لوازم و آپشن هاي قابل تهيه و نصب براي چانگان cs35

تصویر ایدو، CS 35

مدیر انجمن: دينگاليگا

نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه
نوع خودرو: Beep beep

Re: لوازم و آپشن هاي قابل تهيه و نصب براي چانگان cs35

پست توسط BabyBoy » 21 می 2017, 19:37

دوستان گرامی سلام مجدد.
آقا با توجه به اینکه دوست خوبمون بحث رو ادامه ندادن، من برای بی نتیجه نبودن این مسئله(خرید مستقیم مولتی از چین) نظر خودم رو خدمت دوستان میگم و متاسفانه به دلیل اینکه یه طرفه دارم بحث میکنم، ممکنه خیلی از صحبت هام اشتباه باشه، پس دوستان عزیز لطفا قبل از اینکه فقط به حرف من اعتماد کنید، خودتون هم تحقیقاتی رو انجام بدید تا به نتیجه بهتری برسید.
البته در صورتی که دوست عزیزمون بحث رو در آینده مجددا ادامه بدن، حتما و قطعا بیشتر راجع بهش صحبت میکنیم و نتیجه گیری نهایی هم بهتر و کاملتر خواهد بود.

خوب برسیم به اصل سوال، خرید مستقیم مولتی از چین یا خرید از فروشنده ایرانی!
خوب در این خصوص من در پست اول عیب و مشکل اصلی خرید از چین رو خدمت دوستان گفتم، یعنی گارانتی، پس بنابراین من به شدت نظرم اینه که مستقیما از چین خرید نکنید!
البته در این رابطه من شخصا یک سری مسائلی رو دیدم که باعث شده اینقدر جدی بگم این کارو نکنید که خدمتتون میگم.
در گذشته ها دوست عزیزی بودن که مولتی رو مستقیما از چین آوردن، به طور دقیق اگر بخوام بگم 2 عدد مولتی.
این دوست خوبمون که 2 عدد مالتی رو آورده بود هر 2 دستگاه به مشکل خورد.
یکی از دستگاه ها که صفحش ایراد داشت و دیگری هم بعد از برداشتن سر باتری به دلیل فعال شدن ایموبلایزر و قطع نشدنش، مولتی دیگه روشن نشد(تا همیجا فقط اطلاع دارم).
خوب این مسائل برای هر دستگاهی ممکنه پیش بیاد، چه بسا که شما گوشی پرچمدار بخرید و ایراد داشته باشه(چیزی که خودم تجربه کردم)، پس بنابراین فکر نکنید که اینا همشون به درد نخور و خرابن! نه اصلا. :smile:
در اینکه کیفیتش نسبت به یه شرکت معتبر پایین تره هیچ شکی نیست، ولی خوب افراد زیادی هم اون رو میخرن و بدون مشکل استفاده میکنن از جمله خودم(البته مشکلات جزئی و نرم افزاری و چیزای مشابه به کنار که قابل چشم پوشیه، من به طور مشخص در مورد "مشکلات" سخت افزاری صحبت میکنم؛ در این مورد بعدا بیشتر میگم).
بگذریم، خیلی از بحث اصلی دور شدیم، آقا خلاصش اینکه این بنده خدا دستگاه هاش به مشکل خورد، حالا شما خودتون رو بگذارید جای ایشون، چه کاری میتونید انجام بدید؟ :-D
یکی از راه هایی که بهش اشاره کردم مکاتبه با فروشنده در چین هست که بازم همونجور که اشاره داشتم به شما گارانتی میدن و گارانتیشون هم معتبره، البته این مسئله با فرض این گفته میشه که شما با آگاهی کامل از فروشنده معتبر خرید کنید، یعنی به عبارتی با چم و خم خرید از علی اسپرس آشنا باشید، خلاصه به فرض اینکه اینجوری باشه، شما برای استفاده بردن از گارانتی باید هزینه ارسال و دریافت قطعه رو بپردازید، خلاصه اینکه از نظر بنده حقیر اصلا و ابدا روش جالبی نیست.
البته یه زمانی ممکنه اختلاف قیمت اونقدر زیاد باشه که ارزش ریسک کردن رو داشته باشه، مثل خیلی از وسایل دیگه، منتهی تا جایی که من میدونم هزینه تموم شده برای یه مولتی اندروید با مشخصات مشابه اون چیزی که در ایران به فروش میرسه، حدودا 1،500 هست، پس بازم به نظر من این مقدار تفاوت چیزی نیست که شما به خاطرش ریسک کنید(البته اون دوستی که مستقیما خودشون از چین آوردن و هزینه پستی ندادن، براشون 1،200 تموم شد که اون بحثش جداست).
روش دوم هم سپردن مولتی به یک فرد خبره و مطمئن در زمینه الکترونیک برای رفع مشکل هست که معمولا جوابگو خواهد بود، اما بعضی وقتا هم ممکنه جواب نده، اما در کل تا وقتی میشه جوری خرید کرد که پشتیبانی و خدمات به شما ارائه بشه، به نظر من این مسائل جالب نیست.
به هر حال همه جا چیزی که گارانتی داشته باشه گرونتره.
البته باز خدمتتون میگم که حرف های گفته شده صرفا احتمالاته و قرار نیست هرکی از چین خرید میکنه دستگاهش خراب از آب دربیاد، نه اصلا، همشون از چین میان دیگه، منتهی مهم اینه که "اگر" خراب شد اون موقع چه کاری میشه انجام داد.
حالا ممکنه شما بگیرید و تا روز آخر هم سالم باشه، تصمیم آخر و نهایی با شماست، چه بسا که دوستان دیگه ای هم مستقیما از چین خرید کردن و مشکلی نداشتن.
از اون طرف اینو هم اضافه کنم که خرید از فروشنده ایرانی حتما به این معنی نیست که همیشه و در هر حالتی به شما بهترین خدمات ارائه میشه، مسلما نه، ولی خوب میشه اینو گفت که بهتر از خرید مستقیم از چینه و معمولا هم خدمات دهی بهتره و به طور حتم ریسک کمتری داره، حداقل نظر من اینه.
پس بنابراین خودتون با توجه به حرف های گفته شده ببنید که چه کاری بهتره.
من بازم از دوستان عزیز خواهش میکنم در صورتی که نظرشون خلاف نظر من هست، حتما و حتما نظرشون رو بگن تا نتیجه نهایی بهتر باشه.
ارادت.
نمایه کاربر
دينگاليگا
يار قديمي
نوع خودرو: L90,ChanganCS35
محل اقامت: تهران

پست توسط دينگاليگا » 22 می 2017, 09:42

خيلي ممنون
با توجه به توضيحات خوبي كه ارائه داديد به نظر من الان انتخاب بين دو گزينه هست:
1. اگر اولويت زيبايي كنسول وسط هست بايد مولتي از داخل ايران تهيه كرد
2. اگر اولويت همون كار اصلي پخش يعني مهندسي صدا و خروجي خوب باشه و زيبايي در اولويت دوم باشه بهتره قاب تهيه كرد و از پخش هاي دو دين برند معروف مثل پايونير استفاده كرد.
You laugh at us we're different.. & we laugh 'cause you're all the same
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه

مولتی مدیا اندروید چانگان

پست توسط BabyBoy » 25 می 2017, 14:04

سلام خدمت دوستان عزیز. :smile:
آقا ما قبلا قول داده بودیم مولتی اندروید رو یه بررسی اساسی کنیم(منظور از ما، من و ماشینه :-()، خلاصه متنش رو هم نوشتیم با کمک هم :cool:، ولی بنا به دلایلی پشیمون شدم بگذارمش اینجا.
مهمترین دلیلش این بود که واقعا احتیاجی به این همه بررسی طولانی نبود، اگر هم نیاز باشه، فکر کنم جاش تو این تاپیک نیست.
خلاصه برای اولین بار میخوام یه خورده خلاصش کنم و سعی کنم کوتاه و مختصر راجع بهش توضیح بدم. :smile:
عرض به خدمت دوستان که آقا اول شما در نظر بگیرید چندتا انتخاب دارید؛ یکی مولتی اندروید، یکی مولتی ویندوز(و البته یه نوع دیگه که آقا حامد هم راجع بهش گفتن و در آخر پست بهش اشاره میکنم).
خلاصه...! :smile: نظر من رو بخواید، مولتی اندروید بدون هیچ شک و تردیدی از نوع ویندوز بهتره، اصلا شک نداشته باشید، منتهی حالا اینکه خود مولتی اندروید چقدر خوب باشه به تنهایی، اون یه بحث دیگه هست.
واقعا قابلیت های زیاد و خوبی داره، اگه شما دوستان هم مثل من اهل دستکاری گوشی خودتون باشید یا به عبارت دیگه طرز فکرتون مثل من باشه، مطمئنم حسابی از مولتی اندروید لذت میبرید.
ولی اینم در نظر داشته باشید که بعضی مواقع این همه دستکاری و قابلیت ها خودش باعث دردسره، مثلا چطوری؟
مثلا شما میاید 10 تا برنامه نصب میکنید، بعد میخواید بین اینا سوییچ کنید و یهو مولتی لگ میزنه، یا اینکه مثلا یکی از این برنامه ها به هر دلیلی کار نمیکنه و شما پیش خودتون میگید خوب این به درد نمیخوره!
ولی در واقع به نظر من شما باید نوع دیگه از مولتی رو در نظر بگیرید(ویندوزی) و اینو با اون مقایسه کنید، در اون صورت میبینید که واقعا خوبه.
اینو هم اضافه کنم که این همه قابلیت اکثرش بعد از یه مدت شاید عادی بشه، مهمتر از اون اینکه شما موقع رانندگی هیچ کار خاصی نمیتونید انجام بدید، چون تاچ کردن خیلی سخت و خطرناکه هنگام رانندگی، اگه یکی کنارتون باشه و اون کاری رو بخواد انجام بده بحثش فرق داره، ولی شما در هنگام رانندگی کار زیادی نمیتونید انجام بدید جز موسیقی گوش کردن یا رادیو مثلا.
اما خوب از اون طرف توی ترافیک، یا زمانی که به هر دلیلی ماشین رو پارک کردید، میتونید برید با دستگاه بازی کنید و حوصلتون سر نمیره. :smile:
البته برعکسشم در نظر بگیرید، یه موقع اگه مشکل نرم افزاری پیش بیاد، اون موقع شاید درست کردنش لذت بخش نباشه که نباشه هیچی، یهو ممکنه حتی بگید عجب اشتباهی کردم اندروید گرفتم، همون ویندوزی میگرفتم راحت!
اما این حرفم به نظر من درست نیست، چرا؟ چون نهایت نهایت نهایتش(!)، شما بیخیال قابلیت های اندروید میشید و مثل دستگاه ویندوزی ازش استفاده میکنید، یعنی نرم افزار ها رو پاک میکنید و مثل مولتی ویندوز باهاش رادیو، موسیقی و فیلم نگاه میکنید، همین.
ولی بازم تاکید میکنم که نهایت، نهایت، نهایتش اینه! نه اینکه حالا بگیم شما نخریده باید به فکر این باشید که نمیشه ازش کامل استفاده کرد. :cool:
مجددا خلاصه...! ضعف ها و نکات مثبتش چیه؟
نکات مثبت داشتن وای فای و امکان استفاده از برنامه های آنلاین، انواع شخصی سازی ها، ظاهر زیبا از نظر نرم افزاری، سریع بودن(اگه خیلی نرم افزار استفاده نکنید و سبک نگه دارید دستگاه رو)، تاچ خیلی خوب، کیفیت صدای کاملا مناسب با بلندگو های فابریک، به صورتی که من مطمئنم اگه اهل پخش و اسپیکر حرفه ای نباشید، شما رو حتما راضی خواهد کرد، البته ویندوزی هم از نظر کیفیت صدا شاید همینقدر خوب باشه، نمیدونم، به طور کلی دارم میگم، و خلاصه چیزای دیگه که الآن یادم نمیاد.
اما نکات منفی!
مهمترین نکات منفی دستگاه به نظر من بهینه سازی های نرم افزاری و همچنین سخت افزاری هست که میتونه خیلی بهتر از این باشه و جای کاری خیلی زیادی داره.
مثلا موزیک پلیر فابریک واقعا افتضاحه، چون شما نمیتونید موزیک ها رو بر اساس خواننده یا آلبوم یا سبک جست و جو کنید، اما قسمت بد دیگش اینه که زمانی که شما موزیک ها رو در حالت shuffle پخش میکنید، اگر بخواید موزیک قبلی رو اجرا کنید نمیتونید. :x چون آهنگ قبلی رو نمیاره و میره یه چیز دیگه، این خیلی بده.
اما! اما از اونجا که شما اندروید گرفتید جای نگرانی نیست، میتونید انواع موزیک پلیر ها رو نصب کنید و تمام قابلیت های بالا رو به علاوه خیلی چیزای دیگه از جمله اکوآلایزر های اختصاصی هر موزیک پلیر رو در اختیار داشته باشید(اکوآلایزر خود مولتی هم جدا)، منتهی بازم یه نکته منفی داره و اونم اینه که در صورت استفاده از موزیک پلیر متفرقه، شما نمیتونید موزیک ها رو با استفاده از کلید های دستگاه یا فرمون به جلو یا عقب ببرید...!
اما از نظر سخت افزار هم میشه این رو گفت که سخت افزار ضعیفی داره، با اینکه تا حالا شخصا نه هنگ داشتم و نه لگ، ولی واقعیت اینه که سخت افزار ضعیفه و جای کار خیلی زیادی داره.
البته بازم میگم، اگه شما دستگاه رو سبک نگه دارید و نخواید مثل یه گوشی پرچمدار ازش کار بکشید، به نظر من جوابگو خواهد بود.
ضمنا برای درک بهتر سخت افزار، بنچمارک پردارنده رو در آخر پست قرار میدم، هرچند که خودم هرگز بنچمارک برام معیار نبوده، اما برای بعضی ها ممکنه مهم باشه.
یه چیز دیگه هم الآن یادم افتاد؛ پورت AUX. :smile:
آقا این پورت AUX ما کار نکرد بعد از نصب دستگاه، یه سری تست انجام دادم و مطمئن شدم کابل رابط بین پورت AUX و خود دستگاه مشکل داره، عوض کردیم ولی بازم مشکل داشت و مقداری زد تو ذوقم، با اینکه این پورت عملا به خاطر وجود بلوتوث استفاده نخواهد شد.
خلاصه با یه ایده ابتکاری از خودم درستش کردم، اگر فرصتی شد در 999 سال آینده راجع بهش توضیح میدم. :cool:
اما حالا یه جمع بندی!
نظر بنده حقیر این هست که مولتی اندروید با تمام ضعف هاش، از نوع ویندوزی بهتره، همین! فکر میکنم همین یه جمله کافی باشه.
اینو هم اضافه کنم که حرف های من بر اساس تجربه ایه که تا الآن داشتم، ممکنه یهو فردا مولتی خراب بشه، قاطی کنه، بترکه یا هرچی! :smile:
اون رو من نمیتونم پیش بینی کنم، اما فعلا خوب بوده و من ازش راضیم، حالا اگه مشکلی پیش بیاد یا منو ناراضی کنه یه بحث دیگه هست که نیاز به زمان داره و در صورتی که مشکل خاصی باشه حتما خدمتتون خواهم گفت.
یه کوچولو هم راجع به دوربین ها بگم.
تمام دوربینایی که نصب کردم(به جز اون دوربین DVR اولی)، همگی کاملا راضی کننده هستن.
البته دوربین خودش یه بحث جداگانه ای رو نیاز داره، منتهی در کل خوبه و من راضیم.
جالبه که بدونید من دوربین جلو رو خریدم 60 تومن که تو اینترنت دقیقا همون رو 35 تومن میفروشن، ولی کیفیتش دقیقا با دوربین پشت که گرفتم 120 برابری میکنه.
اینو هم به یاد داشته باشید که دوربین هیچوقت قرار نیست تو تاریکی کار کنه، پس بنابراین اکثر دوربین ها ولی نه همشون، جوابگو خواهند بود، به علت اینکه شما موقع دنده عقب رفتن توی شب، هم نور چراغ پارک رو دارید، هم نور چراغ ترمز، هم نور چراغ پلاک و هم نور چراغ دنده عقب!! :cool: پس بنابراین دوربین هیچوقت تو تاریکی کار نمیکنه که نگران باشید تو تاریکی عملکردش چطوریه، ولی با تمام این حرفا دوربین های بدم وجود دارن، اما در کل اکثرشون جواب میدن.

اما و اما، برسیم به یه چیز خیلی مهمتر.
آقا چند وقت پیش یه بنده خدایی یه ایده ای داد که بسیار جالب بود و اونم استفاده از دستگاه پایونیر 2-din بر روی ماشین بود.
من شخصا تا به اون روز به همچین چیزی فکر نکرده بودم، چون اون زمان اصلا قاب برای این دستگاه موجود نبود و همچنین سوکت فابریک هم مطمئنم پیدا نمیشد، همین الآنش هم بعید میدونم اینجا پیدا بشه، ولی در هر صورت این دوستمون موفق به پیدا کردن قاب و سوکت فابریک شدن و اگر شما هم دنبالش باشید مطمئنم پیدا میکنید.
حالا من با دیدن این مسئله و صحبت از پایونیر، اولش مقداری حالم گرفته شد و یه جورایی پشیمون شدم که مولتی گرفتم! :? ولی چرا.
یکی اینکه مولتی اندروید یا ویندوز مخصوص این ماشینه و موقع فروش یا باید بدیم رو ماشین بره و پولشم که میدونید کسی نمیده، یا اینکه باز کنیم جدا بفروشیم، خلاصه یه ذره ناجوره، ولی پایونیر نهایتا میذاریم رو ماشین جدید اگه 2 دین رو ساپورت کنه، اگه هم نه برای ماشین بعدی یا اصلا بازش میکنیم و خیلی راحت میفروشیمش.
البته من چون بلند مدت ماشینو نگه میدارم یه ذره شاید این مسئله مهم نباشه یا کمتر مهم باشه.
اما در خصوص پخش 2-din پایونیر یا دیگر برندها چندتا خوبی وجود داره، یکی همون مسئله تعمیرات و کیفیتش هست که مطمئنا جون سخت تر از مولتیه و تعمیرش هم آسون تره، و مسئله بعدی هم استفادش رو ماشین جدیده یا حتی فروش راحت ترش نسبت به مولتی، به علاوه مسئله مهم قیمت که قیمتش کمتر هست نسبت به مولتی.

در مورد صدا و عملکرد هم قاعدتا باید پایونیر(و دیگر پخش های 2-din از شرکت های معتبر) بهتر باشه، اما همونطور که اشاره کردم صدای مولتی اندروید هم برای من با اسپیکر فابریک قابل قبوله، الآن من فقط از این میترسم که با بلند کردن صدا اسپیکرها خراب بشن! البته شما دوستان عزیز این رو حتما در نظر داشته باشید که همه چیز نسبیه، ممکنه کیفیت صدای مولتی برای شما قابل قبول نباشه.
البته از اون طرف مولتی(خصوصا نوع اندروید) هم مزایای خودش رو داره و در بالا بهش اشاره داشتم، ولی مجددا یه بار دیگه میگم؛ مثلا ظاهر خیلی زیباش(که به نظر من اولویت نداره زیاد!)، امکان نصب انواع برنامه ها که خوب البته باید با دقت انتخاب بشه، چون هر برنامه ای مناسب استفاده نیست، دیگه اینکه قابلیت customize کردن خیلی زیادی داره، به هر حال اندرویده.
یعنی اگه دیدگاه شما مثل من باشه، مولتی اندروید واقعا لذت بخش میتونه باشه، من به خاطر این خیلی خوشم میاد ازش چون میشه حسابی دستکاریش کرد، یعنی یه جورایی حوصله آدم سر نمیره، همیشه میشه باهاش ور رفت!
البته به یاد داشته باشید برعکسشم میشه حساب کرد، یعنی کسی که حوصله دستکاری نداره و یه چیز شسته رفته و خوب میخواد، مسلما پایونیر یا حتی مولتی ویندوز براش خیلی بهتره، ضمن اینکه این دستکاری ها همیشه برای سرگرمی نیست، یه موقع ممکنه مسئله ای وجود داشته باشه و شما مجبور بشید برای رفعش وقت بگذارید و اینجا احتمالا زیاد به شما خوش نمیگذره. :smile:

در مورد کیفیت هم که گفتم منظورم اصلا این نیست که مولتی اندروید بده، نه، ولی خوب به هر حال ساخت چینیاست دیگه، به پای پایونیر یا دیگر برندهای معتبر نمیرسه هیچوقت، به علاوه اینکه از نظر نرم افزاری و سخت افزاری هم جای بهینه شدن خیلی زیادی داره.
حالا دوباره برسیم به خلاصه کردن. :mrgr:
آقا اگه به فکر خرید پخش 2-din هستید که هیچی، خیلی هم عالیه، اما اگر میخواید به هر دلیلی مولتی بگیرید، در کل با توجه به چیزایی که توی بازار هست، مولتی اندروید با تمام ضعف هاش گزینه عالی ای هست به نظر من هست.
این جمله آخر رو شما مثل همین چانگان خودمون در نظر بگیرید، چانگان در مقایسه با تویوتا، یا اصلا چرا راه دور، همین هیوندای هیچ حرفی نداره، اما تو رنج خودش و کشور ما خوبه! البته اینجا باز مسئله قیمت هم بیان میشه که به خاطر قابلیت هاش به نظر من قابل چشم پوشیه، خصوصا اینکه مولتی ویندوزی هم قیمتش 1200-1300 هست و حتی بعضی جاها تا 1500 هم دیده شده که فروخته میشه و بنابراین تفاوت قیمت مولتی اندروید و ویندوز کاملا توجیه پذیر هست(بازم از نظر من)، اما تفاوت قیمت پخش 2-din و اندروید شاید توجیه پذیر نباشه که اینو باید خودتون بررسی کنید، چون من مولتی اندروید دارو و هرچی بگم شاید ناخودآگاه بخوام خرید خودم رو توجیه کنم.
بازم خدمتتون میگم دوستان، به نظر من بزرگترین ضعف مولتی اندروید سخت افزارش هست، میتونه خیلی بهتر باشه، ولی بازم با توجه به بازار بهترین گزینست(البته پخش 2-din حسابش جداست و منظورم فقط مولتی ها هستن).
و نهایتا اینکه ببینید چی میخواید و کدوم گزینه بهتره، من که مولتی خریدم و تموم شد، اما شاید اگه زمان به عقب برگرده پخش 2-din بگیرم و شاید هم نه، چون به هر حال آدم وقتی به یه چیزی میرسه از چشمش میوفته و دنبال یه چیز بهتره!
ضمن اینکه مرغ همسایه هم همیشه شترمرغه و آدم فکر میکنه اونا بهترن. :smile:
خلاصه تا آدم در موقعیتش نباشه نمیتونه دقیقا بگه که کدوم رو حتما انتخاب خواهد کرد، ولی در هر صورت هر کدوم خوبی و بدی خودش رو داره.
در آخر از شما دوستان عزیز خواهش میکنم اگر اشتباهی در صحبت های من میبینید یا نظری دارید، حتما و حتما بیان کنید تا دوستان استفاده ببرن و بازم این نکته رو خدمت دوستان یادآور میشم که من آینده رو پیش بینی نکردم و نمیدونم مولتی ای که خریدم چقدر قرار کار کنه و کیفیتش در آینده چجوری باشه، صحبت های من بر اساس تجربه ایه که تو این مدت داشتم که تجربه راضی کننده ای بوده.
ارادت. :grin:

پاورقی:
در ابتدای پست گفتم قراره که خلاصش کنم، واقعا اگر خلاصه نمیشد چی میشد؟ :-(
اگر غلط و غلوط املایی هم میبینید به خوبی خودتون ببخشید، با اینکه پست رو بازبینی میکنم ولی امکان داره یه جایی، یه چیزی از دستم در بره. :smile:
پیوست ها
MultiMedia1.png
بنچمارک پردازنده مولتی مدیای اندروید چانگان
نمایه کاربر
دينگاليگا
يار قديمي
نوع خودرو: L90,ChanganCS35

پست توسط دينگاليگا » 27 می 2017, 09:35

خيلي ممنون بابت ريويو و نظراتتون در مورد مولتي و مقايسه با الترناتيو هاي بازار
ديروز فرصتي شد كه منم يه تست صدا از مولتي اندرويدي داشته باشم و خب نتيجه با چيزي كه توي ذهنم بود خيلي متفاوت بود و به نظرم صدا (كه به نظرم كار اصلي يه پخش براي خودرو هست) چندين پله بهتر از پخش فابريك بود. باند ها هم فابريك بودن و منم دقيقا مثل شما با اين فرمايشتون كه با تعويض پخش و بدون تعويض باند ميشه به صداي كاملا مناسبي رسيد موافقم. :-)
در مورد پخش دو دين و استفاده از برند هاي معروف مثل پايونير هم هنوز نديدم كه كسي نصب كرده باشه و مهمترين آپشن براي من اينه كه حتما اينترفيس روي فرمون هم با پايونير مچ بشه. يعني الان انتخاب من منوط به اون داستان هم هست. اگه اينترفيس فرمون با استفاده از پايونير يا هر برند معروف يونيورسال ديگه از كار بيفته بدون هيچ معطلي اقدام به خريد مولتي فابريك ميكنم.
در مورد مولتي ويندوز و اندرويد هم اگر خروچي صداشون مشابه باشه با توجه به همين ريويوي شما من هم ترجيح ميدم همون ويندوزي رو بگيرم چون من معمولا خودم تنها توي ماشين هستم و ساير قابليت ها رو با خود گوشي ميتونم استفاده بكنم و از امكان نصب نرم افزار هاي مختلف روي اندرويد مولتي استفاده نخواهم كرد ضمن اينكه فرمودين توي انتخاب برنامه ها هم بايد دقت كرد. ولي خب هنوز ويندوزي رو چك نكردم ببينم چجوريه. اگه شما صداش رو شنيديد در اون مورد هم توضيح بدين ممنون ميشم.
يه مسئله ديگه هم هست: اندرويدي ها حافظه داخلي دارن و خب ميشه يه سري موزيك يا ويديو ها رو روي خود دستگاه بارگزاري كرد كه مزيت مهمي هست نميدونم ويندوزي ها هم اين قابليت رو دارن يا نه ولي تا جايي كه ميدونم اين قابليت فقط براي اندرويد هست. خب 32 گيگ حافظه داخلي فضاي خوبيه براي بارگزاري يه سري از فايلهاي صوتي.
بازم متشكر از اينكه تجربياتتون رو با دوستان به اشتراك ميگذاريد.
You laugh at us we're different.. & we laugh 'cause you're all the same
نمایه کاربر
mojtaba_rajabinia
شروع حركت
نوع خودرو: پراید صبا + چانگان

پست توسط mojtaba_rajabinia » 27 می 2017, 09:56

سلام . این دستگاه پایونیر 2-din که فرمودین جی پی اس هم داره و میشه روش نویگیشن هم استفاده کرد؟ من خیلی دوست دارم مولتی مدیا بگیرم ولی شنیدم کیفیت این چینیا خوب نیست از طرفی بیشترین استفاده من نقشه و مسیر یابی هست حالا در کنارش یه فیلم هم شاید خواستم ببینم . نمیشه روی فابریک که قیمتشم حدود یک و نیم میلیونه سخت افزارشو تغییر داد مثلا سامسونگ انداخت؟ یعنی از تبلت سامسونگ استفاده کنیم؟
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه

پست توسط BabyBoy » 27 می 2017, 12:38

آقا حامد عزیز خوشحالم تونستم کمکی کرده باشم.
من متاسفانه خیلی روی اندروید تمرکز کرده بودم و یادم رفت این نکته مهم رو هم بگم که نوع ویندوزی هم برای بعضی ها میتونه خوب باشه و یه وقت کسی فکر نکنه که خوب ویندوز حالا به درد نخوره و این حرفا، اصلا اینجوری نیست، چه بسا که نوع ویندوزی برای خیلیا بهتر هم باشه.
در خصوص کیفیت صدای نوع ویندوزی متاسفانه روی چانگان تا حالا موفق به شنیدنش نشدم، اما روی خودروی دیگه ای دیدم و چیزی که متوجه شدم این بود که خود مولتی خروجی خوبی رو از نظر بلندی صدا میده، اما اسپیکر ها چون فابریک بودن کیفیت صدا اصلا جالب نبود و در کل فکر میکنم نوع ویندوزی هم کیفیت صداش خوب باشه، اما در چانگان و در مقایسه با اندروید چطوریه، اون رو متاسفانه نمیدونم.
نهایتا در خصوص حافظه داخلی که اشاره کردید باید بگم که حافظه دستگاه 16 گیگ هست و نه 32 گیگ؛ البته اون مدل 10 اینچی 32 گیگ هست، ولی مدل 7 و 8 اینچ هر دو 16 گیگ حافظه دارن.

جناب رجبی نیای عزیز، فکر نمیکنم که پخش double din جی پی اس داشته باشه، شاید بشه که موبایل رو با اون لینک کرد و از جی پی اس موبایل روی اون استفاده کرد و شاید هم نه، متاسفانه در این خصوص اطلاعاتی ندارم، اما به گفته همون دوستی که به دنبال نصب این نوع پخش بودن، شما میتونید از دوربین روی این پخش استفاده کنید.
در مورد سوال آخرتون یعنی تغییر سخت افزار هم باید بگم که نه، چنین امکانی وجود نداره و اصلا به این مورد فکر نکنید.

و اما میخوام به یه چیز دیگه هم اشاره داشته باشم و اونم چیزی نیست جز لامپ اسرام نایت بریکر. :smile:
من قبلا این مسئله رو گفته بودم که لامپ های ماشین رو دوست داشتم با فیلیپس اکستریم ویژن عوض کنم، اما چون گیرم نیومد به اجبار اسرام نایت بریکر خریدم که قیمتش اگر درست یادم مونده باشه 60 تومن بود.
بعد از نصب من اولین چیزی که متوجه شدم این بود که برد نور در حد 1-2 متر بیشتر شده، اما رنگ نور و شدت نور با لامپ فابریک که اونم اسرام بود کاملا برابره یا حداقل این چیزی بود که به نظر من اومد؛ البته این نکته رو هم یادآور بشم که من خیلی زود لامپ ها رو عوض کردم و شاید اگه مقدار بیشتری با لامپ های فابریک رانندگی میکردم، میتونستم مقایسه دقیق تری داشته باشم.
حالا خلاصه نتیجه و نظر نهایی اینکه به نظر من تعویض لامپ فابریک با این نوع لامپ یعنی اسرام نایت بریکر اصلا صرف و توجیه نداره، چون چیزی که به دست میارید، یعنی 1-2 متر برد نور بیشتر چیزی نیست که به خاطرش این مبلغ رو بپردازید.
ضمن اینکه این بورد نور بیشتر هم شاید اصلا به چشم نیاد! چون من در یه جای خاص تست و مقایسه کردم و متوجه این موضوع شدم و تو حالت عادی و قبل از رسیدن به اون مکان متوجه این موضوع نشده بودم(البته بازم میگم، من لامپ ها رو خیلی زود عوض کردم و شاید نظرم کامل و درست نباشه).
حالا بعد از مدتی که لامپ فابریک سوخت و قرار بود لامپ ها رو عوض کنید، اون موقع هست که میشه گفت این نوع لامپ میتونه خوب باشه، ولی برای چانگان توصیه نمیشه که لامپ فابریک سالم رو با اسرام نایت بریکر عوض کنید، روی ماشین های دیگه قضیه فرق داره و باید تست بشه.
در نهایت من شاید بعدا فیلیپس اکستریم ویژن رو خریداری کنم و ببینم اون چطوریه، اگه این کارو انجام دادم خدمتتون میگم.
ارادت. :grin:
ac121
نوع خودرو: 206SD-V8

پست توسط ac121 » 29 می 2017, 21:39

سلام دوستان من خودم قبلا روی 206 پخش پایونیر کشویی تصویری داشتم که هم گیرنده فابریک بهش متصل میشد و هم بلوتوث داشت و هم گیرنده جی پی اس مخصوص خودش که واقعا از نظر کیفیت تصویر و صدا و امکانات عالی بود و همه سیستم با یک کنترل و همچنین کنترل فرمان کار میکرد ولی بدلیل سیستم مکانیکی آن که باز که میشد جلوی کانال کولر را میگرفت اون رو با مولتی اتوماکس عوض کردم .
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه

پست توسط BabyBoy » 30 می 2017, 03:47

در 206 چون اندازه پخش 1din هست این مسئله وجود داره و باید ضبط ایندش استفاده بشه، اما در چانگان چنین مسئله ای نیست و میشه یک پخش 2din نصب کرد و تفاوتی که با 1din تصویری داره اینه که نیاز به باز و بسته شدن نداره، یعنی اون حرکت مکانیکی وجود نداره، چون مانیتور همیشه وجود داره و بازه، مثل مولتی یا چیزای دیگه، و اون مشکل کولر و غیره هم به وجود نمیاد.
منتهی تنها مسئله ای که ممکنه وجود داشته باشه، ظاهر هست که باید دید چطوری میشه، البته این مسئله رو هم هنگام صحبت با دوستان متوجه شدم و به من گفته شده و من خودم متوجه این مسئله نبودم، چون برام اولویت نداره آنچنان اگر قرار باشه پخش تصویری دیگه ای جز مولتی نصب کنم، اما خوب یه مسئله سلیقه ایه این مورد.
حالا اینکه میفرمایید گیرنده هم بهش وصل میشده و جی پی اس هم داشته که دیگه خیلی عالیه، فقط امیدوارم جی پی اسش آنلاک بوده باشه یا به عبارت دیگه پخش های فعلی این قابلیت رو داشته باشن و فعال هم باشه، البته اگر هم نباشه خیلی مهم نیست، مگه آدم چند وقت یک بار از مسیریاب استفاده میکنه؟ :smile: اون زمانی هم که نیاز داره به قول آقا حامد از گوشی استفاده میکنید، مشکلی هم نیست.
دوربین هم که میشه بهش وصل کرد و از نظر من خیلی مهمه این مورد، فکر نکنم چیز اساسی ای کم داشته باشه.
کیفیت بالاتر چه از نظر صدا و چه از نظر خراب نشدن، قیمت کمتر و سایر مسائل هم که قبلا گفته شد به کنار.
خلاصه باید یه نفر پیش قدم بشه و نصب کنه تا ببینیم مسائل و مشکلات و چالش های احتمالی هنگام و بعد از نصب این نوع پخش(double din) چی هستن، همین، شاید هم هیچ مسئله ای وجود نداشته باشه یا به فرض وجود داشتن قابل چشم پوشی باشه برای بعضی ها.
من بار دیگه خدمت دوستان تاکید میکنم، پخش شما هرچقدر هم که قابلیت داشته باشه، موقع رانندگی نمیتونید هیچ استفاده ای ازش کنید، جز همون گوش دادن آهنگ، رادیو، یا هرچیزی که از قبل تنظیم کرده باشید، حالا شاید یکی یه ایده ای داشته باشه و روی مولتی اندروید پیاده کنه و ازش موقع رانندگی هم خیلی لذت ببره، منتهی اینا موارد خاص حساب میشن، ضمن اینکه همونطور که آقا حامد گفتن شما از گوشیتون هم میتونید استفاده کنید برای خیلی کارها، پس مسئله خاصی وجود نداره.
البته حالا خیلی هم به مولتی ایراد نگیریم و یه خوبیشو که نظر شخصی من هست و شاید زیاد هم مهم نباشه بگیم. :smile:
یه حس خوب موقع داشتنش! همین. :smile: البته(!) به شرط با دوام بودنش و خراب نشدنش(نکته خیلی مهم) و درگیر نشدن برای رفع مشکلات احتمالی. :cool:
ارادت.
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه

پست توسط BabyBoy » 19 ژولای 2017, 18:30

دوستان سلام.
با توجه به اینکه در مورد پخش 2DIN زیاد صحبت شد اما عکس وجود نداشت، تعدادی عکس میگذارم جهت تکمیل شدن صحبت ها و اینکه ببینید دقیقا قراره چجوری بشه.
متاسفانه از جزئیات مثل کار کردن یا نکردن کلید های روی فرمان و غیره اطلاعی ندارم و عکس ها صرفا برای این هست که ببینید ممکنه ظاهر کار به چه شکلی در بیاد.
فقط دوستان به این نکته توجه ویژه داشته باشن که به علت کیفیت پایین اکثر تصاویر، ممکنه که از نزدیک تفاوت بیشتر از چیزی باشه که انتظار میره(نسبت به چیزی که توی تصاویر مشخص هست)، به عبارت دیگه این امکان هست که وقتی از نزدیک این نوع پخش رو میبینید، نظرتون نسبت به زمانی که عکس ها رو دیدید عوض بشه.
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
ارادت.
jenico
نوع خودرو: چانگان

پست توسط jenico » 01 آگوست 2017, 18:25

سلام دوستان عزیز.
من میخوام برای چانگانم دوربین عقب بذارم و چون تجربه قبلی ندارم می خوام بدونم آیا باید ال سی دی فعلی برداشته بشه و بجاش مالتی مدیا نصب بشه یا راه های دیگه ای هم وجود داره؟ اگر از هزینه هاش هم خبر دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

سپاس
ارسال پست

بازگشت به “چانگان Changan”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان