!!?smoke

تصویر بحث درباره تيونينگ خودرو

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا پیش از ایجاد تاپیک جدید، به وسیله ی گزینه جستجو، از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
قفل شده
نمایه کاربر
حمید.
متخصص فنی تخصصی

Re: !!?smoke

پست توسط حمید. » 28 ژولای 2010, 02:57

دوستان...
بنده کوچکترین اطلاعاتی در مورد شیمی و... ندارم!
اما این فرمولهایی رو که دوستان تجویز میکنن ممکنه اشتباه باشه،ممکنه شرایط خاص داشته باشه و ...!!
لطفاً مراقب خودتون و ماشینتون باشید. :eek:
ممنون.
   No one 
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2
نوع خودرو: چینی نباشه
محل اقامت: تهران

پست توسط مهدی رسولی » 28 ژولای 2010, 07:15

rouzbex نوشته شده:آقا تورو خدا اول بي خيال ضد يخ بشين سرطان ريه به كنار ، مخاط چشم رو داغون ميكنه، اين مواد هم كه گفتين با هم مخلوط كنيم اون دودي كه آنتيموان داره سرطان زاست اوني هم كه پودر روي داره استنشاقش علايم سرما خوردگي ايجاد ميكنه واسه آدم ، تورو خدا برگه هاي MSDS اين مواد رو تو اينترنت سرچ كنين بعد ببينين چه چيزي رو ميخاين به خورد ريه ملت بدين ، انصافه كه خوشگليشو شما ببيني بعد دودش تو حلق ملت؟!! :cry:
البته بعضياش يعني اوني كه پتاسيم كلرات داره توش خطرناك نيس ، ولي در هر حال پنومو...يوز مياره بعضياش، ولي در كل براي ساخت اون بي خطراش يا كم خطراش موافقم ،در ضمن براي ساخت محلول ميتوني از تركيب آب و الكل استفاده كني چون قسمت غير قطبيش به الكل بچسبه و قسمت قطبي به آب، اون تركيب فسفر رو با آب بزن دودش وحشتناك زياده و به طور عجيبي پايدار، يه چيزي ميگم يه چيزي ميشنوي ها ، اصلا به فسفر سفيد ميگن فسفر دود كننده ، سه نوع فسفر داريم قرمز ،سفيد ، سياه، من اون زماني كه آزمايشگاه بودم 3 گرم فسفر سفيد تو هواي آزاد گذاشتم نميدوني چه دودي ميكرد :(

در مورد نور پردازي با دستگاه ليز قشنگه ولي اگه بتونين SMD مخفي كار بذاري كه منبع نور ديده نشه ولي اثرش يا رد نور تو دود ديده بشه محشره

اينجانب فعلا در كف بك فاير هستم ، واسه بك اسموك هم چون تركيب مطمني پيدا نكردم پروژش تعطيل مونده

راستي يه سوال ،اون نيسان تو فست اند فيوريس بخاري كه از گوشه كاپوتش ميزد رو ديدين؟؟، چجوري ميشه درستش كرد؟
به فكرم رسيد يه دستگاه بخارشوي از اينايي كه تو خونه باهاش همه در وديوار تميز ميشه فشارشم 3 بار هست تو ماشين كار بذارم اون شكلي كار كنه!! :smile:
سلام عزيزم شما حتي ميتوني از آب خالي استفاده كني ولي اگزوزت حتما زنگ ميزنه وبخاره خوبي هم ميده همراه با اسانس خيلي خوبه ميتوني يكم پارافين هم اضافه كني كه دوده بهتري بهت ميده فقط اگزوز زنگ ميزنه
امان از مغز معیوب عده ای که پافشاری میکنن عقاید دیگران رو عوض کنن ولی نمیتونن و در منجلاب خودشون غرق میشن
rouzbex
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Pars LX،TIBA
محل اقامت: کرج-جهانشهر

پست توسط rouzbex » 28 ژولای 2010, 09:00

دوست خوبم ،ممنون از راهنماييت،
مشخصا زنگ ميزنه ! ولي نه وقتي كه حرارت به قدري باشه كه آب توش نمونه، دوست گلم من كتاب خوردگي خوندم و اگه بخواي كتاب Fontana كه در مورد همه نوع خوردگي توضيح داده واسه دانلود ميذارم ، اگه دقت كرده باشين يكي از فراورده هاي اصلي احتراق آب هست اونم از نظر مولي n+1/n سوخت ما ! حالا با اين تفاسير ديدين ميگن تو زمستون حتي اگه يه مسافت كوتاه با ماشين ميرين بذارين حسابي گرم بشه ! واسه اينه كه بخار اب تو اگزوز ميعان نشه! ، اگه به من باشه حاضرم اگزوز كه سهله موتور ماشينم زنگ بزنه ولي باعث اين نشم كه واسه خوشي چند لحظه خودم يه آدم بي گناه از تنفس اتيلن گليكول مزخرف شانس ابتلا به سرطانش رو بالا ببرم ، اوني هم كه به بچه ها گفتم واسه تغيير رنگ شعله كاملا بي خطره از لحاظ بخارات سمي

در پاسخ به اون دوست خوبم كه نسبت به تجويز هاي ما حساس شده درست ميگن ايشون هر كدام از اين واكنش ها يه شرايط سينتيكي و ترموديناميكي خودشو ميطلبه ولي بايد بگم اوني كه من در مورد تغيير رنگ شعله گفتم همش چون در جهت افزايش آنتروپي و كاهش آنتالپي هست همش با يه انرژي اوليه كوچيك انجام ميشه و چون معمولا ثابت تعادل بالايي دارن واكنش تا مرز كامل شدن پيش ميره و تركيب سمي وارد هوا نميشه ، البته PM يا particulate Matter توليد ميكنه ولي در مقابل غلظت ذرات معلق هواي شهراي بزرگ هيچي نيست و صد البته چون سايز اين ذرات اكسيد فلزي بيشتر از 10ميكرون هست اصلا وارد سيستم تنفسي انسان نميشه و تو بيني توسط فيلتري كه خدا بهمون داده فيلتر ميشن .
خدا را شاکرم که سعه ی صدر داده تا بر عنودان تنگ نظر فائق آیم،هم آنان که انگشت مبارکشان بر موشواره نمی رود جز به نیت حذف نوشته های ما

در تنگنای حیرتم از نخوت رقیب*یا رب مباد آن که گدا معتبر شود(حافظ)
نمایه کاربر
مهدی رسولی
دنده 2
نوع خودرو: چینی نباشه
محل اقامت: تهران

پست توسط مهدی رسولی » 28 ژولای 2010, 09:10

:-)
ميتوني آب همراه با پارافين خوراكي كه به بچه ها ميدن با هم مخلوط كني واستفاده كني البته اسانس يادت نره بزار ملت بوي خوبو حس كنن بو هاي ملايم خيلي بهتره منم باهات موافقم چرا مردم آزاري كنيم حالا كه ميكنيم چرا براشون دردسر درست كنيم يا موجب بيماريشون بشيم
اينم بگم اگه پليس ببينه هم ماشينو ميخوابونه هم خوده طرفو زنداني ميكنه فكر كنم سه ماه همراه با جريمه نقدي شايد زنون رو رد كنه ولي با اين اسموك شديد برخورد ميكنه مراقب باشيد هر جايي استفاده نشه
امان از مغز معیوب عده ای که پافشاری میکنن عقاید دیگران رو عوض کنن ولی نمیتونن و در منجلاب خودشون غرق میشن
night rider
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: saypa 141-persia
محل اقامت: شهركرد ميرآباد غربي

پست توسط night rider » 28 ژولای 2010, 09:51

بزرگوار كاملا حق با شماست اينا همه فعل و انفعالات شيميايي دارن و تمامشون در لحظه واكنش حرارت توليد مي كنن و هم گاز هاي شيميايي
در پاسخ اون دوست عزيزمون بگم كه درسته بيشتر اين گازها خطرناكه و مشكل ساز ولي آيا از آلودگي هواي پايتخت يا ابر شهر هاي كشور بدتره ؟؟؟؟ :???:
در ضمن به علت غلظت بالا و تراكم ذرات در اين دودهاي غليظ وارد سيستم تنفسي نشده و در نزديكي سطح زمين باقي خواهند ماند تا پراكنده شوند
اينو هم ياد آور بشم ضرر و زيان تمام اينهايي كه گفتيم خيلي خيلي كمتر از حرص و جوش و ناراحتي هايي هست كه دارن به خوردمون ميدن
:shock: دارم زياده روي مي كنم
زبان سرخ سر سبز مي دهد بر باد
اين ضرب المثل قديمي ها چقدر شيرينه
:: سيلوستر ::
پرشیای نقره ای من
http://www.tuningtalk.com/~tuning/forum ... &start=120
rouzbex

پست توسط rouzbex » 29 ژولای 2010, 21:15

چشم ،من هم پايه هستم ،اصلن عواملي رو كه باعث خوردگي ميشن اينقدر زياده كه اگه تو اون وادي قدم بزني ديگه ماشينتو روشن نميكني :smile: !، ولي كلا من با انتخاب ماده بي خطر موافقم ! الان متاسفانه عليرغم پاس كردن واحدهاي شيمي و آز شيمي فراوان هيچي تو ذهنم نمياد ،حتما بهش فكر ميكنم ! ولي بي خطرتر اونه كه بيام بك فاير رو هم همزمان با Smoke بزنيم اينجوري حداقل حجم عمده ايش سوزونده ميشه !
خدا را شاکرم که سعه ی صدر داده تا بر عنودان تنگ نظر فائق آیم،هم آنان که انگشت مبارکشان بر موشواره نمی رود جز به نیت حذف نوشته های ما

night rider
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: saypa 141-persia
محل اقامت: شهركرد ميرآباد غربي

پست توسط night rider » 30 ژولای 2010, 09:59

rouzbex نوشته شده:، مقداري روبيديم كلريد تو يه منبع ديگه ،
عزيز دل اين عنصر بسيار گران قيمت هست اگه اشتباه نكنم بيشتر توي جدا سازي طلا بكار ميره يا عنصري براي ساختن طلا باشه :-o

quote="rouzbex"]البته اگه بشه بجاي آب بنزين يا الكل استفاده كرد (از لحاظ ايمني ميگم ) اونوقته كه قبل از زدن بك فاير بايد يه نوشته اي چيزي به ماشين پشتي اعلام خطر كنه![/quote]

خوب ميشه اينو درست كرد . ولي بايد مخزنت ايمن باشه و تحمل فشار توليد شده ناشي از تبخير بنزين رو داشته باشه در ضمن يه كمي خطرناك هستش اين قضيه :x
:: سيلوستر ::
پرشیای نقره ای من
http://www.tuningtalk.com/~tuning/forum ... &start=120
نمایه کاربر
shahdad_soltan
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: maxima-patrol v6
محل اقامت: تهران ستارخان

پست توسط shahdad_soltan » 30 ژولای 2010, 15:46

ruzbex جان بك فاير بدترين جنايت در حق موتور ماشين هست پس سمتش نرو
چون يك سيلندر بدون احتراق بازي ميكنه و يجورايي تايمه بقيه رو بهم ميزنه
نمایه کاربر
حمید.
متخصص فنی تخصصی

پست توسط حمید. » 30 ژولای 2010, 15:52

shahdad_soltan نوشته شده:ruzbex جان بك فاير بدترين جنايت در حق موتور ماشين هست پس سمتش نرو
چون يك سيلندر بدون احتراق بازي ميكنه و يجورايي تايمه بقيه رو بهم ميزنه
یعنی چی تایم بقیه بهم میخوره؟
   No one 
rouzbex

پست توسط rouzbex » 30 ژولای 2010, 22:42

روبيديم كلريد قيمت زيادي نداره ها !!!!!

تو بك فاير ماشين من كه امروز ديگه با كمك يكي از بچه ها OK شد موتور خاموش نميشه حتي 1 سيلندر !! كاربراتور رو دستكاري كردم كه زيادتر از حد معمول بنزين به موتور ميرسونه و اين تو دوراي بالا البته نسبت استوكيومتريش تنظيم ميشه چون دريچه هوا كامل باز ميشه ، و با همون مقدار بنزين اضافي كه تو دوراي زير 3000 وارد اگزوز ميشه آتيش بازي راه ميندازم !!

قفل شده

بازگشت به “مباحث تيونينگ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان