تاپیک جامع برق - باتری - سیم کشی پیکان

مباحث مربوط به پيكان
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
mohammad55
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سورن ELX-پرايد هاچبك
محل اقامت: تهران

تاپیک جامع برق - باتری - سیم کشی پیکان

پست توسط mohammad55 » 24 نوامبر 2005, 07:39

واسه RD انژكتوري مي خوام شمع دوپر يا سه پزر ببندم . توصيه تون چه ماركيه ؟ چند پر ببندم خوبه ؟ ايا اين شمع ها هم فيلر گيري مي خوان؟

نمایه کاربر
pentagram
يار همراه
نوع خودرو: yasi ef7

پست توسط pentagram » 24 نوامبر 2005, 12:32

سلام دوست عزير براي آردي استاندارد و هر ماشين ديگه اي كه بگي استفاده از شمع هاي چند الكترود مناسب نيست چون فرقي در كاركرد موتور كه محسوس باشه ايجاد نميكنه و پول هدر ميدي مگر اينكه جاهاي ديگه رو هم تغيير بدي مثل كويل و واير و ....
ولي در حال حاضر شمعهاي مختلفي تو بازار هست كه انتخاب خوبي هستند مثل اسپليت فاير و ان جي كا
ولي من بهت توصيه ميكنم اگر ماشينت استانداره و ميخواي بهترين حالت راندمان كار موتورت رو داشته باشي از همين شمع هاي تك الكترود استفاده كني
در حال حاضر اكثر شمعهاي بازار چيني هستند شما همون شمع نور ايراني بگير استفاده كن بهترين كاره و تو فواصل كم هم تعويضشون كن هم اقتصادي تر هم بهتره.
ولي اگر ميخواي تقويت كني قضيه فرق داره
در ضمن تمامي شمعهاي موجود هم نياز به فيلر دارند اينا كه ميگن بدون فيلر هم باور نكن كافيه يه كم فاصله الكترود تغيير كنه تا جرقه رو اشتباه بزنه

نمایه کاربر
mohammad55
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سورن ELX-پرايد هاچبك
محل اقامت: تهران

پست توسط mohammad55 » 24 نوامبر 2005, 18:52

باباجون يدفه بگو از اين شمع هايي كه سر قبرها مي زارن ببندم. شمع نور ديگه خيلي زاقارته يكم انصاف داشته باش. من اين شمع ها رو واسه ماشين بابام ميخام . خودم پرايد دارم سه الكترود بستم ماشين تو دور بالاي سه هزار بهت كار ميكنه و كلاق ماشين نرمتر شده نگو تاثير نداره ، يچي ميگيا . ولي برايrd اطلاعات نداشتم گفتم از شما بزرگواران سوال كنم. در ضمن جون هر كي دوست داري اين عكسو عوض كن . بباجون مگه قحط بود اينو گذاشتي :-o :???:

نمایه کاربر
pentagram
يار همراه

پست توسط pentagram » 25 نوامبر 2005, 00:42

باباجون يدفه بگو از اين شمع هايي كه سر قبرها مي زارن ببندم
اتفاقآ مشكل ما همينه كه فكر ميكنم هر چيزي ايرانيه بده و روي هر چي مارك خارجي باشه خوشمون مياد..
شما ميري پولت رو ميدي به شمع ان جي كا كه خيلي معروفه اما خبر نداري كه چينيه فقط پولت رو به يه اسم دادي و بس
شمع نور هم الان 30 ساله تجربه شمع سازي داره حالا منظورم اين نبود كه حتمآ بري نور بگيري مارك هاي ديگه هم هست من بيشتر حرفم اين بود كه خودت رو با ديدن يه مارك و چند تا دونه اكلترود اضافه گول نزن
خبري نيست
خودم پرايد دارم سه الكترود بستم ماشين تو دور بالاي سه هزار بهت كار ميكنه و كلاق ماشين نرمتر شده نگو تاثير نداره
تاپيك داريم سرچ كن بخون تا حتي نمودار راندمان كار موتور پرايد رو با همين شمع هاي خودت ببني و خودت به حرف خودت خندت بگيره
عزيم سيستم برق پرايد براي شمعهاي معمولي هم ضعيفه چه برسه به اينا
در ضمن معايب كارت بيشتر از مزاياشه
ولي برايrd اطلاعات نداشتم گفتم از شما بزرگواران سوال كنم
اگه قابل بدوني جواب منم همين بود نترس انقدري با موتور پيكان ور رفتم كه بدونم چي براش خوبه چي براش بده
در ضمن جون هر كي دوست داري اين عكسو عوض كن . بباجون مگه قحط بود اينو گذاشتي
اين عكس ماله بهترين رفيقمه كه تو اين سايت هم عضو هست
مگه چشه؟هيچ ميدوني مسخرده كردن چه گناهي داره؟خوب اينم اين شكليه ديگه

نمایه کاربر
پژمانش
دانا
نوع خودرو: مشخص نشده!

شمع

پست توسط پژمانش » 01 دسامبر 2005, 13:22

محمد جان شمع هرچي دوست داري بنداز ولي دقت كن حتما اصلي باشه .

سيستم برق آردي تا 4 الكترود رو بخوبي جواب ميده ولي دوستاني كه پرايد دارن بعلت ضعف سيستم برق 2 الكترود بهتره بندازن .

عمده تغييري كه بعد از انداختن شمع حس ميشه . كاركرد بهتر موتور در حالت در جا و لرزش كمتر ماشين است .

اين تجربه شخصي خودم بوده.
درضمن تاجايي كه اطلاع دارم احتياجي به فيلر ندارند (لطفا در غير اين صورت دوستان با تجربه تر بفرمايند ) .

نمایه کاربر
pentagram
يار همراه

پست توسط pentagram » 02 دسامبر 2005, 01:49

بازم سلام
سيستم برق آردي تا 4 الكترود رو بخوبي جواب ميده
اتفاقا جواب نميده
شمع 2 پلاتينه براي آردي بسه مگر اينكه شما كويل رو تغيير بدي و همچنين واير
و بايد بگم شمع با پلاتين بيشتر يعني دماي كاركرد بيشتر+عمر كم قطعات
يه مورد ديگه هم اضافه كنم پژمان خان شما كه ميگي سيستم برق آردي خوبه يه چيزي ميگم امتحان كن تا به عكس موضوع پي ببري:
ماشين رو وقتي روشنه ازش بخاري و يا كولر بگير حالا چراغ بده ببين كه دمنده باد قدرت رو از دست ميده و يا موارد ديگه مثل روشن كرد چراغها
يا كه استفاده از پخش و غيره و اين از دينام ماشين كه ضعف داره....80 آمپره اما كار دست ايراني روش بوده ديگه
ماشين وقتي خاموشه شيشه برقي رو بالا پايين كن ديدي سرعتش چقدر كم ميشه؟اين از باطري ماشين اين باطري براش خوب نيست
با يه اهم متر تمامي گين برق ماشين رو بگير توي يه محدوده خوب و نرمال نيست و نوسان داره
وايرها نشتي دارن.....كويل برق تصبيت شده نداره و رگوله نيست
فنها هم برق زيادي ميشكن
خلاصه با هزار دليل بهت ميگم كه سيستم برق آردي هم ضعيفه
البته قوي تر از پرايده اما ضعيفه درسته جواب خيلي كارها رو ميده اما به نظر من استاندارد نيست و بايد قوي تر اين حرفها باشه ولي فبول دارم كه بسيار سيستم برق قوي تري نصبت به پرايد داره
در مورد فيلر هم بايد بگم كه اندازه استاندارد فيلر موتور 1600 پيكان(آردي)
0.7 ميليمتر ميباشد(هفت دهم ميلي متر)
كه شمعهاي موجود در بازار مثل همين نور با طور فابريك روي 0.7 تظيم هستند(قيمت 3تومن) و لازم نيست شما فيلر بگيري خيلي راحت و آسوره روي ماشين نصب كن
شمع ان جي كا هم روي 0.7 هست اونم اگه اصلش گيرت بايد خوبه(قيمتش دستي 10 تومن براي تك پلاتين)
اسپليت فاير هم نخر شده مارك بازي اصلش هم نيست
بوش هم خوبه

نمایه کاربر
پژمانش
دانا

پست توسط پژمانش » 03 دسامبر 2005, 19:13

کاملا در تمام موارد موافقم و از پاسخ جامعت ممنون.

تنها نکته اینکه من 4 پلاتینه انداختم خوب جواب داد.
:o

درکل عرض ارادت .

فکر میکنم آردی انژکتوری از کاربراتوری سیستم برق قوی تری داشته باشد.
:cool:

نمایه کاربر
pentagram
يار همراه

پست توسط pentagram » 03 دسامبر 2005, 23:51

تنها نکته اینکه من 4 پلاتینه انداختم خوب جواب داد
حالا همون 4 پلاتينه رو با واير اسپرت اسپاركر(قرمز)و كويل قوي تر بنداز بيين چي ميشه...
درکل عرض ارادت .
مخلصيم
فکر میکنم آردی انژکتوری از کاربراتوری سیستم برق قوی تری داشته باشد
تو چند مورد آره تو چند مورد نه:
1-آردي كاربرات تا آخر سال 81 از دينامهاي اصل كره استفاده ميكرد اگه نگاه كني حتي از لحاظ اندازه هم بزرگتر از دينامهاي جديد هستند(سيم پيچ قرمز)
اما آردي هاي جديد دينام يراني روشون هست كه خوب بدك هم نيست اما به كره اي ها نميرسه...
2-سيم كشي آردي هاي قديم آرايش بهتري داشت و سيمها مرغوب تر بود و همشون وارنيش داشتند اما در جديد ها اكثر قسمتها خيلي بد آرايش شدند
3-دلكوي قديمي ها معمولي بود و پلاتين و چكش برق و درد سر و غيره اما جديد ها از اي سي يو دستور ميگرند و با استفاده از يك برد الكتريكي زمان جرقه رو تايين ميكنند كه اين خيلي خوبه و دلكو دچار آوانس و ريتارد هم نميشه :-)
در كل به لحاظ زمان جرقه و دقت و قدرت برق دهي به سر شمعها آردي هاي جديد رو قبول دارم
ولي براي قدرت و دينام و كاركرد طولاني مدت و عمر بيشتر+كيفيت بهتر و همچنين ساير موارد برقي (شيشه برقي ها....پخش... چراغها و ...) آردي هاي قديم رو قبول دارم....
اگه روري آردي ها قديم(منظورم كاربرات است)سيستم دلكوي مگنتي نصب كني + باطري خشك و آمريكايي + شمع خوب و واير اسپرت خيلي هيولا ميشه

نمایه کاربر
پژمانش
دانا

پست توسط پژمانش » 04 دسامبر 2005, 17:22

:smile:

ممنونم .

1 -واير اسپرت اسپاركر(قرمز) چند در مياد ؟
2 - كويل قويتر چي بندازم بنظرت بهتره ؟ حدود قيمت هم اگر بگي كه خيلي مخلصيم .

دوستان ديگه از تجربياتشون بفرمايند .

نمایه کاربر
pentagram
يار همراه

پست توسط pentagram » 04 دسامبر 2005, 23:16

اسپاركر تا جايي كه مطلع شديم ديگه واير اسپرت نميزنه و اگر هم چيزي تو بازار باشه چينيه
اما يه مدل واير ميزنه به نام MEG2 PLUS ابريشمي كه هي بدك نيست ؛اسپرت نيست اما خيلي خيلي بهتر از وايرهاي فابريك كارخونه است اگه استفاده كني بدك نيست....
وايرهاي اسپليت فاير هم هست كه قيمتش رو 6 ماه پيش دارم 40 تومن الان نميدونم چنده يه پي ام به مجيد بده قيمت بگير(نايس اويل رو ميگم)
كويل قوي تر هم كويل پاترول رو دوستان روي پرايد بستن خوب جواب داده حالا براي آردي نميدونم چون بايد ببينم و آمپر و ولتاژ بگيرم همچنين بايد كويل شما با شمعها و برق و واير همخوني داشته باشه تا مشكلي پيش نياد
كويل خيلي قوي هم باعث ميشه به ازاي هر جرقه كلي بنزين بسوزوني و ماشين اينقدر داغ ميشه كه بعضي وقتا باعث صدمه به سرسيلندر ميشه
كويل هاي بنز خيلي قوي هستند من يه مدل از يكي گرفتم بستم با ماشين 10 تا رفتم شمع ها سرش آب شده بود
رنج قيمت كويل هم بستگي به نوعش از 10 تومن هست به بالا

ارسال پست

بازگشت به “كلوپ پیکان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان