لوازم و آپشن هاي قابل تهيه و نصب براي چانگان cs35

تصویر ایدو، CS 35

مدیر انجمن: دينگاليگا

نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه
نوع خودرو: Beep beep

Re: لوازم و آپشن هاي قابل تهيه و نصب براي چانگان cs35

پست توسط BabyBoy » 01 آگوست 2017, 23:22

jenico نوشته شده:سلام دوستان عزیز.
من میخوام برای چانگانم دوربین عقب بذارم و چون تجربه قبلی ندارم می خوام بدونم آیا باید ال سی دی فعلی برداشته بشه و بجاش مالتی مدیا نصب بشه یا راه های دیگه ای هم وجود داره؟ اگر از هزینه هاش هم خبر دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

سپاس
سلام.
ضبط فابریک ماشین یه ضبط کاملا ساده هست که از دوربین پشتیبانی نمیکنه، یا باید اون رو با مولتی مدیا و یا پخش 2din عوض کنید و یا اینکه یکی از 2 گزینه های زیر رو انتخاب کنید.

گزینه اول استفاده از آینه مانیتور دار هست، به این صورت که یک عدد آینه که مانیتور هم داره و در حالت عادی آینه هست و در زمان فعال شدن دوربین تصویر ورودی رو نشون میده روی آینه اصلی خودرو نصب میشه و ورودی دوربین داره که گزینه بسیار خوبیه برای استفاده از دوربین، قیمتش هم از حدود 50 تومن شروع میشه به بالا، که البته من پیشنهاد میکنم گزینه های بهتر رو بخرید تا کیفیت بهتری داشته باشه، سایز های مختلفی هم داره، حتی بعضی از اون ها از 2 دوربین هم پشتیبانی میکنن.
گزینه بعدی استفاده از مانیتور مخصوص دوربین هست که زیاد جالب نیست، چون خیلی زیبا نمیشه، اما به هر صورت جزو مواردی هست که میتونید بهش فکر کنید و قیمتش هم بالا نیست.
خود دوربین هم هزینه جدایی رو داره که با یه دوربین معمولی میتونید نتیجه خوبی رو کسب کنید.
در کل با 100 تومن میشه مانیتور و دوربین نصب کرد، ولی اگه یکم کیفیت رو بخوایم بالاتر ببریم باید حدود 150 تا 200 هزینه کرد.
پیشنهاد من استفاده از همون آینه مانیتور دار هست اگر قصد تعویض ضبط رو ندارید که برای خرید هم پیشنهاد میکنم در گوگل سرچ کنید و موارد موجود رو بررسی و با هم مقایسه کنید و بعد اقدام به خرید کنید.
البته ممکنه سایر دوستان هم پیشنهادات دیگه ای داشته باشن که حتما خدمتتون خواهند گفت.
ارادت.
jenico
نوع خودرو: چانگان

پست توسط jenico » 02 آگوست 2017, 08:35

BabyBoy نوشته شده:
jenico نوشته شده:سلام دوستان عزیز.
من میخوام برای چانگانم دوربین عقب بذارم و چون تجربه قبلی ندارم می خوام بدونم آیا باید ال سی دی فعلی برداشته بشه و بجاش مالتی مدیا نصب بشه یا راه های دیگه ای هم وجود داره؟ اگر از هزینه هاش هم خبر دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

سپاس
سلام.
ضبط فابریک ماشین یه ضبط کاملا ساده هست که از دوربین پشتیبانی نمیکنه، یا باید اون رو با مولتی مدیا و یا پخش 2din عوض کنید و یا اینکه یکی از 2 گزینه های زیر رو انتخاب کنید.

گزینه اول استفاده از آینه مانیتور دار هست، به این صورت که یک عدد آینه که مانیتور هم داره و در حالت عادی آینه هست و در زمان فعال شدن دوربین تصویر ورودی رو نشون میده روی آینه اصلی خودرو نصب میشه و ورودی دوربین داره که گزینه بسیار خوبیه برای استفاده از دوربین، قیمتش هم از حدود 50 تومن شروع میشه به بالا، که البته من پیشنهاد میکنم گزینه های بهتر رو بخرید تا کیفیت بهتری داشته باشه، سایز های مختلفی هم داره، حتی بعضی از اون ها از 2 دوربین هم پشتیبانی میکنن.
گزینه بعدی استفاده از مانیتور مخصوص دوربین هست که زیاد جالب نیست، چون خیلی زیبا نمیشه، اما به هر صورت جزو مواردی هست که میتونید بهش فکر کنید و قیمتش هم بالا نیست.
خود دوربین هم هزینه جدایی رو داره که با یه دوربین معمولی میتونید نتیجه خوبی رو کسب کنید.
در کل با 100 تومن میشه مانیتور و دوربین نصب کرد، ولی اگه یکم کیفیت رو بخوایم بالاتر ببریم باید حدود 150 تا 200 هزینه کرد.
پیشنهاد من استفاده از همون آینه مانیتور دار هست اگر قصد تعویض ضبط رو ندارید که برای خرید هم پیشنهاد میکنم در گوگل سرچ کنید و موارد موجود رو بررسی و با هم مقایسه کنید و بعد اقدام به خرید کنید.
البته ممکنه سایر دوستان هم پیشنهادات دیگه ای داشته باشن که حتما خدمتتون خواهند گفت.
ارادت.
ممنونم بابت توضیحاتتون دوست عزیز. سوالی که برام پیش اومد اینه که اگر آینه بذارم، سیم کشی هاش از کجا انجام میشه؟
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه

پست توسط BabyBoy » 03 آگوست 2017, 02:13

به صورت کلی نحوه سیم کشی کاملا به نصاب بستگی داره؛ در مورد سیم برق باید بگم که ممکنه از سیم برق سانروف انشعاب بگیرن و یا سیم رو تا جعبه فیوز ببرن و برق رو از اونجا تامین کنن، بستگی به کار نصاب داره، روش اول اصولی نیست چون سیم لخت میشه، اما روش دوم مناسبه.
سیم دوربین هم که احتمالا از داخل ستون رد میکنن و میارن تا آینه؛ آوردن سیم تا آینه به نسبت اینکه همون سیم رو بخوان ببرن پشت پخش اسونتره.
در هر صورت جای نگرانی نداره و مشکلی نیست.
ارادت.
نمایه کاربر
alikhavari
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: چانگان CS35
محل اقامت: تهران

پست توسط alikhavari » 04 آگوست 2017, 15:45

سلام
ایا اگر ضبطی که نمایندگی میزاره با قیمت 1400 رو روی ماشین نصب کنیم ماشین قابلیت جی پی اس خواهد داشت؟
من نقشه جی پی اس دنا رو دارم میخوام بزارم روی چانی
چنین چیزی میشه؟
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه

پست توسط BabyBoy » 09 آگوست 2017, 14:28

دوستان سلام.
آقا در رابطه با مولتی و ال وایر یه سری تجربه جدید پیدا کردم که گفتم خدمتتون بگم.
اول راجع به مولتی بگم.
عرض کنم به خدمتتون که مولتی عزیز جدیدا در شرایط خیلی خاصی من رو اذیت میکنه. :cool:
شرایط به این صورته که اگر به اینترنت وصل بشم، برای مدت زمانی، مولتی به شدت هرچه تمام لگ میزنه!
من خیلی دقت کردم و به نظر میاد مشکل از google play(پلی استور) باشه که سعی در آپدیت نرم افزار ها داره و باعث بروز این مشکل میشه.
در صورتی که اینترنت رو خاموش کنم و یا نرم افزار ها رو آپدیت کنم، مشکل رفع میشه و بدون لگ خاصی، مثل گذشته کار میکنه.
حدس میزنم اگر نرم افزار ها رو از طریق گوگل پلی نصب نکنید این مشکل هم به وجود نیاد، اما من تقریبا هرچی که نصب کردم از طریق پلی استور بوده و احتمالا به خاطر همینم این مشکل به وجود اومده.
نهایتا اگر پلی استور رو disable کنم هم فکر میکنم مشکل رفع بشه، حقیقتش تست نکردم چون دوست ندارم پلی استور رو از دست بدم، اما اگر مشکل ادامه دار بشه حتما این کار رو انجام میدم و نتیجه رو خدمتتون میگم.
در کل این تنها مسئله ای هست که منو اذیت میکنه(در حال حاضر) و متاسفانه شدتش هم زیاده، اما با توجه به راه حل هایی که گفتم فعلا برای من قابل چشم پوشیه، تا ببینیم بعد چی میشه. :?

و اما در مورد ال وایر.
آقا چشمتون روز بد نبینه. :smile:
ال وایر به خودی خود نورش کم شد و حالت مه گرفتی پیدا کرد؛ علتش رو دقیقا نمیدونم و نتونستم هیچی در موردش پیدا کنم، ولی دوست عزیزی فرمودن به خاطر نور خورشید هست که باعث میشه ال وایر اینجوری بشه و به نظر منطقی میاد، به هر حال یه ربطی به تابستون و گرماش داره! :cool:
پس بنابراین توصیه میکنم که نصب نکنید، هرچند که خودم دوباره گرفتم! :mrgr:
ولی اگر این دومی هم اینجوری بشه(هنوز نصب نکردم)، دیگه نمیگیرم، چون اصلا ارزش نداره و عمرش خیلی کوتاه هست.
شاید اگر جنس خوب بگیرید اینجوری نشه یا دیرتر اتفاق بیافته، ولی مال من که اینجوری شد.
alikhavari نوشته شده:سلام
ایا اگر ضبطی که نمایندگی میزاره با قیمت 1400 رو روی ماشین نصب کنیم ماشین قابلیت جی پی اس خواهد داشت؟
چنین چیزی میشه؟
دوست عزیز بنده جواب دقیقی به سوال دوم شما نمیتونم بدم، اما اگر ضبط رو با مولتی مدیا عوض کنید، جی پی اس خواهید داشت.
منظور از مولتی مدیا هم همون پخشی هست که خود نمایندگی براتون نصب میکنه.
پیشنهاد میکنم که ضمن مطالعه صفحات قبل، توی بازار هم جست و جو کنید تا به بهترین قیمت خریداری کنید، چون معمولا قیمت نمایندگی بالاتره.
در مورد نقشه هم تو فکرش نرید، نشه هم زیاد مهم نیست، فکر میکنم روی خود مولتی، مموری نقشه وجود داشته باشه و هزینه ای پرداخت نکنید، ولی فرضا وجود نداشته باشه هم قیمتش در مقابل خود ضبط زیاد بالا نیست، پس اولویت رو برای چیز های دیگه قرار بدید.
ارادت.
نمایه کاربر
Mehr7400
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 2011 Toyota Aurion
محل اقامت: کرج

پست توسط Mehr7400 » 09 آگوست 2017, 19:14

BabyBoy نوشته شده:دوستان سلام.
آقا در رابطه با مولتی و ال وایر یه سری تجربه جدید پیدا کردم که گفتم خدمتتون بگم.
اول راجع به مولتی بگم.
عرض کنم به خدمتتون که مولتی عزیز جدیدا در شرایط خیلی خاصی من رو اذیت میکنه. :cool:
شرایط به این صورته که اگر به اینترنت وصل بشم، برای مدت زمانی، مولتی به شدت هرچه تمام لگ میزنه!
من خیلی دقت کردم و به نظر میاد مشکل از google play(پلی استور) باشه که سعی در آپدیت نرم افزار ها داره و باعث بروز این مشکل میشه.
در صورتی که اینترنت رو خاموش کنم و یا نرم افزار ها رو آپدیت کنم، مشکل رفع میشه و بدون لگ خاصی، مثل گذشته کار میکنه.
حدس میزنم اگر نرم افزار ها رو از طریق گوگل پلی نصب نکنید این مشکل هم به وجود نیاد، اما من تقریبا هرچی که نصب کردم از طریق پلی استور بوده و احتمالا به خاطر همینم این مشکل به وجود اومده.
نهایتا اگر پلی استور رو disable کنم هم فکر میکنم مشکل رفع بشه، حقیقتش تست نکردم چون دوست ندارم پلی استور رو از دست بدم، اما اگر مشکل ادامه دار بشه حتما این کار رو انجام میدم و نتیجه رو خدمتتون میگم.
در کل این تنها مسئله ای هست که منو اذیت میکنه(در حال حاضر) و متاسفانه شدتش هم زیاده، اما با توجه به راه حل هایی که گفتم فعلا برای من قابل چشم پوشیه، تا ببینیم بعد چی میشه. :?

و اما در مورد ال وایر.
آقا چشمتون روز بد نبینه. :smile:
ال وایر به خودی خود نورش کم شد و حالت مه گرفتی پیدا کرد؛ علتش رو دقیقا نمیدونم و نتونستم هیچی در موردش پیدا کنم، ولی دوست عزیزی فرمودن به خاطر نور خورشید هست که باعث میشه ال وایر اینجوری بشه و به نظر منطقی میاد، به هر حال یه ربطی به تابستون و گرماش داره! :cool:
پس بنابراین توصیه میکنم که نصب نکنید، هرچند که خودم دوباره گرفتم! :mrgr:
ولی اگر این دومی هم اینجوری بشه(هنوز نصب نکردم)، دیگه نمیگیرم، چون اصلا ارزش نداره و عمرش خیلی کوتاه هست.
شاید اگر جنس خوب بگیرید اینجوری نشه یا دیرتر اتفاق بیافته، ولی مال من که اینجوری شد.
alikhavari نوشته شده:سلام
چنین چیزی میشه؟
دوست عزیز بنده جواب دقیقی به سوال دوم شما نمیتونم بدم، اما اگر ضبط رو با مولتی مدیا عوض کنید، جی پی اس خواهید داشت.
منظور از مولتی مدیا هم همون پخشی هست که خود نمایندگی براتون نصب میکنه.
پیشنهاد میکنم که ضمن مطالعه صفحات قبل، توی بازار هم جست و جو کنید تا به بهترین قیمت خریداری کنید، چون معمولا قیمت نمایندگی بالاتره.
در مورد نقشه هم تو فکرش نرید، نشه هم زیاد مهم نیست، فکر میکنم روی خود مولتی، مموری نقشه وجود داشته باشه و هزینه ای پرداخت نکنید، ولی فرضا وجود نداشته باشه هم قیمتش در مقابل خود ضبط زیاد بالا نیست، پس اولویت رو برای چیز های دیگه قرار بدید.
ارادت.
مورد google play رو گفتم توضيح بدم:
كه به هيچ وجه Disable نكنيد چون اكثر برنامه ها به اين سرويس نياز دارند و در صورت غير فعال شدن دائما Force Close داريد

اين مشكل براي ديوايسهايي به وجود مياد كه مشخصات سخت افزاري پاييني دارند
برنامه هاي جديد و آپديت شده نياز به منابع سخت افزاري قوي تري دارند كه سيستم هاي قديمي كم ميارن

بهترين كار براي جلوگيري از اين حالت روت كردن ديوايس و استفاده از بهينه سازهاي درست و حسابي هست
(گفتم روت كنيد چون اكثر بهينه سازها زماني درست و واقعا كار ميكنند كه ديوايس روت شده باشه)
كار بهينه ساز هم اين هست كه برنامه هاي باز مانده در پشت صحنه رو ميبنده و باعث ميشه برنامه اي رو كه الان نياز داريد به بهترين شكل كار كنه
(اين قضيه هم تنها براي دستگاه شما نيست و تمامي گوشي هاي اندرويدي/قديمي/ را شامل ميشود)

يك كار ديگر هم ميتوانيد انجام دهيد
وارد ستينگ شويد
about phone
روي build number سريع 6 بار بزنيد
حالا به منوي ستينگ برگرديد
گذينه Developer option اضافه شد
حالا در انتهاي اين قسمت (قسمت apps)
گذينه Don't keep activities را فعال كنيد
مورد بعدي هم گذينه Background process limit رو روي no background process بگذاريد

حالا دستگاه شما سبكتر كار ميكنه و ديگه شاهد لگ نيستيد
موفق باشيد
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه

پست توسط BabyBoy » 10 آگوست 2017, 07:32

دوست عزیز و گرامی، از راهنمایی شما بسیار ممنونم.
در مورد علت اصلی به وجود اومدن لگ کاملا حق با شما هست و فقط و فقط به خاطر سخت افزار ضعیف هست؛ چون در گذشته در این مورد گفته بودم فکر کردم که برای دوستان هم به اندازه من علت مشخص باشه، اما از یادآوری و تذکر بجای شما بسیار بسیار ممنونم. :-)

در خصوص غیر فعال کردن گوگل پلی حقیقتش فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد، احتمالا google play services در صورت غیر فعال شدن مشکلاتی رو به وجود بیاره، اما خود استور به تنهایی مسئله ای رو ایجاد نمیکنه، البته تا جایی که بنده اطلاع دارم؛ به هر حال کار سختی نیست، برای فهمیدنش کافیه که یک بار غیر فعال بشه که در صورت انجام دادنش حتما نتیجه رو میگم.

در مورد روت هم باید بگم تا جایی که من میدونم تنها راه روت روی این مولتی استفاده از ***(علت استفاده از ستاره اینه که خدایی نکرده کسی استفاده نکنه و مشکلی براش به وجود بیاد) هست که متاسفانه این *** دارای بدافزار هست و باعث میشه رام آلوده بشه و حتی با ریست فکتوری هم از بین نره، البته صرفا چیزیه که شنیدم.
جدا از این، باید ریسک بیریک شدن به هر دلیل منطقی و غیر منطقی رو هم پذیرفت و ریستور کردن دستگاه هم به دلیل عدم وجود نرم افزار های مناسب و سایر مسائل بسیار مشکله، البته همونطور که قطعا خودتون بهتر از من اطلاع دارید صرفا یک احتماله خیلی ضعیفه، ولی باید در نظر گرفته بشه، پس من شخصا ترجیح میدم "فعلا" سمت روت نرم، یعنی برای همچین مسئله ای، ولی مجددا از شما تشکر میکنم بابت اینکه گفتید.

و اما در خصوص developer options هم باید خدمتتون بگم که متاسفانه این گزینه در رام مولتی بنده وجود نداره و یا اگر هم وجود داره مخفی شده و با روش معمول، یعنی از طریق build number فعال نمیشه.
نهایتا این رو هم خدمتتون بگم که یک بهینه ساز به صورت یکپارچه در خود رام وجود داره؛ منظور از یکپارچه اینه که به صورت نرم افزار جداگانه نیست و در دل خود رام قرار گرفته که میشه از طریق ویجت موجود روی home screen و یا از طریق notification به اون دسترسی داشت(مثل گزینه فعال سازی وای فای یا بلوتوث ) که میشه ازش استفاده کرد، اما چون تا حالا زیاد نیاز نبوده و علاوه بر اون عادت ندارم که از اینجور برنامه ها استفاده کنم، تقریبا هیچوقت ازش استفاده نکردم و یه جورایی فراموش میکنم، اما در آینده حتما در نظر میگیرمش.
مجددا ممنون از شما دوست گرامی و ارادت.
alien
شروع حركت
نوع خودرو: Z3-Vito108-i20-دنا

پست توسط alien » 11 آگوست 2017, 12:43

سلام
این هم میتونه یه گزینه باشد.
https://ibb.co/fDiOMa
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه

پست توسط BabyBoy » 25 آگوست 2017, 17:00

دوستان سلام مجدد.
عزیزان مشکلی که در بالا گفته بودم حل شد. :cool:
مشکل نه از گوگل پلی، بلکه از برنامه معروف ES file explorer بود!
از اونجا متوجه این موضوع شدم که چند روز پیش وقتی فلش رو از جای خودش خارج کردم و دوباره وارد کردم(بعد از مدت ها)، متوجه شدم که بی دلیل چراغ فلش روشنه یا به عبارت دیگه به دلایل نا معلومی اطلاعات فلش که نسبتا زیاد هم هست داره خونده میشه، بدون اینکه برنامه ای باز باشه و مولتی هم در حال لگ زدن بود که نشون میداد برنامه ای سعی در خوندن اطلاعات فلش داره، علاوه بر این وقتی با گوشی وارد برنامه ES file explorer میشدم برای ارسال فایل، برای چند لحظه گوشی به شدت هنگ میکرد، مولتی هم که مراتب بدتر، خلاصه گفتم برنامه رو ببندم ببینم چی میشه(از طریق force close کردنش) که خوشبختانه مشکل رفع شد.
حدس میزنم زمان اتصال به اینترنت، این برنامه سعی در دانلود و نمایش تبلیغات داره که باعث این مشکل میشه، اما چرا با وارد کردن فلش اطلاعاتش رو میخونده نمیدونم، در کل برنامه مزخرفیه برای مولتی. :mrgr:
البته اینو هم بگم که قبلا باهاش مشکلی نداشتم، نمیدونم چرا الآن اینجوری شده.
خلاصه با force close کردنش مشکل رفع شد کاملا.
با توجه به توصیه خوب دوستمون در مورد استفاده از برنامه های بهینه ساز، من greenify رو هم نصب کردم که برنامه خوبیه و برای force close کردن برنامه ها نیاز نیست که از طریق تنظیمات وارد شد و در کل یکی از بهترین هاست.
علاوه بر این، اون بهینه سازی که روی رام خود دستگاه وجود داره و قبلا در موردش توضیح دادم رو هم این چند مدت استفاده کردم زمان بروز لگ که موثر و خوب بود.
خلاصه اینطوری. :smile:
ارادت.
نمایه کاربر
atagamer
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: L90LPE2-Changan CS35
محل اقامت: ارومیه

پست توسط atagamer » 26 سپتامبر 2017, 20:57

سلام. راهنمای آینه های بغل LED ندارن ؟؟ یعنی کلش روشن بشه ؟؟ فقط همون لامپه روشنه !!! نیست بازار خرید کرد ؟؟ خیلی بده اینجوری
ارسال پست

بازگشت به “چانگان Changan”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان