گریت وال وُلیکس - Great Wall Voleex C30 - محصول راین خودرو.

تصویر هاوال H6 Haval ، M4 ، ولکس C30 ، وینگل 3 ، وینگل 5

مدیر انجمن: دينگاليگا

saberfard
نوع خودرو: ولکس C30AMT

Re: گریت وال وُلیکس - Great Wall Voleex C30 - محصول راین خودرو.

پست توسط saberfard » 09 آپریل 2016, 09:30

alireza k نوشته شده:سلام به همه دوستان ولیکس سوار. لطفا از تجربیات خودتون بعد از سفرهای نوروزی بگید. مخصوصا" اگر از دوستان کسی با گیربکس AMT داشته خوشحال میشم از کیفیت سواری و فنی ماشین در جاده ها بگن

سلام
:old: من قبل عید از رشت گرفتمش.قبلا لیفان هم داشتم بنابراین نسبت به ام وی ام 530 و لیفان 620 تلنت میتونم بگم که سواریش فوق العاده نرم تر و بهتره.بسیار نفوذ صدای موتور به کابین کمه و دنده اتوماتش واقعا باعث آرامش در سفر میشه.قلق شتاب گیریش دستت بیاد عالیه اما نمیشه بیشتر از حدش ازش انتظار داشت.بهر حال در حالت دنده معمولی دست خودته چقدر گاز و پر کنی و به ماشین شتاب بدی اما AMT طوری طراحی میشه که اولویتش نرم کار کردن موتور باشه نه پر کردن گاز بنابراین نمیشه خیلی کورس گذاشت چون حتی اگه از اتومات به حالت دنده بری باز هم سیستم الکترونیکی اگه ببینه دنده نمی دی خودش اینکار رو میکنه!!
متاسفانه برا کفپوش از یه شرکتی تو اصفهان(ایرانیان) خرید اینترنتی کردم و گفتن یه تیکس اما بعد دریافت دیدم قالبی نیست و کسی که جا میزد پیچ صندلی شاگرد رو رزوه به رزوه بسته و خرابش کرد و حالا تراشکار هم نتونسته درش بیاره.در ضمن کف صندلی عقب برا فیکس شدن به بدنه دو تا خار پلاستیکی نر و ماده گی داره که خیلی باید احتیاط کنید چون خشکه و با بی احتیاطی براحتی میشکنه.طرف هر دوتا رو شکست و نماینده گی هم میگه نمی صرفه دو تا خار از تهران بیارم!!!
دیروز هم کل چراغ برق رو گشتم که البته جمعه بود و خیلی جاها بسته اما به هر کی میگی ولکس اول کپ میکنه بعد میگه فولکس نداریم!!از لحاظ شرکت کرمان موتور خیلی پاسخگو تر بود و خدمات بهتری داشت.اما راین خیلی افتضاحه و به یکی مراجعه کردم میگه ماشین رو از ما نگرفتی خدمات گارانتی نمی دیم!!در کل اینجا ایرانه و مصرف کننده همیشه بدهکار به تولید کننده و محکومه و وقتی به شرکت زنگ میزنی میگه به نمایندگی مراجعه کنید و خودشون هم میگن قطعه ندارن !!انگار ماشینا رو می زان و نمی سازن!!
در کل تو این 20 و چند رو ازش راضیم گرچه اگه شرکت کمتر توش دزدی میکرد و امکاناتش رو نمی زد بهتر بود مثلا ضبطش رو عوض کردن و جی پی اش و DVD (کلا ضبطی که تو مدل 95 گذاشتن خیلی سادست و حتی امکانات ضبط فابریک پراید رو نداره.لیفان غیر از تاچ بیقه امکانات ضبطش خیلی بهتر بود)و گرمکن صندلی و پاور ویندو و آینه تاشوی برقی و دزدیدن.کیفیت کنسول افتضاح و شرم آوره اما داشبورد بد نیست(البته از ماشن 54.5 میلیونی انتظار بیشتری میشه داشت)متاسفانه قفل مرکزی بیصداست و اگه در بسته نشه همینطور چراغ داخل روشن میمونه و هیچ صدایی ازش در نمیاد.در ضمن موقع نصب پلاک عقب حواستون باشه زیاد پلاک رو بالا و نزدیک دوربین نزنید چون میوفته تو تصویر و یه حظ رو از دست میدید.آپشن هاش هست تو بازار .امید وارم این توضیحات بدردتون بخوره
نمایه کاربر
alipooya1989
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: CHANGAN CS35
محل اقامت: بندرعباس

پست توسط alipooya1989 » 13 آپریل 2016, 18:07

سلام.دوستان عزیز...هر کسی تحویل گرفته اتوماتشو مثل saberfard عزیز یک ریویو اگر با عکس بزاره خیلی خوب میشد برای من که میخوام ثبت نام کنم....saberfard عزیز اگر میشه شما هم عکس بزار ....البته من تو نمایندگی بندرعباس دیدم و نظرم اینه که هم از نظر کیفیت داشبورد و متعلقات خوب بود در حد تندر هست حتی کمی بهتر....با j5 هم میشه از نظر کیفیت مقایسه کرد....خدا بخواد گرفتمش....با تشکر
CHANGAN=CHANG+AN>>>CHANG=LASTING & AN=SAFETY>>>>>CHANGAN=LASTING SAFETY
ایمنی پایدار=LASTING SAFETY
تصویر
saberfard

پست توسط saberfard » 16 آپریل 2016, 11:00

alipooya1989 نوشته شده:سلام.دوستان عزیز...هر کسی تحویل گرفته اتوماتشو مثل saberfard عزیز یک ریویو اگر با عکس بزاره خیلی خوب میشد برای من که میخوام ثبت نام کنم....saberfard عزیز اگر میشه شما هم عکس بزار ....البته من تو نمایندگی بندرعباس دیدم و نظرم اینه که هم از نظر کیفیت داشبورد و متعلقات خوب بود در حد تندر هست حتی کمی بهتر....با j5 هم میشه از نظر کیفیت مقایسه کرد....خدا بخواد گرفتمش....با تشکر

سلام
حتما عکس میذارم.اما بدون عکس حتما اگه با ال نود و ماشین های داخلی می خوای مقایسه کنی بگم که بدون تعصب چون من ماشین زیاد عوض میکنم ولکس اتومات یه کلاس بالاتر از بقیه همردیف های خودشه.من جک ننشستم اما ام وی ام نشستم و لیفان داشتم که هیچکدوم کلاس کاری ولکس رو نداشتن.مثلا وقتی لیفان امکانات زیادی داری اما کاملا فیک بودن رو احساس میکنی و بخصوص که ماشینی بهتر مثله ولکس میشینی.لیفان وقتی باهاش گاز میدی صدای غرش موتور کاملا داخل کابین آزار دهنده است و پاور ویندوش گاهی کار می کنه و ساعتش خرابه و تاچ خوبی نداره واز درب رانندش صدای باد میاد و می تونی از درز درب بستش بیرون رو ببینی.بدتر از همه مصرف بنزینش بالاست در حالی که تو ولکس از لحاظ مصرف بنزین خیالتون راحته و نشانگر مصرف لحظه ای بنزین داره و میزان مسافت ممکن با مقدار بنزین موجود رو نشون میده و کاش فقط اینقدر دزدی توش نمی شد.قبلا هم گفتم اگه به نسبت بگیریم باید با کیفیت داشبوردش کنار بیای و کنسولش رو تحمل کنی.البته میشه کنسولش رو عوض کنی و روکش چرم بذاری که به شخصه اهل اینکارا نیستم.اما آینه تاشوی برقی به نظرم واجبه که خیلی دنبالش گشتم و هنوز پیدا نکردم.برا پیش خریدی ها قول تحویل دوچرخه برقی به ارزش 2.5 میلیون تومن داده بودن که زدن زیرش و می گن باید تصمیم بگیرن که پولش رو بدن یا ...
saberfard

پست توسط saberfard » 02 می 2016, 08:34

سلام دوستان-کسی آینه تاشوی برقی ولکس با گرمکن نمی دونه کجا میشه تهیه کرد؟
علی آگولوک
نوع خودرو: ولیکس سی 30

پست توسط علی آگولوک » 22 می 2016, 07:43

ولیکس نامه
سفر به شمال کشور با ولیکس

روز یکشنبه بود 26 اردیبهشت 1395 که تصمیم گرفتم جهت سفر به شمال کشور آماده حرکت بشم .. مبدا حرکت یزد بود و برنامه سفر رفتن به شهر قم و اقامت شبانه و حرکت صبح زود به سمت تهران و سپس شمال کشور بود .. بالاخره ساعت 17:45 راه افتادیم صندوق عقب ظرفیت کامل داشت هوا هنوز گرم بود و آفتاب شدت و قدرت خودش رو به ما نشون میداد بطوریکه بدون کولر طی کردن کویر عملی نبود .. قبل از حرکت چراغ بنزین رو که روشن شده بود را با 34 لیتر بنزین سوپر خاموش کردم این در حالی بود که کیلومتر کارکرد رو 43508 اعلام میکرد .
وارد جاده کویری شدم .. ولیکس با کولر روشن و درجه سه عملکرد مناسبی داشت .. فضای کاملا خنک در داخل کابین حاکم بود .. دفع ضربات جاده خصوصا مکانهایی که کیفیت آسفالت در سطح پایینی بود موجب حرکت نرم و روان خودرو شده بود .. هندلینگ و کنترل مناسب ، فرمان نرم و ترمز های دیسکی عالی موجب ایجاد امنیت خاطر راننده و سرنشینان شده بود .. در هیچکدام از مناطق دچار افت در کیفیت ، قدرت و کشش نشد و خصوصا در دنده های 3 و 4 بسیار عالی پر شتاب و راضی کننده عمل کرد به نحوی که لحظه ای غافل میشدید از سرعت مجاز فراتر رفته و موظف به کاهش سرعت میشدم .. اصلا احساس اینکه در سرعت بالا کنترل کمتری بر خودرو داشته باشم یا اصطلاحا ماشین روی هوا باشد را نداشتم .. خودرو چسبیده به جاده شما را به رسیدن به مقصدتان دعوت میکرد.. فضای کافی پا و سر برای سرنشینان خودرو موجب راحتی آنان بود .. آرامش درونی خودرو نیز عالی بود صدای بسیار کمی در سرعت بالا به کابین نفوذ میکرد .. بطوریکه با شنیدن یه موزیک لایت و آرام اصلا دیگر شما موتور خودرو رو از یاد میبردید .. آینه های جانبی و دید کافی خودرو موجب افزایش امنیت آن خصوصا در سبقت ها و کنترل خودروهای اطراف داشت .. حتی در بخش طولانی ای از مسیر همپای یه هیوندای الانترا با سرعت برابر آمدم .
شهرهای کویری یکی پس از دیگری توسط من و ولیکس پشت سر گذاشته میشدند و ما در طول سفر با خیال آسوده گرم گفتگو و مرور برنامه های روزهای آتی سفر بودیم.
ساعت 11 شب بود و ما به شهر قم رسیدیم مردم شهر طور خاصی به ولیکس نگاه میکردند یا تا بحال ولیکس ندیده بودند یا نمیدانستند کدام مدل از تویوتا رو میبینند!؟!
تا قم را با همان 40 لیتر سوپر رفتم و چراغ بنزین روشن شد صبح فردا ساعت 6 عازم جاده هراز شدم .. در تهران هم مردم دست کمی از مردمان قم در شناخت خودرو نداشتند .. متاسفانه هراز بسته بود و مجبور شدیم از مسیر فیروزکوه طی مسیر کنیم اکثر این مسیر به سمت شمال سرپایینی بوده و به راحتی این جاده زیبا رو پشت سر گذاشتم و به محمود آباد رسیدیم.
مسئول هتل مانند بقیه جذب خودرو شده و مجبور شدم دقایقی به معرفی ولیکس بپردازم .. رامسر شهری است که هرکجای شمال باشم سری به آن میزنم و عاشق کوه های پر درخت آن هستم .. جاده ای پشت موزه کاخ رامسر میشناسم که بسیار سرسبز بوده و شیب بسیار بسیار تندی دارد و راه به نوک قله دارد و همچنین اشراف کامل به شهر و دریا دارد و خوش منظره است قبلا با 206 آنجا رفته بودم و شیبش موجب شده بود سرسیلندر بسوزانم .. دل را به همان دریا زدم و رفتم بالا .. اینقدر راحت بالا رفتم که از مسیر فیلم گرفتم
چند روزی که با ولیکس آنجا بودم خودرو همان عملکردی را در رطوبت بالا نشان داد که در هوای خشک یزد نشان داده بود ..
یکبار در صحنه ای یک خودرو پراید از سمت راست ناگهان به جلوی من پیچید من سرعت حدود صد کیلومتر داشتم و توانستم با کمک ترمز ولیکس خودرو را کنترل کنم وگرنه .....
موسم برگشت رسید و جاده هراز باز شده بود .. اکثر مسیر شیب مثبت و سربالایی هست .. به جرات میتوانم بگویم که ولیکس نسبت به تمام خودروهای داخلی همرده خود کشش و نفس مناسبی در سربالایی دارد .. به وضوح خودروهایی مانند سمند ، ال نود ، پارس ، 206 و حتی لیفان 620 و جک اتومات جی 5 را در سربالایی پشت سر گذاشته و گاها آرام و بعضی مواقع با سرعت از کنارشان رد میشدم .. حتی در اتوبان کاشان جوانی کرده و یک عدد پژو 405 را با سرعت 170 کیلومتر رد کردم .. البته که همه خودرو ها در سرپایینی تند میروند و همینکه شیب عوض شد خبری ازشان نیست.
نهایتا سفر خوشی با ولیکس تجربه کردم و بسیار راضی هستم به نسبت به حجم موتور بهترین گزینه هست.
نهایتا با 161لیتر بنزین مصرفی مسافت 2406 کیلومتری را طی کردم و این یعنی به ازای هر صد کیلومتر 6/7 لیتر .که مصرف بسیار کم و مقرون به صرفه هست...
تجربه شخصی خود را بدون اغراق و تعصب در اختیار شما گذاشتم .. پس در رده خودش :

ولیکس سلطان جاده هاست

علی برادران قناد
نمایه کاربر
Bidel
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 206 T5

پست توسط Bidel » 23 می 2016, 03:12

انقدر که این دوستمون از وولیکس رضایت داشت ، صاحبان خودروهای پرفروش و روز دنیا از خودروهاشون رضایت ندارند .
و جالب اینکه ابشون حتی یک مورد منفی در وولیکس ندیده .
و جالب‌تر اینکه چنین بررسی کاملا یکطرفه‌ای را "بدون اغراق و تعصب" هم خطاب نموده !
از دید من خواننده این بررسی کاملا آمیخته با اغراق و تعصب بود و ابدا قابل استناد نیست .
تا کی گریزی از اجل در ارغوان و ارغنون ... نک کش کشانت می برند انا الیه راجعون
این باغ من آن خان من ، این آنِ من آن آنِ من ... ای هر منت هفتاد من اکنون کِهی از تو فزون ...
نمایه کاربر
vishtasp2
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت

پست توسط vishtasp2 » 24 می 2016, 11:04

Bidel نوشته شده:انقدر که این دوستمون از وولیکس رضایت داشت ، صاحبان خودروهای پرفروش و روز دنیا از خودروهاشون رضایت ندارند .
و جالب‌تر اینکه چنین بررسی کاملا یکطرفه‌ای را "بدون اغراق و تعصب" هم خطاب نموده !
از دید من خواننده این بررسی کاملا آمیخته با اغراق و تعصب بود و ابدا قابل استناد نیست .
دقیقا.

این متن های اغراق آمیز بیشتر ضد تبلیغه برای یک خودرو تا تبلیغ .
S.F.H
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Voleex C30 Elite

پست توسط S.F.H » 30 می 2016, 23:51

علی آگولوک نوشته شده: فضای کافی پا و سر برای سرنشینان خودرو موجب راحتی آنان بود ..
بعد از 4 سال ولییکس داشتن تنها مشکلی که باهاش دست به گریبان بودم همین فضای کم سر برای سرنشینان عقب بوده (من با قد 184 وقتی صاف میشینم یه انگشت فقط با سقف فاصله دارم)
Bidel نوشته شده:انقدر که این دوستمون از وولیکس رضایت داشت ، صاحبان خودروهای پرفروش و روز دنیا از خودروهاشون رضایت ندارند .
خب این خودرو تو رنج خودش واقعا ماشین خوبیه چه دلیلی داره که ازش ایراد بی دلیل بگیریم
(البته اینکه کنار به کنار النترا بشه رفت چیزی جز اینکه سرعت ها به صورت اتفاقی یکی بوده دلیل دیگه ای نداره.) ولی درکل خودروی مناسبی میباشد و اگر ازش به اندازه یه خودروی 1500 cc خانوادگی انتظار داشته باشید تمامی نیاز هاتون رو براورده میکنه.
نمایه کاربر
ahmad1986
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Cerato TD
محل اقامت: تهران - لواسان

پست توسط ahmad1986 » 31 می 2016, 10:30

دوست عزیز زیادی اغراق کردید و هر کسی با خوندن این متن یاد رپورتاژ آگهی های کمپانی ها میوفته!
206 type5 85
دنده 1
نوع خودرو: 7.4.4 و 207 اتوماتیک
محل اقامت: شیراز

پست توسط 206 type5 85 » 03 ژوئن 2016, 22:13

چندی پیش با ولیکس یکی از دوستانسفر کوتاهی رو رانندگی کردم
مدل92 و 20هزارتا کارکرد . اینم بگم که خودم 206 تیپ5 7.4.4 و یدونه 207اتوماتیک دارم.
کیفیت داخلی در حد مطلوب و سروصدای اتاق بسیار سایلنت بود.فرمان و کلاچ بسیار نرم.ترمزگیری و هندلینگ عالی بود.صدای گیربکس و موتور کم و سایلنت. دربهای خودرو بسیار راحت و تمیز و کیپ بسته میشدند. ولی ولی از قدرت موتور خوشم نیومد یجورایی واسه این اتاق بسیار ضعیف ظاهر میشه . فکر میکنم اگه این ماشین یکی از موتورهای 2000 قوی رو در کاپوت داشت ، با این وضع کیفی خوبی که داره چیزی کم از محصولات لوکس کره ای و یا حتی ژاپنی نداره... همین الانشم به نسبت خوش قیمته و یجورایی ارزنده هست البته واسه کسی که قدرت موتور براش مهم نباشه. فقط کیفیت بالا و آبشن فراوان مد نظرش باشه..
من دلم سخت گرفته است از این مهمانخانه مهمان کش روزش تاریک که بجان هم نشناخته، انداخته است چندتن خوابآلود، چند تن ناهموار، چند تن ناهشیار...فرهاد
ارسال پست

بازگشت به “گریت وال Great-Wall”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان