوشم نیومد یا خروجی مناسب نداشتن! اگر مقدور هست براتون پخش های مناسب معرفی کنید تا ببینیم چی میشه!
ممنون

---- اضافه شده در تاریخ 22 اردیبهشت 1392, 17:29 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

A Min نوشته شده:اوه اوه...!!
بابت شروع پروژه تبریک ولی آخه چرا...
با این تصمیماتی که دارید میگیرید اول از همه بعد از مدتی شنواییتون دچار مشکل خواهد شد...
اینو میتونید از دوستانی که تجربه اینچنینی در ماشین دارند بپرسید...!
دوست عزیز در این سایت اصولا مبدا هر نوع سیستم بستن اینه که صدا برای داخل ماشین و شخص خود ادم باشه...
شرمنده اگه رک میگم دوست من ولی صدایی که بیرون از ماشین میره هیچ فایده ای جز مردم ازاری نداره.. و نه تنها پیشنهاد نمیشه بلکه به شدت جلوگیری هم میشه از این اتفاق ناخوشایند...
صدای سیستم خانگی کاملا متفاوته در ماشین... در ماشین استیج ها کاملا نزدیک شمان و فضا محدوده...
یه مروری با هم بکنیم تا شاید در تصمیمتون بتونه کمکی باشه... :o

چند تا مساله:
اصولا سیستم درون ماشین به سه دسته تقسیم میشه:
۱: SQ که به سیستم کیفیتی گفته میشه
۲:SPL که به سیستم قدرتی گفته میشه
۳: تلفیقی از دو مورد بالا ...
با توجه به گفته های پست اول شما شما نظرتون رو مورد ۲ هست...
برای این کار اول از همه برای ساب یا سابها به صورت اصولی و با توجه به انتظار شما از صدا .. باکس ساخته میشه که صدای ساب مورد نظرتون مثل اون چیزی که میخواهید مثلا همین ویبره عمل کنه...
گذاشتن ۲ جفت کواکسیال(باند بیضی) جز دیستورت و بهم ریختن صدا فایده دیگه ای برای شما نداره...
پس پیشنهاد برای شما اینه که برای عقب از یه کواکسیال قدرتی مثل دی ال اس ۱۰۷۳ استفاده کنید...یا کواکسیالهای ارزون تر...
برای جلو جای اس ۲۰ که منسوخ شدست میتونید از یه دست کامپوننت استفاده کنید...که در این صورت در ولومهای بالا هم بهم ریختگی صدا یا دیستورت رو نخواهید داشت...
یه امپ ۴ کانال برای کامپ و کواکسیالتون با توجه به بودجتون...
یه امپ مونوی قوی با توجه به سابتون برای ساب...
و ساب و باکس هم که با توجه به خواستتون انتخاب میکنید...
در انتخاب پخش هم دقت کنید که ۳ جفت خروجی داشته باشه: یعنی جلو-عقب-ساب ووفر
موفق باشید..

سلام، خیلی ممنون که منُ راهنماییم میکنید
والا خیلی تعجب کردم، یعنی انقدر این سیستم ساده من صداش زیاده!!!؟ :(
دوستم روی پیکانش 3 جفت 6975 برای تاقچه! یک بوم باکس جی بی ال 1000 وات برای داخل اتاق و یک بوم باکس دیگه با همین مشخصات برای صندوق عقب تهیه کرده! و خُب صدای مناسبی هم داره!
تازه من که نمیخوام همیشه صداش رو زیاد کنم، خودم که باشم حداکثر صدا میره رو ولوم 10 ولی موقع کل انداختن نمیخوام مشکلی پیش بیاد
منم همین رو میخوام، اثن دوست ندارم باعث مردوم آزاری بشه، خودم خوشم نمیاد از صدای موزیکم تا سر خیابون شنیده بشه! ولی خودم عاشق ویبره زیادم، صدای ووم ووم و بادکشی زیاد!
اگه کیفیت رو مساوی عدد یک قرار بدیم و قدرت رو مساوی عدد 2 ، جمع اینا میشه سه! اما من 5 دهم ( نیم ) از شماره یک بر میدارم ( ینی یه کوچولو کیفیت ) و 2 رو کاملا بر میدارم ( ینی تماما قدرت ) که میگیم میشه 2.5
در مورد ساب باید بگم ساب خودش باکس داره،یه باکس مکعبی!
در مورد دی ال اس، ممنون میرم تو کارش ببینم چطوریاس، قیمت و توضیح بیشتر بهم میدید!؟ مثلا حدودا چند قیمت داره و این که چرا اینُ پیشنهاد دادید! تیوترش مگه چطوریه!؟ خروجی صداش چطوره!؟
در مورد S20 ینی دیگه دمُد شده!؟ بدرد نمیخوره!؟ آخه من تهیه کردمش.
ینی میفرمایید به جای استفاده از باند کواکسیال و این اس-20 ها، کامپوننت تهیه کنم یا علاوه بر کواکسیال کامپ هم تهیه کنم! ( والا نمیدونم این کامپا چه طوری نصب میشن،محل قرار گیریشون چطوریه )
آمپ هم همون وایب اسلیک ای وان تهیه میشه به قیمت 280
مونو چیه!؟ مارک هستش!؟ زیاد شنیدم میگن آمپ مونو،آمپ مونو!! :who:
پخش 4050 شیش تا خروجی داره! که احتمال داره نخرمش چون قیمتش زیاده!!! ولی حتما هرچی بگیرم 4 خروجی به بالاس!
ممنون

نمایه کاربر
taksamia

پستتوسط taksamia » دو شنبه 23 اردیبهشت 1392, 11:45 am

یه آپ کوچیک

---- اضافه شده در تاریخ 23 اردیبهشت 1392, 16:46 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

دوستان مجددا سلام،
آمپ وایب اسلیک و ساب باکس 1200 جی بی ال هم تهیه شد
تنها مونده باند
حالا دوستان میگن دی ال اس و اینها من صبر میکنم ببینم چی بهتره همون رو بگیرم
ممنون از راهنماییتون

نمایه کاربر
taksamia

پستتوسط taksamia » جمعه 27 اردیبهشت 1392, 12:30 pm

سلام
کسی که ما رو تحویل نمیگیره! چیکار کنیم حالا
پخش و باند موندن و نمیدونم چی بگیرم

نمایه کاربر
taksamia

پستتوسط taksamia » دو شنبه 30 اردیبهشت 1392, 4:54 pm

سلام دوستان
برای باند ها به نظرتون سونی 6120 خوبه!؟ 12 اینچ در 6 اینچ!

بازگشت به “مباحث سیستم های قدرتی (SPL)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان