مصرف سوخت

ارسال پست
me1391
شروع حركت
نوع خودرو: استپ‌وی اتوماتیک

Re: مصرف سوخت

پست توسط me1391 » 16 آپریل 2018, 21:01

eiman1173 نوشته شده:
16 آپریل 2018, 13:23
سلام
ماشینم استپ وی اتوماته کارکرد حدود 2500 کیلومتر ،کد موتور R (اگر مهمه)

مصرف سوخت اوایل حدود 14 بود .الانم توی 500 کیلومتر آخر 7.7 تا 7.8
بیشتر بیرون شهر و جاده رانندگی کردم شاید 95 درصدش رو .

یه سوال ، این کامپیوتر سفری مصرف رو لحظه ای نشون میده یا میانگین کل رو از اول ؟چون توی ترافیک یا گردنه هم عددش تغییری نمیکنه :-D .

دوم اینکه این نمایشگر مدرج میزان سوخت فقط یه خطش از 9 تا خط مونده بعد میرم بنزین بزنم کلا با 36 لیتر باک پر میشه. طبیعیه؟
سلام
مصرف سوخت ماشینتون با این کارکرد در جاده همین حدود باید باشه. بعد از ۱۰ هزارتا میگن که یه مقدار کمتر میشه. احتمالا مصرف جاده‌ایتون هفت و مصرف ترکیبی شهر و جاده‌تون به همون هشت اعلامی کارخونه برسه.
در مورد خطوط باک بنزین به شخصه به نتیجه مشخصی نرسیدم و در شرایط مشابه که تازه باک به یک خط رسیده بود، با ۳۵ لیتر بنزین تونستم باک رو کاملا پر کنم.
وقتی هم که ماشینو با چراغ بنزین روشن تحویل گرفتم، ۴۷ تا بنزین زدم که احتمالا سه لیتر داخل باک وجود داشته.
اون چه که به تجربه دیدم، ظرفیت خطوط اول و آخر در نشان دادن بنزین مصرفی همسان با بقیه خطوط نیستن. در عین اینکه خط اول تو مسافت زیادی طول می‌کشه تا مصرف بشه، خط دو با طی مسافت خیلی کمتری، خاموش میشه.
کامپیوتر سفری رو هم تا زمانی که ریست نکنید مصرف میانگین از آخرین دفعه‌ایکه صفر شده باشه رو محاسبه و نمایش می‌دهد.
eiman1173
شروع حركت
نوع خودرو: ساندرو استپ وی

پست توسط eiman1173 » 17 آپریل 2018, 14:58

me1391 نوشته شده:
16 آپریل 2018, 21:01
eiman1173 نوشته شده:
16 آپریل 2018, 13:23
سلام
ماشینم استپ وی اتوماته کارکرد حدود 2500 کیلومتر ،کد موتور R (اگر مهمه)

مصرف سوخت اوایل حدود 14 بود .الانم توی 500 کیلومتر آخر 7.7 تا 7.8
بیشتر بیرون شهر و جاده رانندگی کردم شاید 95 درصدش رو .

یه سوال ، این کامپیوتر سفری مصرف رو لحظه ای نشون میده یا میانگین کل رو از اول ؟چون توی ترافیک یا گردنه هم عددش تغییری نمیکنه :-D .

دوم اینکه این نمایشگر مدرج میزان سوخت فقط یه خطش از 9 تا خط مونده بعد میرم بنزین بزنم کلا با 36 لیتر باک پر میشه. طبیعیه؟
سلام
مصرف سوخت ماشینتون با این کارکرد در جاده همین حدود باید باشه. بعد از ۱۰ هزارتا میگن که یه مقدار کمتر میشه. احتمالا مصرف جاده‌ایتون هفت و مصرف ترکیبی شهر و جاده‌تون به همون هشت اعلامی کارخونه برسه.
در مورد خطوط باک بنزین به شخصه به نتیجه مشخصی نرسیدم و در شرایط مشابه که تازه باک به یک خط رسیده بود، با ۳۵ لیتر بنزین تونستم باک رو کاملا پر کنم.
وقتی هم که ماشینو با چراغ بنزین روشن تحویل گرفتم، ۴۷ تا بنزین زدم که احتمالا سه لیتر داخل باک وجود داشته.
اون چه که به تجربه دیدم، ظرفیت خطوط اول و آخر در نشان دادن بنزین مصرفی همسان با بقیه خطوط نیستن. در عین اینکه خط اول تو مسافت زیادی طول می‌کشه تا مصرف بشه، خط دو با طی مسافت خیلی کمتری، خاموش میشه.
کامپیوتر سفری رو هم تا زمانی که ریست نکنید مصرف میانگین از آخرین دفعه‌ایکه صفر شده باشه رو محاسبه و نمایش می‌دهد.

متشکرم
نمایه کاربر
Green Life
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 206 تیپ 2
محل اقامت: اهواز

پست توسط Green Life » 18 آپریل 2018, 10:45

دوستان یه راهنمایی کنن
ساندرو اتومات مدل ۹۵ دارم
اوایل مصرفش توی شهر حدود صدی ۱۱ بود.گفتن بعد ۱۰ هزار تا کمتر میشه
بعد از سرویس اولیه ۱۰ هزار تایی و تعویض روغن و فیلتر و... مصرفشبالاتر رفت و به حدود صدی ۱۴ رسید.امسال هم که برا سال دوم و سرویس دوم ۲۰ هزارتایی بردم نمایندگی،مصرفش بازم‌تغییر نکرده و همچنان بالاست.به نمایندگی هم گفتم و دیاگ هم زدن
میگن برای اتومات طبیعیه! آخه مگه میشه اینقدر بالا باشه
نمایه کاربر
shkz
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید - ساندرو
محل اقامت: تهران

پست توسط shkz » 18 آپریل 2018, 20:18

me1391 نوشته شده:
16 آپریل 2018, 21:01
................
اون چه که به تجربه دیدم، ظرفیت خطوط اول و آخر در نشان دادن بنزین مصرفی همسان با بقیه خطوط نیستن. در عین اینکه خط اول تو مسافت زیادی طول می‌کشه تا مصرف بشه، خط دو با طی مسافت خیلی کمتری، خاموش میشه............
این که خط اول چرا دیرتر خاموش میشه دلیلش اینه که موقع بنزین زدن معمولاً علاوه بر پر شدن باک، بنزین داخل لوله رابط بین باک و درب باک رو هم پر میکنه و تا مصرف شده اون و کاهش سطح بنزین توی باک زمان بیشتری میگذره تا خط اول خاموش بشه.
farshid eslami
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: رنو تندر پلاس اتومات
محل اقامت: تهران

پست توسط farshid eslami » 19 آپریل 2018, 21:55

Green Life نوشته شده:
18 آپریل 2018, 10:45
دوستان یه راهنمایی کنن
ساندرو اتومات مدل ۹۵ دارم
اوایل مصرفش توی شهر حدود صدی ۱۱ بود.گفتن بعد ۱۰ هزار تا کمتر میشه
بعد از سرویس اولیه ۱۰ هزار تایی و تعویض روغن و فیلتر و... مصرفشبالاتر رفت و به حدود صدی ۱۴ رسید.امسال هم که برا سال دوم و سرویس دوم ۲۰ هزارتایی بردم نمایندگی،مصرفش بازم‌تغییر نکرده و همچنان بالاست.به نمایندگی هم گفتم و دیاگ هم زدن
میگن برای اتومات طبیعیه! آخه مگه میشه اینقدر بالا باشه
سلام
دوست عزیز اگه میخواهید مصرف واقعیتون رو بدونید، باید یکبار در جاده، در‌جایی که جاده صاف و مسطح است، خودرو را متوقف کنید، کامپیوتر سفری را ریست کنید
( سوییچ را ببندید، دکمه روی صفحه کیلومترشمار را نگهداشته و سوییچ‌ را باز کنید و ده ثانیه صبر کنید..)، و بعد از حدود ده تا بیست کیلومتر مصرف متوسط را مشاهده کنید. در این صورت مصرف جاده ای شما مشخص میشود.. اگه این مصرف از هفت بیشتر بود، حتما یه مشکلی هست..
کلا مصرف تو شهر این ماشین یکم زیاده، ولی بعد از این همه کارکرد، مصرف بالاتر از ۱۰ یکم عجیبه..
ارسال پست

بازگشت به “ساندرو - SANDERO”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان