اضافه كردن آپشن هاي حذف شده فلوئنس

نمایه کاربر
امير2007
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: فلوئنس MT 2015 سفيد

اضافه كردن آپشن هاي حذف شده فلوئنس

پست توسط امير2007 » 23 ژانویه 2016, 13:27

سلام

در اين پست قصد دارم آپشن ها و مواردي را كه بر روي فلوئنس امكان نصب دارند و خودم انجام داده ام يا
در جاهاي ديگه بحث شده آموزش داده بشه.
همچنين اگر دوستان تجريه اي در اين حصوص دارند براي استفاده همگان به اشتراك بزارند

هدف هم استفاده از حداقل امكاناتي است كه براي همگان در دسترس باشه

نمایه کاربر
امير2007

Re: اضافه كردن آپشن هاي حذف شده فلوئنس

پست توسط امير2007 » 24 ژانویه 2016, 09:08

آموزش نصب چراغ جعبه داشبورد

مواد لازم:
- یک عدد سوئیچ لا دری 405 + يك عدد چراغ صندوق عقب 405 يا سمند (مطابق عكس – من نمونه ساده رو انتخاب كردم كه راحت با سر سيم مسي وصل ميشه – يك مدل ديگه هست كه بهتره و مثل لامپ صندوق فلوئنس هست كه سوكت ميخواد و چون سوكتش نبود من نگرفتم )
- دو عدد سيم شماره 0.5 هر كدام حدود نيم متر . يكي از سيمها بايد هر دو سر مادگي مسي بزنيم. سيم ديگر يك سر مادگي مسي و يك سر – سر سيم سوزني باشه كه به سوكت داشبورد وصل ميشه.
- يك عد سيم حدود20 سانت اين سيم هم بايد يك سر مادگي و يك سر سوزني باشه . همه سر سيمها بايد با وارنيش پوشانده بشن
- چسب برق - چاقو – پيك نيك براي داغ كردن چاقو

حالا ميريم سراغ آموزش نصب :
1- خوشبختانه مهمترين قسمت كار تامين برق براي مدار هست كه سوكت لازم در قسمت بالاي جعبه داشبورد قسمتي كه حفره بزرگ هست وجود داره. يك سوكت سفيد رنگ كه تو عكس مشخص كردم و با دست ميتونيد پيداش كنيد . اگر لامپ رو با دو سيم به اون بزنيد ميبيند در حاليكه ماشين خاموش هست روشن ميشه و برق داره پس نتيجه گرفتم سوكت بايد براي لامپ داشبورد باشه و همين عاملي شد كه مصمم بشم و چراغ داشبورد رو نصب كنم

2- تعبيه محل نصب كليد . ابتدا با توجه به كليدي كه گرفتيد حتما ابتدا سوراخ رو در يك مقوا محكم جا سازي كنيد اگر مناسب بود همون اندازه رو بر روي قسمت راست جعبه داشبورد علامت بزنيد و با يك چاقوي باريك (عرض كم) و نازك (ضخيم نباشه) در حاليكه با شعله پيك نيك گرم كرديد برش بزنيد. اندازه مستطيلي كه من بريدم 13x22 ميلي متر شد. توصيه ميكنم يك چسب كاغذي پهن روي كار بچسبونيد و برش رو بر روي اون بزنيد تا خط و خش به داشبورد نيفته (كه من اينكار رو نكردم). در ضمن محل سوارخ بايد حتما در قسمت راست داشبورد باشه قسمت چپ اگر دست ببريد ميبينيد پشتش پر هست و كليد نصب نخواهد شد. در ضمن در قسمت راست هم در همونجايي كه تو عكس مشخص شده علامت و سوراخ بزنيد. خيلي بالا پائين بريد به خارهاي محافظ راست داشبورد كه من باز كردم گير ميكنه . اون محافظ هم راحت باز ميشه و اگر از پيچ گوشتي تخت براي باز كردنش استفاده كرديد دستمال زير پيچ گوشتي بزاريد
3- چراغ سقف هم در قسمت راست حفره سقف جعبه داشبورد قرار ميگيره. دور تا دور حفره يك ديواره به ارتفاع حدود نيم سانت داره كه بايد براي اينكه خارهاي چراغ جا بيفتند اون ديواره را در قسمت جلو و عقب خار چراغ باندازه يك سانت ببريد (با يك پيچ گوشتي سر پهن داغ كنيد و ديواره را حذف كنيد) مشابه عكس
4- نصب سيمها : قاب سمت راست داشبورد رو كه باز كنيد سيمها از قسمت سوراخ فلزي رد ميشن و از حفره ميان بيرون . الف)يكي از سيمهاي كليد رو به قطب منفي سوكت بزنيد(سر سوزني سيم) . ب)سيم ديگر كليد رو به چراغ بزنيد. ج)سيم سوم كوتاه – يك سرش به مثبت سوكت ميخوره (سر سوزني سيم) و قسمت سر سيم دار اون هم به چراغ وصل ميشه (شايد بهتر باشه سر راه اين سيم چون برق هست يك فيوز 10 آمپر گذاشته بشه كه من فعلا وصل نكردم با اين فرض كه خود سوكت سفيد رنگ بايد فيوز داشته باشه – شايد بعدا نصب كنم)
5- تمام . حدود يكي دو ساعت زمان ميبره و هزينه كار هم كمتر از 10 تومن هست . براي سر سيم سوزني كه به سوكت سفيد بايد وصل بشه من سوزن ته گرد رو از لوله مربوطه به سر سيم سوزني بهمراه سيم عبور دادم و بعد پرس كردم و با وارنيش پوشش دادم كه به هيچ وجه سوزن از سيم جدا نشه . اگر خواستيد انجام بديد حوصله بخرج بديد و بسيار ساده هم هست فقط موقع برش زدن كمي دقت كنيد. عكسها بترتيب گذاشتم كه واضح مسير كار رو نشون ميده

متن رو گذاشتم ولي عكسها رو نتونستم آپلود كنم – راهنمايي كنيد براي اضافه كردن عكس ها

==

BehradAshrafi
نوع خودرو: Renault Fluence

پست توسط BehradAshrafi » 24 ژانویه 2016, 14:39

تاپیک خیلی خوبی راه انداختید . جای این تاپیک خالی بود . من سنسور عقب نصب کردم و پس فردا هم برای نصب مانیتور دی وی دی فابریک میرم و بعد از نصب عکس ها رو اینجا آپلود میکنم
امير2007 نوشته شده:آموزش نصب چراغ جعبه داشبورد

مواد لازم:
- یک عدد سوئیچ لا دری 405 + يك عدد چراغ صندوق عقب 405 يا سمند (مطابق عكس – من نمونه ساده رو انتخاب كردم كه راحت با سر سيم مسي وصل ميشه – يك مدل ديگه هست كه بهتره و مثل لامپ صندوق فلوئنس هست كه سوكت ميخواد و چون سوكتش نبود من نگرفتم )
- دو عدد سيم شماره 0.5 هر كدام حدود نيم متر . يكي از سيمها بايد هر دو سر مادگي مسي بزنيم. سيم ديگر يك سر مادگي مسي و يك سر – سر سيم سوزني باشه كه به سوكت داشبورد وصل ميشه.
- يك عد سيم حدود20 سانت اين سيم هم بايد يك سر مادگي و يك سر سوزني باشه . همه سر سيمها بايد با وارنيش پوشانده بشن
- چسب برق - چاقو – پيك نيك براي داغ كردن چاقو

حالا ميريم سراغ آموزش نصب :
1- خوشبختانه مهمترين قسمت كار تامين برق براي مدار هست كه سوكت لازم در قسمت بالاي جعبه داشبورد قسمتي كه حفره بزرگ هست وجود داره. يك سوكت سفيد رنگ كه تو عكس مشخص كردم و با دست ميتونيد پيداش كنيد . اگر لامپ رو با دو سيم به اون بزنيد ميبيند در حاليكه ماشين خاموش هست روشن ميشه و برق داره پس نتيجه گرفتم سوكت بايد براي لامپ داشبورد باشه و همين عاملي شد كه مصمم بشم و چراغ داشبورد رو نصب كنم

2- تعبيه محل نصب كليد . ابتدا با توجه به كليدي كه گرفتيد حتما ابتدا سوراخ رو در يك مقوا محكم جا سازي كنيد اگر مناسب بود همون اندازه رو بر روي قسمت راست جعبه داشبورد علامت بزنيد و با يك چاقوي باريك (عرض كم) و نازك (ضخيم نباشه) در حاليكه با شعله پيك نيك گرم كرديد برش بزنيد. اندازه مستطيلي كه من بريدم 13x22 ميلي متر شد. توصيه ميكنم يك چسب كاغذي پهن روي كار بچسبونيد و برش رو بر روي اون بزنيد تا خط و خش به داشبورد نيفته (كه من اينكار رو نكردم). در ضمن محل سوارخ بايد حتما در قسمت راست داشبورد باشه قسمت چپ اگر دست ببريد ميبينيد پشتش پر هست و كليد نصب نخواهد شد. در ضمن در قسمت راست هم در همونجايي كه تو عكس مشخص شده علامت و سوراخ بزنيد. خيلي بالا پائين بريد به خارهاي محافظ راست داشبورد كه من باز كردم گير ميكنه . اون محافظ هم راحت باز ميشه و اگر از پيچ گوشتي تخت براي باز كردنش استفاده كرديد دستمال زير پيچ گوشتي بزاريد
3- چراغ سقف هم در قسمت راست حفره سقف جعبه داشبورد قرار ميگيره. دور تا دور حفره يك ديواره به ارتفاع حدود نيم سانت داره كه بايد براي اينكه خارهاي چراغ جا بيفتند اون ديواره را در قسمت جلو و عقب خار چراغ باندازه يك سانت ببريد (با يك پيچ گوشتي سر پهن داغ كنيد و ديواره را حذف كنيد) مشابه عكس
4- نصب سيمها : قاب سمت راست داشبورد رو كه باز كنيد سيمها از قسمت سوراخ فلزي رد ميشن و از حفره ميان بيرون . الف)يكي از سيمهاي كليد رو به قطب منفي سوكت بزنيد(سر سوزني سيم) . ب)سيم ديگر كليد رو به چراغ بزنيد. ج)سيم سوم كوتاه – يك سرش به مثبت سوكت ميخوره (سر سوزني سيم) و قسمت سر سيم دار اون هم به چراغ وصل ميشه (شايد بهتر باشه سر راه اين سيم چون برق هست يك فيوز 10 آمپر گذاشته بشه كه من فعلا وصل نكردم با اين فرض كه خود سوكت سفيد رنگ بايد فيوز داشته باشه – شايد بعدا نصب كنم)
5- تمام . حدود يكي دو ساعت زمان ميبره و هزينه كار هم كمتر از 10 تومن هست . براي سر سيم سوزني كه به سوكت سفيد بايد وصل بشه من سوزن ته گرد رو از لوله مربوطه به سر سيم سوزني بهمراه سيم عبور دادم و بعد پرس كردم و با وارنيش پوشش دادم كه به هيچ وجه سوزن از سيم جدا نشه . اگر خواستيد انجام بديد حوصله بخرج بديد و بسيار ساده هم هست فقط موقع برش زدن كمي دقت كنيد. عكسها بترتيب گذاشتم كه واضح مسير كار رو نشون ميده

متن رو گذاشتم ولي عكسها رو نتونستم آپلود كنم – راهنمايي كنيد براي اضافه كردن عكس ها

==
لطفا عکس ها رو قرار بدید . و آیا سوکت فابریک برای اینکار نیست؟ یا سوکتی که به راحتی به سوکت بالای داشبورد وصل بشه؟؟ چراغ صندوق خود فلوینس پیدا نمیشه؟ سوکت داره اون خودش؟

آلکامی
دنده 3
نوع خودرو: عشق رنجرور ولی ندارم
محل اقامت: شهرک چوکا-بندرانزلی

پست توسط آلکامی » 24 ژانویه 2016, 15:04

سلام
تو قسمت ادیت سایز عکس ها رو به 800 در 450 تغییر بدید
بعد تو آپلود سنتر سایت بزارید که هیچ وقت پاک نمیشه
این لینکش هست
http://ttupload.ir/
عکس رو بکشید تو کادر لینک ول کنید بعد از آپ شدن لینک دوم رو کپی کنید اینجا
بازسازی و نگهداری لندرور 9 نفره 1978
viewtopic.php?f=195&t=101992

نمایه کاربر
امير2007

پست توسط امير2007 » 24 ژانویه 2016, 15:57

ممنون بابت راهنماي جهت آپلود تصاوير

فكنر نكنم تو ايران نه چراغ و نه سوكتش پيدا بشه . شايد تركيه اگر رفتيد بتونيد پيدا كنيد

اين هم تصاوير انجام كار:
برش بايد باندازه گلويي كليد بعلاوه 2 ميليمتر باشه كه كليد چرخش داشته باشه
حتما روي مقوا تست كنيد
تصویر

من از اين مدل چراغ استفاده كردم
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

شايد با تيغ موكت بري برش بزنيد سوراخ محل كليد از اين تميزتر در بياد به هر حال مهم نيست ميره زيره كليد
تصویر

تصویر

اين دو تا سيم كه از سمت كليد مياد سمت چراغ - با چسب بهم بچسبونيد يا از اين سيمهاي برق 0.5*2 استفاده كنيد
بعد هم سيم رو كه از بالاي محل قفل داشبورد رد ميشه يكم ببريد عقبتر از قفل فاصله پيدا كنه هر چند ارتباطي هم بهم
ندارند
تصویر

تصویر

==

نمایه کاربر
امير2007

Re: نصب نمد كاپوت

پست توسط امير2007 » 01 فوریه 2016, 10:24

براي نصب نمد كاپوت فلوئنس ميتونيم قطعه اصلي را با قيمت حدود 200 تومان تهيه كنيم

همينطور ميشه با قيمت پائينتر از روي نمدهاي موجود در بازار برش داد و نصب كرد

از انجايي كه نمد كاپوت تاثير بسزايي در كاهش صداي موتور اين ماشين نداره يا در واقع صدا باندازه كافي كم هست كه با نصب نمد صداي داخل كابين تفاوت انچناني نميكنه . نصب قطعه اصلي يا ايراني (با كيفيت و استاندارد) چندان مهم نيست . البته شايد صداي موتور در بيرون مقداري كمتر بشه ولي اثر مهم نصب نمد بر روي فلوئنس جلوگيري از انتشار حرارت موتور به كاپوت هست.

من براي نصب از نمد سمند ساخت ايساكو كه در بسته بندي ايساكو هست با قيمت 22 تومن استفاده كردم. (ظاهرا كيفيت خوبي داره)

براي شروع:

1- دو عدد روزنامه بهم ميچسبونيم تا اندازه كاپوت رو پوشش بده بعد روزنامه رو به زير كاپوت با چسب نواري ميزنيم و با ماژيك حدود مسير نمد رو خط ميزنيم و بعد مياريم پائين و برش ميزنيم و مجدد سوار ميكنيم . وقتي الگو درست شد

2- الگو را بر روي نمد گذاشته و با تيغ موكت بري برش ميزنيم كناره ها را كمي بيشتر باقي ميزاريم كه بعدا بتونيم دقيقا سايز كنيم
مخصوصا قسمت هاي كه در زير بستهاي سبز رنگ در عكس آخر قرار ميگيره.
قسمتي كه در زير بسط مياني ميره نبايد مانند نمونه اصلي كامل برداريد فقط كافيه مانند خط زرد رنگ در عكس آخر يك برش با تيغ بزنيد و بسط رو از اون بياريد بيرون. اين برش بايد بعد از اينكه نمد بر روي دو تا بست كنار نشست و ميزون شد زده بشه. علامت ميزنيم - نمد رو مياريم پائين و با تيغ خط ميندازيم. شايد در طول كار مجبور بشيم نمد رو دو سه مرتبه بياريم پائين و اطراف رو دقيق با تيغ برش بزنيم.

3-بعد از اينكه نمد روي بسط مياني و دو تا پائيني قرار گرفت سوراخهاي مربوط به خارها رو ميزنيم يك به يك - با نوك پيچ گوشتي كه با انگشت شست مهار كرديم يا با نوك قيچي هر سوراخ رو ميزنيم و خار مربوط به اون سوراخ رو هم وصل ميكنيم (خيلي آسون چون خارها دور تا دور كار هستند)

4- دو تا از خارهاي آمپولي جا نميرفت و نمد رو نميگرفت كه براي اينها از خار سوسماري استفاده كردم اگر خواستيد از خار سوسماري استفاده كنيد حتما اضافه سر اونو بزنيد كه احتمالا به كاپوت نرسه . پس موقع خريد نمد علاوه بر خارهاي آمپولي كه با نمد تحويل ميشه دو سه تا خار سوسماري هم مي گيريم

5- انجام كار كمتر از دو ساعت طول كشيد. اشتباهي كه كردم اينكه بالاي الگو رو با بالاي نمد خريداري شده فيكس كردم و برش زدم كه نتونستم گوش هاي بالايي و لبه بالاي كار رو مانند نمد اصلي در بيارم. شما اگر قصد اجرا داشتيد بهتره الگو رو در قسمت مياني نمد قرار بديد. (نمد سمند حدود 40 سانت ارتفاع بيشتري داره همينطور عرض بيشتري داره كه ميتونيد الگو را در وسط اون قرار بديد)

* و نتيجه كار بيشتر از انچه فكر ميكردم راضي كننده بود. و نمد قشنگ بر روي كاپوت فيكس شده *

نمد اصلي فلوئنس

تصویر

خارهاي اصلي- من بجاي اين خارها از خارهاي آمپولي كه خيلي هم خوب چفت ميشه استفاده كردم

تصویر

جا زدن خارها

تصویر

تصويري از نمد اصلي نصب شده

تصویر

تصوير زير كاپوت قبل از نصب - محل اتصال خارها با خط قرمز مشخص شده و چون محل خارها دورتادور كنار كار هست سوراخ زدن اونا راحته (عكس مربوط به ماشين جناب ffadar )

تصویر

تصوير نمد نصب شده در ماشين من. خط هاي سبز رنگ بسط ها مياني و كناري هست كه نمد رو مهار ميكنه

تصویر

==

نمایه کاربر
امير2007

پست توسط امير2007 » 14 فوریه 2016, 13:20

شماتيك دياگرام كانكشن لامپ داشبورد به شماره 168 كه آموزش نصب قبلا آورده شده و از اين سوكت استفاده شده كه صحيح است

تصویر

==

نمایه کاربر
امير2007

نصب سنسور دنده عقب

پست توسط امير2007 » 14 فوریه 2016, 14:50

يكي از آپشن هاي ضروري روي فلوئنس نصب سنسور دنده عقب هست. ميتونيد ببريد بديد جايي براتون نصب كنه يا مثل من دست بكار بشيد و يكي دو ساعت وقت بذاريد و نصب كنيد. چون اينكارا حساست داره من كار خودم رو بيشتر از بقيه قبول دارم يعني با دقت و حوصله بيشتري وقت ميزارم و ميدونم دارم چكار ميكنم
و حتما نكاتي كه روي عكسها نوشته شده را دقت كنيد

ابزار لازم: پك سنسور ، سايز چشمي ها زير 2 سانت باشه - -‌دريل – چسب كاغذي پهن – بست كمربندي - پيچ گوشتي – چسب برق – تيغ موكت بري

براي نصب من از سنسورهاي ايگل با سايز 1.9 با بست فلزي كه مته مخصوص هم داخل پك هست استفاده كردم و قيمت خريد من 64 تومن بود. 2 عدد سنسور در قسمت سياه رنگ سپر نصب ميشه و 2 عدد زير ايروهاي سپر كه براي من سفيد هست. چون ماشينم سفيد هست سنسور سفيد سفارش دادم و 2 عدد از انها رو با اسپري سياه مات ، رنگ زدم - سنسور با ليبل شماره 2 و 3 كه وسط كار قرار ميگيرن ( از فاصله 40 سانتي يك پاف ميزنيم - يكي دو ساعت بعد از اينكه خشك شد مجدد و تا سه مرتبه تكرار ميكنيم و عمليات نصب رو فرداش شروع ميكنيم تا رنگ خوب خشك بشه – حتما اسپري رو قبل از پاشش روي سنسور روي يك سطح ديگه تست كنيد)

تصویر

محلي كه بايد سوراخ بشند با چسب كاغذي مي پوشانيم كه به سپر خط و خش نيفته. فاصله و نكته رو تو عكس نوشتم.

تصویر

اين ابرويي سمت راست يا شاگرد هست اون طرف هم همين اندازه باشه

تصویر

تصويري از مته دريل كاري – دريل بصورت اققي گرفته بشه – اگر ديديد سنسور از سوراخ رد نميشه فقط از يك طرف سوراخ مجددا دريل رو كج بزنيد تا سوراخ مقداري گشادتر بشه – (معمولا بطرف بالا يا پائين ، چون معمولا خارهاي سنسور سمت چپ و راست سوراخ چشمي وصل ميشه كه نبايد اصلا گشاد بشه)

تصویر

سوراخهاي انجام شده – موقع نصب سنسور در سوراخها دقت كنيد up سنسور در جهت بالا باشه

تصویر

تصویر

محل عبور سيم سنسور 4 - در عكس بعدي شماره سنسورها رو نوشتم - سنسورها رو بترتيب ليبلي كه دارند به كيتش وصل كنيد

تصویر

محل عبور سيمها - به نكات نوشته شده در عكس دقت شود

تصویر

محل عبور سيمها – نكات لازم تو عكس نوشته شده - براي در اوردن موكت سمت چپ ، 2ابتدا عدد خار پلاستيكي داره كه اول با پيچ گوشتي تخت انها رو در بياريد (اين خارها محكمند و نميشكنن ولي من براي اطمينان از اينكه خار بصورت كج در نياد و نشكنه 2 تا پيچ گوشتي ميندازم 2 طرف پايه خار و راحت در ميارم يا با يك آچار تخت ميندازم زيرش) حالا يك عدد قلاب آويز پلاستيكي هم هست كه اون هم خار داره و با يك فشار در مياد. چون حالا دستتون ميره پشت قلاب از پشت قلاب هم كمي فشار بياريد كه راحتتر در بياد

تصویر

نكات مربوط به سيم كشي

تصویر

داخل پك يك نمايشگر داره كه بوق هم تو همونه و ديگه من نياوردم جلو - چون با همون بوق ميشه متوجه شد فاصله چه مقدار هست . وقتي فاصل صفر نمايش ميده 30 سانت تا جسم فاصله هست و بوق هم ممتد ميشه
دو تا چسب دو طرفه داخل جعبه هست كه بعد از ok شدن و تست نهايي ، كيت و نمايشگر رو همونجا به بدنه پشت موكت ميچسبانيم
و پايان كار :

تصویر

===

hasang
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست توسط hasang » 14 فوریه 2016, 15:55

سلام
آیا بهتر نیست سنسورها همون جایی نصب بشند که در فلوئنس های E4 ‌نصب شده؟ شما جای متفاوتی نصب کردید.

نمایه کاربر
امير2007

پست توسط امير2007 » 14 فوریه 2016, 16:23

سلام
دوست عزيز حالت فابريك هميجاست.
به عكس هاي زير كه براي e4 هست نگاه كنيد

تصویر

تصویر

==