لوازم و آپشن هاي قابل تهيه و نصب براي چانگان cs35

تصویر ایدو، CS 35

مدیر انجمن: دينگاليگا

ارسال پست
masoumi
شروع حركت

Re: لوازم و آپشن هاي قابل تهيه و نصب براي چانگان cs35

پست توسط masoumi » 08 آپریل 2017, 10:22

BabyBoy نوشته شده:
masoumi نوشته شده:دوستان. یه سوکت پشت قسمتی که مولتی مدیا نصب می شه اضافی هست کسی می دونه برای چیه؟
دوربین دنده عقب رو بخوام خودم نصب کنم کسی می تونه یه راهنمایی بده واسه سیم کشی . می دونم یه سیم پشت مولتی به صورت فیش وصل می شه که سیم دوربینه و یه سیم اضافه هست که به سیم back وصل می شه . ولی خود دوربین سه تا سیم داره . دوتاشو به چراغ عقب وصل می کنم ولی نمی دونم یه سیم ازاد رو باید به چی وصل کنم .
سوال سومم اینه که سیستم چانی و مولتی مدیا هیچ نوع can_BUS نداره . ؟
سوکتی که میفرمایید اضافه هست، چه شکلیه؟ اگه میتونید یه عکس بگذارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
برای دوربین همونطور که گفتید 3 تا سیم هست، 2 تا قرمز و 1 مشکی.
2 عدد سیم قرمز به مثبت چراغ دنده عقب وصل میشه و سیم مشکی در واقع سیم اتصال بدنه/ground هست که میشه حتی وصلش نکرد(چون اتصال ground از طریق وصل کردن کابل AV برقرار میشه)، اما توصیه میکنم که خود سیم رو هم حتما وصل کنید.
برای اتصالش هم بر اساس سلیقه خودتون میتونید به یه پیچ یا یک قسمت از بدنه که رنگ نداره و یا بهتر از همه اینا، به یکی از سیم های اتصال بدنه خود ماشین که در اون قسمت قرار داره وصل کنید.
در خصوص کن باس هم باید بگم که سیستم برق چانگان از نوع کن باس هست، ولی برای اتصال کلید های روی فرمان به مولتی مدیا، نیازی به اتصال آداپتور/اینترفیس کن باس نیست.
ارادت.
تو اینترنت سرچ کردم مثل اینکه اونهم باید به برق +چراغ دنده عقب وصل شه . بریم سراغ نصب . خداکنه نصبش راحت باشه و گیر و گوری نداشته باشه
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه
نوع خودرو: Beep beep

پست توسط BabyBoy » 08 آپریل 2017, 10:37

ببخشید من بد متوجه شدم، فکر کردم میگید کلا 3 تا سیمه، نفهمیدم که دوربین 3 تا سیم داره.
دوربین هایی که 3 تا سیم داره، 2 تا سیمش مثبت و منفی هست، و سیم سوم که سبز رنگ هم هست برای mirror کردن دوربین هست که به جایی وصل نمیشه و یه سیم یک تیکه هست که قطع میشه(و باید هم قطع بشه اگر دوربین برای عقب استفاده میشه).
در این لینکی که دادید من متوجه سیم سوم نشدم و عکس های موجود فقط سیم های مثبت و منفی رو نشون میدن.
در هر صورت باید اینجوری باشه که سیم قرمز رنگی که به سیم AV وصل هست به همراه سیم قرمز دوربین به چراغ دنده عقب وصل بشه و سیم مشکی هم که اتصال بدنه هست.
انشالله که مشکلی خاصی نخواهد بود، موفق باشید.
ارادت.
masoumi
شروع حركت

پست توسط masoumi » 11 آپریل 2017, 11:53

پروژه نصب دوربین دنده عقب با موفقیت انجام شد .....
نکته ای که باید خدمتتون عرض کنم اینه که برای دوربین دنده عقب چانگان خودش جای مناسبی رو طراحی کرده نیازی به پیدا کردندمحل مناسب نیست کافیه درپوش و پیچ زیر دکمه صندوق پران رو بردارید. حیف نمی تونم عکس بزارم . اگه دوربین مکعبی خریدید خودش در زاویه مناسب و جای مناسبش نصب می شه
نمایه کاربر
mojtaba_rajabinia
شروع حركت
نوع خودرو: پراید صبا + چانگان
محل اقامت: تهران

پست توسط mojtaba_rajabinia » 16 آپریل 2017, 12:20

سلام دوستان تاحالا کسی از جک خود ماشین برای تعویض چرخ استفاده کرده؟ باید جک بلند تر بخریم یا با جک خودش میشه چرخ رو خارج کرد؟ آخه دیدم جکش همون جکیه که رو پرایدم میزارن . البته هنوز بازش نکردم ولی از تو مشما همون به نظر میاد
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه

جک فابریک چانگان CS35

پست توسط BabyBoy » 16 آپریل 2017, 13:01

من قبلا رینگ خودرو رو رنگ کردم که در صفحات قبل توضیح دادم و برای این کار هر 4 تا رینگ با استفاده از جک فابریک از روی ماشین جدا شد و هیچ مشکلی از نظر ارتفاع نداشت.
تنها مسائلی که نظرم رو به خودش جلب کرد یکی دسته جک بود که یه ذره چرخوندش مشکل بود اما بعدا قلقش دستم اومد و مسئله بعدی هم دهانه خود جک بود که یه مقدار عرضش کم بود و نیاز به مقداری زور زدن بود تا در جای خودش(زیر رکاب) قرار بگیره، ولی در کل مشکلی نبود و هر 4 تا رینگ از روی خودرو باز شدن.
masoumi
شروع حركت

پست توسط masoumi » 16 آپریل 2017, 13:43

mojtaba_rajabinia نوشته شده:سلام دوستان تاحالا کسی از جک خود ماشین برای تعویض چرخ استفاده کرده؟ باید جک بلند تر بخریم یا با جک خودش میشه چرخ رو خارج کرد؟ آخه دیدم جکش همون جکیه که رو پرایدم میزارن . البته هنوز بازش نکردم ولی از تو مشما همون به نظر میاد
سلام . نه نگران نباش . مدلش همونه ولی ارتفاع بیشتری رو می گیره و ضمنا دهنه بزرگتری رو داره که به گارد هم فشار نیاره .
masoumi
شروع حركت

پست توسط masoumi » 16 آپریل 2017, 20:36

سلام دوستان
مثل اینکه نمایندگی ها اتولاک رو فعال می کنند دیگه .
قبلا کد رمز دیاگ رو نداشتند ولی الان با دیاگ تنظیمومی کنند که اتولاک با سرعت بالای ۲۰ فعال شه
اگه رفتید نمایندگی سرویسی انجام بدید بگید. اون رو هم فعال کنند
masoumi
شروع حركت

پست توسط masoumi » 17 آپریل 2017, 12:02

سلام دوستان . کسی تخصص نصب کیلس داره ؟ یکی قیمت می ده 400 یکی میگه 1 میلیون . یکی می گه نصب کنی برق ماشین مشکل پیدا می کنه و ....
اگه کسی قبل انجام داده . ممنون می شم تجربه اش رو بگه
masoumi
شروع حركت

پست توسط masoumi » 19 آپریل 2017, 22:34

دوستان سلام
آیا کسی پشت کلیدهای تنظیم آینه بک لایت نصب کرده؟ چطور می تونم ال ای دی آبی جداگونه تهیه کنم؟ می خوام خودم دست به کار بشم . کسی تجربه ای داره در این زمینه؟
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه

پست توسط BabyBoy » 20 آپریل 2017, 21:05

masoumi نوشته شده:سلام دوستان . کسی تخصص نصب کیلس داره ؟ یکی قیمت می ده 400 یکی میگه 1 میلیون . یکی می گه نصب کنی برق ماشین مشکل پیدا می کنه و ....
اگه کسی قبل انجام داده . ممنون می شم تجربه اش رو بگه
فکر کنم اون 400 تومنیه یونیورسال باشه، بعید میدونم سوکت فابریک این قیمت گیر بیاد؛ مسئله مهم در مورد کیلس اول امنیتش و بعدم سوکت فابریکی بودنشه(البته این مسئله به جهت گارانتی برای تمام وسایل برقی صادق هست).
در مورد برق هم اگه خود دستگاه مشکلی در آینده ایجاد نکنه(منظور خراب شدنش هست)، یه مقدار بعیده که برق ماشین به مشکلی بخوره، ولی خوب هرچیزی امکانش هست.
اینم مثل مالتی مدیاست، فقط تو یه جای خیلی حساستر کاربرد داره و نصب میشه. :smile:
ضمن اینکه اگه قرار بود مشکلی ایجاد کنه، احتمالا فروخته نمیشد(منظور مدلی هست که به صورت اختصاصی برای CS35 به فروش میرسه) یا دقیقتر بگم، فروشش ادامه پیدا نمیکرد.
در مورد گارانتی هم که قبلا توضیح دادم، وقتی برای مولتی مدیا امکان داره گیر بدن، کیلس که دیگه اصلا بحثی باقی نمیذاره، ولی خوب احتمالا تا وقتی مشکلی برای ماشین پیش نیاد، کاری ندارن. :smile:
masoumi نوشته شده:دوستان سلام
آیا کسی پشت کلیدهای تنظیم آینه بک لایت نصب کرده؟ چطور می تونم ال ای دی آبی جداگونه تهیه کنم؟ می خوام خودم دست به کار بشم . کسی تجربه ای داره در این زمینه؟
تا جایی که میدونم و دقت کردم، پلاستیکی که برای کلید های آینه استفاده شده شفاف نیست(رنگ شده نیست که بشه پاکش کرد) و اگر اینجوری باشه احتمالا نصب رو خیلی سخت و تقریبا غیر ممکن میکنه.
نصب خود LED هم مشکلات خودش رو داره، مثل جاگذاری خودش و مقاومت و مسائل دیگه.
در کل کاری نیست که نشه، قطعا میشه، نیاز به یه مقدار خلاقیت داره فقط، من فقط بزرگترین مشکلش رو شفاف نبودن کلید میدونم(به فرض اینکه نباشه البته).
من یه پیشنهاد دارم و اونم اینه که یه نفر پیش قدم بشه و به شرکت نوتاش پیشنهاد ساخت این نوع کلید رو بده، چون قبلا هم برای کلید شیشه بالابر جک این کار رو کردن، خدا رو چه دیدید، شاید قبول کردن. :smile: هرچند که کلید بالابر جک خودش جای LED رو داشته و فقط نصب نشده بوده، اما خوب برای شرکتی مثل نوتاش، کار نشدنی ای نیست.
اگه براشون صرف اقتصادی داشته باشه قطعا انجامش میدن، ولی خوب از اون طرف قیمت تموم شدش هم مهمه.
در کل یه پیشنهاده که به نظرم بد نیست. :smile:
انشالله اگر شما و یا دیگر دوستان در این رابطه اقدامی انجام دادید، جهت اطلاع دوستان اینجا هم اطلاع رسانی کنید.
ارادت.
ارسال پست

بازگشت به “چانگان Changan”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان