همفکری برای رفع صدای باد داخل اتاق دنا

مدیر انجمن: milad IV

نمایه کاربر
amin v8
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

همفکری برای رفع صدای باد داخل اتاق دنا

پست توسط amin v8 » 15 مارس 2017, 00:12

سلام دوستان دناسوار

همان گونه که مستحضرید تقریبا 80 درصد دناها مشکل صدای باد در سرعت بالای 85 کیلومتر رو در داخل اتاق دارند و هر کدوم از دوستان یه کاری کردند و بعضی ها هم به نتایج مطلوبی رسیدند. من این گفتگو رو راه انداختم تا روشها و تجربیات دوستان در این باره سرجمع بشه و انشالله به نتایج مطلوبی برسیم...

دوستان اگه تجربه کاری برای رفع این موضوع دارید حتما مارو بی نصیب نزارید....

پیروز و سربلند باشید....

نمایه کاربر
amin v8

Re: همفکری برای رفع صدای باد داخل اتاق دنا

پست توسط amin v8 » 15 مارس 2017, 00:28

خب اول من مشکل فضای بین در و ستون ها رو حل کردم که فیلمشو تو آپارات گذاشتم.

http://www.aparat.com/v/T9aHD/%D9%86%D8 ... %A7_%D9%88

کار دومم پر کردن سوراخ محفظه بالای گلگیر بود...

نتیجه: برا من تا سرعت 140 کیلومتر 90 درصد صدای باد کم شده

تصویر

نمایه کاربر
amin v8

پست توسط amin v8 » 15 مارس 2017, 14:06

راه حل ۲: تجربه یکی از دوستان گل

با سلام، بنظر بنده دلیل صدای باد کیفیت پایین لاستیک دور در می باشد. و برای رفع آن با لاستیکهای موجود یک راه حلی استفاده می کنم که توضیح می دهم: 1-هر بار که ماشین را می شویید لاستیکها را از گرد و غبار تمیز نمایید. و طی روز یا شب از نظر زمانی ،بیشترین زمانی که می توانید دربهای ماشین را بسته نگه دارید کار بعدی را انجام دهید. 2- از یک اسپری داشبورد استفاده نمایید و کل لاستیکهای درو درب جلو و عقب را با اسپری چرب نمایید(بنده از اسپری کاسپین سیب ایرانی استفاده می کنم) و سپس با یک دستمال نرم روغن اضافه آنها را تمیز نموده و دربها را محکم بسته و اجازه دهید حداقل دو سه ساعت دربها بسته بماند. این کار باعث میشود لاستیکها شکل دربها را بخود گرفته و کمترین محل ورود باد ایجاد شود. بنده این روش را در ماشینهای قبلی خود هم انجام می دادم که باعث عمر بیشتر لاستیکها و صداگیری دربها حتی در ماشینهای خارجی هم می شد.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

راه حل ۳: پیشنهاد دوست دیگرمون

دوستان سلام
من خیلی وقت بیشتر داخل اون سوراخهای نوار دور رو با چسب اکواریوم پر کردم و هنوز خشک نشده بود درب ماشین رو تا زمانی که چسب داخل لاستیک خشک بشه باز نکردم تا تمام محفضه های باز میان در و اطاق رو پرکنه و حالت بگیره میشه گفت یه جور قالب گیری بعدا اضافه های چسب که از سوراخها زده بود بیرون رو پاک کردم نه بازو بست کردن در سخت شد و کلا از صدای باد صدای در که هر چند روز باید لاستیکها رو چرب میکردم خلاص شدم کلا سه تا تیوپ مصرف شد و نرمی لاستیکها هم از بین نرفت یه جور میشه گفت حالت فنری به لاستیکها داد با تشکر

راه حل 4)

اینم لینک یک فیلم آموزشی دیگه که توسط یکی دیگه از دوستان تهیه شده و به گفته ایشون 100 درصد جواب گرفتن....

http://www.aparat.com/v/n6i1f

///////////////////
پست های متوالی ادغام شد ، از ارسال پست متوالی خودداری فرمایید ، و چنانچه نیاز به اضافه نمودن مطلبی دارید از گزینه ی ویرایش پست استفاده نمایید

نمایه کاربر
masoud2535
دنده 1
نوع خودرو: 206 تيپ 5- دنا
محل اقامت: تهران

پست توسط masoud2535 » 16 مارس 2017, 11:30

سلام دوستان عزیز

من ماشین خودم رو هفته پیش تحویل گرفتم
به طرز باورنکردنی داخلش صدای باد نمیپیچه!!!
در سمت رانند مثل در یخچاله، موقع باز کردن یک مکثی داره و بعد باز میشه، انگار که لاستیکهای کنار در چسبیده باشند به چارچوب (حالت مکشی)
تا حالا سرعت بالای ۱۲۰ رانندگی نکردم ولی چند روز پیش که باد شدیدی هم میوزید توی اتوبان همت غرب (خرازی) با سرعت بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ با اینکه باد شدید بود (در حد تکون دادن ماشین) صدای ضبط رو هم قطع کردم و غیر از صدا برخورد باد با بدنه و آینه (صداهای خارج از کابین) هیچگونه صدای پیچش باد داخل کابین نمیومد!
حالا نمیدونم شانس من اینطوری در اومده یا اینکه ایرانخودرو یک کار اساسی کرده روی بادبندی (!!!) ماشین؟!
سپاس

نمایه کاربر
amin v8

Re: RE: Re: همفکری برای رفع صدای باد داخل اتاق دنا

پست توسط amin v8 » 16 مارس 2017, 12:06

masoud2535 نوشته شده:سلام دوستان عزیز

در سمت رانند مثل در یخچاله، موقع باز کردن یک مکثی داره و بعد باز میشه، انگار که لاستیکهای کنار در چسبیده باشند به چارچوب (حالت مکشی)
تا حالا سرعت بالای ۱۲۰ رانندگی نکردم ولی چند روز پیش که باد شدیدی هم میوزید توی اتوبان همت غرب (خرازی) با سرعت بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ با اینکه باد شدید بود (در حد تکون دادن ماشین) صدای ضبط رو هم قطع کردم و غیر از صدا برخورد باد با بدنه و آینه (صداهای خارج از کابین) هیچگونه صدای پیچش باد داخل کابین نمیومد!
حالا نمیدونم شانس من اینطوری در اومده یا اینکه ایرانخودرو یک کار اساسی کرده روی بادبندی (!!!) ماشین؟!
سپاس
سلام
مبارک باشه. خوش به حال شما...
میتونید یه عکس از ستون جلوی در از بالا تا کاپوت بگیرید ....
ممنون

ali-az
نوع خودرو: دنا 95 اوراقی

پست توسط ali-az » 16 مارس 2017, 13:35

masoud2535 نوشته شده:سلام دوستان عزیز

سپاس
مسعود جان بزنم به تخته خیلی شانس آوردی به همه ما گاری اوراقی تحویل دادن به شما دنا لاکچری! لطفا عکس از لاستیک پنجرها و درها بذارید مال ما که همه لاستیک ها یک حالت خشک و کجو کله داره خیلی بی کیفیت هست از در و قفل و لولا عکس بذارید اگر فرقی کرده ما هم بگیریم دسته موتور های شما پارت لاستیک هست مال ما بی نام و نشان !

نمایه کاربر
amin v8

پست توسط amin v8 » 16 مارس 2017, 13:38

سلام دوستان من رفتم نمایندگی که نوارها رو عوض کنم. میگفتن نوار سمند به دنا میخوره!!!
خواستم بدونم راست میگن یا نه؟؟

نمایه کاربر
masoud2535
دنده 1
نوع خودرو: 206 تيپ 5- دنا
محل اقامت: تهران

پست توسط masoud2535 » 16 مارس 2017, 21:27

نمایه کاربر
amin v8