پیکان وانت

مباحث مربوط به پيكان
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
محمد راد
نوع خودرو: ساندرو
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: پیکان وانت

پست توسط محمد راد » 04 سپتامبر 2017, 14:48

سلام داداشام آقا من شمع میخام بندازم قبلا یه بار بوش انداختم خوب بوده فقط الان باز رو منظوره بندازم( دو کله)
mohammad1370426
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط mohammad1370426 » 11 اکتبر 2017, 21:07

سلام وانت مدل برج 9 سال93 دارم با کفی و باربند بلند دوگانه شرکتی کلا 3500 کارکرده ماشین همش تو پارکینگ بوده استفاده نشده بی رنگه میخوام بفروشم چند قیمت بزارم خوبه
ahmadezati
شروع حركت

پست توسط ahmadezati » 16 اکتبر 2017, 18:28

سلام دور موتور گاهی از یک میاد پایین یعنی یا رو صفر هست یا نیم البته استپر هم عوض کردم تو این حالتم ماشین بد کار نمیکنه فقط گاهی انگار گاز میگیری یا یهو ول میکنی ماشین دچار سکته میشه دیاگ بردم میگه از کیلومتر شمارته ولی فکر نکنم به اون ربطی داشته باشه سنسور دور موتور تمیز میکنم بهتر میشه حالا نمیدونم این مال این سنسوره اخه میگن خرابی نداره

فرستاده شده از HUAWEI G610-U20ِ من با Tapatalk
manoochehr22
شروع حركت
نوع خودرو: roa85/پیکان وانت1700
محل اقامت: ارومیه

پست توسط manoochehr22 » 22 دسامبر 2017, 10:13

سلامن دوستان
یه وانت 93دار م بیچارم کرده
گیربکسش همش میخونه صدا داره در حد تراکتور
گیربکس تو حالت در جا هم میخونه زوزه داره
دنده یک و دو و سه هم زوزه داره اما چهار نه
گیربکسو سه ماه پیش باز کرد یم کل گیت صفحه و دیسک و بلبرینگش عوض شد
گیربکس هم باز شد و اوراق شد قطعات همگی سالم بودن نویه نو بودن ماشین 60هزار راه رفته
خواستم دنده و لوازم عوض کنم دیدم همشون صفرن و دارن برق میزنن اصلا اثار خوردگی و تیز شدگی نداشتن با نو هیچ فرقی نداشت
اما باز محض احتیاط بلبرینگ شفت ورود و خروج رو عوض کردم ساچمه های سوزنی شفت ورودی به خروجی رو هم عوض کردم یه میل ماهکم عوض کردم
الان باز همونه شایدم صداش بیشتر شده دنده سه یه زوزه ی وحشتناکی داره همچنین یک و د و اما چهار نداره دنده زیر هم سالم و نو بود کلا همه قطعات سالم بودن منتها من محض احتیاط دوتا بلبرینگ و ساچمه سوزنی عوض کردم
درضمن تو حالت درجا ک پام رو کلاج نیست اگه دنده ها رو تا استانه درگیر شدن فشار بدم زوزه شدید تر میشه مال دنده سه از همشون بیشتر میشه (حالتی ک کلاج نگرفتم و مثلا میخوام دنده یکو درگیر کنم یکم به دسته دنده فشار میدم همین ک ماهک حرکت میکنه و کشویی رو به حرکت درمیار ه تا درگیر شن صدای زوزه چند برابر میشه در ضمن دوستان من دنده را محکم فشار نمیدم ک اب هویج بگیره هااا یه حالتی شبیه نیمه در گیر کردن دنده اصلا صدای اب هویج تو این حالت نمیاد فقط زوزه چند برابر میشه خواستین فیلم هم گرفتم)
الان به نظرم تنها چیزی ک ممکنه باشه ریخته گری خراب و افتضاحه پوسته گیربکسه چون تنها چیزی بود ک بهش توجه نکردم
جالب اینجاست همه وانت های مدل91/92/93زوزه ی بسیار شدیدی دارن عهمشون یادمه سال 91دوستم یدونه صفر شو گرفته بود 7کیلومتر از نمایندگی تا خونه اومده بود اون موقع من وانت81داشتم گیربکس ایتالیا و دف طلایی بدون ذره ای صدا بود ماشینم سوار وانت صفر دوستم شدم قرار بود معاوضه کنیم اما دیدم گیربکس در حدی زوزه میکشه ک انگار ماشین 50سال پیشه تازه سرعت به 70تا هم که رسید دف شروع کرد به خوندن با خودم گفتم سرم بر ه اینو نمیگیرم
میخوام اینو بگم ک 100درصد یه جای کار میلنگه ک همه ی وانت ها از سال 91زوزه دارن یعنی کجای کارشون مشکل داره؟نمیشه ک بگیم ساچمه سوزنی خرد شده تو همشون تو صفر ک دیگه خورده نشده یا چیزای دیگه
به نظرم همون پوسته شاید باشه
نمایه کاربر
libero
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پیکان وانت
محل اقامت: رشت

پست توسط libero » 20 فوریه 2018, 21:05

manoochehr22 نوشته شده:
22 دسامبر 2017, 10:13
سلامن دوستان
گیربکس هم باز شد و اوراق شد قطعات همگی سالم بودن نویه نو بودن ماشین 60هزار راه رفته
خواستم دنده و لوازم عوض کنم دیدم همشون صفرن و دارن برق میزنن اصلا اثار خوردگی و تیز شدگی نداشتن با نو هیچ فرقی نداشت
اما باز محض احتیاط بلبرینگ شفت ورود و خروج رو عوض کردم ساچمه های سوزنی شفت ورودی به خروجی رو هم عوض کردم یه میل ماهکم عوض کردم
الان باز همونه شایدم صداش بیشتر شده دنده سه یه زوزه ی وحشتناکی داره همچنین یک و د و اما چهار نداره دنده زیر هم سالم و نو بود کلا همه قطعات سالم بودن منتها من محض احتیاط دوتا بلبرینگ و ساچمه سوزنی عوض کردم
درضمن تو حالت درجا ک پام رو کلاج نیست اگه دنده ها رو تا استانه درگیر شدن فشار بدم زوزه شدید تر میشه مال دنده سه از همشون بیشتر میشه (حالتی ک کلاج نگرفتم و مثلا میخوام دنده یکو درگیر کنم یکم به دسته دنده فشار میدم همین ک ماهک حرکت میکنه و کشویی رو به حرکت درمیار ه تا درگیر شن صدای زوزه چند برابر میشه در ضمن دوستان من دنده را محکم فشار نمیدم ک اب هویج بگیره هااا یه حالتی شبیه نیمه در گیر کردن دنده اصلا صدای اب هویج تو این حالت نمیاد فقط زوزه چند برابر میشه خواستین فیلم هم گرفتم)
الان به نظرم تنها چیزی ک ممکنه باشه ریخته گری خراب و افتضاحه پوسته گیربکسه چون تنها چیزی بود ک بهش توجه نکردم
جالب اینجاست همه وانت های مدل91/92/93زوزه ی بسیار شدیدی دارن عهمشون یادمه سال 91دوستم یدونه صفر شو گرفته بود 7کیلومتر از نمایندگی تا خونه اومده بود اون موقع من وانت81داشتم گیربکس ایتالیا و دف طلایی بدون ذره ای صدا بود ماشینم سوار وانت صفر دوستم شدم قرار بود معاوضه کنیم اما دیدم گیربکس در حدی زوزه میکشه ک انگار ماشین 50سال پیشه تازه سرعت به 70تا هم که رسید دف شروع کرد به خوندن با خودم گفتم سرم بر ه اینو نمیگیرم
میخوام اینو بگم ک 100درصد یه جای کار میلنگه ک همه ی وانت ها از سال 91زوزه دارن یعنی کجای کارشون مشکل داره؟نمیشه ک بگیم ساچمه سوزنی خرد شده تو همشون تو صفر ک دیگه خورده نشده یا چیزای دیگه
دقیقا منم مشکل شما رو دارم روانیم کرده دیگه مخصوصا صدا رو دنده دو انگار یکی رو مغزم داره رژه میره
مکانیکم میگه به خاطر دنده هاست فقط وسایل ایتایایی باید باشه که لال بشه اونم نیست
روزگاریست که کس را به کسی یاری نیست !!
samdanger
نوع خودرو: وانت پیکان

پست توسط samdanger » 27 فوریه 2018, 02:04

ahmadezati نوشته شده:
16 اکتبر 2017, 18:28
سلام دور موتور گاهی از یک میاد پایین یعنی یا رو صفر هست یا نیم البته استپر هم عوض کردم تو این حالتم ماشین بد کار نمیکنه فقط گاهی انگار گاز میگیری یا یهو ول میکنی ماشین دچار سکته میشه دیاگ بردم میگه از کیلومتر شمارته ولی فکر نکنم به اون ربطی داشته باشه سنسور دور موتور تمیز میکنم بهتر میشه حالا نمیدونم این مال این سنسوره اخه میگن خرابی نداره

سلام داش منم همین مشکل رو دارم یکساله هرکار میکنم و هر تعمیرکاری میبینه نمیفهمه چشه :who:
شما پیدا کردین مشکل رو؟؟
نمایه کاربر
__Pontiac__
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: PARS ELX
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

پست توسط __Pontiac__ » 27 فوریه 2018, 04:13

manoochehr22 نوشته شده:
22 دسامبر 2017, 10:13
سلامن دوستان
اینطور که شما تعریف کردید احتمال بسیار زیاد مشکل از ریختگری قطعات هست
پیشنهادم اینه به جای این خرج ها یک گیربکس مدل 90 به پایین به جای مال خودتون بندازید مال خودتون هم بفروشید به احتمال زیاد مشکل برطرف میشه
محاسبه حجم موتورسیلندر و تراکم موتور
www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=106760
افزایش تراکم و تاثیر ان بر اسب بخار
www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=108343
نمایه کاربر
mohammad127
نوع خودرو: SAIPA 132 SX
محل اقامت: شیراز

پست توسط mohammad127 » 11 مارس 2018, 07:03

سلام عزیزان
آیا مغزی پمپ بنزین پراید((منظورم پمپ کامل نیست)) به وانت پیکان میخوره؟

فرستاده شده از GT-N7100ِ من با Tapatalk

نمایه کاربر
libero
نوع خودرو: پیکان وانت
محل اقامت: رشت

پست توسط libero » 15 مارس 2018, 23:04

samdanger نوشته شده:
27 فوریه 2018, 02:04
ahmadezati نوشته شده:
16 اکتبر 2017, 18:28

سلام داش منم همین مشکل رو دارم یکساله هرکار میکنم و هر تعمیرکاری میبینه نمیفهمه چشه :who:
شما پیدا کردین مشکل رو؟؟
باید ازدنده ها باشه دیگه بخاطر کیفیت مسخرشه
روزگاریست که کس را به کسی یاری نیست !!
m_joker
نوع خودرو: 405

پست توسط m_joker » 10 آپریل 2018, 01:57

سلام به دوستان عزیز
یه سوال فنی
من امپر رو باز کردم واسه تعویض چراغ های smd نمیدونم چرا دیگه دور موتورم کار نمیکنه اصلا نمی چرخه کسی دلیلشو میدونه؟؟
ارسال پست

بازگشت به “كلوپ پیکان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان