حذف كاتاليزور(آثار،مزایا و معایب)

تصویر بحث درباره تيونينگ خودرو

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا پیش از ایجاد تاپیک جدید، به وسیله ی گزینه جستجو، از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
قفل شده
نمایه کاربر
boy sky
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند-پارسelx
محل اقامت: ایران 19

Re: حذف كاتاليزور(آثار،مزایا و معایب)

پست توسط boy sky » 04 آگوست 2010, 21:56

سلام
من امروز کاتالیزور ماشین رو عوض کردم اما متاسفانه اگزوز ساز نتونست اونو خوب فیت کنه و الان دنده عقب که میذاری یه صدای وحشتناکی میاد از تو موتور خواستم بدونم ایرادش از واشر گلویی اگزوزه اگه از واشر باشه چیکارش کنم چه جنسی بگیرم که خوب بشه صدا نده :o
معین هستم
206 type5 85
دنده 1
نوع خودرو: 7.4.4 و 207 اتوماتیک
محل اقامت: شیراز

پست توسط 206 type5 85 » 08 آگوست 2010, 17:03

mahdi menati نوشته شده:سلام
من امروز کاتالیزور ماشین رو عوض کردم اما متاسفانه اگزوز ساز نتونست اونو خوب فیت کنه و الان دنده عقب که میذاری یه صدای وحشتناکی میاد از تو موتور خواستم بدونم ایرادش از واشر گلویی اگزوزه اگه از واشر باشه چیکارش کنم چه جنسی بگیرم که خوب بشه صدا نده :o
احتمالا از واشر باشه. واشر جنس خوب+چسبکاری . دقت کنی در موقع تعویض دنده هم جای سنسور به جایی گیر نکنه که اونم صدا میده.از زیر چک کنید و از بالا تعویض دنده ها در حالت خاموش.
من دلم سخت گرفته است از این مهمانخانه مهمان کش روزش تاریک که بجان هم نشناخته، انداخته است چندتن خوابآلود، چند تن ناهموار، چند تن ناهشیار...فرهاد
نمایه کاربر
Masoud Valiei
يار همراه
نوع خودرو: سمند LX چند سال پیش
محل اقامت: کرج
اینستاگرام: masoudvaliei
تماس:

پست توسط Masoud Valiei » 08 آگوست 2010, 17:24

Warrior نوشته شده:ت: در بد ترین حالت داخل کاتالیست ذوب می شود و مانع خروج درست دود می شود و حتی می تواند باعث شود موتور استارت نخورد و یا روشن نشود.

پس اگر هیچ کدام از موارد بالا برای شما اتفاق نیفتاده است هنوز زمان تعویض کاتالیست فرا نرسیده است.
اونوقته كه موتور و ماشينو بايد بديم اسقاطي و ديگه روشن نميشه

آخه كدوم آدم عاقلي مياد ماشينو بتازونه تا جائيكه نفس ماشين بند بياد - بهتره همون اوايل تحويل خودرو قبل از 20 هزار كيلومتر عوض بشه تا به اين اما و اگر ها نرسيده
نمایه کاربر
Warrior
دنده 3
نوع خودرو: P 206 Sedan 1.6
محل اقامت: اصفهان
تماس:

پست توسط Warrior » 08 آگوست 2010, 18:12

Masoud Valiei نوشته شده:
Warrior نوشته شده:ت: در بد ترین حالت داخل کاتالیست ذوب می شود و مانع خروج درست دود می شود و حتی می تواند باعث شود موتور استارت نخورد و یا روشن نشود.

پس اگر هیچ کدام از موارد بالا برای شما اتفاق نیفتاده است هنوز زمان تعویض کاتالیست فرا نرسیده است.
اونوقته كه موتور و ماشينو بايد بديم اسقاطي و ديگه روشن نميشه

آخه كدوم آدم عاقلي مياد ماشينو بتازونه تا جائيكه نفس ماشين بند بياد - بهتره همون اوايل تحويل خودرو قبل از 20 هزار كيلومتر عوض بشه تا به اين اما و اگر ها نرسيده
خب این یکی از احتمالاتی بود که من در برسی هایم و در مقالاتی که خواندم به آن اشاره شده بود که اگر به موتور فشار آورید به مرور داخل کاتالیست ذوب می شود(ولی شما چیزی حس نمی کنید) تا زمانی که کاملا کیپ شود و آن زمان باید کاتالیست را تعویض کرد وگرنه اتومبیل روشن نمی شود.

با تشکر
تصویر
نمایه کاربر
automobile
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ندارم فعلن

پست توسط automobile » 06 سپتامبر 2010, 01:10

اونوقت دوستانی که این کاتا لیزر را برمیدارند (واقعا کار زشتی هست !) تویه معاینه فنی رد نمیشند ؟؟
من tu3a دارم بردارم معاینه فنی میگیرم؟؟
صدایه ماشین چجوری میشه؟؟
نمایه کاربر
محمود
مدیر کلوپ صوتی
نوع خودرو: پژو
محل اقامت: تهران

پست توسط محمود » 08 سپتامبر 2010, 03:57

kian525 نوشته شده:
automobile نوشته شده:اونوقت دوستانی که این کاتا لیزر را برمیدارند (واقعا کار زشتی هست !) تویه معاینه فنی رد نمیشند ؟؟
من tu3a دارم بردارم معاینه فنی میگیرم؟؟
صدایه ماشین چجوری میشه؟؟
قیمت گرفتم کاتالیزور 160 تا 180 تومن هست، به نظر من سلامتی و آلوده نکردن بیشتر محیط زیست ارزشش رو داره.

اگر همه به فکر باشن و به این موارد اهمیت بدن با همین تعداد ماشین آلودگی هوا کم کم 20% کم میشه.

اما متاسفانه!!! :sad:
سلام
منم بعد از6 سال و 90 هزار تا مجبور شدم کاتالیز رو باز کنم،اونم به خاطر این موضوع که امکان داره بدلیل گرفتگی سوراخاش به موتور فشار بیاد و از اونجایی که این قطعه خیلی گرونه(البته بنظر من) بودجه من اجازه نمیده که مجددا ببیندم!
اگه واقعا اینا(سازمان محیظ زیست) به فکر مردم هستن کاشکی یه همتی میکردن تا قیمت این قطعه بیاد پایین،تا من هم بتونم از این قطعه ارزشمند استفاده کنم

موفق باشین
نمایه کاربر
homam613
يار همراه
محل اقامت: شهرک غرب

پست توسط homam613 » 15 سپتامبر 2010, 16:19

تو خیابون ملت یه جایی هست که فقط منبع و لوله اگزوز میفروشه منبع جایگزین کاتالیزور داشت سی و خوده ای!
این همون منبعه اما تو خالیش؟
مودیفای شدش که نیست. اگه باشه چند؟
206 type5 85
دنده 1
نوع خودرو: 7.4.4 و 207 اتوماتیک
محل اقامت: شیراز

پست توسط 206 type5 85 » 16 سپتامبر 2010, 00:47

homam613 نوشته شده:تو خیابون ملت یه جایی هست که فقط منبع و لوله اگزوز میفروشه منبع جایگزین کاتالیزور داشت سی و خوده ای!
این همون منبعه اما تو خالیش؟
مودیفای شدش که نیست. اگه باشه چند؟
اون منبع تو خالی بدرد نمی خوره. مودیفایش که بدرد می خوره حدود 50 - 60هزار تومانه.
من دلم سخت گرفته است از این مهمانخانه مهمان کش روزش تاریک که بجان هم نشناخته، انداخته است چندتن خوابآلود، چند تن ناهموار، چند تن ناهشیار...فرهاد
قفل شده

بازگشت به “مباحث تيونينگ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان