تجربه رانندگی با دنا(نظرات،انتقادات)

مدیر انجمن: milad IV

apsay_306@yahoo.com
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: تجربه رانندگی با دنا(نظرات،انتقادات)

پست توسط apsay_306@yahoo.com » 04 آگوست 2016, 11:45

apsay_306@yahoo.com نوشته شده:سلام دوستان
یه جایی خوندم که فرمون دنا تلسکوپیه و علاوه بر بالاپایین ؛ عقب و جلو هم میشه!؟
میخواستم بپرسم همچین آپشنی داره و اگه داره چطوری؟
ممنون رفقا
:zz: :zz: :zz: :zz:
:old: :old: :old:
دوستان کسی به این فروم سر نمیزنه؟؟؟؟!!!!!
mehdipesse
شروع حركت
نوع خودرو: دنا

پست توسط mehdipesse » 08 آگوست 2016, 07:29

apsay_306@yahoo.com نوشته شده:
apsay_306@yahoo.com نوشته شده:سلام دوستان
یه جایی خوندم که فرمون دنا تلسکوپیه و علاوه بر بالاپایین ؛ عقب و جلو هم میشه!؟
میخواستم بپرسم همچین آپشنی داره و اگه داره چطوری؟
ممنون رفقا
:zz: :zz: :zz: :zz:
:old: :old: :old:
دوستان کسی به این فروم سر نمیزنه؟؟؟؟!!!!!
تا جایی که من میدونم تلسکوپی بودن فرمون مربوط به زمان تصادف برای کم کردن اثر تصادف هست و بصورت آپشن که بشه خودتون تغییر بدید نیست
نمایه کاربر
masoud2535
دنده 1
نوع خودرو: 206 تيپ 5- دنا
محل اقامت: تهران

پست توسط masoud2535 » 06 مارس 2017, 18:22

درود بر همگی

با توجه به خلوت بودن تاپیکهای دنا، یا احتمالا دنا سواران خیلی راضی هستند و نیازی به سر زدن به فروم و ذکر مشکلات و ... ندارند یا اینکه تعدادشون خیلی کمه و احتمالا افراد بسیار پرمشغله‌ای هستند و فرصتی برای نوشتن مطالب ندارند.
به هر حال خلوت بودن تاپیکهای دنا نشانه خوبیه.
سپاس
نمایه کاربر
masoud2535
دنده 1
نوع خودرو: 206 تيپ 5- دنا
محل اقامت: تهران

پست توسط masoud2535 » 02 آپریل 2017, 02:12

درود بر همگی

دوستان موتور ماشین من از دور ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یک صدای بم تو مخی ایجاد میکنه ولی بالای ۴۰۰۰ قطع میشه، یکی از دوستان نوشته بودن با تعویض دسته موتور حل میشه، یکی نوشته بود باید دسته موتور ۲۰۶ تیپ ۵ انداخت روش، برای این مورد اگر راه حل قطعی و امتحان شده‌ای هستش لطفا بفرمایید چون یواش یواش دارم حساس میشم به این مسئله!

یکی هم اینکه در حالت درجا، موتور لرزش داره و این لرزش به فرمون هم منتقل میشه، آیا با تعویض دسته موتورها این مشکل برطرف میشه؟

سوم اینکه این داستان تعویض دسته موتورها را نمایندگیهای ایرانخودرو گردن میگیرن که انجام بدهند؟! یا اینکه باید خودمون با این مکانیکهای چلغوز بیرون سر و کله بزنیم برای تعویضش ؟!

سپاس فراوان
سهرابیان

پست توسط سهرابیان » 16 آپریل 2017, 18:31

سلام.تازه دنا ۹۶تحویل گرفتم.کلا راضی هستم.ولی موقع دنده ۱وشروع حرکت موتور دیر گاز میخوره...وقتی کولر روشنه که دیگه افتضاح. مشکل دیگه کلاچ شه که پایین درگیر میشه.نمایندگی هم رفتم طوری نگاهم کردن انگار از فضا اومدم! چکار کنم؟
ضمنا بنزین سوپر زدم و تفاوتی نکرد .
نمایه کاربر
SLR 722E
دنده 1
نوع خودرو: Mazda3 FL/ L90E2
محل اقامت: IRAN 63

پست توسط SLR 722E » 16 آپریل 2017, 19:46

دنا دریچه گازش برقیه و همین باعث میشه مقداری تاخیر داشته باشه ولی این موضوع با کارکرد بیشتر ماشینتون که آب بندی بشه و احتمالا شمع خوب تا حدی بهتر میشه.
Mercedes-Benz.The Best or Nothingتصویر
Saeed.hsp
نوع خودرو: پژو ۲۰۶ تیپ ۵

پست توسط Saeed.hsp » 07 آگوست 2017, 18:57

ali7117 نوشته شده:سلام دوستان من خودم دنا دارم و 23 اسفند 93 تحویل گرفتمش تا الان هم 18300 تا کارکرده اگه بخوایم دنا رو با تولیدات داخلی مثل پژو و سمند و 206 مقایسه کنیم متوجه میشیم که دنا از نظر کیفیت و امکانات یه سر و گردن از بقیه محصولات بالاتره ولی در عین حال کم و کاستی هایی هم داره و جا داشت که بهتر از این هم باشه
به نظر من بزرگترین ایراد دنا صدای موتورش بود که بعد ار دور 3000 صدای موتور به صورت تصاعدی زیاد میشد در حالی که تو سمند موتور ملی و سورن این مورد وجود نداشت و برای من جای سوال بود که چرا صدای موتور دنا تو دور بالای 3000 به نسبت سمند و سورن زیاد تره و هر بار که نمایندگی میرفتم میگفت طبیعی هست و بعد چند ماه مشکل پیدا کردم و با تعویض دسته موتور ها صدای موتور تا حد قابل قبولی کاهش یافت
مورد دومی که تو اکثر دنا ها موجود بود اخطار لامپ فالت بود که چند ماهی بعد از عرضه دنا ایران خودرو اپدیتی ارائه داد که مشکل اخطار لامپ فالت حل کرد
ماشین من ایرادات دیگه ای هم داشت مثل نشت روغن از کاسه نمد ها - صدای ترتر فرمان -قاطی کردن کلید های کنترل صوتی روی فرمان و یه چند تا ایراد جزئی که همش از طریق نمایندگی حل شد
در مورد سواری دنا هم اگه بخوایم بگیم سواری نرمی نسبتا به سمند داره صدای کابین نسبت به سمند خیلی کمه الان که کارکرد ماشین من 18300 هست صدای زیادی داخل کابین ندارم فقط یه صدای ویز ویز مانندی از پشت ایربگ شاگرد میاد که با صدای ضبط حل شده :smile: ولی در کل سواری دنا نرم هست
از نظر تجهیزات هم بخوایم بگیم امکانات خوبی داره مثل کروز کنترل - مالتی مدیا -GPS-صندلی های برقی -تهویه اتومات-کنترل سیستم صوتی روی فرمان ولی جا داشت که پاور ویندوز و انتی ترپ هم داشته باشه
از نظر شتاب هم اگه بخوایم بگیم شتاب اولیه مناسبی نداره ولی بعد دنده 2 ماشین جوندار تر میشه وراحت تر شتاب میگیره و در سربالایی ها اصلا کم نمیاره مصزفش هم داخل شهر یکم زیاد هست صدی 9 لیتر میسوزونه و خارج شهر مصرفش خوبه صدی 7 میسوزونه
ولی در کل نسبت به قیمتش ماشین بدی نیست و تو رنج خودش عالیه
راجع به صدای زیاد موتور دنا من مطلب زیاد دیدم. این ایراد به نظر میاد فراگیر باشه. امکانش هست به نظر شما این صدا به دلیل این هست که کلا تعویض دنده باید تو دور موتور بالا انجام بشه؟
ازین جهت میگم که حداکثر گشتاور تو دور موتور ۴۲۰۰ و حداکثر قدرت تو دور موتور ۵۵۰۰ هست.
Silverman909
شروع حركت
نوع خودرو: 405 SLX TU5
محل اقامت: اهواز

پست توسط Silverman909 » 10 آگوست 2017, 07:34

با سلام بنده دنا ندارم ولی تجربه موتور ef7 رو دارم که روی دنا نصبه،صدای بم بعد از دور 3 به بالا در واقع صدای طبیعی این موتور میباشد، یجورایی انگار صدا داخل قالپاق موتور میپیچه و خوشایند نیست،دوستانی که از پراید میان دنا میخرن خیلی متوجه این صدا نمیشن ولی کسایی که سمند معمولی یا پژو داشتن راحت متوجه صداش میشوند،بهترین شمع برای این موتور شمع نور میباشد که تحت لیسانس آلمانه و صد شرف داره به چینی های قلابی،فقط سیستم جلوبندی رو نمیدونم چیه؟ همون پژوییه یا خیر؟
ali-az
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت

پست توسط ali-az » 10 آگوست 2017, 14:23

اتفاقا سال پیش همین موقعه پارس سال داشتم فقط بخاطر صدا موتور فروختمش عایق بندیش خیلی خوب بود وقتی شیشه ها بالا بود اصلا صدا داخل کابین نمیومد ولی وقتی شیشه پایین باشه از لحظه استارت با همه دور موتور صدای نابهنجار درشتی داشت اصلا این موتور قدیمی همون صدای قدیمی رو داره یکجور خرخر بدی داره اصلا برام قابل تحمل نبود موتور همیشه و در همه حال این صدای زشت رو داشته باشه
ولی صدای ef7 در دور 3 به بالا بیشترش به خاطر قطعات بی کیفیت و لوازم مصرفی فوق العاده بی کیفیت ایرانخودرو هست این بحث قدیمی هست و خیلی ها که دنا دارن با تعویض دسته موتور پایین و زیر باطری به 206 و دسته موتور بالا به پارت لاستیک صدای موتور از دور 3 به بالا رو کم کردن البته تعویض شمع و روغن موتور هم بسیار کمک میکنه که کپ و گاز نخوردن و کم آوردن و صدا فقط بخاطر شمع درجه 3 چینی و روغن تصوفیه شده ایرانخودرو هست
نمایه کاربر
davo0d-s000t
دنده 3
نوع خودرو: سمند
محل اقامت: 0.5جهان

پست توسط davo0d-s000t » 11 نوامبر 2017, 00:42

دوستانی که مشکل صدای بم دارن دسته موتور زیرباتری رو تعویض کنن و دسته موتور بالا رو هم با نمونه تیپ5تعویض کنن(اگر پارت پلاست یا المانی پیدا کنید که دیگه نور علی نور)صد درصد مشکل صدای بم برطرف میشه.من در کیلومتر10هزار دسته موتور رو تعویض کردم،بعد از سوار شدن به ماشین باورم نمیشد این موتور همون موتور سابق هست و تا خونه رو با کات اف رفتم :grin:
فقط اروپایی
ارسال پست

بازگشت به “دنا - Dena”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان