آموزش تغییر رنگ نور کلید های تنظیم دریچه کولر و بخاری

مدیر انجمن: morbid

ارسال پست
نمایه کاربر
black_roz
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ريو
محل اقامت: shiraz

پست توسط black_roz » 21 می 2015, 09:37

حدود یکسال پیش من نور یونیت کنترل کولر رو تغییر دادم و سفیدش کردم اما الان دیگه ال ای دی ها سوخته بودن و نوری نداشتن دیگه پنل رو باز کردم تا ال ای دی هارو عوض کنم گفت آموزشش رو اینجا بزارم تا دوستانی که میخوان استفاده کنند

وسایل مورد نیاز :
ال ای دی متری (یک متر گرفتم اما کمتر استفاده شد میزان دقیق مورد نیازش تو عکس ها مشخصه)
ال ای دی سه میلیمتر (سه تا دونه بیشتر نیاز نیست اما بیشتر بگیرید که اگر موقع لحیم کاری اتفاقی واسشون افتاد داشته باشید)
مقاومت 680 اهم به تعداد ال ای دی ها (می تونید مقاومت بالاتری بگیرید تا نور کمتر بشه)
سیم دو رنگ مختلف دوتا 1 متر (من از سیم پاور کامپیوتر استفاده کردم سایزش عالیه واسه اینکار max سایز سیمی که برا اینکار میشه استفاده کرد 1)
هویه و سیم لحیم
وارنیش (سایز هایی که استفاده کردم 1.5-3-5-6 بوده البته بیشترین استفاده 2-6 داره من 2 نداشتم از 1.5 استفاده کردم)
طلق و شیراز قرمز (فقط طلقش رو لازم داریم)

خوب بریم سراغ آموزش :
1- اول ازهمه باید یونیت رو باز کنید واسه باز کردن اول پنل مشکی رو در بیارید واسه اینکار یک پیچ گوشتی 2سو رو از بالای کلید مه شکن ها وارد کنید(یک تیکه پارچه بندازید رو پیچگوشتی تا داشبورد زخم نشه) و تا پایین آروم آروم اهرم کنید تا خار ها آزاد بشه و بعد سوکت های کلید مه شکن ها و فلاشر و سوکت چراغ زیرسیگاری و جا فندکی رو جدا کنید و پنل رو بزارید کنار
2- باید سیمی رو که از پشت یونیت رفته به اهرم های تنظیم دریچه باد و کلید تنظیم حالت بخاری و کولر رو وصل شده رو آزاد کنید کنید
تصویر
زیر پای راننده رو که نگاه کنید اون سیستم اهرم بندی که تو عکس بالا هست معلومه کاملا
اون سیمی که اومده و با دایره قرمز رنگ مشخص کردم رو باید از قطعه سفید جدا کنید واسه این کار یک زائده رو اون قسمت سفید هست اون رو فشار بدید پایین و سر سیم که حلقه شده رو از اون قسمت سفید رنگ جدا کنید
تصویر
قسمت سمت شاگرد هم به همین ترتیب فقط یک نکنه ایی که داره اینه که یک پوششی جلوش هست
اون پوشش با دوتا خار وصل شده به بدنه اول اون خار هایی که با رنگ قرمز مشخص کردم رو در بیارید بعد لبه کنسول وسط رو بگیرید بالا و دوتا خار شبیه به همین دوتا اون زیر هست که با رنگ زرد مشخص کردم اون ها هم آزاد کنید و پوشش رو بکشید تا خار فشاریش هم آزاد بشه
پوشش رو که برداشتید مکانیزم اهرم بندی مشخصه
3- تو این مرحله 4 تا پیچ یونیت رو باز کنید دوتا سوکت داره سوکت هارو جدا کنید و یونیت رو خارج کنید
4- بعد از باز کردن یونیت اون دکمه های روشن کردن بخاری و کولر ،دکمه تنظیم دریچه ها و قسمت بخاری و کولر رو با یک پیچ گوشتی اره کنید تا خارج بشن و بعد از پشت 3 تا پیچ دارن اون سه تا پیچ رو هم باز کنید تا اون دوتا سیمه و اون قطعه مشکی رنگ که یکی از سوکت ها مرحله 3 بهش وصل بود ار یونیت جدا بشه (پیچ رو که باز کردید بچرخونیدشون)
5- کل پیچ های یونیت رو باز کنید و خارهای یونیت رو آزاد کنید(تو عکس زیر مشخصه دوتا پایین و یکی بالا) تا یونیت باز بشه
تصویر
بعد از باز کردن یونیت با عکس زیر مواجه میشید تو این قسمت لامپ های فابریک رو باز کنید .(تو عکس زیر چون قبلا لامپ هارو تغییر دادم لامپ فابریک نیست)
تصویر
6- پشت قسمت رویی یونیت (عکس زیر) یک شیشه وجود داره که با دوتا پیچ مهار شده دوتا پیچ رو باز کنید و طلق رو برش بدید دولا کنید و بزارید زیر پیچ ها
فقط فراموش نکنید قسمت سوراخ وسطش رو هم رو طلق ایجاد کنید (سه تا سوراخ باید ایجاد بشه)
اون قسمت شیشه ایی دوتا پایه داره مواظب باشید نشکنه .واسه من یکیش شکسته اما زیاد بود و نبودش مهم نیست .ممکنه تو قسمت های بعد مجبور بشید یک مقداریش رو ببرید
تصویر
7- در این مرحله ال ای دی متری رو باید جاسازی کنید داخل یونیت و سیمش رو از محل لامپ های فابریک بدید بیرون(اگر اون دوتا پایه که تو قسمت 6 گفتم مزاحم بسته شدن یونیت شد و اومد رو ال ای دی ها یک مقدار کوتاشون کنید
تصویر
عکس بالا مربوط به کاری هست که پارسال انجام دادم .همون طور که میبینید ال ای دی ها کم نور شدن
و عکس های زیر مربوط به امسال هست. ال ای دی ها جاهاشون بهتر شده و نور کاملا یکنواختی نسبت به طرح بالا داره
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
8- خوب الان مونده رنگ چراغ های کلید گرمکن شیشه عقب ،دریچه هوا و کمپرسور کولر
واسه این قسمت مقاومت هارو به پایه مثبت ال ای دی(پایه بلندتر) سه میلیمتری لحیم کنید و رو پایه ها وارنیش بکشید (دایره قرمز رنگ عکس زیر)
تصویر
واسه این سه تا کلید دوتا لامپ فابریکی بود اونا رو باز کنید و این سه تا ال ای دی رو لحیم کنید رو برد جای اون لامپ ها
دوتا نکته هست که باید بگم اول اینکه مثبت و منفی رو دقت کنید (عکس زیر)
دوم اینکه بجای لامپ سمت راست یک ال ای دی و به جای لامپ سمت چپ دوتا ال ای دی لحیم کنید و سعی کنید وسط لحیم کنید
تصویر
9- بعد از لحیم کردن سه تا ال ای دی باید سر ال ای دی هارو بیارید داخل کلید ها
واسه این کار رو کلید هارو جدا کنید(از زیر کلید ها که نگاه کنید خارهاش معلوم هست با یک پیچ گوشتی 2سو یکم اهرم کنید راحت در میاد)
مثل شکل ال ای دی هارو بیارید داخل کلید .
فقط برا این مرحله یونیت کامل باید بسته بشه پس تمام کاراهای بالا رو تموم کنید که دیگه نیازی به باز کردن دوباره یونیت نداشته باشید
بعد از آوردن ال ای دی ها داخل یونیت و بسته شدن کامل یونیت کلید ها رو فشار بدید تا از عمل کرد درستشون مطمئن بشید. اگر گیرداشت و راحت بالا و پایین نمیشد ال ای دی هایی که آوردید داخل کلید هارو یکم با یک پیچ گوشتی فشار بدید سمت داخل به مانع عملکرد کلید نشه (دیگه خودتون یک جا تنظیمش کنید که به کلید گیر نکنه)
بعد از تنظیم قسمت روی کلید هارو نصب کنید
تصویر
تصویر
10- پیچ یونیت رو ببندید. سیم های ال ای دی متری رو از پشت لحیم کنید رو برد(یکم سخته و دقت میخواد) مثبت و منفی رو دقت کنید اشتباه نزنید
جاهای که با داخل یونیت راه داره و باز هست رو چسب برق بزنید تا گرد و خاک وارد نشه
باقی قسمت های یونیت رو ببندید و یونیت رو ماشین سوار کنید
این نتیجه کار
تصویر

تهیه کننده : سید علی سجادیان
نام کاربری : black_roz
نمایه کاربر
black_roz
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ريو
محل اقامت: shiraz

Re: آموزش تغییر رنگ نور کلید های تنظیم دریچه کولر و بخاری

پست توسط black_roz » 21 می 2015, 10:28

دوستان اینم فایل pdf از آموزش :
http://www.4shared.com/office/k2bRrqSWb ... _____.html
نمایه کاربر
maxel134
شروع حركت
نوع خودرو: Rio

پست توسط maxel134 » 27 آپریل 2016, 02:24

سلام.
از دوستان عزیز ، کسی هست که این فایل pdf را داشته باشه. متاسفانه عکسها نمایش داده نمیشه و فایل هم از روی سرور پاک شده
نمایه کاربر
PR-7690
دنده 2
محل اقامت: مشهد

پست توسط PR-7690 » 28 آپریل 2016, 18:25

maxel134 نوشته شده:سلام.
از دوستان عزیز ، کسی هست که این فایل pdf را داشته باشه. متاسفانه عکسها نمایش داده نمیشه و فایل هم از روی سرور پاک شده
خدمت شما:

کد: انتخاب همه

http://ttupload.ir/uploads/up321771461852156_Amoozeshe Tavize Range Ampere RIO.pdf
چه حس خوبی داره وقتی بدونی قطعات اورجینال رو ماشین داری.احساس سواری مطمئن یه ماشین صفر کیلومتر رو میتونه منتقل کنه
نمایه کاربر
maxel134
شروع حركت
نوع خودرو: Rio

پست توسط maxel134 » 30 آپریل 2016, 22:46

PR-7690 نوشته شده:
maxel134 نوشته شده:سلام.
خدمت شما:

کد: انتخاب همه

http://ttupload.ir/uploads/up321771461852156_Amoozeshe Tavize Range Ampere RIO.pdf

آقا ممنونم و متشکر.. :)
نمایه کاربر
n3frin
نوع خودرو: rio
تماس:

پست توسط n3frin » 11 ژوئن 2016, 21:02

file pdf taghir rang dariche kolero bokhario bezarid tnx :X
نمایه کاربر
sabori
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: RIO