ایا از خودروی دنای خود راضی هستید؟

مدیر انجمن: milad IV

ارسال پست

آیا از خودروی دنای خود راضی هستید؟

بله
69
56%
خیر
55
44%

مجموع رای گیری: 124

نمایه کاربر
masoud2535
دنده 1
نوع خودرو: 206 تيپ 5- دنا
محل اقامت: تهران

Re: ایا از خودروی دنای خود راضی هستید؟

پست توسط masoud2535 » 10 ژولای 2017, 07:48

sasan_sa نوشته شده:دوستان سلام
من همه پستهاي اين تاپيك رو خوندم و بعد از 1200 كيلومتر رانندگي با دنا ظرف دو هفته ، تجربه خودم رو براتون مينويسم .
اولا متاسفانه متوجه شدم انگار اينقدر انتظارات ما از مفهوم كيفيت خودرو پايين اومده كه وقتي ايراداتي اساسي مثل هنگ كردن كروز كنترل و يا پريدن آمپر بنزين رو ميبينيم ميگيم مشكلي نيست . تو كشورهاي خارجي براي هر كدوم از اين ايرادها يا فراخوان ميدن ماشينها رو جمع و اصلاح ميكنن يا اگه بابت اين مشكلات خسارت و جراحتي متوجه سرنشين بشه مديرعامل شركت جلو خبرنگارها و مطبوعات و مردم تا كمر خم ميشه عذر خواهي ميكنه و بعدشم استعفا ميده .
بگذريم مشكلاتي كه مينويسم با تجربه تا حاله . ممكنه انشاءالله بعدا وضعيت اونها و نظر منم تغيير كنه .
اولا من يه سمند مدل 87 هم دارم كه جزو اون سمندهاي استثنايي دراومده بود و من تا الان پس از 200000 كيلومتر رانندگي بسيار ازش راضي هستم و هنوزم دلم نمياد بفروشمش. ر.زي كه رفتم دنا رو از نمايندگي تحويل گرفتم تنها ايرادي كه تو ظاهرش بود رگلاژ نبودن درهاش بود كه هر چهار در يكي دو ميليمتر از اتاق بيرون زدگي داشت . گفتم رگلاژش كردن ولي گفتن اگه داخل تر بسته بشه سختتر باز و بسته ميشه كه من گفتم بهتر از اين وضعه و همين اتفاق هم افتاد .
ماشين رو با كولر روشن از نمايندگي بردم بيرون تو فاصله دويست متري تو ترافيك سه بار موقع ضروع حركت خاموش شد !! گفتم شايد هنوز قلق ماشين دستم نيست . تا برسم خونه ( با كولر روشن و فقط موقع شروع حركت تو ترافيك ) دو سه بار ديگه اين اتفاق افتاد . خيلي تو ذوقم خورد . اين مسئله تا الان هم ادامه داره . مشكلش اينه كه اولا اين موتور EF7 با كولر اصلا جونش گرفته ميشه . بدون كولر خوبه ولي با كولر بايد دور موتور بره بالاي 2000 تا راه بيافته . بعدشم تو آستانه حركت عليرغم گاز خوردن دور موتور اول ميافته پايين بعد دوباره ميخواد بره بالا كه اين همون لحظه خاموش شدن و خفه شدنشه.
سيستم تهويه اتوماتيك كلا تعطيله . يعني اگه بذارين تو مود اتومات كولر با حداكثر دور و حداكثر راندمان سيستم برودتي شروع به كار ميكنه و بعد از 45 دقيقه بازهم رضايت نميده كه دور فن رو بياره پايين . بدليل صداي بسيار زياد فن تو دور بالا من تصميم گرفتم از مود دستي استفاده كنم .
اولين باري كه بنزين زدم رفتار آمپر بنزين بسيار عجيب بود . تو نيمه دوم پر باك ، آمپر يه خط يه خط ميومد پايين و بعد كه به نصف رسيد سه روز با وجود اينكه مرتب با كولر روشن اينور و اونور ميرفتم روي همون خط وسط ايستاده بود . يه دفعه افتاد روي يكي مونده به آخر !!!
دفعه دوم كه بنزين زدم وضعيت بهتر شد . انگار آمپر يا شناور يه گيري داشت برطرف شده بود ولي بازهم مصرف بنزين رو بصورت نودار خطي نشون نميده . يعني اينطور نيست كه به ازاي هر 7.5 ليتر مصرف يه خط بياد پايين . مصرف تو نيمه پر دوم باك كمتر از نيمه اول نشون داده ميشه . البته اين مشكل رو ظاهرا بعضي از ماشينهاي ديگه هم دارن .
نوك كفش من هميشه به زائده هاي بالاي پدال گاز گير ميكنه كه يكي از دوستان هم اين مورد رو اشاره كرده بودن و اين خيلي رو اعصابمه . اومدم پايين ببينم ميشه كندش انداخت دور يا نه ديدم يه سري قطعات فلزيه . آخه اين چه طراحي مزخرفيه ؟!!
در مورد سيستم مولتي مدياش دفترچه تلفنش هر كاري كردم بيشتر از 160 تا از حافظه موبايلم رو منتقل نكرد .
در خوندن ترانه از فلش مموري وقتي ميزارين روي حالت Random كه بصورت اتفاقي خودش انتخاب و اجرا كنه رفتار بسيار مسخره و خنده داري داره . بجاي اجراي رندم از يه الگوي خاصي تبعيت ميكنه كه شما ده بار هم اگه سيستم رو ريست كننيد يا فلش رو دربياريد و دوباره جا بزنيد همون ترانه هاي قبلي رو بترتيب اجرا ميكنه . به اين ميگن Random!!
شكافهاي داخل در يا موفق نميشين چيزي حتي يه قاب عينك رو توش بذارين يا اگه بزور چپوندين ديگه نميتونيد درش بيارين .
درب داشبور اصلا چفت نميشه و نياز به رگلاژ داره . چراغ داشبور با وجود بسته بودن در روشن ميمونه كه بايد روي سنسورش يه چيزي بچسبونيد تا موقع بسته شدن در بهش فشار بيشتري بياد تاخاموش بشه .
فعلا اين پست خيلي طولاني و خسته كننده شد . بعدا با اضافه شدن تجربه ام موارد ديگري رو هم مينويسم . همه اينها برام قابل تحمل و احتمالا قابل رفعه ، جز ضعف موتور در نيم كلاچ رفتن و شروع حركت با كولر روشن كه بسيار نا اميد كننده است و اميدوارم همونطور كه يكي از دوستان عزيز نوشته بودند با تعويض شمع و روغن موتور و كاركرد بيشتر بهتر بشه چون همين الان اين ماشين مثل سمند 8 ساله من راه نميره !!
درود بر شما
بسیار زیبا نوشتید و از خوندن پستهای شما بسیار لذت بردم‌
خیلی جالبه تمامی مواردی که گفتید انگار از زبان من نقل کردید.
همه مشکلاتمون مشترکه، اون داستان گیر کردن نوک کفش روی پدال گاز و روشن موندن چراغ دلشبورد و مودی کار کردن کروز و مکس و تاخیر زیاد سیستم مالتی مدیا و ...
فقط یک چیزی که هست اون مشکل کم جون بودن موتور بعد از طی ۳۰۰۰ یا ۴۰۰۰ کیلومتر حل میشه، اتفاقا موتور بسیار پرقدرتی داره، آب بندیش که تموم شد تا میتونید گاز بدید بهش و دنده‌ها رو در دور موتور بالای ۴۵۰۰ عوض کنید، تازه متوجه قابلیتهای موتورش میشید.

کروز من دلبخواهی کار میکنه، هر موقع دوست داشته باشه کار میکنه، بعضی مواقع میزنم کنار جاده و روشن و خاموش میکنم موتور رو درست میشه، بعضی مواقع این روش هم کارساز نیست!

موتور به کیفیت بنزین بسیار حساسه، سوپر بزنید حتما.

چند وقتیه که چراغ چک روشن شده، یک بار خود به خود خاموش شد و یک روز بعد دوباره روشن شد، الان ۷۵۰۰ تا کار کرده ماشین من منتظرم برای سرویس ۱۰۰۰۰ تا ببرم نمایندگی برای رفع اشکالاتش.

من راضیم علی‌رغم مشکلات ریزی که داره، قابلیتهای خوبش و زیبایی داخل و خارجش، باعث میشه از ایرادات جزئیش چشمپوشی کنم.

پاینده باشید

نمایه کاربر
SkyNet
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: فعلاً هیچی...
محل اقامت: اصفهان-شهرکرد

پست توسط SkyNet » 14 ژولای 2017, 23:05

سلام دوستان
من قصد ثبت نام دنا به صورت قسطی را دارم اما یه مقدار در مورد اینکه دنا انتخاب خوبی باشه شک و تردید دارم!
بین دنا، 207 جدید و برلیانس مردد هستم...

علت تردیدم در مورد دنا موتور ef7 هست
برا همین میخواستم ببینم آیا مشکلات اپیدمی این موتور رفع شده یا هنوز هست
کپ توی دنده 1 و 2
کم کردن روغن
مشکلات برقی و خاموش شدن در حین حرکت

اینکه میگن موتور پرخرج و پردردسری هست درسته؟!

آیا در عمل به اندازه 117 اسب و 155 نیوتن متر توان و گشتاور داره؟

شتاب و مصرفش چطوره؟

ببخشید سوالام زیاد شد اما خواهش میکنم راهنماییم کنید
راستی الآن هم یه رانا دارم

Amir.Arsalan.Kia
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

Re: RE: Re: ایا از خودروی دنای خود راضی هستید؟

پست توسط Amir.Arsalan.Kia » 14 ژولای 2017, 23:27

SkyNet نوشته شده:سلام دوستان
من قصد ثبت نام دنا به صورت قسطی را دارم اما یه مقدار در مورد اینکه دنا انتخاب خوبی باشه شک و تردید دارم!

کپ توی دنده 1 و 2
کم کردن روغن

شتاب و مصرفش چطوره؟

سلام دوست عزیز
من در پاسخ سوالاتتون تجربه خودمو عرض میکنم
بنده سال پیش اقدام به خرید یه دنا کردم و عید اساسی با ماشین مسافرتو بازدیدو... رفتیم و حدود 7000 تا در دو ماه ماشین کار کرد و بعدم که هنوز اختلاف قیمت بازار با کارخونه خوب بود فروختمو دنا پلاس تحویل شهریور نوشتم که همین نشون دهنده رضایت نسبی من از این ماشین بوده.
خودرو هایی که نام بردین تو یه کلاس نیستن
مثلا کسی که خانواده پر جمعیت داره یا درشت هیکل هستن 207 بدردش نمیخوره ولی بنده هم بین دنا و برلیانس مردد بودم
برلیانس تنها مزیتش اتو بودنشه نسبت به دنا که سال بعد هم دنا 5 دنده اتو میاد که دیگه واقعا برلیانسا بازار نخواهند داشتو خریدار متحمل ضرر میشه(چون تجهیزات دنا بیشتره، طراحیش به سلیقه من بهتره، موتور پر قدرت نری داره و لوازمش ارزونتره و...)
من تو این 7000 تا جز چند مشکل ریز که برخی دوستانم اشاره کردن مورد دیگه ای ندیدم از جمله کار کردن یکی در میون کروز که البته اون کروز روش داره که دوستان کم کم متوجه میشن.
دنا توان بالا و گشتاور بالاشو تو دور موتور بالا میده پس شما دوتا انتخاب دارین یکی اینکه دندرو تو دور موتور پایین به ماشین بدین تا از طول عمر بالاتر موتور و دردسرهای دیگش خودتونو بیمه کنین یا فشار بیارینو دائما از تمام قدرت استفاده کنین و اونوقت شماهم به جمع گله کنندگان از این موتور خواهید پیوست.
من دندرو بین 3000 تا 3500 عوض میکردمو راضی بودم.
در نتیجه اگه خیلی به قدرتو شتاب اهمیت میدین سورن توربو هم هست.
ولی اگه سواری متوسطی دارین و گه گاه به ماشین در برخی مواقع و در مواقع ضروری فشار میارین دنا راضی کنندست.
.
مصرفش واقعا خودرویی که دست من بود عالی بود با اینکه میگن تو دوران آببندی مصرف بالاست اما من کاملا راضی بودم
شتابش واقعیت خوب نیست
دریچه گاز برقی ماشین باعث دیر گاز خوردن ماشین میشه و شروع حرکته خوبی نداره.
ماشین من در دنده 1 و 2 کپ داشت که با مراجعه به نمایندگی هم کپ تا مقدار زیادی رفع شد هم تاخیر دریچه گاز برقی هم فرمونمم پله داشت که اونم رفع شد و بعد از سرویس 5000 که دیگه من رفتم لغو شده بود ولی این مشکلاتو همون سر 5000 رفع کردمو 2000 تای بعد ماشین واقعا راضی کننده بود.
من تجربه کوتاهم از این خودرو گفتم امیدوارم کمکتون کرده باشه.
Sent from my LG-H990 using Tapatalk

نمایه کاربر
SkyNet
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: فعلاً هیچی...
محل اقامت: اصفهان-شهرکرد

Re: RE: Re: ایا از خودروی دنای خود راضی هستید؟

پست توسط SkyNet » 15 ژولای 2017, 00:15

Amir.Arsalan.Kia نوشته شده:

کپ توی دنده 1 و 2
کم کردن روغن

شتاب و مصرفش چطوره؟

سلام دوست عزیز
من در پاسخ سوالاتتون تجربه خودمو عرض میکنم
بنده سال پیش اقدام به خرید یه دنا کردم و عید اساسی با ماشین مسافرتو بازدیدو... رفتیم و حدود 7000 تا در دو ماه ماشین کار کرد و بعدم که هنوز اختلاف قیمت بازار با کارخونه خوب بود فروختمو دنا پلاس تحویل شهریور نوشتم که همین نشون دهنده رضایت نسبی من از این ماشین بوده.
خودرو هایی که نام بردین تو یه کلاس نیستن
مثلا کسی که خانواده پر جمعیت داره یا درشت هیکل هستن 207 بدردش نمیخوره ولی بنده هم بین دنا و برلیانس مردد بودم
برلیانس تنها مزیتش اتو بودنشه نسبت به دنا که سال بعد هم دنا 5 دنده اتو میاد که دیگه واقعا برلیانسا بازار نخواهند داشتو خریدار متحمل ضرر میشه(چون تجهیزات دنا بیشتره، طراحیش به سلیقه من بهتره، موتور پر قدرت نری داره و لوازمش ارزونتره و...)
من تو این 7000 تا جز چند مشکل ریز که برخی دوستانم اشاره کردن مورد دیگه ای ندیدم از جمله کار کردن یکی در میون کروز که البته اون کروز روش داره که دوستان کم کم متوجه میشن.
دنا توان بالا و گشتاور بالاشو تو دور موتور بالا میده پس شما دوتا انتخاب دارین یکی اینکه دندرو تو دور موتور پایین به ماشین بدین تا از طول عمر بالاتر موتور و دردسرهای دیگش خودتونو بیمه کنین یا فشار بیارینو دائما از تمام قدرت استفاده کنین و اونوقت شماهم به جمع گله کنندگان از این موتور خواهید پیوست.
من دندرو بین 3000 تا 3500 عوض میکردمو راضی بودم.
در نتیجه اگه خیلی به قدرتو شتاب اهمیت میدین سورن توربو هم هست.
ولی اگه سواری متوسطی دارین و گه گاه به ماشین در برخی مواقع و در مواقع ضروری فشار میارین دنا راضی کنندست.
.
مصرفش واقعا خودرویی که دست من بود عالی بود با اینکه میگن تو دوران آببندی مصرف بالاست اما من کاملا راضی بودم
شتابش واقعیت خوب نیست
دریچه گاز برقی ماشین باعث دیر گاز خوردن ماشین میشه و شروع حرکته خوبی نداره.
ماشین من در دنده 1 و 2 کپ داشت که با مراجعه به نمایندگی هم کپ تا مقدار زیادی رفع شد هم تاخیر دریچه گاز برقی هم فرمونمم پله داشت که اونم رفع شد و بعد از سرویس 5000 که دیگه من رفتم لغو شده بود ولی این مشکلاتو همون سر 5000 رفع کردمو 2000 تای بعد ماشین واقعا راضی کننده بود.
من تجربه کوتاهم از این خودرو گفتم امیدوارم کمکتون کرده باشه.
Sent from my LG-H990 using Tapatalk
سپاس و تشکر فراوان
خیلی لطف کردی

نمایه کاربر
masoud2535
دنده 1
نوع خودرو: 206 تيپ 5- دنا
محل اقامت: تهران

پست توسط masoud2535 » 15 ژولای 2017, 00:41

درود فراوان
مواردی که دوستمان فرمودند کاملا صحیح و صادقانه بود.
دنای ۹۶ که من دارن کپ کردنش کمتر شده و با کولر روشن هم موتور خوب جون داره و کم نمیاره و خاموش نمیشه.
برای رانندگی پرشتاب با دور موتور بالای ۴۵۰۰ مثل ۲۰۶ تیپ ۵ خودم راه میره و حتی میتونه رقابت کنه، ولی احتمال افزایش هزینه‌های نگهداری با افزایش فشار به موتور در دور بالا وجود داره بخصوص پولی‌ها و تسمه سفت‌کن ها که در ۲۰۶ هم سریع خراب میشن.
اگر دنبال یک ماشین خانوادگی خوب هستید (نمیگم عالی) دنا انتخاب مناسبیه، برای مسافرت عالیه، توی شهر هم فقط مشکل جای پارک داره، دوربین دنده عقب هم حتما باید نصب کتید (سبم کشیش را خودش داره) ولی از بابت قدرت خوب موتورش شما رو راضی میکنه.
از بابت موتور EF7 و طول عمرش فعلا نظری ندارم، ولی هستند کساتی که ۶۰ یا ۸۰ هزارتا با این موتور بدون مشکل کار کردند.
پاینده باشید.

نمایه کاربر
papiyoon
شروع حركت
نوع خودرو: دنا

پست توسط papiyoon » 20 ژولای 2017, 18:43

sasan_sa نوشته شده: ماشين رو با كولر روشن از نمايندگي بردم بيرون تو فاصله دويست متري تو ترافيك سه بار موقع ضروع حركت خاموش شد !! گفتم شايد هنوز قلق ماشين دستم نيست . تا برسم خونه ( با كولر روشن و فقط موقع شروع حركت تو ترافيك ) دو سه بار ديگه اين اتفاق افتاد . خيلي تو ذوقم خورد . اين مسئله تا الان هم ادامه داره . مشكلش اينه كه اولا اين موتور EF7 با كولر اصلا جونش گرفته ميشه . بدون كولر خوبه ولي با كولر بايد دور موتور بره بالاي 2000 تا راه بيافته . بعدشم تو آستانه حركت عليرغم گاز خوردن دور موتور اول ميافته پايين بعد دوباره ميخواد بره بالا كه اين همون لحظه خاموش شدن و خفه شدنشه.
مشکل خاموش کردن در حال حرکت رو منم داشتم مخصوصا تو ترافیک. ولی این با رگلاژ کردن کلاچ و تنظیم دریچه گاز حل میشه. من همون فردای روزی که تحویل گرفتم برای رگلاژ کلاچ بردم تا حدودی بهتر شد ولی هفته بعدش بردم دریچه گاز هم تنظیم کردن کاملا حل شد.

کپ توی دنده 1 و 2
کم کردن روغن

شتاب و مصرفش چطوره؟

مشکل کپ کردن تو دنده 2 با آپدیت ecu حل میشه
بقیه مواردی که گفتید مثل کم کردن روغن و مشکلات برقی رو من تو این 25 هزار تایی که باهاش راه رفتم تجربه نکردم. خدا رو شکر هیچ خرجی روی دستم نذاشته تو این یک سالی که داره کار میکنه. درسته که کارت طلایی داشت ولی هربار فقط واسه سرویس های دوره ای می بردم نمایندگی
شتابش روی دور موتور بالای 3 هزار خوبه واقعا و قدرت موتور خودشو نشون میده. اما روی دور موتور پایین و مخصوصا سربالایی ها نباید انتظار زیادی داشته باشید. مصرفش هم راضی کننده است. تو جاده من با 4 تا سرنشین تجربه صدی 6 رو باهاش داشتم و تو شهر هم بدون کولر بین صدی 7 تا 8 و با کولر بین صدی 8 تا 9 رو تجربه کردم
در کل غیر از سر و صدای اتاق از بقیه مواردش راضی ام و سال آینده که اتوماتش بیاد حتما عوض میکنم اتومات میگیرم

ادغام شد ، از ارسال پست متوالي در يك بازه ي زماني كوتاه خودداري فرماييد .

نمایه کاربر
hexman
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Dena-Matiz

پست توسط hexman » 22 ژولای 2017, 09:42

به نظر من خودروی دنا اصلا ماشین قابل اعتمادی نیست هر روز که پشتش میشینی منتظر یک بامبول جدید باید باشی شاید مشکلاتش جزیی باشن ولی واقعا اذیت کننده هستند

مثلا من خودم توی 37 هزار کیلومتر رانندگی (واقعا کمه) به دلیل مشکلات زیر ماشینم منو گذاشته:

1.یه دفعه وسط مسافرت بعلت بارندگی میکرو سوییچ در راننده خراب شد که اجازه نمیداد در ماشینر و قفل کنم فک کنید وسط مسافرت و روز های تعطیل چیکار باید میکردم؟؟

2.یه دفعه دیگه دوباره وسط مسافرت منتها دم در خونه ترمز دستی ماشین قفل کرد و خدا روشکر یکی پیدا شد رفت زیر ماشین آزادش کرد

3.همین چند روز پیش سوکت زیر پای شاگرد نمیدونم چه مرگش شده بود کولر روشن میشد ولی فن باد نمیزد که با یه تیکه سیم یه سره اش کردم و درست شد..

4.یه بار دیگه صبح نشستم پشت ماشین دیدم برق پشت آمپر رفته که خوشبختانه روز کاری بود بردم نمایندگی

واقعا نمیشه بهش اعتماد کرد و این خیلی بده که یه ماشین توی کیلومتر کم اینقد مشکلات عجیب و غریب داشته باشه

نمایه کاربر
SLR 722E
دنده 1
نوع خودرو: Mazda3 FL/ L90E2
محل اقامت: IRAN 63

پست توسط SLR 722E » 22 ژولای 2017, 23:33

کلا چیزی که حاصل طراحی و تولید ایرانی باشه بدون نقص نیست.
برای من در طول 8 ماه کارکرد مشکلاتی که باهاش مواجه شدم شامل زوزه گیرباکس در دنده 3 و 4 بود. بالای 100 کیلومتر بر ساعت صدای باد به طور زیادی به گوش میرسید چنتا روش هم پیاده کردیم مثل ریگلاژ در و کیپ کردن زبانه و .... که فایده نداشت و واقعا ازار دهنده بود. بخاری ماشین تو زمستون داستان داشت. باید بهش عادت میکردی به عبارتی سیستم تهویه اتوماتیکش خنگ بود . زیاد شتاب جالبی نداشت حتی بعد از اب بندی.شاید چون دریچه گاز برقی بود و اتاق سنگین نسبتا البته چون قبلشم ماشین پرشتاب داشتم این موضوع محسوس تر بود.صدا از بعضی قسمتای داشبورد وجود داشت بخصوص در زمستان.اول صبح چند ثانیه صدای خشکی در موتور بود.مشکلات جزیی هم که دیگه مثل صدا دادن تیغه برف پاک کن از صفری و این اواخر سوت کشیدن جزیی لنت و .... عادی بود دیگه.کروز برای من مشکلی نداشت و همینطور مشکلات برقی.ماشین مدل پاییز 95 بود و زمان فروش بازار دست دوم جالبی نداشت و ضرر بیشتری نسبت به سایر ماشینهای رایج داشت.خرید این ماشین رو بخصوص به افرادی که روی ماشین حساس هستن اصلا توصیه نمیکنم.
Mercedes-Benz.The Best or Nothingتصویر

ali-az
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دنا 95 اوراقی

پست توسط ali-az » 24 ژولای 2017, 12:24

SLR 722E نوشته شده:کلا چیزی که حاصل طراحی و تولید ایرانی باشه بدون نقص نیست.
برای من در طول 8 ماه کارکرد مشکلاتی که باهاش مواجه شدم شامل زوزه گیرباکس در دنده 3 و 4 بود. بالای 100 کیلومتر بر ساعت صدای باد به طور زیادی به گوش میرسید چنتا روش هم پیاده کردیم مثل ریگلاژ در و کیپ کردن زبانه و .... که فایده نداشت و واقعا ازار دهنده بود. بخاری ماشین تو زمستون داستان داشت. باید بهش عادت میکردی به عبارتی سیستم تهویه اتوماتیکش خنگ بود . زیاد شتاب جالبی نداشت حتی بعد از اب بندی.شاید چون دریچه گاز برقی بود و اتاق سنگین نسبتا البته چون قبلشم ماشین پرشتاب داشتم این موضوع محسوس تر بود.صدا از بعضی قسمتای داشبورد وجود داشت بخصوص در زمستان.اول صبح چند ثانیه صدای خشکی در موتور بود.مشکلات جزیی هم که دیگه مثل صدا دادن تیغه برف پاک کن از صفری و این اواخر سوت کشیدن جزیی لنت و .... عادی بود دیگه.کروز برای من مشکلی نداشت و همینطور مشکلات برقی.ماشین مدل پاییز 95 بود و زمان فروش بازار دست دوم جالبی نداشت و ضرر بیشتری نسبت به سایر ماشینهای رایج داشت.خرید این ماشین رو بخصوص به افرادی که روی ماشین حساس هستن اصلا توصیه نمیکنم.
البته مدل 96 بیشتر مشکلات حل کردن ولی همه مشکلات شمارو من داشتم و دارم بیشتر مشکلات بخاطر مواد مصرفی ایران خودرو هست زوزه گیربکس با تعویض روغن کاملا حل میشه و تعویض دنده ها کاملا نرم و بیصدا میشه که من پروفیکار ریختم که اصلا باورم نمیشد این روغن انقدر باکیفیت باشه دیگه لازم نیست ماشین گرم بشه تا تعویض دنده نرم باشه برعکس روغن کارخانه که در حد روغن نباتی هم خاصیت نداره دیر گاز خوردن کپ ماشین خاموش کردن صدای اتاق و موتور و... همش برمیگرده به روغن و شمع ماشین مخصوصا روغن ماشین که من در سرویس 10 هزار متوجه شدم چقدر روغن به توتال اشغال و بی کیفیت هست بنظرم 100% بازیافتی و تقلبی هست تمام مشکلات برگشت که باز روغن الف ریختم همه مشکلات حل شد مثل صدای اتاق و موتور که رفع شد شتاب عالی و مهم تر اصلا ماشین کم نمیاره مخصوصا سربالایی راحت گاز میخور و نیازی به دنده معکوس نیست ولی اصل شتاب ماشین دور موتور با 4500 هست که انقدر سرعت دنده کشی زیاد میشه که من زمانی رو حس نمیکنم من یک مسافرت 7 هزار کیلومتر داشتم که بعدش ماشین بسیار سرحالتر شده و خیلی خوب گاز میخوره دور میگیره
مشکلات دیگه بخاری که باید دستی باشه و دمای روی 30 و زوزه لنت زیر سرعت 20 تا من همیشه داشتم که لنت عوض کردم یک مدتی خوب بود ولی باز برگشت که نمایندگی گفت کلا باید عوض بشه ولی خوب بودن دنا گارانتی هست که ایرادات رو تا حدود زیادی میشه رفع کرد بعد کارت طلایی و 4 ستاره بودن دنا هست که من اصلا خبر نداشتم دقیقا مثل بیمه بدنه هست شما برو تصادف کن ماشین داغون بیار ایرانخودرو اصلا کاری به جزییات ندارن ماشین هر ایرادی صافکاری تعویض و نقاشی و... داشته باشه بدون هزینه انجام میدن من سپر و چراغ و... عوض شد که آخر ایرانخودرو به خاطر خواب ماشین یک چیزی هم بهم داد!

نمایه کاربر
sorrow2
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت

پست توسط sorrow2 » 24 ژولای 2017, 13:12

بنده دنا ندارم و نخواهم خرید ولی یک نکنه خیلی مهم رو در مورد رضایت اینجا فراموش میکنند دوستان که بیان کنند.
رضایت باید در بلند مدت و بر حسب نیاز و خواسته واقعی و نه مجازی فرد به وجود بیاد.
در عین حال که دنا کلی ایراد داره ولی یک مزیت خیلی مهم نسبت به بقیه ماشینای ارزون داره که خیلی روش مانور داده نمیشه.
بخش اصلی افرادی که دنا میخرین افرادی هستند که خانواده دارند و مجرد نیستند در این میون هم مطمئنا افراد زیادی بچه کوچیک دارن. دنا ارزون ترین ماشینی یه که isofix داره. اهمیت isofix در بالاتر بردن ایمنی ابدا چیز کوچیکی نیست. شما باید تا 12 سال بچه رو توی صندلی مخصوص خودش بشونی. اون به کنار؛ شما بهترین مکسی کوزی یا ریکارو رو هم بخری( بالای2.5 میلیون توی ایران در میاد) وقتی خود ماشین isofix نداشته باشه کارایی اون صندلی به شدت پایین میاد. با این که در کل سمند و دنا رو توی مقوله ایمنی در برابر لوگان به هیچ عنوان قبول ندارم ولی وقتی ایمنی بچه میاد وسط داستان متفاوته. بنده که بچه ندارم ولی اگر روزی بچه دار شدم فقط به خاطر isofix توی این رنج قیمتی حاضرم از لوگان و ساندرو بگذرم و دنا بخرم.
----
در اصل مقوله رضایت؛ تناسب محصول با نیاز واقعی را در برابر نیازهای مصنوعی ، نباید فراموش کرد.

ارسال پست

بازگشت به “دنا - Dena”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: dr_mehry و 3 مهمان