رینگ و لاستیک دنا

مدیر انجمن: milad IV

M R5
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Logan & H30 Cross
محل اقامت: Urmiya
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: رینگ و لاستیک دنا

پست توسط M R5 » 17 ژانویه 2017, 19:22

سلام دوستان

لاستیک های کارخونه ماشین بنده kumho SENSE 185/65/15 هستش، حدود بیست روز پیش ماشین تصادف کرد و الان تو نمایندگی هستش ، علاوه بر قسمتهای دیگه که آسیب دیده یکی از رینگها و لاستیک ها هم داغون شده ، کارت طلایی رینگ رو تقبل میکنه اما لاستیک رو نه و زاپاس ماشین هم ایرانی هستش و نمیشه اون رو استفاده کرد

سوالی که دارم اینه که کسی از دوستان قیمت این لاستیک رو داره که تو بازار چنده ؟

آیاامکانش هست من بتونم یک عدد از این لاستیک پیدا کنم؟ چون ماشین 1000 کیلومتر کار کرده و هنوز نو هستش لاستیکها!

اگر کسی از دوستان یه دونه از این لاستیک جایی سراغ داره به بنده اطلاع بده ممنون میشم.
محمد کیانفر
amir385276
شروع حركت
نوع خودرو: سمند سورن 87

پست توسط amir385276 » 31 ژانویه 2017, 17:11

behi60 نوشته شده:
alireza fk نوشته شده:دوستان لاستیک سایز فابریک بین رودستون و کومهو چی پیشنهاد میشه؟
علی جان اگه سایز فابریک میخوای بگیری میشلن بگیر خیال خودت رو سالها راحت کن فقط یکم باید هزینه کنی
با سلام
حرف اين دوستمون رو مثل يك پند عالي بدونيد
اگر ميخواي يك عمر راحت باشي ميشلن اصل فرانسه يا آلماني بگير حداقلش 5 سال از بابت جلوبندي و فرمون راحتي

شك نكنيد اشتباه و خريتي كه من كردم بابت هزينه كم و بعدش هزينه چند ماه يكبار جلوبندي

موفق باشيد
ببین دنیا چه پیسه ----- خرچسونه رییسه
به انسانهای اطراف خودمون در هر شرایطی به دید یک انسان نگاه کنیم نه به دید حیوان
amir385276
شروع حركت

پست توسط amir385276 » 31 ژانویه 2017, 17:30

حالا از دوستان با تجربه چند تا سوال دارم
1- من سمند سورن 87 دارم و متأسفانه هر چند ماه يكبار جلوبنديش شديدا اذيتم ميكنه و 99 درصد دليلش بخاطر لاستيكهاي فوق العاده خشك و خشن رودستون 185.60.15 كه پدر منو درآورده
يكبار اينجا پرسيدم يك دوستي گفت كه نكسن گل 5000 خوبه ولي اصلا كرج گير نمياد - خيلي بايد بگردي كه من اصلا حالشو ندارم
از شانس علاقه خاصي به ماشين سواري هم ندارم يعني ماشين باز نيستم ولي راحتي خودم و سرنشينم خيلي خيلي برام مهمه
در ضمن اصلا حاضر نيستم براي سمند هم مبلغ 1 ميليون يا بيشتر با توجه به حرف خودم براي لاستيك ميشلن هزينه كنم - چون سال 81 براي 206 دوستم گرفتم و همين امر خيلي خوب بودش ولي الانبا اين تفاصير گروني و مخارج و اينكه شايد در هفته من يكبار سوار بشم و برم يك خريد كوچيك و نهايتش 50 كيلومتر در هفته راه برم اين مقدار هزينه برام خيلي مساعد نيست
چون خيلي علاقه به ماشين ندارم و عرض كردم بيشتر وقتها شايد دو هفته ماشين توي پاركينگ ميخوابه بعد استارت ميخوره ميخوام دوستان لاستيك با شرايط مناسب بهم معرفي كنن
1- لاستيك فوق العاده نرم و عالي با قيمت مناسب و كوبش خيلي خيلي كم (چون شهر كرج كلا شهر چاهها و چاله ها هستش) و كلا مكانيكها و جلوبندي سازهاشون اصلا تخصص تعمير حتي يك پيچ رو هم ندارند چه برسه به اينكه بخواد بدونه مثلا سيستم تعليق چيه و چيكار ميكنه - چون خودم با ابزار آلات مكانيك آشنايي داشتم
2- خودم خيلي پيگير كومهو و هانكوك شدم توي خاريجها اون گلهاي چهار فصل مورد نظر يا كيفيت خوبهاش توي كرج نيست و وقتي به لاستيك فروشي مراجعه ميكني - هر چي رو كه داشته باشن ميخوان بهت بندازن چون اين رفتار فروشنده بده (مثلا من كوهمو چهار فصل پرميوم ميخوام داري يا نه؟ ) تموم ديگه توضيح اضافه ممنوع
3- توي ايرانيها هم يزد تاير رو خيلي تعريفشو شنيدم چند تا از دوستام زير سمند انداختن حتي تاكسي خطي تهران آزادي براشون خوب جواب داده و خودشون ميگن فرمون خيلي نرم شده و عالي و بدون هيچ سر و صدايي دور ميزنه

4- چون ماشين كلا خيلي توي پاركينگ خوابه چون خست ه هستش ديگه حيوونكي بدنش له از سال 87 همش 92 هزار تا راه رفته لاستيك مناسب كه نخوام هي چكش كنم بهم پيشنهاد بديد
5- لاستيكهاي الان خودم رودستون 185.65.15 كه 4 سال زير ماشينه 3 سال از تاريخ مصرفش گذشته و تقريبا 300 ميخرنش و حتي ميخوام رينگهاشم عوض كنم خيلي مالي نيست - همين خشكي و خشني لاستيكها باعث شده كه سمت شاگرد جفت درها شديدا به صدا اومدن و عرض كردم ما توي كرج هيچ چيز سالم و ردوه درستي نداريم همه فكر جيب خودشون هستند پيش صافكار ميبرم لقي در و بگيره ميگه مال واشر لاي درب كار من نيستش بهش ميگم لولا كمي شل شده ميگه نه اين مال سفتيه دره

خلاصه سرتونو درد نيارم اين مبحث داره خيلي طولاني و اذيت كننده ميشه
بخاطر خدا لاستيك مناسب چهار فصل 205 با كوبش كم و نرمي عالي و كيفيت مناسب جاده و خيابانهاي كرج و با قيمت مناسب معرفي كنيد
حتي اگر جايي ميشناسيد بگيد برم سر بزنم

از همه كه يك صفحه مطلب رو ميخونن ممنونم
amir385276
شروع حركت

پست توسط amir385276 » 31 ژانویه 2017, 18:32

دوستان اين لينك رو ببينيد

فكر نكنم حتي يك دونش توي ايران موجود باشه
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Type/ ... nce-Tyres/

چهار فصل با كيفيت فوق العاده بالا
شهرام7009
شروع حركت
نوع خودرو: اسپرتیج

پست توسط شهرام7009 » 11 مارس 2017, 11:35

سلام دوستا میخواستم از نظر و سلیقه شما استفاره کنم تا به نتیجه معقولی برسیم. نظر دوستان و اساتید راجب رینگ لیفان x50 برای دنا چیه دلایل من برای این موضوع 1 شکل رینگ و زیبایی و سادگی این مدل رینگ . 2 یه جورایی نصبت به رینگ های موجود در بازار که من دیدم حس بیشتری نصبت به این موضوع میده که رینگ فابریک خود ماشین باشه اگر دقت کرده باشین همه برندهای داخل کشور مثل هیوندا کیا و شرکتهای چینی که همه جارا پر کردن کم نیستن، سبک طراحی رینگ محصولاتشان توی این سبکه.3 سایز رینگ که با سایز رینگ دنا یکی هست
Azdar 1318

پست توسط Azdar 1318 » 29 ژوئن 2017, 15:00

پیشنهاد میدم هرکس میخواد لاستیک روعوض کنه کوموهو kh11 ۲۰۵.۶۰.۱۵بندازه تفاوت رو با لاستیکای آشغالی که کارخونه رو ماشین میندازه احساس کنه.خیلی تو نرمی ماشین تاثیر داره
javad1369
شروع حركت
نوع خودرو: سمند

پست توسط javad1369 » 06 آگوست 2017, 14:26

درود بر شما دوستان
خودرو دنا پلاس سایز لاستیک فابریکش 195/60R15 هست
اما مثل دنا اصلا بهش نمیاد سایز ۱۵
تو سایت های حساب و کتاب سایز تایر هم نزدیک ترین بهش سایز 205/50R16 و 215/50R16 هست برا سایز رینگ ۱۶
و فاصله 205/50 و 205/55 ۱۷ میل هست
نظر شما چیه؟؟؟
mas.sad
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دناپلاس - بسترن B50F
محل اقامت: تهران

پست توسط mas.sad » 18 اکتبر 2017, 10:21

Azdar 1318 نوشته شده:پیشنهاد میدم هرکس میخواد لاستیک روعوض کنه کوموهو kh11 ۲۰۵.۶۰.۱۵بندازه تفاوت رو با لاستیکای آشغالی که کارخونه رو ماشین میندازه احساس کنه.خیلی تو نرمی ماشین تاثیر داره
سلام
آقا تاریخ ساخت لاستیک شما چنده؟
Ali.persia
شروع حركت
نوع خودرو: +Dena

پست توسط Ali.persia » 03 نوامبر 2017, 14:29

سلام به دوستان
خودروی ما لاستیکش کویر تایر هستش سایز 195/60R15
میخواستم تو همین سایز کومهو براش بخرم و بندازم که بهم گفتن لاستیک های ایرانی و کره ای تو نرمی ماشین حتما فرق داره یعنی اگه کومهو بندازی بیشتر احساس راحتی میکنی ولی اینکه میگن لاستیک های ایرانی باعث میشه جلوبندی و سیستم تعلیق اینا زود خراب شه درست نیست ....
از دوستان کسی درباره اینکه لاستیکهای ایرانی باعث خرابی جلوبندی میشن اطلاعات دقیقی داره؟ برای من سالم موندن جلوبندی اولویت داره تا نرمی ماشین... اگر جلوبندی ماشین با همین کویرتایر هم خوب کار کنه و خراب نشه میخوام نگهش دارم.( همسایمون دنا مدل 93 داره اونم گفت سه ساله ماشینو گرفتم تایرهاشم عوض نکردم تا الان ماشین خیلی خوب کارکرده و تعمیرگاه نرفته)
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که عوض کنم تایرهارو یا نه
sia7ash
شروع حركت
نوع خودرو: دنا+
Been thanked: 1 time

پست توسط sia7ash » 27 نوامبر 2017, 13:26

Ali.persia نوشته شده:سلام به دوستان
خودروی ما لاستیکش کویر تایر هستش سایز 195/60R15
میخواستم تو همین سایز کومهو براش بخرم و بندازم که بهم گفتن لاستیک های ایرانی و کره ای تو نرمی ماشین حتما فرق داره یعنی اگه کومهو بندازی بیشتر احساس راحتی میکنی ولی اینکه میگن لاستیک های ایرانی باعث میشه جلوبندی و سیستم تعلیق اینا زود خراب شه درست نیست ....
از دوستان کسی درباره اینکه لاستیکهای ایرانی باعث خرابی جلوبندی میشن اطلاعات دقیقی داره؟ برای من سالم موندن جلوبندی اولویت داره تا نرمی ماشین... اگر جلوبندی ماشین با همین کویرتایر هم خوب کار کنه و خراب نشه میخوام نگهش دارم.( همسایمون دنا مدل 93 داره اونم گفت سه ساله ماشینو گرفتم تایرهاشم عوض نکردم تا الان ماشین خیلی خوب کارکرده و تعمیرگاه نرفته)
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که عوض کنم تایرهارو یا نه
لاستیک ماشین من هم دقیقا همین بود ، من عوضش کردم کومهو انداختم سایز 205
ماشین قبلیم هم یزد 205 انداختم
کومهو واقعا نرمی خاصی داره ولی یه خورده فرمونم سفت شده که اونم فکر کنم باید ببرم تو نمایندگی توی سیستمش از 195 تغییرش بدم به 205 که سیستم ارور نده.
پیشنهاد میدم اگه میخوای ایرانی بندازی حتما یزد بندازی چون کویر خیلی خشکه!
ارسال پست

بازگشت به “دنا - Dena”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان