رینگ و لاستیک دنا

مدیر انجمن: milad IV

ارسال پست
رمضان 1395
نوع خودرو: مشخص نشده!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: رینگ و لاستیک دنا

پست توسط رمضان 1395 » 23 اکتبر 2016, 11:21

سلام، آیا رینگ 17روی دنا میشه گذاشت، اگر پاسخ مثبت است حداکثر فاق و عرض لاستیک که میشه با این رینگ استفاده کرد چقدر است با این شرط که تغییرات در خودرو در رنج قابل قبول باشد با تشکر
نمایه کاربر
shakib56
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ...

پست توسط shakib56 » 23 اکتبر 2016, 12:30

arash64a نوشته شده:دوستان عزیز برای دنا با رینگ ۱۶ کدوم لاستیک بهتره؟
سایز 195/55r16 کلا خطاش صفر هست، ولی این سایز اصلا نمیتونم پیدا کنم.
سایز 205/55r16 هم خطاش 1.67% Slow هست.
آیا سایز 195 با فاق 55 برا رینگ 16 کلا نیست یا من نمیتونم پیدا کنم؟

حالا بعده سایز کدوم لاستیک مناسب هست برا این سایز رینگ روی دنا؟

لاستیک های هانکوک مدل ونتوس و کومهو kh18 کدوم یکی بهتره؟
چون فاق لاستیک 55 میشه، بیشتر نرمی لاستیک و عمر بیشترش برام مهمه، البته قدرت ترمز گیری بالا هم که دیگه نیاز به مطرح کردن نداره.

کلا ممنون میشم در این رابطه یکم از تجربیاتتون استفاده بکنم.
مرسی
آرش خان ، زیبایی ، نرمی و عمر لاستیک سه فاکتوری هستند که ممکنه مجبور بشی یکی رو فدای یکی دیگه کنی !!! بزار واضح تر بهت بگم هر سه اینا رو با هم نمیتونی داشته باشی!! اول باید ببینی سلیقه ات و کاربردت از ماشین چی میگه بعد این فاکتورها رو اولویت بندی کنی!! اگه زیبایی برات مهمه سراغ رینگ 16 برو و در نظر داشته باش که نرمی ماشینرو یه مقداری باید فدا کنی .
لاستیک 195 55 16 گیر میاد ولی زمینش کمه باید بگردی ، میتونی پیدا کنی ، ضمن اینکه همون 205 55 16 مشکلی ایجاد نمیکنی و اون خطا قابل اغماضه.
در مورد نرمی و عمر لاستیک هم این دوتا معمولا مقابل هم هستند یعنی لاستیک نرمتر معمولا عمر کمتری داشته نظیر کره ای ها و لاستیک بادوامتر معمولا خشکی بیشتری داره مثل ژاپنیها...
برای دنا به نظر من تو کره ای ها هانکوک (کینرژی) و کومهمو (سولوس) خوبه و تو ژاپنیها هم دنلوپ و سومیتومو بد نیست. د هر صورت اگه بارینگ فابریک کنار بیای و صرفا لاستیک رو عوض کنی ، هم اقتصادی تره هم از نظر فنی بهتره... موفق باشی
رمضان 1395 نوشته شده:سلام، آیا رینگ 17روی دنا میشه گذاشت، اگر پاسخ مثبت است حداکثر فاق و عرض لاستیک که میشه با این رینگ استفاده کرد چقدر است با این شرط که تغییرات در خودرو در رنج قابل قبول باشد با تشکر
رینگ 17 برای دنا!!! :shock: ماشین فوق العاده خشک میشه (مثل واگن قطار :smile: ) !! کوبش تو دست اندازها هم شما رو اذیت میکنه و هم جلوبندی رو... هرچند اگه اصرار داشته باشید میتونید رینگ 17 رو با فاق 45 و یا 50 استفاده کنید که از نظر کورس کیلومتر و شتاب تغییر زیادی ایجاد نشه، فقط سیستم تعلیق و اتاق دنا برای این موضوع جواب نمیده به نظر من... موفق باشید
برای اصیل بودن کافی است دروغ نگویی ،
...............و نخواهی چیزی باشی که نیستی ...
نمایه کاربر
arash64a
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دنا
محل اقامت: ارومیه

پست توسط arash64a » 24 اکتبر 2016, 22:33

ممنونم دوست عزیز. بنده ماشینم رو خریدم، روش رینگ شهاب با لاستیک های کویر هست. کلا رینگ ۱۶ رو منصرف شدم و فقط میخوام بعده اینکه پلاک اومد، لاستیک تعویض کنم. و میخوام لاستیک 205/60r15 بندازم روش.
رفتم لاستیک فروشی که از دوستای صمیمی ابوی بود، باهاش در مورد لاستیک صحبت کردم و مطرح کردم که میخوام هانکوک بخرم، ولی گفتن که عمر لاستیک های هانکوک کمه، و خودشون لاستیک سومیتومو پیشنهاد کردن.
الان میخوام بدونم از دوستان کسی تجربه لاستیک سومیتومو سایز 205/60r15 رو روی دنا داره؟
این سومیتومو از بابت نرمی از لاستیک های کویر در چه کیفیتی هست؟
عمر سومیتومو چقدره؟

راستی پلاکم آماده اس و گویا باید فردا برم و تحویلش بگیرم.
الان رفتنی باید با دنا برم؟ یا میتونم با ماشین دیگه ای هم برم و پلاک بگیرم و بعدا خودم بیرون بدم رو خودرو نصبش کنن؟
نمایه کاربر
SLR 722E
دنده 1
نوع خودرو: Mazda3 FL/ L90E2
محل اقامت: IRAN 63
Been thanked: 1 time

پست توسط SLR 722E » 24 اکتبر 2016, 23:03

ماشین جدید مبارک.من قبلا تجربه هانکوک اپتیمو ME02 رو به مدت سه سال داشتم که مشکلی ایجاد نکرد و نرمی خوبی هم داشت.البته اخیرا شنیدم جینیش هم به بازار اومده ک نمیدونم چقدر واقعیت داره و اکثرا ME 04 شده.اگر محدودیت قیمتی ندارید میشلن 2016 بندازید با همون سایز 205/60/15 . دانلوپ هم به نظرم لاستیکای با کیفیتی داره برند قدیمی و با تجربه ای هست اونم بررسی کنید.در مورد رینگ هم جالبه هر چی دم دستشون باشه روی خط تولید میندازن رو ماشین ،من اکثر دناهایی که دیدم همون رینگ شهاب یا صلیبی دارن برا من 5 پر انداختن :who:
برای پلاک زدن هم شرایط منم مثل شما بود ولی رفتم پلاک رو با ماشین دیگه گرفتم و دادم جای دیگه با دقت بیشتر هزینه ناچیز نصب کردن برام چون خدای نکرده بین راه بدون پلاک به یه پلیس گیر دار بیفتید یا اتفاقی بیفته ممکنه باعث دردسر بشه.
Mercedes-Benz.The Best or Nothingتصویر
nadergame
شروع حركت
محل اقامت: گرگان

پست توسط nadergame » 26 اکتبر 2016, 20:16

arash64a نوشته شده:ممنونم دوست عزیز. بنده ماشینم رو خریدم، روش رینگ شهاب با لاستیک های کویر هست. کلا رینگ ۱۶ رو منصرف شدم و فقط میخوام بعده اینکه پلاک اومد، لاستیک تعویض کنم. و میخوام لاستیک 205/60r15 بندازم روش.
رفتم لاستیک فروشی که از دوستای صمیمی ابوی بود، باهاش در مورد لاستیک صحبت کردم و مطرح کردم که میخوام هانکوک بخرم، ولی گفتن که عمر لاستیک های هانکوک کمه، و خودشون لاستیک سومیتومو پیشنهاد کردن.
الان میخوام بدونم از دوستان کسی تجربه لاستیک سومیتومو سایز 205/60r15 رو روی دنا داره؟
عمر سومیتومو چقدره؟

الان رفتنی باید با دنا برم؟ یا میتونم با ماشین دیگه ای هم برم و پلاک بگیرم و بعدا خودم بیرون بدم رو خودرو نصبش کنن؟
سلام درمورد لاستيك سوميتومو بايد بگم رده 6 پرفروش ترين لاستيك هاي دنياست من زير سمند اف سون داشتم به نرمي هانكوك و كومهو نيست ولي عمر مفيدش بيشتره منكه راضي بودم ازش
نمایه کاربر
shakib56
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ...

پست توسط shakib56 » 30 اکتبر 2016, 13:12

nadergame نوشته شده:
arash64a نوشته شده:ممنونم دوست عزیز. بنده ماشینم رو خریدم، روش رینگ شهاب با لاستیک های کویر هست. کلا رینگ ۱۶ رو منصرف شدم و فقط میخوام بعده اینکه پلاک اومد، لاستیک تعویض کنم. و میخوام لاستیک 205/60r15 بندازم روش.
عمر سومیتومو چقدره؟

سلام درمورد لاستيك سوميتومو بايد بگم رده 6 پرفروش ترين لاستيك هاي دنياست من زير سمند اف سون داشتم به نرمي هانكوك و كومهو نيست ولي عمر مفيدش بيشتره منكه راضي بودم ازش
کاملا درسته. من سومیتومو داشتم. از نظر مقاومت و دووم خاطرت جمع باشه ، ایمنی بالایی داره و راحت 80000 کیلومتر کار میکنه. از نظر نرمی همونطور که دوستمون گفتن به پای کومهو و هانکوک نمیرسه ولی از ایرانیها بهتر هست. البته من اگه جای شما بودم کومهو و هانکوک چهارفصل رو ترجیح میدادم. چون نرمی فاکتور مهمیه به نظر من.
موفق باشید
برای اصیل بودن کافی است دروغ نگویی ،
...............و نخواهی چیزی باشی که نیستی ...
نمایه کاربر
arash64a

پست توسط arash64a » 30 اکتبر 2016, 16:20

ممنونم دوستان عزیز، همین که ماشین رو خریدم، لاستیک هارو با دانلوپ SP SPORT 490 با سایز 205/60R15 عوض کردم، چون تاحالا تجربه هانکوک یا کومهو نداشتم، این لاستیک برام خیلی نرم اومد و راضی هستم ازش، لاستیک هم مال هفته 17 از 2016 بود.
باد چهار چرخ رو هم 30 زدن که فرداش حس کردم جلوها یکم کم باد نشون میدن، رفتم و گفتن که میزان باد لاستیک ها استاندارد هست و 30 هست، ولی چون جلو سنگین تر هست بخاطر وجود موتور اونجوردیده میشه، ولی گفت چون حساس هستم جلو هارو 32 میکنه.
نظرتون چیه دوستان؟ هرچهار چرخ رو 30 بکنم؟ یا همینجوری جلو 32 و عقب رو 30 نیگه دارم؟
_navid_a
نوع خودرو: Dena

پست توسط _navid_a » 31 اکتبر 2016, 14:13

دوستان میشه یه جمع بندی کنین...
من اصلا از لاستیک سر در نمیارم...این تاپیک رو هم خوندم یه چیزایی دستگیرم شد...
چون رینگ شهاب خودش نسبتا خوشگله...و اینکه گارانتی جلوبندی مهمه واسم...بیشتر اولویتم نرمی ماشین هست...بخوام رو رینگ فابریک دنا لاستیک 205 بندازم ؟ ... 205/60 خوبه ؟...بعضی جاها گفتین 206/55 ؟ ...
لاستیک های خود ماشین صفر رو میدونین چند برمیدارن؟
نمایه کاربر
arash64a

پست توسط arash64a » 01 نوامبر 2016, 14:26

لاستیک های خودش رو حدودای 350 تا 400 برمیدارن.
درثانی اگه نیت دارید 205 بردارید، حتماً سایز 205/60R15 بردارید، هم چسبندگی نسبت به 185 بیشتر میشه که کیفیت ترمز بهتر میشه، و هم بلندی فاق نسبت به 185 بیشتر میشه که نرمتر میشه.
و این سایزی که عرض کردم خدمتتون خطاش در حد استاندارد هست.
با لاستیک نرم مثل کره ای یا ژاپنی عوض کنید و باد لاستیک هارو هم بزارید رو 30، خودتون متوجه افزایش کیفیت میشید.
پیشاپیش لاستیک های نوتون مبارک
onlyjuve
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط onlyjuve » 05 ژانویه 2017, 18:57

با سلام خدمت دوستان
شنبه ماشین من رو تحویل میدن و میخوام رینگ و لاستیک رو عوض کنم
اول اینکه چه نوع رینگ هابی به دنا میخورن ؟ منظورم جای پیچ و این چیزاست (رینگ هابی چه به سمند میخوره روی دنا همه میشه سوار کرد ؟؟) دوم اینکه رینگ ۱۵ قشنگ و با کیفیت چی رو پیشنهاد میدین ؟؟
در مورد لاستیک هم سایز ۲۰۵ گارانتی رو باطل میکنه ؟؟ چه مارکی پیشنهاد میکنید ؟؟
من تقریبا میشه گفت جاده خاکی زیاد میرم چون اهل روستا هستم و حتما حداقل هفته ای یه بار هم اونجا میرم یه لاستیکی میخوام که هم تو خاکی دوام داشته باشه و هم خیلی نکوبه
راستش اصلا اطلاعاتی راجع به لاستیک و رینگ و کلا مسایل مربوط به ماشین ندارم
ممنون میشم اگه کمکم کنید
اگرم عکس رینگی که فکر میکنید خوشگله یا رو ماشین خودتون هست رو بفرستین واسم ممنون میشم
ارسال پست

بازگشت به “دنا - Dena”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان