آموزش کامل و تصویری تعویض رنگ نور آمپر ریو

مدیر انجمن: morbid

ارسال پست
amir_t6262
دنده 1

Re: آموزش کامل و تصویری تعویض رنگ نور آمپر ریو

پست توسط amir_t6262 » 09 آگوست 2014, 13:20

Paykan 1348 نوشته شده:دوستان سلام
من با اين كه يه پيكان 48 دارم اما يك سالي مي شه كه يه ريو مدل 85 خريدم و واقعا هم ازش راضي هستم و مدام به اين تاپيك سر مي زنم كه از مطالب مفيد و ارزنده شما عزيزان اسيتفاده كنم
من از وقتي كه ماشين رو خريدم نور صفحه كيلومترش كم بود تا اين كه از چند تا باطري سازي سوال كردم گفتن چراغاش سوختن منم بالاخره با استفاده از اطلاعات شما ديروز كيلومتر رو باز كردم و ديدم آره يكي از لامپا سوخته كه عوضش كردم بعدم كه چراغ صندوق عقب و گرمكن شيشه عقب رو تو صفحه كيلومتر فعال كردم
اما يه موردي كه هست اينه كه اون قسمتي كه لامپش رو عوض كردم نورش به نسبت بقيه قسمتها بيشتر شده به نظر شما بايد هر چهار تا لامپ رو باز ميكردم و تعويض ميشد؟
حباب لامپ های آریایی که برای روشنایی آمپر استفاده میشوند، بعضی اوقات در اثر گذشت زمان سیاه میشوند.
شاید الان لامپ های قدیمی شما همینطور شده باشد که نورش متفاوت شده.

البته شما بعد از تعویض لامپ، روکش پلاستیکی سبز رنگ روی لامپ را هم گذاشتی؟
نمایه کاربر
Paykan 1348
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پيكان مدل 1348 - ریو
محل اقامت: یزد

پست توسط Paykan 1348 » 11 آگوست 2014, 12:55

سلام امير آقا من روكش سبز اون لامپي كه عوض كردم و گذاشتم روش اما بقيه روكش ها رو برنداشتم ببينم حباب لامپ تيره شده بيا نه ولي به نظر منم حق با شماست و همين موضوع باعث اين مشكل شده
بازم ممنون
amir_t6262
دنده 1

پست توسط amir_t6262 » 11 آگوست 2014, 16:21

در اثر گرمای لامپ، بعضی وقت ها این روکش های پلاستیکی روی لامپ، به لامپ میچسبه و موقع در آوردن پاره میشه.

من که کلا لامپ های آریایی را با نمونه لامپ smd یخی 6 تایی عوض کردم. نور آمپر الان خیلی خوب شده.
نمایه کاربر
PR-7690
دنده 2
محل اقامت: مشهد

پست توسط PR-7690 » 11 آگوست 2014, 16:49

amir_t6262 نوشته شده:در اثر گرمای لامپ، بعضی وقت ها این روکش های پلاستیکی روی لامپ، به لامپ میچسبه و موقع در آوردن پاره میشه.

من که کلا لامپ های آریایی را با نمونه لامپ smd یخی 6 تایی عوض کردم. نور آمپر الان خیلی خوب شده.
امیر جان
روکش های پلاستیکی رو برداشتی؟
الان نور صفحه کیلومتر مثل قبل یکنواخته؟
چه حس خوبی داره وقتی بدونی قطعات اورجینال رو ماشین داری.احساس سواری مطمئن یه ماشین صفر کیلومتر رو میتونه منتقل کنه
amir_t6262
دنده 1

پست توسط amir_t6262 » 11 آگوست 2014, 21:08

آره. 4 تا لامپ های آریایی را همراه با روکشش برداشتم و با مدل smd دار عوض کردم.
نور کاملا یکنواخت است. چون هر 4 تا لامپ را عوض کردم.
نکته ای که هست اینکه چون رنگ سبز پشت صفحه آمپرها را پاک نکردم، الان نور داخل آمپر همچنان سبز است ولی خیلی پرنورتر از قبل.
به طوریکه حتی در روز هم روشن بودن لامپ های پشت آمپر کاملا به چشم میاد.
نمایه کاربر
PR-7690
دنده 2

پست توسط PR-7690 » 11 آگوست 2014, 23:07

amir_t6262 نوشته شده:آره. 4 تا لامپ های آریایی را همراه با روکشش برداشتم و با مدل smd دار عوض کردم.
نور کاملا یکنواخت است. چون هر 4 تا لامپ را عوض کردم.
نکته ای که هست اینکه چون رنگ سبز پشت صفحه آمپرها را پاک نکردم، الان نور داخل آمپر همچنان سبز است ولی خیلی پرنورتر از قبل.
به طوریکه حتی در روز هم روشن بودن لامپ های پشت آمپر کاملا به چشم میاد.
ممنون امیر جان
دو تا سوال دیگه:
برا تعویض این چهارتا لامپ میشه بدون باز کردن کیلومتر اقدام کرد؟
و از این چهار لامپ آریایی برا فعالسازی چراغ گرمکن و صندوق عقب میشه ااستفاده کرد؟
چه حس خوبی داره وقتی بدونی قطعات اورجینال رو ماشین داری.احساس سواری مطمئن یه ماشین صفر کیلومتر رو میتونه منتقل کنه
نمایه کاربر
*Abolfazl67*
دنده 1
نوع خودرو: Rio
محل اقامت: ورامين

پست توسط *Abolfazl67* » 11 آگوست 2014, 23:30

1- خیر محمد جان
2- امیر 4 تا لامپ بززگارو عوض کرد، هم اندازه لامپ پلاک و چراغ کوچیکن

شوما چجوری میخوای جا بدی :دی
نمایه کاربر
PR-7690
دنده 2

پست توسط PR-7690 » 12 آگوست 2014, 01:38

من که از نزدیک سایز لامپ ها رو ندیدم

ولی خواستن،توانستن است ابوالفضل جان

:-P
amir_t6262
دنده 1

پست توسط amir_t6262 » 12 آگوست 2014, 09:27

همانطور که آقا ابوالفضل گفتند، 4 تا لامپ های اصلی که وظیفه روشن کردن آمپر را دارند، دقیقا هم اندازه لامپ های پلاک هستند و نمیشه از آنها برای روشن کردن چراغ های هشدار باز بودن صندوق عقب و ... استفاده کرد. چون اصلا داخل سوراخ آنها نمیره. پاترومش هم متفاوت است.

برای عوض کردن لامپ های آمپر هم باید حتما کیلومتر را باز کنی که البته کار ساده ای است.
همین که مجموعه کیلومتر را در بیارید از همان پشتش میتوانید لامپ های اصلی را عوض کنید. به شرطی که لامپ smd که میگیرید زیاد بزرگ نباشه که نشه از پشت جاش زد.

در لینک زیر عکسهایی از مراحل باز کردن آمپر و تعویض لامپش هست
http://www.tuningtalk.com/forum/viewtop ... 0#p2587082

البته دقت کن که در این عکسها، کلا رنگ آمپر از سبز به یخی تغییر میکند. یعنی آن قسمتی که مربوط به پاک کردن رنگ پشت صحفه آمپرهاست به خاطر یخی کردن نور آمپر است.

در عکس 8 هم می بینید که این دوستمان از smd هشت عددی استفاده کرده که برای نصبش باید حتما روی آمپر باز شود، در حالیکه اگر از smd چهارتایی استفاده کنید، از همان پشت آمپر میتوانید جا بزنید و دیگر جلوی آمپر را باز نکنید.
نمایه کاربر
M.V
فعال کلوپ ریو
نوع خودرو: کیا ریو - رنو کپچر
محل اقامت: کرمان - جیرفت

پست توسط M.V » 16 آگوست 2014, 12:02

Paykan 1348 گرامی
اون سوکت مربوطه به اب پاش و برف پاک کن عقب در مدلهای استیشن واگن هست که سایپا یادش رفته حذفش کنه !
دکتر شریعتی:اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیبی باش که با افتادنش اندیشه ای را بالابرد
ارسال پست

بازگشت به “آموزشهای تصویری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان