مسایل، مشکلات و سوالات فنی رنو کپچر

ارسال پست
babakasemi
نوع خودرو: مشخص نشده!

مسایل، مشکلات و سوالات فنی رنو کپچر

پست توسط babakasemi » 19 سپتامبر 2017, 19:54

لطفا در این بخش مشکلات و سوالات فنی خود در خصوص رنو کپچر مطرح کنید.
لزوما سوالات نباید تخصصی باشن. هر بحث یا سوالی در خصوص معایب و مشکلات مربوط به مکانیک، برق، فضای داخلی، رنگ و یا نحوه کارکرد و استفاده درست از ماشین و... قابل طرح هستن.

-- ادغام شد --

به عنوان اولین سوال، کپچر ۲۰۱۷
من وقتی پدال ترمزم رو فشار میدم زیر ماشین صدا میده. صدایی که بنظر میاد مربوط به اجزای ترمزه . بنحوی که از داخل و بیرون ماشین به وضوح صدای ترمز گرفتن قابل شنیدنه.
کپچر شما هم همینطوره، یا مشکلی داره ترمزهام؟
faride/amir
شروع حركت
نوع خودرو: رنو کپچر

Re: مسایل، مشکلات و سوالات فنی رنو کپچر

پست توسط faride/amir » 31 اکتبر 2017, 15:55

من 8000 تا کار کردم با ماشین.
اکثرا تو شهر و جاده های شهری داخل استان گیلان رفت و آمد می کنم که پر از سرعت گیره.
مصرف ماشین تو شهر رشت حدود 11/5 و تو جاده های استان حدود 6/5 هستش.
نمایندگی هم بردم دستگاه زد گفت مشکلی نداره.
میخواستم بدونم تجربه بقیه دوستان چطوره

-- ادغام شد --

تنظیم باد لاستیکها چطور باید انجام بشه و سنسور فشار باد لاستیک
چطور عمل میکنه و کی هشدار میده؟ مقدار باد رو چطور روی سیستم میشه تنظیم کرد؟
باید باد معمولی بزنیم یا نیتروژن؟

-- ادغام شد --

نور پایین چراغهای جلو خیلی کمه و زاویه دیدش اصلا مناسب نیست. توی جاهایی که تاریکه حتما باید نور بالا استفاده کرد.
راه حلی برای این مشکل وجود داره؟
مشکل از خود لامپه یا چیز دیگه؟
نمایه کاربر
M.V
فعال کلوپ ریو
نوع خودرو: کیا ریو - رنو کپچر
محل اقامت: کرمان - جیرفت

پست توسط M.V » 01 نوامبر 2017, 23:11

faride/amir گرامی
در خصوص مصرف سوخت دو نکته اساسی وجود داره
1 نوع بنزین ما برای این ماشین بنزین با حداقل اکتان 95 نیاز داریم که متاسفانه در اکثر شهرستانها همچین بنزینی نداریم حتی بنزین سوپر هم نه کیفیت بازم رو داره ونه اکتان اعلام شده رو
2 نوع رانندگی شما اگر شما رانندگی پرشتابی رو داشته باشید مسلما مصرف سوخت شما بیشتر خواهد شد ( این لامذهب هم که مرده گاز دادنه تا راننده رو تو صندلی فرو کنه)
در مورد تنظیم باد شما طبق دفتر چه بود لاستیک ها رو در زمان سرد بودن روی 32 (اگه اشتباه نکنم) تنظیم کنید بعد کارت کلید رو در جای خودش قرار بدید و ماشین رو روشن کنید با فشار دادن دکمه روی دسته سمت راست فرمون میتونید به منو ست کردن باد لاستیک دسترسی پیدا کنید و با نگه داشتن دکمه پایینی میزان داد رو ذخیره کنید ( عبارت های دقیق تو ذهنم نیست ولی با مراجعه به دفترچه میتونید به راحتی این کار رو انجام بدید فقط نکتش اینه که حتما باید کارت کلید تو جاش باشه تا منو مربوطه رو ببینید)
در مورد نحوه کار کرد سنسور فشار باد تا جایی که به من گفتن این سنسور ها در انتهای والف ها قرار دادن ولی اونی که من دیدم چنین چیزی نبود و به نظر من با کم شدن باد لاستیک دور چرخیدن یکی از چرخها کم میشه و این سنسور فعال میشه
بازم باید بیشتر تحقیق کنیم تا عمل کرد درست اون رو در این ماشین پیدا کنیم
در خصوص نور پایین به نظر من اصلاکم نیست بلکه زاویه اون مناسب نیست و زیادی نور رو روی زمین میندازه شما میتونید با استفاده از دوتا پیچ پلاستیکی که بالای چراغ قرار داره (اگر کاپوت رو باز کنید باکمی دقت پیچها رو پیدا میکنید ) و یک عدد چهار سو نور چراغ رو تا حد مناسب بالا بیارید البته قبلش حتما پیچ تنظیم زاویه چراغها که کنار فرمون سمت چپ قرار داره رو روی 0قرار بدید
دکتر شریعتی:اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیبی باش که با افتادنش اندیشه ای را بالابرد
نمایه کاربر
dwxx
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: RDi>>پژوپارس>>Captur

پست توسط dwxx » 03 نوامبر 2017, 08:51

فشار باد جلو 33 و عقب 30 باید تنظیم بشه

تنظیم سنسور هم همین که دوستمون m.v توضیح داد هست ولی دقیقش توی دفترچه و یوتیوپ هست که کار بسیار ساده ایه که چند ثانیه ای انجام میشه

ضمنا دوستانی که تازه کپچر تحویل گرفتن حتما تنظیم باد کنن که پیش فرض روی 40 45 هست
met237404
شروع حركت
نوع خودرو: رانا

پست توسط met237404 » 18 ژانویه 2018, 07:21

کلید مر بوط به روشن شدن چراغ داخل خودرو که روی کلید کارت سومین کلید هست و شکل یه خورشیده . آیا باید داخل خودرو کلید های لامپ سقف در حالت خاصی باشه تا کار کنه.
آیا کلیدهای رو ی فرمان و کلید های کنترل رادیو و بلوتوث روی فرمان چراغ ندارند؟ و همه کپچر ها به یک شکل هستند در این موضوع؟
لطفا جواب بدید. ممنونم
met237404
شروع حركت
نوع خودرو: رانا

پست توسط met237404 » 19 ژانویه 2018, 15:53

روی نمایشگر میزان مصرف سوخت برای ماشین من کلماتی مثل average را نشون نمیده. چیکار باید بکنم؟ متشکرم
نمایه کاربر
M.V
فعال کلوپ ریو

پست توسط M.V » 28 ژانویه 2018, 00:37

met237404 گرامی
در مورد چراغهای سقفی جلو نیازی در حالت خاصی باشه چراغ سقفی عقب نباید در حالت خاموش باشه
کلیدهای روی فرمون هم چراغ ندارن
دکتر شریعتی:اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیبی باش که با افتادنش اندیشه ای را بالابرد
نمایه کاربر
M.V
فعال کلوپ ریو

پست توسط M.V » 08 نوامبر 2019, 16:56

سلام دوستان
دو تا مشکل دارم
1- لنت ترمز تموم شده لطفا چند تا فروشگاه معتبر معرفی کنید جنس اصلی میخوام
2- از قسمت هوزینک ترموستات یا ژنت پایینی موتور به رادیاتور مقدار کمی نشتی اب وجود داره تا به حال کسی با این مورد روبه رو شده ؟ اگر تجربه ای دارید بفرمایید
ارسال پست

بازگشت به “کپچر - CAPTUR”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان