تاپيك جامع بسترن B30 - تجربه سواري و مزايا و معايب

B50,B50F,B30,...

مدیر انجمن: دينگاليگا

ارسال پست
! Mr Unknown
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: تاپيك جامع بسترن B30 - تجربه سواري و مزايا و معايب

پست توسط ! Mr Unknown » 13 مارس 2018, 17:45

سلام
همگی خسته نباشید.

به نظر شما خروج آب از "اگروز" و " از زیر ماشین ( ناحیه وسط ) " آن هم در هوای عصر زمستانی که تقریبا هوا عادی و کمی سرد هست ( دمای 19 درجه ) عجیب نیست ؟
ماشین حدود 250 کیلومتر رفته یعنی تقریبا صفر هست.
alik1
نوع خودرو: اوانته+پراید SE 131+
محل اقامت: اصفهان

پست توسط alik1 » 13 مارس 2018, 20:15

درود بر همه دوستان.
منم امروز بعد از حدود 45روز (البته قرار تحویل بیست روزه بود) رنگ قهوه ای رو که دوست داشتم تحویل گرفتم.
در مورد سواری که دوستان گفتن و نیازی نیست بنده هم تکرار مکررات کنم.
لاستیک‌ها نکسن 2017هست
هیچ صدایی از طاقچه عقب نمیاد
باک پر بود
ماشین شسته شده تحویل شد.
هیچ گونه خط و خشی نداشت (من توی این قضیه حرفه ای هستم)
پلاک‌ها نصب شد. چون اول ماشین رو رفتم انبار تحویل گرفتم بعد اومدم نمایندگی
هیچ هزینه ای از من دریافت نشد به غیر از اینکه 20تومان پول پیک دادم برای پلاک‌ها.
البته به خاطر برخورد فوق العاده عالیه پرسنل بهمن موتور اصفهان (جاوید فر) خودم مبلغ ناچیزی هدیه دادم.
فقط ماشین 24کیلومتر کار کرده بود. من تا حالا چندین بار ماشین صفر خریدم هیچ وقت بالای ۵ کیلومتر نبوده کیلومتر.
دوستان تحویل گرفتن چقدر بوده کیلومترش؟
در پایان تشکر از همه دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار همگان به صورت رایگان قرار دادن.
موفق و پیروز باشین
نمایه کاربر
Reza.IL76
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مترو - اسنپ - تاکسی
محل اقامت: Shiraz
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

پست توسط Reza.IL76 » 13 مارس 2018, 21:11

! Mr Unknown نوشته شده:
13 مارس 2018, 17:45
سلام
همگی خسته نباشید.

به نظر شما خروج آب از "اگروز" و " از زیر ماشین ( ناحیه وسط ) " آن هم در هوای عصر زمستانی که تقریبا هوا عادی و کمی سرد هست ( دمای 19 درجه ) عجیب نیست ؟
سلام

اگه ماشین بیش از چند ساعت پارک بوده و روشن نشده بوده و موتور و اگزوز کاملا سرد باشه ( منظورم از سرد دمای محیط نیست بلکه دمای قطعات فنی خودروست ) هیچ مشکلی نداره و کاملا طبیعیه
جانا قبول گردان این جست و جوی ما را *** بنده و مرید عشقیم برگیر موی ما را

بی ساغر و پیاله درده میی چو لاله *** تا گل سجود آرد سیمای روی ما را
! Mr Unknown
شروع حركت

پست توسط ! Mr Unknown » 13 مارس 2018, 22:37

Reza.IL76 نوشته شده:
13 مارس 2018, 21:11
! Mr Unknown نوشته شده:
سلام
همگی خسته نباشید.

سلام

اگه ماشین بیش از چند ساعت پارک بوده و روشن نشده بوده و موتور و اگزوز کاملا سرد باشه ( منظورم از سرد دمای محیط نیست بلکه دمای قطعات فنی خودروست ) هیچ مشکلی نداره و کاملا طبیعیه
سلام.

ممنون از پاسخگوییتان.

بله ماشین یک روز و نیم کارنکرده بود و تقریبا هم در سایه بوده.

اما امروز صبح به نمایندگی مراجعه کردیم و ساعت پنج و نیم عصر دوباره خودرو را کمی حرکت دادیم که اختلاف حدودا 5 ساعته دارد یعنی خودرو 5 - 6 ساعت توقف کرده بوده .

اما در ساعت پنج و نیم عصر وقتی روشنش کردیم و برای دفعه اول کمی حرکتش دادیم برای دفعه دوم که فاصله کمی با دفعه اول داشت این اتفاق افتاد که با توجه به حرف شما این موضوع به نظر طبیعی هست .

اما مسئله اینجاست که علاوه بر اگزوز از زیر ماشین نیز آب خارج شد.

احتمالش هست که آب از زیر لوله اگزوز به وسط ماشین رفته باشد ( چون لوله ی اگزوز شیب چندانی ندارد و فکر نکنم شیب رو به داخل باشد چون تاحالا دقت نکرده ام. ) ؟

همین موضوع من را نگران کرده ...
! Mr Unknown
شروع حركت

پست توسط ! Mr Unknown » 14 مارس 2018, 13:09

! Mr Unknown نوشته شده:
13 مارس 2018, 22:37
Reza.IL76 نوشته شده:
13 مارس 2018, 21:11
! Mr Unknown نوشته شده:
سلام
همگی خسته نباشید.

سلام

سلام.

ممنون از پاسخگوییتان.

بله ماشین یک روز و نیم کارنکرده بود و تقریبا هم در سایه بوده.

اما امروز صبح به نمایندگی مراجعه کردیم و ساعت پنج و نیم عصر دوباره خودرو را کمی حرکت دادیم که اختلاف حدودا 5 ساعته دارد یعنی خودرو 5 - 6 ساعت توقف کرده بوده .

اما در ساعت پنج و نیم عصر وقتی روشنش کردیم و برای دفعه اول کمی حرکتش دادیم برای دفعه دوم که فاصله کمی با دفعه اول داشت این اتفاق افتاد که با توجه به حرف شما این موضوع به نظر طبیعی هست .

اما مسئله اینجاست که علاوه بر اگزوز از زیر ماشین نیز آب خارج شد.

احتمالش هست که آب از زیر لوله اگزوز به وسط ماشین رفته باشد ( چون لوله ی اگزوز شیب چندانی ندارد و فکر نکنم شیب رو به داخل باشد چون تاحالا دقت نکرده ام. ) ؟

همین موضوع من را نگران کرده ...
با عرض سلام و خسته نباشید مجدد.

پس از چند روز پیگیری بالاخره فهمیدم که اگر مشکل اتز آب رادیاتور و ... نباشد و نشتی وجود نداشته باشد این نوع چکه کردن عادی بوده و علاوه بر اگزوز در زیر ماشین هم سوراخی روی ادامه لوله اگزوز تعبیه شده تا آب حاصل از میعان و تقطیر را به بیرون هدایت کند.

اما بررسی کلی بنده از فاو بسترن B30 :

این ماشین در رده قیمتی خود و حتی تا 80 میلیون تومان رقیبی ندارد.

کیفیت همندلینگ بسیار عالی و ترمز بسیار قوی دارد که به کمک سیستم کمکی ترمز ( BA ) فوق العاده عمل می کند. صدای موتور به نسبت ماشین های دیگر در همین رده قمیتی و کمی بالاتر یا پایینتر در داخل کابین احساس نمی شود.

گیربکس هوشمند شش سرعته اتوماتیک آیسن ژاپن تعویض دنده نرمی دارد و حالت تیپترونیک ( یا همان دستی آن ) بسیار کارآمد و صد البته لذت بخش هست.
معکوس دادن های گیربکس در هنگام شتاب گیری بسیار عالی می باشد و بنده حتی تا 3 دنده معکوس هم مشاهده کردم.

سیستم های ایمنی خودرو عالی بوده و حتی تا 80 میلیون تومان تمام این سیستم ها با هم در هیچ خودرویی دیده نمی شوند.

عملکرد ESP ( کنترل پایداری ) در پیچ ها فوق العاده بوده و تعادل ماشین را به خوبی حفظ می کند.

مانیتور ماشین بر خلاف گفته دیگران حداقل تا کنون مشکلی نداشته هرچند اگر مانیتور اصلی خود بسترن در نسخه چینی بود یعنی همان اندرویدی خیلی بهتر بود.

سیستم هوشمند افزایش صدای بلندگو ها در سرعت های بالا عالی می باشد.

کروز کنترل ماشین به خوبی سرعت را حتی در سرپایینی ها حفظ می کند و شاهد افزایش دنده بی مورد نیستیم.

ایمنی ماشین و استحکام بدنه عالی می باشد اما ای کاش نسخه 6 ایربگ در ایران مونتاژ می شد که نسخه فعلی 2 ایربگ هست.

در دست انداز ها ماشین از نظر جذب ضربه و عدم انتقال آن به سرنشینان خوب عمل می کند.

چیزی که فوق العاده بود اینکه در حالت اسپرت ( دنده S ) علاوه بر تعویض دنده در دور موتور بالاتر ماشین کمی بالاتر آمد و حس کردم که فنربندی ها خشک تر شد.

تنظیم قابلیت تنظیم ریموت ماشین برای عملکرد درب ها ایمنی ماشین را بالا می برد به طوری که با گرفتن دکمه باز و بسته کردن درب های به طور هم زمان برای حدود 10 ثانیه عملکرد را طوری تغییر می دهد که با زدن دکمه بازکردن درب ابتدا درب راننده بازشده و با زدن مجدد بقیه درب ها هم باز می شود.

راحتی سرنشینان هم در جلو و هم در عقب بسیار عالی می باشد و ردیف عقب هم مانند ردیف جلو بسیار جادار است.

حجم صندوق عقب از تمامی ماشین های هم رده فعلی و حتی تا 85 میلیون تومان بیشتر می باشد. ( 480 لیتر )

ای کاش صندلی های ماشین برقی بود و آینه ها هم به طور خودکار جمع می شدند. ( به عبارت دیگر برقی بودند. )

مورد دیگر اینکه در صندوق عقب دو میله موجود مانع از گذاشتن وسایل به طور عمودی مخصوصا در قسمت عقب تر صندوق می باشند که مشکلی مهمی نیست.

اما در مورد قیمت بسترن اینکه قطعا افزایش 3 الی 5 میلیون تومانی خواهد داشت.

به طور کلی اینکه اگر به فکر خرید این خودرو هستید مطمئن باشید که اشتباه نمی کنید.

تمامی ایراد های سری اول بر طرف شده و خودرو نقص فنی ندارد و مجهز به اتولاک نیز می باشد.

در ضمن ضمن یادتان باشد که گیربکسی که به روی این خودرو است بهترین گیربکس جهان بوده و به صورت پک از ژاپن می آید و مونتاژ ایران یا چین نیست.

اصلا هم به فکر فروش این خودرو نباشید که در این رده قیمتی هیچ خودرویی با این امکانات وجود ندارد.

سرویس دهی عالی گروه بهمن موتور حتی در جمعه ها و برخورد عالی کارمندان این شرکت و مشتری مداری و رعایت انصاف نیز فوق العاده می باشد.

در ضمن بهمن موتور اولین شرکتی است که اگر خودرو مشتری بیش تر از ایک روز کار داشته باشد خودرویی دیگر به مشتری قرض می دهد تا مشتری بی خودرو نماند.

با تشکر از شما که حوصله کردید و خواندید.
mb30
نوع خودرو: سمند - b30

پست توسط mb30 » 14 مارس 2018, 15:37

سلام دوستان
من هم امروز ماشینم رو تحویل گرفتم رنگ سربی. برخورد نمایندگی(امیدوار شیراز) بسیار خوب بود.
ماشین تمیز و با باک پر به من تحویل دادند.
ماشین 5 کیلومتر کار کرده بود.
هیچ گونه مبلغی بابت پلاک و نصب آن دریافت نکردند.
ولی سند و بیمه رو گفتن بعدا تحویل میدیم.(به نظر شما قبل عید میرسن؟)
بنظر شما اگه سند و بیمه نیان تو عید با ماشین برم مسافرت؟
من از کار نمایندگی راضی بودم.

من ماشین قبلیم سمند بود و هیچ تجربه ای از ماشین اتوماتیک ندارم.
صدای داخل کابین خیلی کم هست(البته تمام مقایسه های من نسبت به سمند هست)
صدای سیستم صوتی عالی بود.

تنها ایرادی که من دیدم مربوط به گیربکس هست البته دوستانی که با تجربه تر هستند می تونند راهنمایی کنند و تصحیح کنند.
وقتی که پدال رو فشار میدم چه در حال سکون و چه در حال حرکت تقریبا ماشین نیم تا یک ثانیه بعد عکس العمل نشون میده.
به نظر شما این عادی هست؟
ضمنا حس میکنم بعضی جاها بی خود گاز میده به ماشین(این مورد شاید بخاطر تازه کار بودن من باشه)
ولی تاخیر در عکس العمل گیربکس خیلی مشخص هست.
! Mr Unknown
شروع حركت

پست توسط ! Mr Unknown » 14 مارس 2018, 16:20

mb30 نوشته شده:
14 مارس 2018, 15:37
سلام دوستان
من هم امروز ماشینم رو تحویل گرفتم رنگ سربی. برخورد نمایندگی(امیدوار شیراز) بسیار خوب بود.
ماشین تمیز و با باک پر به من تحویل دادند.
ماشین 5 کیلومتر کار کرده بود.
هیچ گونه مبلغی بابت پلاک و نصب آن دریافت نکردند.
ولی سند و بیمه رو گفتن بعدا تحویل میدیم.(به نظر شما قبل عید میرسن؟)
بنظر شما اگه سند و بیمه نیان تو عید با ماشین برم مسافرت؟
من از کار نمایندگی راضی بودم.

صدای داخل کابین خیلی کم هست(البته تمام مقایسه های من نسبت به سمند هست)
صدای سیستم صوتی عالی بود.

تنها ایرادی که من دیدم مربوط به گیربکس هست البته دوستانی که با تجربه تر هستند می تونند راهنمایی کنند و تصحیح کنند.
وقتی که پدال رو فشار میدم چه در حال سکون و چه در حال حرکت تقریبا ماشین نیم تا یک ثانیه بعد عکس العمل نشون میده.
به نظر شما این عادی هست؟
ضمنا حس میکنم بعضی جاها بی خود گاز میده به ماشین(این مورد شاید بخاطر تازه کار بودن من باشه)
سلام.
خسته نباشید.
مبارک باشد.

به نظر بنده اگر کارت ماشین نیامده با خودرو سفر نکنید.

سند ماشین در عرض یک هفته کاری و کارت ماشین در عرض حدودا دو هفته کاری یا زود تر ، از زمان تحویل به دست شما می رسد.

پنج شنبه ها ، روز های تعطیل رسمی و جمعه ها روز کاری نیستند.

در مورد گیربکس اتوماتیک حواستان باشد که موقع پارک ابتدا ترمز دستی را بکشید و بعد دنده را در حالت پارک بگذارید ( زیرا در غیر اینصورت دنده مجبور است به جای ترمز دستی هم عمل کند و به آن فشار می آید. ) و موقعی که می خواهید شروع به حرکت کنید ابتدا دنده را عوض کنید و سپس ترمز دستی را بخوابانید.

آن 5 کیلومتر هم برای تست سلامت خودرو بوده و انشاالله مشکلی نیست.

در دوره آب بندی ( 1000 تا 1500 کیلومتر اول ) خیلی ماشین را گاز ندهید.

حواستان باشد که اشتباها به جای حالت D روی تیپ ترونیک یا همان حالت دستی ( + - ) نروید. ( اگر بعد از گذاشتن روی حالت D دنده را به راست ببرید این اتفاق می افتد و با بالا بردن دسته گیربکس دنده افزایش و با پایین آوردن آن دنده کاهش می یابد. / در حالت دستی گیربکس کمی تاخیر دارد و عادی است. )

با توجه به هوشمند بودن گیربکس اگر آرام آرام گاز دهید خودش دنده ها را در دور موتور های پایین تر تعویض می کند.

اما در مورد گاز خوردن اضافی اگر منظورتان همان افزایش شتاب ناگهانی باشد لطفا توجه کنید که اگر شما بر فرض مثال با سرعت 60 کیلومتر در حال حرکت باشید و ماشین روی دنده 5 باشد اگر یکدفعه گاز دهید گیربکس خودرو برای افزایش شتاب معکوس می دهد و دنده را از 5 به 3 می آورد و دوباره به ترتیب دنده عوض می کند.

موفق باشید.
sabersap
شروع حركت

پست توسط sabersap » 14 مارس 2018, 17:03

سلام
دوستان کسی از کفپوش سه بعدی استفاده کرده؟
بعضی ها میگن که لبه ها تا میشه
و در جنس چرمی زود خش بر میداره و کلا نوع لاستیکی معمولی را پیشنهاد میکنن
ahmadb30
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: بسترن B30

پست توسط ahmadb30 » 15 مارس 2018, 08:46

mb30 نوشته شده:
14 مارس 2018, 15:37
سلام دوستان
به نظر شما این عادی هست؟
سلام دوست عزیز منم مثل شما ماشین قبلیم سمند بود البته EF7 ،این تفاوتی که شما در گیربکس ونوع گازخوردن می بینید یه قسمتیش مربوط به اینه که قلق گیربکس اتومات هنوز دستت نیامده من حدود یکی دوماهی طول کشید تا کاملا راه افتادم والان فوق العاده راحتم باهاش، یه قسمت دیگه هم من حدس میزنم سمند شما ال ایکس معمولی بوده ونه EF7 فرقی که اینا دارن سمند معمولی گازش سیمیه و به محض اینکه گاز میدی عکس العمل نشون میده ولی گاز EF7 مثل B30 سیمی نیست و به اصطلاح برقیه یعنی شما گاز که میدی سنسور مربوطه فرمان را به ECU انتقال میده و فاصله زمانی کوچیکی که میگی میتونه به این دلیل باشه دقیقا سمند EF7 هم همینطوریه و اشکالی بهش وارد نیست در کل به مرور که عادت کردی به گیربکس و قلقش دستت اومد بهتون قول میدم از رانندگی با B30 خسته که هیچی سیر هم نمیشید.
sabersap
شروع حركت

پست توسط sabersap » 15 مارس 2018, 12:45

سلام
امکانش هست که گیرنده تلوزیون روی ماشین نصب بشه؟
ارسال پست

بازگشت به “اف اي دبليو (فاو) بسترن FAW Besturn”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان