رينگ و لاستيك مناسب جنتو

تصویر مباحث مربوط به پروتون

مدیر انجمن: دينگاليگا

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
سولاريس
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مزدا3 - تیپ 3 سفید
محل اقامت: تهران

رينگ و لاستيك مناسب جنتو

پست توسط سولاريس » 18 آگوست 2008, 11:24

كسي از دوستان مي دونه رينگ و لاستيك 205*60*15 رو ميشه زير جنتو انداخت يا نه؟ چون به نظر مي رسه لاستيك 205 به لبه گلگير گير مي كنه.

در ضمن ميشه رينگ و لاستيك فابريك ايمپيان رو زير جنتو انداخت؟
نمایه کاربر
سولاريس

Re: رينگ و لاستيك مناسب جنتو

پست توسط سولاريس » 04 ژانویه 2009, 11:20

نمی دونم چرا کسی به این تاپیک محل نمی ذاره. در حالیکه فکر کنم سوال خیلی ها باشه.

حالا کسی از دوستان تا حالا لاستیک پهن تر از فابریک زیر جنتو انداخته؟ من واقعا به جوابش نیازمندم!! :ques: :ques:

می خوام اگه بشه تا لاستیکهای فابریکش نو هست عوضش کنم و یک لاستیک پهن تر و البته با کیفیت تر زیرش بندازم مثلا میشلن 205
نمایه کاربر
طاها محمد
مدیر کلوپ Mitsubishi
نوع خودرو: سوبارو لگاسی
محل اقامت: قیطریه

پست توسط طاها محمد » 04 ژانویه 2009, 12:49

من نظرم اینه که بهترین و مناسب ترین رینگ برا جنتو همون رینگ اسپرت های خودشه. دست بهش نزنی خیلی بهتره

205/60/15 فاقش برا جنتو زیاده یه نظرم.
این نظر منه حالا ...
نمایه کاربر
amir
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!
محل اقامت: تهرون - دروس

پست توسط amir » 04 ژانویه 2009, 14:08

سولاريس نوشته شده:نمی دونم چرا کسی به این تاپیک محل نمی ذاره. در حالیکه فکر کنم سوال خیلی ها باشه.

حالا کسی از دوستان تا حالا لاستیک پهن تر از فابریک زیر جنتو انداخته؟ من واقعا به جوابش نیازمندم!! :ques: :ques:

می خوام اگه بشه تا لاستیکهای فابریکش نو هست عوضش کنم و یک لاستیک پهن تر و البته با کیفیت تر زیرش بندازم مثلا میشلن 205

میتونی این کار رو انجام بدی و خیلی ها انجام دادن !!! میتونی زیر صفری بدی بره و براش میشلن 205 بندازه !! با همون فاق و همین رینگ استاندارد خودش !!! فقط لاستیک رو پهن تر بگیر ....
نمایه کاربر
سولاريس

پست توسط سولاريس » 05 ژانویه 2009, 10:05

منم نظرم همون میشلن 205 هستش. ولی با همین رینگ فابریکش. فقط شک دارم اگه 205*60 یا 205*65 بندازم به لب گلگیر گیر میکنه یا نه (سر پیچها یا وقتی ماشین سنگین میشه). یه نفر رو دیدم لاستیک 215 انداخته بود خیلی قشنگ شده بود ولی ازش پرسیدم گفت وقتی سنگین میشه به لب گلگیر گیر می کنه.

به نظر من با لاستیک فعلیش تو گلگیر یه مقدار خالی به نظر می رسه اگه بشه با لاستیک پهن تر و دیواره بلندتر این فاصله خالی رو پر کرد خیلی قیافش توپ میشه. اگه بطور فابریک این ماشینو رو بر اساس رینگ 16 طراحی می کردن خیلی قشنگ تر میشد. رینگ و لاستیک بزرگ که توگلگیر رو پر کنه خیلی به ماشین قیافه اسپرتی و تو پری میده مثل این هیونداهای کوپه.
بدبختی اینه که به حرف این لاستیک فروش ها هم نمیشه اعتماد کرد یارو برای اینکه لاستیکش رو بفروشه میگه 225 هم بندازی گیر نمی کنه.

یه سوال دیگه؛ به نظر شما با تبدیل لاستیک 195 به 205 تو شتاب و مصرف بنزین یه جنتوی اتومات خیلی تغییر بوجود میاد؟

در ضمن من حدس می زنم خیلی از صداهایی که دوستان میگن تو دست اندازها به داخل اتاق منتقل میشه، مربوط به نوع لاستیک زیر ماشینه.
نمایه کاربر
amir

پست توسط amir » 05 ژانویه 2009, 14:06

سولاريس نوشته شده:منم نظرم همون میشلن 205 هستش. ولی با همین رینگ فابریکش. فقط شک دارم اگه 205*60 یا 205*65 بندازم به لب گلگیر گیر میکنه یا نه (سر پیچها یا وقتی ماشین سنگین میشه). یه نفر رو دیدم لاستیک 215 انداخته بود خیلی قشنگ شده بود ولی ازش پرسیدم گفت وقتی سنگین میشه به لب گلگیر گیر می کنه.

به نظر من با لاستیک فعلیش تو گلگیر یه مقدار خالی به نظر می رسه اگه بشه با لاستیک پهن تر و دیواره بلندتر این فاصله خالی رو پر کرد خیلی قیافش توپ میشه. اگه بطور فابریک این ماشینو رو بر اساس رینگ 16 طراحی می کردن خیلی قشنگ تر میشد. رینگ و لاستیک بزرگ که توگلگیر رو پر کنه خیلی به ماشین قیافه اسپرتی و تو پری میده مثل این هیونداهای کوپه.
بدبختی اینه که به حرف این لاستیک فروش ها هم نمیشه اعتماد کرد یارو برای اینکه لاستیکش رو بفروشه میگه 225 هم بندازی گیر نمی کنه.

یه سوال دیگه؛ به نظر شما با تبدیل لاستیک 195 به 205 تو شتاب و مصرف بنزین یه جنتوی اتومات خیلی تغییر بوجود میاد؟

در ضمن من حدس می زنم خیلی از صداهایی که دوستان میگن تو دست اندازها به داخل اتاق منتقل میشه، مربوط به نوع لاستیک زیر ماشینه.
سولاریس عزیز به نظر من اصلا دست به ترکیب ماشین نزن و اگر خیلی اصرار داری لاستیک عوض کنی همون لاستیک 205 با فاق 60 براش بنداز . البته به نظر من لاستیک فعلی که زیر جن2 هست بسیار با کیفیت هستش و تمام تستهای رانندگی جن2 در مالزی که گرفته شده با همین لاستیک هستش . اما خوب اگر میخوای عوض کنی میشلن بهترین گزینه هستش فقط مراقب باش جنس قلابی یا تاریخ مصرف گذشته به شما نندازند .

اون فاصله گلگیر حتی اگر پر بشه بدونید که ارتفاع ماشین شما هم بیشتر شده و روی هندلینگتون تاثیر میذاره . جن2 ماشینی با کمک های نسبتا اسپورت هستش و اکه شما بخواهین رینگ رو بزرگتر کنید خیلی توی شهر تهران و این آسفالتهای بی کیفیت هم خودتون رو اذیت میکنید و هم فشار زیادی به ماشینتون میارید .

هر چی فاق و پهنای لاستیک کوچکتر باشه شتاب بیشتره و اما کشش کمتر ! و هرچی فاق و پهنای لاستیک بزرگتر باشه شتاب کمتر و چسبندگی بیشتری داره . مصرف بنزینتون اگر فقط لاستیک 205 بشه زیاد فرقی نمیکنه ! محسوس نیست در حقیقت . و طبق گفته ی خودتون خیلی از صداها به کیفیت لاستیک هم بر میگرده ! درسته . اما بدونید که لاستیک فابریکش از کیفیت خوبی برخوردار هستش !
Black Gen 2
نوع خودرو: اپتیما و پراید

پست توسط Black Gen 2 » 21 ژانویه 2009, 09:23

سولاریس جان من چند شب پیش نمایندگی صادقیه بودم یکی از کارکنان نمایشگاه گفت که اگه رینگ ماشینو حتی 16 بندازی از گارانتی خارج میشه.

البته به اطلاعات این آقا نمی شه خیلی حساب کرد ولی اگه گارانتی برات مهمه حتما باهاشون چک کن.
نمایه کاربر
amir

پست توسط amir » 24 ژانویه 2009, 00:09

Black Gen 2 نوشته شده:سولاریس جان من چند شب پیش نمایندگی صادقیه بودم یکی از کارکنان نمایشگاه گفت که اگه رینگ ماشینو حتی 16 بندازی از گارانتی خارج میشه.

البته به اطلاعات این آقا نمی شه خیلی حساب کرد ولی اگه گارانتی برات مهمه حتما باهاشون چک کن.
هروز به حرفی میزنند !!! باید با خودشون روبرو بشید و با مسئولین فنی صحبت کنید . تازه نباید بگید آیا از گارانتی خارج میشه ، باید بگید میتونم رینگ بندازم ؟!!!!! اونا اگه گفتند بنداز ، حله !!!!

اینا حرف تو دهنشون نباید گذاشت
نمایه کاربر
ارتفاع
دنده 2
نوع خودرو: E21 _ BMW E93 335i
تماس:

پست توسط ارتفاع » 28 فوریه 2009, 00:58

ببخشيد يه سوال:
جا پيچ چرخ پروتون چنده؟
100؟