تاپیک جامع ( DENA Plus)

مدیر انجمن: milad IV

ارسال پست
FEAR2105
نوع خودرو: دنا پلاس

Re: تاپیک جامع ( DENA Plus)

پست توسط FEAR2105 » 21 اکتبر 2017, 13:08

این حرف که شما میگید نمیشد از یه گوشه چراغ برای راهنما استفاده کنن بحث سلیقه ایه، همونطور که گفتم ایراد نیست چون کمپانی تویوتا هم برای خودرو های لکسوس همین سیستم دیلایت راهنما رو داره و اگر کسی قصد ایراد گرفتن داشته باشه باید از اون ها ایراد بگیره. اتفاقا من این حرکتشون رو دوست داشتم و نمای جالبی هم ایجاد میکنه.
در جواب باید بگم که منظور از راهنمای لحظه ای، راهنما زدن بصورت کلیکه که جایگاه دسته راهنما عوض نمیشه، در این حالت بمدت سه ثانیه راهنما زده میشه و فقط دیلایت سمتی که راهنما زده شده خاموش میشه، در حالتی که جایگاه دسته راهنما تغییر میکنه یعنی همون حالتی که همیشه همه راهنما میزدن و بعد از گردش فرمون راهنما به حالت اولیه خودش بر میگرده، دیلایت ها خاموش میشه و فقط راهنما زده میشه و بعد از اتمام کار راهنما دیلایت ها دوباره روشن میشن.
ابروی بالا چراغ غروبه و همراه با چراغ های عقب روشن میشه
اتفاقا من هم تا قبل از تحویل خودرو فکر میکردم چراغ های ابرویی بالا برای دیلایت بهتره ولی در واقع نمایی در روز نداره و برای غروب مناسب تره و استفاده از دیلایت راهنما خیلی بهتر و زیباتره، اگر خودتون در روز ابرو رو روشن کنید و بعد هم با دیلایت مقایسه کنید متوجه میشید.
حالا به محض اینکه تونستم با عکس یکسری اعمال و اتفاقات رو برای دوستان روشن تر میکنم

mehran123
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط mehran123 » 22 اکتبر 2017, 10:29

sia7ash نوشته شده:سلام به همگی
من تازه عضو انجمن خوبتون شدم و همین دیروز دنا+ رو خریدم.البته به پیش خرید اعتقادی ندارم و یه کم گرونتر به صورت کارتکس خریداریش کردم.
توی انجمن خیلی موارد رو خوندم و موقع خرید بهشون دقت کردم که خدا رو شکر از این بابت مشکلی توی ماشین وجود نداشت.
ماشین های زیادی داشتم و لازمه یه چند مورد رو با اونا مقایسه کنم.
اول از همه کیفیت رنگ خودرو که میتونم بگم نه خوبه و نه بد ولی توی رنگ خاکستری که من خریدم مشکل خاصی منجمله شره های رنگ در زیر درها وجود نداشت و راضی بودم.همینطور برای اینکه خیالم راحت باشه ماشین رو کارشناسی رنگ بردم که یه وقت ضربه توی خود ایرانخودرو نداشته باشه که خدا رو شکر نداشت.
کیفت درهای جدید خوبه ولی یه خورده زه سیاه رنگی که روی درهای جلو گذاشته شده شل هست و باید حسابی سفتش کنید یا حتی اگه مشکلی بوجود اومد و کنده شد حتما با چسب مخصوص بچسبونیدش.
دستگیره در یه خورده احساس شل بودن به آدم دست میده وقتی بازش میکنین ولی مشکلی بوجود نمیاد براش
زیر درها موقع باز کردن یه چراغ سفید گذاشته شده که زیبایی خاصی به ماشین میده.
رکاب پا دری بدجوری نیازش احساس میشه که اگه داشت خیلی زیباتر و بهتر میبود.
فضای داخل تغییر خاصی نداشته ولی به خاطر وجود سانروف یه خورده سقف کوتاه تر شده و خیلی جالبه که همین کار باعث شده آفتابگیر ها رو که میچرخونین تا از شیشه های کناری آفتاب بهتون نخوره با سقف برخورد میکنن و کلا بودنشون با نبودنشون هیچ فرقی ایجاد نمیکنه ولی اینکه هست و اینطوری کج میشه وقتی با سقف برخورد میکنه باعث خنده زیاد میشه که خب از مسئولین ایران خودرو برای خندوندنمون تشکر میکنم!!!!!
من هم سمند داشتم هم ام جی 6 مدل 2013 ، نیازی نبود اینو بگم ولی برای مقایسه داشبورد و کیفیت مواد مصرفی داخل کابین باید اینو میگفتم ، اول از همه کیفیت صندلی ها نسبت به سمند بهتره ولی هم جمع تر شده هم اسپرت تر و به نوعی خشک تر ولی احساس بدی بهتون دست نمیده اما موقع نشستن توی خودرو به دلیل اینکه یه خورده سقف کوتاه تر شده برای منی که 185 سانت قدمه یه خورده سخت بود که باید قلق نشستن توی ماشین دستتون بیاد!!!!
دوم کیفیت داخل داشبورد که توی سمند از پلاستیک نرم استفاده کرده بودن ولی توی دنا از پلاستیک خشک که منو یاد ام جی 6 انداخت که البته توی ام جی 6 که داشتم کیفیت داشبورد خیلی بهتر بود.
سانروف مشکلی نداره و دقیقا وقتی ماشین رو تحویل گرفتم باهاش 300 کیلومتر رانندگی توی جاده رو داشتم که اصلا مشکل صدا و اومدن باد داخل خودرو و ... رو نداشتم.
سواری نرم بود و به لطف لاستیک 195 تعادل و کیفیت سواری جالبی رو تجربه کردم هرچند به شخصه خودم لاستیک 205 و 215 رو ترجیح میدم و به زودی حتما عوضشون میکنم و از این اندازه ها براش میخرم.( لاستیک های خودش مدل کویر تایر هستن که توی مدل های ایرانی من یزد رو بیشتر میپسندم )
ترمز خیلی خوب عمل میکنه
ولی یه چیزی که برام خیلی جالب بود خنگی گیربکس بود که دقیقا حس ام جی 6 رو بهم داد که اتومات بود
وقتی ماشین رو به حرکت در میارین و دنده رو روی یک قرار میدین و کلاچ رو به تناسب میارین بالا و گاز میدین مشکلی نداره و ماشین حرکت میکنه ولی وقتی توی دنده 2 به بالا هستین و گاز رو تا ته فشار میدین یه 2-3 ثانیه طول میکشه که گاز بخوره ماشین که این مورد برام خیلی عجیب بود چون دقیقا وقتی سوار ماشین اتومات بشین این اتفاق میوفته که به قولی میگن گیربکس خنگه!
حالا نمیدونم این مشکل توی پدال گاز هست یا نه چون توی دنده یک اصلا مشکلی نیست!
دنده نرمی داره و تعویض دنده به راحتی انجام میشه و توی حرکت با سرعت زیاد وقتی میخواین دنده رو عوض کنید یا حتی معکوس بدین هیچ صدای تقه ای داخل ماشین نمیاد و به نرمی این تعویض ها انجام میشه.
سیستم چی پی اس خوبی داره ولی اینکه توی کوچه یه مقدار سرعت بالاتر بره هی میگه سرعت خود را کاهش دهید رو مخه!!!
دوربین عقبی که براش گذاشتن خیلی جالبه ولی اینکه خطوط پارک رو هم براش گذاشتن ولی با چرخش فرمان تکون نمیخوره خیلی عجیبه! یا خطوط پارک رو بذارین و با فرمان بچرخونینش یا کلا نذارین چه کاریه آخه؟!؟! حتما سال دیگه میخوان دنا پلاس پلاس رو بدن این مشکل رو برطرف کنن! :smile:
سیستم دی لایتش مشکلی نداره ولی کاش ابرویی بالا هم همراه با دیلایت روشن میشد که زیبایی بیشتری به ماشین میداد و یا کاش چراغ های ماشین به صورت پیش نصب شده سفید رنگ میبود که خیلی قشنگ تر میش.
شدت باد کولر خوب بود و توی جاده با سرعت 100-120 همزمان با روشن بودن کولر کاهش سرعتی موقع به کار افتادنش احساس نکردم مثل موقعی که سمند رو داشتم.
پاور ویندوز برای شیشه ها وجود نداره ولی سانروف وقتی دزدگیر رو فعال میکنید و دوبار دکمه ریموت رو میزنین همراه با جمع شدن آینه ها بسته میشه.ای کاش این مورد رو هم اضافه میکردن تا مجبور به تغییر در سیستم برقکاری ماشین نمیشدم و نرم بهش اضافه کنم.البته هنوز اضافه نکردم ولی به زودی این کار رو انجام میدم.
شیشه های جلو به صورت کامل پایین نمیره و یه مقدار کم بالا میمونه که اونم به خاطر نوع جدید درهای دنا+ هست که البته مشکلی نداشتم باهاش.
سیستم بلوتوث و همینطور آیپاد به خوبی کار میکرد هرچند وقتی بلوتوث روشن بود و در حال پخش اهنگ کسی باهام تماس میگرفت و بعد از قطع دوباره میخواست آهنگ رو ادامه بده ، اهنگ به صورتی پخش میشد که انگار سرعت آهنگ کم شده ولی بعد از 5 ثانیه به حالت اصلی برمیگشت اما در حالت وصل بودن به صورت آیپاد این مشکل وجود نداشت.فکر کنم مشکل از بلوتوث باشه و نسخه قدیمیش که البته نمیدونم نسخه 4 هست یا قدیمی تر.
البته یه نکته رو اضافه کنم ، گوشی آیفون به خوبی باهاش سینک میشه و میتونین دفترچه تماس رو به خوبی توش ببینید ولی به هیچ عنوان نمیتونید لیست آخرین تماس ها و تماس های گرفته شده رو مشاهده کنید که این برام خیلی عجیب بود .
کیفیت تاچ مالتی مدیا خیلی خوبه و واقعا بهشون بابت این کار تبریک میگم.
فقط کاش علاوه بر مواردی که گفتم ، سیستم مصرف سوخت میانگین و لحظه ای هم براش میذاشتن.چون واقعا نبودش احساس میشه.
سانروف به خوبی عمل میکنه و موقع بسته بودن با اینکه انتظار داشتم در موقع حرکت صدا بیاد داخل ولی اصلا هیچ صدایی داخل نمیومد که برام جالب بود.هرچند روکش داخلی موکتی که گذاشتن عین پر سبکه و بود و نبودش فرقی نداره انگار یه تیکه کاغذ گذاشتن!!! حداقل یه کم سنگین تر و عایق بندی تر میکردن جالب میشه مثل ماشین های دیگه!
چیز خاص دیگه ای به نظرم نمیرسه که بگم ولی اگه دوستان سوال خاصی داشته باشن در خدمت هستم.
امیدوارم تونسته باشم با توضیحاتم ، شرح کاملی داده باشم.
ببخشید که مطلبم طولانی شد.

سلام مرسی از توضیحات کاملتون
در مورد اینکه گفتید "سیستم جی پی اس خوبی داره ولی اینکه توی کوچه یه مقدار سرعت بالاتر بره هی میگه سرعت خود را کاهش دهید رو مخه!!!"
میشه تو تنظیماتش صدای رو قطع یا کم و زیاد کرد

نمایه کاربر
GM IS THE LEGEND
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: LOADING...
محل اقامت: تهران

پست توسط GM IS THE LEGEND » 22 اکتبر 2017, 23:26

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
ali84
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پژو 405
محل اقامت: یزد

پست توسط ali84 » 23 اکتبر 2017, 15:00

GM IS THE LEGEND نوشته شده:تصویر

تصویر
دوست عزيز اين تصوير متعلق به اتومبيل خودتون هست ؟
حال از دهان دوست شنیدن چه خوش بود___ یا از دهان آنکه شنید از دهان دوست

kamyab11
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمندef7 دوگانه مالتی

پست توسط kamyab11 » 23 اکتبر 2017, 19:48

سلام مبارک باشه وبه شادی
من هم ثبت نام کردم رنگ سفید تحویل بهمن
اما دو دلم نگه دارم یا بفروشم

javadasadi
نوع خودرو: پژو207

پست توسط javadasadi » 24 اکتبر 2017, 10:08

باسلام من مهرماه دنا پلاس تحویل گرفتم تو مولتی مدیا پخش تلویزیونش غیر فعاله دوستان کسی تونسته را ش بندازه

نمایه کاربر
ali84
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پژو 405
محل اقامت: یزد

پست توسط ali84 » 25 اکتبر 2017, 08:42

javadasadi نوشته شده:باسلام من مهرماه دنا پلاس تحویل گرفتم تو مولتی مدیا پخش تلویزیونش غیر فعاله دوستان کسی تونسته را ش بندازه
اگه منظورتون پخش برنامه هاي تلويزيون هست كه بايد گيرنده ديجيتال روش نصب كنيد (البته من دنا ندارم ولي تو سايت آپكو ديدم ، قيمتشم حدود 350 بود اگه اشتباه نكنم )
حال از دهان دوست شنیدن چه خوش بود___ یا از دهان آنکه شنید از دهان دوست

summerwine
شروع حركت

پست توسط summerwine » 26 اکتبر 2017, 18:27

[quote="sia7ash"]سلام به همگی
من تازه عضو انجمن خوبتون شدم و همین دیروز دنا+ رو خریدم.البته به پیش خرید اعتقادی ندارم و یه کم گرونتر به صورت کارتکس خریداریش کردم.
توی انجمن خیلی موارد رو خوندم و موقع خرید بهشون دقت کردم که خدا رو شکر از این بابت مشکلی توی ماشین وجود نداشت.
ماشین های زیادی داشتم و لازمه یه چند مورد رو با اونا مقایسه کنم.
اول از همه کیفیت رنگ خودرو که میتونم بگم نه خوبه و نه بد ولی توی رنگ خاکستری که من خریدم مشکل خاصی منجمله شره های رنگ در زیر درها وجود نداشت و راضی بودم.همینطور برای اینکه خیالم راحت باشه ماشین رو کارشناسی رنگ بردم که یه وقت ضربه توی خود ایرانخودرو نداشته باشه که خدا رو شکر نداشت.
کیفت درهای جدید خوبه ولی یه خورده زه سیاه رنگی که روی درهای جلو گذاشته شده شل هست و باید حسابی سفتش کنید یا حتی اگه مشکلی بوجود اومد و کنده شد حتما با چسب مخصوص بچسبونیدش.
دستگیره در یه خورده احساس شل بودن به آدم دست میده وقتی بازش میکنین ولی مشکلی بوجود نمیاد براش
زیر درها موقع باز کردن یه چراغ سفید گذاشته شده که زیبایی خاصی به ماشین میده.
رکاب پا دری بدجوری نیازش احساس میشه که اگه داشت خیلی زیباتر و بهتر میبود.
فضای داخل تغییر خاصی نداشته ولی به خاطر وجود سانروف یه خورده سقف کوتاه تر شده و خیلی جالبه که همین کار باعث شده آفتابگیر ها رو که میچرخونین تا از شیشه های کناری آفتاب بهتون نخوره با سقف برخورد میکنن و کلا بودنشون با نبودنشون هیچ فرقی ایجاد نمیکنه ولی اینکه هست و اینطوری کج میشه وقتی با سقف برخورد میکنه باعث خنده زیاد میشه که خب از مسئولین ایران خودرو برای خندوندنمون تشکر میکنم!!!!!
...
ممنون از توضیحات کامل و جالبتون. بررسی خوبی بود.
نکته ای که من قبلا هم اینجا اشاره کردم مربوط به تجربه ای است که در نمایندگی ایران خودرو وقتی پشت دناپلاس نشستم داشتم. به دلیل سانروفی که داخل سقف قرار میگیره سقف ماشین کوتاه شده و به شدت هم به چشم می خوره. ( نمی تونستند سقف رو بلندتر کنند چون اون وقت ستونها رو باید بلند می کردند) من که نشستم چون نمی تونستم صندلی رو تنظیم کنم سرم به سقف می خورد. امیدوارم این موضوع خیلی باعث اذیت نشه. ماشین من دعوتنامه اش اومده و دیگه باید تا اخر ابان تحویل بدند. یه کم نگران این موضوع هستم چون قدم هم تقریبا بلنده و 184 هستم. عادت دارم صاف بشینم و صندلی رو خیلی نخوابونم. ماشین قبلی ام 206v9 بود و خیلی راحت بودم.
[/size]

summerwine
شروع حركت

پست توسط summerwine » 05 نوامبر 2017, 16:11

اول آبان دعوتنامه ام اومده بود و امروز وجه رو تکمیل کردم چون فردا آخرین مهلت تسویه حساب بود. توی دعوتنامه تاریخ محاسبه سود رو 10 آذر زده بود. یعنی سودی که برای من حساب شده بود تا اون موقع لحاظ شده. از نمایندگی برای تاریخ تحویل پرسیدم گفت همون روز میشه و ما بهتون اطلاع میدیم. امیدوارم تاخیر نداشته باشه.
از دوستان کسی می دونه تریم داخل دناپلاس دو رنگه یا تک رنگ؟ یعنی کلا مشکیه؟
در مورد روکش صندلی هم کسی تجربه داره؟ ممنون میشم اعلام نظر کنید. به دو دلیل نمی خوام روکش بندازم. یکی به خاطر ایربگ جانبی و دوم اینکه بخشی از فضا رو می گیره و تنگ تر میشه. تصور اینکه کله ام بچسبه به سقف آزارم میده. تنها مزیت روکش صندلی بحث شستن و تمیزکاریه مخصوصا برای من که خیلی اهل کارواش و .. نیستم سالی یه بار روکش ها رو در میارم میشورم الان اگه روکش نندازم نمی دونم جه سیستمی برخورد کنم؟
یه سوال دیگه هم داشتم در مورد قفل فرمون. با توجه به دکمه های روی فرمان استفاده از قفلهای رایج توی ذوق میزنه. خیلی راحت به فرمون اسیب میزنه و خط و خش می اندازه. دوستان معمولا قفل فرمون می زنند یا نه؟ پیشنهادتون چیه؟

summerwine
شروع حركت

پست توسط summerwine » 05 نوامبر 2017, 16:25

این ماشین ققل مرکزی که داره آیا شوک سنسور و آژیر و چشمی و .. هم داره یعنی دیگه نیازی نیست دزدگیر روش نصب بشه؟

ارسال پست

بازگشت به “دنا - Dena”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان