مباحث مربوط به منبع اگزوز و...

تصویر بحث درباره تيونينگ خودرو

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا پیش از ایجاد تاپیک جدید، به وسیله ی گزینه جستجو، از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
otika
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: sd 206 // pride saba

Re: مباحث مربوط به منبع اگزوز و...

پست توسط otika » 07 آگوست 2017, 04:40

سلام دوستان منبع اگزوز عقب در خودرو 206 اس دی در حالت idle مقداری لرزش داره ! این طبیعیه ؟

amin33
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید ۱۳۲ دوگانه
محل اقامت: یزد

پست توسط amin33 » 28 آگوست 2017, 19:33

اقا اونایی ک میخوان رو اگزوز پزاید صدا بگیرن خرجش یه منبعه اگزوزه پیکانه!!! من گذاشتم ی سر اگزوزیه ۱۰ تومنیم گذاشتم روش هرکی میشنوه و میبینه فکر میکنه هاوارده !!!!
❤❤یه‌ تکاور ارتش ❤❤

amir_omid_206
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط amir_omid_206 » 26 سپتامبر 2017, 11:48

سلام به همگی ! من 206 تیپ 2 فابریک دارم و هیچ لوازم و تقویتی روش نیست
الان میخوام صدای اگزوزشو عوض کنم و جوری بشه که وقتی گازو ول میکنم پق پق کنه منتاها پق پق یا انفجار با صدای زیاد ( فک کنم میگن کت بک بهش ) یا صدای شلاقی یا برگشت صدا
لطفا یکی راهنمای کنه بگه من باید دقیقا چیکار کنم

نمایه کاربر
faster
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405
محل اقامت: ایران

پست توسط faster » 26 سپتامبر 2017, 13:30

amir_omid_206 نوشته شده:سلام به همگی ! من 206 تیپ 2 فابریک دارم و هیچ لوازم و تقویتی روش نیست
الان میخوام صدای اگزوزشو عوض کنم و جوری بشه که وقتی گازو ول میکنم پق پق کنه منتاها پق پق یا انفجار با صدای زیاد ( فک کنم میگن کت بک بهش ) یا صدای شلاقی یا برگشت صدا

با سلام
کاتالیزور رو عوض کنین و کاتالیزور مودیفای بزارین. سنتر بدون منبع هم بزارین و یه منبع بنزی یا دوو هم بزارین عقب. البته به تیپ 5 نمیرسه صداش ولی تقریبا همون چیزی میشه که شما میخواین...

amir_omid_206
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط amir_omid_206 » 26 سپتامبر 2017, 13:42

faster نوشته شده:
amir_omid_206 نوشته شده:سلام به همگی ! من 206 تیپ 2 فابریک دارم و هیچ لوازم و تقویتی روش نیست

با سلام
کاتالیزور رو عوض کنین و کاتالیزور مودیفای بزارین. سنتر بدون منبع هم بزارین و یه منبع بنزی یا دوو هم بزارین عقب. البته به تیپ 5 نمیرسه صداش ولی تقریبا همون چیزی میشه که شما میخواین...
خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییتون ، به جا منبع دوو یا بنزی منبع اسپرت بندازم چی میشه ؟

نمایه کاربر
ehsan.by
شروع حركت
نوع خودرو: mvm 110
محل اقامت: اصفهان

پست توسط ehsan.by » 01 اکتبر 2017, 21:34

سلام به اساتید
من یه ام وی ام 110 چهارسیلندر دارم
دارم تیونش میکنم خورد خورد =n
کاتالیزر وسطشو برداشتم
واسه منبع عقب میخواستم منبع اسپرت بزارم
ولی یه مشکلی هست...!
جاشو نداره!!! :eek:
حالا چه کنیم جوابه بهتری میده و صداشم خیلی زیاد نمیشه؟
صدا هم بم دوست دارم...دقیقا مثل صدای خودش بدونه منبع عقب!
تو آپارات سرچ کنید صدای ام وی ام 110 میاد کلیپ صدای ماشینم
ولی میخوام در اون حد صداش بلند نباشه و تو اتاق هم خیلی نیاد
هدرزم تا چند وقت دیگه می بندم :cool:
ممنون میشم راهنماییم کنید :hb:
اگر هرچیزی رو همون طور که هست قبول کنی عملا تو یه رباطی!

AmirAli_051
شروع حركت
نوع خودرو: RD i _ 82
محل اقامت: تربت حیدریه

پست توسط AmirAli_051 » 12 اکتبر 2017, 17:12

باسلام خدمت دوستان عزیز
من یه آر دی دارم خواستم اگزوزش زوزه بکشه باید چیکار کنم؟
ممنون میشم اگه جواب بدین
اللهم عجل الولیک الفرج

AmirAli_051
شروع حركت
نوع خودرو: RD i _ 82
محل اقامت: تربت حیدریه

باز کردن کاتالیزور

پست توسط AmirAli_051 » 13 اکتبر 2017, 02:19

سلام خسته نباشید
لطفا یکی از دوستان راهنمایی کنه
صدای ماشین یه خورده گرفتس چند نفر بهم پیشنهاد دادن منبع اگزوز یا کاتالیزور رو باز کنم خالی کنم... درضمن کاتالیزور با منبع فرق داره یا یکیه؟ :who:
میشه توضیح بدین چطوری باید بازش کنم چطوری میشه خالی کرد؟ ایا مشکلی پیش نمیاد؟ درضمن واسه اینکه بخوام یه خورده زوزه بکشه باید چیکارکنم؟
اللهم عجل الولیک الفرج

نمایه کاربر
t51
متخصص سمند
نوع خودرو: EF7بنزینی92

Re: باز کردن کاتالیزور

پست توسط t51 » 13 اکتبر 2017, 11:28

AmirAli_051 نوشته شده:سلام خسته نباشید
صدای ماشین یه خورده گرفتس چند نفر بهم پیشنهاد دادن منبع اگزوز یا کاتالیزور رو باز کنم خالی کنم... درضمن کاتالیزور با منبع فرق داره یا یکیه؟ :who:
میشه توضیح بدین چطوری باید بازش کنم چطوری میشه خالی کرد؟ ایا مشکلی پیش نمیاد؟ درضمن واسه اینکه بخوام یه خورده زوزه بکشه باید چیکارکنم؟
بادرود-کاتالیزورباانباره فرق داردوبرای تبدیل گازهای آلاینده به گازهای کمتر مضرتعبیه شده است. عده زيادي از مردم باتوجه به اين كه فكر مي كنند با برداشتن كاتاليست كانورتور شتاب اوليه خودرو افزايش مي يابد، اقدام به اين كار مي كنند. هرچند در ابتدا اين امر باعث افزايش شتاب اوليه به مقدار ناچيز و افزايش قدرت موتور از 3 تا 7 اسب بخار مي شود، ولي پس ازمدتي قدرت موثر موتور خودرو از حالت نرمال اوليه خود نيز كمتر مي شود و در نتيجه اين كار نتيجه كاملابرعكس مي دهدوسنسوراکسیژن که یکی ازقطعات مهم درارسال اطلاعات بهECUمی باشدرا ازحَیِز انتفاع خارج می نماید. :x :grin: :old:
سهیل _عبادت بجزخدمت خلق نیست.

نمایه کاربر
Mehr7400
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 2011 Toyota Aurion
محل اقامت: کرج

Re: باز کردن کاتالیزور

پست توسط Mehr7400 » 14 اکتبر 2017, 12:41

کاتالیزور ماشین معمولا بعد از 4-5 سال استفاده ممکن است سوراخهاش مقداری بگیرد و تاثیر خفیفی توی کارکرد موتور بزاره
وگرنه مشکل آنچنانی ایجاد نمیکنه!
اینکه بعد از برداشتن کاتالیزور موتور چابک تر و سرحالتر میشه بله میشه
ولی نتیجش آلودگی محیط و بوی بنزین نیم سوز هست (به همراه رد آزمایش معاینه فنی)

زوزه اگزوز هم معمولا با نصب سر اگزوز میسر میشود

t51 نوشته شده:
بادرود-کاتالیزورباانباره فرق داردوبرای تبدیل گازهای آلاینده به گازهای کمتر مضرتعبیه شده است. عده زيادي از مردم باتوجه به اين كه فكر مي كنند با برداشتن كاتاليست كانورتور شتاب اوليه خودرو افزايش مي يابد، اقدام به اين كار مي كنند. هرچند در ابتدا اين امر باعث افزايش شتاب اوليه به مقدار ناچيز و افزايش قدرت موتور از 3 تا 7 اسب بخار مي شود، ولي پس ازمدتي قدرت موثر موتور خودرو از حالت نرمال اوليه خود نيز كمتر مي شود و در نتيجه اين كار نتيجه كاملابرعكس مي دهدوسنسوراکسیژن که یکی ازقطعات مهم درارسال اطلاعات بهECUمی باشدرا ازحَیِز انتفاع خارج می نماید. :x :grin: :old:
دوست عزیز
سنسور اکسیژن قبل از کاتالیزور هست و نه بعدش که با برداشتن کاتالیزور تاثیری تو روند کاری اون داشته باشه!

با برداشتن کاتالیزور هیچ مشکلی تو روند کاری موتور پیش نمیاد
تنها مشکل نبودنش آلودگی هوا هست

ارسال پست

بازگشت به “مباحث تيونينگ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان