پژو 2008 -Peugeot 2008

مدیران انجمن: whiteshark, Monarch

gti6
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: tondar90/chery tiggo

Re: پژو 2008 -Peugeot 2008

پستتوسط gti6 » جمعه 20 مرداد 1396, 12:15 pm

GM IS THE LEGEND نوشته شده:
gti6 نوشته شده:
gti6 نوشته شده:
فکر کنم شما جوش کاری اسکلت رو با ورق سقف اشتباه گرفتی ظاهرا :

از پاسخ مستدل و فنی شما خواننده قطعا به نتیجه گیری قاطع خواهد رسید .
پایان بحث .

تمام صحبت های شما درباره اسکلت وشاسی ماشین بود ومن حقیقتا درباره ورق سقف مطلبی ندیدم در پست شما :-D

نمایه کاربر
arashmajidi
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: PEUGEOT 207

Re: RE: Re: پژو 2008 -Peugeot 2008

پستتوسط arashmajidi » جمعه 20 مرداد 1396, 1:11 pm

gti6 نوشته شده:
gti6 نوشته شده:
gti6 نوشته شده:

پایان بحث .

تمام صحبت های شما درباره اسکلت وشاسی ماشین بود ومن حقیقتا درباره ورق سقف مطلبی ندیدم در پست شما :-D

با سلام خدمت دوستان
حالا از مسائل فنی که بگذریم، سقف استوک پژو ۲۰۰۸ فیس لیفت ۲۰۱۷ از کجا گیر میاد؟

Sent from my MI 5 using Tapatalk

SaeedMST20
شروع حركت
نوع خودرو: سمند LX

پستتوسط SaeedMST20 » جمعه 20 مرداد 1396, 2:59 pm

در مورد گیربکس حق با شماست دوستان بی دقتی بنده بود ممنون بابت پاسختون

SaeedMST20 نوشته شده:
mojtaba2741 نوشته شده:
SaeedMST20 نوشته شده:سلام دوستان

سوال اصلیم اینه مثلا بنده در دور بعدی ثبت نام 2008 ثبت نام کردم، تهران نیستم و علاقه دارم به سانروف خصوصا از نوع پاناروما خانواده دوس دارن دیگه :hah:
بعد ماشین تحویل گرفتم بعدا ایران خودرو یه نسخه با سقف پاناروما داد بیرون ، ایا امکان تعویض سقف ماشین بدون مشکل هست ؟؟!! کسی میتونه به این سوال جواب بده؟ نمیخوام بعدا حسرت اینو بخرم ک اگه صبر میکردم مثلا نسخه 97 یا 98 میخریدم سانروف داشت ( میدونم خیلی اینده نگری هست و ..... ولی سوالیه ک ذهنمو مشغول کرده )

راستی دور بعدی ثبت نام 2008 کی هست؟
ممنونم از دوستانی ک باعث افزایش اگاهی سایرین میشن:

سلام
مهمترین نکته ای که در مورد سوال شما باید بهش اشاره کرد اینکه بطور کلی در فرایند طراحی و بدنه سازی خودروها با اضافه یا کم کردن یه سانروف ساده مقدار قابل توجهی از تقویت های مختلف مخصوصا در اطراف سانروف اضافه یا کم میشه
حال در نظر بگیرید که وسعت استفاده ی شیشه در سقف از یک سانروف به یک سقف پانوراما یا یک مون روف بزرگ افرایش پیدا کنه . مسلمه که باید در اطراف سقف شیشه ای مقدار قابل توجهی تقویت های از قبل طراحی و محاسبه شده اضافه بشه که بدون شک اینکار در داخل کشور ما نشدنی نیست
مراد اینکه با بریدن سقف و جایگزین کردن شیشه شما علاوه بر وارد کردن آسیب جبران ناپذیر به ایمنی یک ماشین 5 ستاره مشکلات احتمالی بعدی از جمله نفوذ آب و یا مشکلات شماره گذاری و نقل و انتقال مواجه میشید

با سلام دوست بزرگوار
منظور من اضافه کردن نبود ینی بریدن سقف و ... که به قول شما دوست عزیز ایمنی فدای سانروف بشه!
مظنورم اینه که کلا سقف ماشین تعویض بشه مثلا با مدلی 98 ک سانروف داره (مثلا میگم! ) ایا امکان چنین کاری بدون دردسر هست ؟! سوالیه ک ذهنم به مشغول کرده

----------

دوستان یه سوال دیگه هم دارم میشه کسی حدودا قیمت دلاری پژو 2008 ایران خودرو + سراتو/النترا + سوناتا/اپتیما رو در بیاره؟ ( البته میدونم تیپی ک ایران خودرو میده عینش تو دنیا نیست ولی بالاخره یه تیپ شبیه این مدل حدود قیمتش رو میشه براش در نظر گرفت! نسخه ایران خودرو یه خرده اپشن کم داره از اون طرف موتور THP براش گزاشتن! )

من همیشه موقع خرید هر کالایی خیلی به ، بصرفه بودن کالایی ک میخرم و قیمت جهانی حساسم ، میخوام ببینم در مقایسه با اونا قیمت دلاری چطوره! ( شدیدا تو فکر خرید اپتیمای دسته دو مثلا 2014 هم هستم ) دوستان عزیز لطفا مشخص کنین. با تشکر از همه دوستان

hamid-fateh
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پستتوسط hamid-fateh » جمعه 20 مرداد 1396, 4:06 pm

SaeedMST20 نوشته شده:در مورد گیربکس حق با شماست دوستان بی دقتی بنده بود ممنون بابت پاسختون

SaeedMST20 نوشته شده:
mojtaba2741 نوشته شده:

سوال اصلیم اینه مثلا بنده در دور بعدی ثبت نام 2008 ثبت نام کردم، تهران نیستم و علاقه دارم به سانروف خصوصا از نوع پاناروما خانواده دوس دارن دیگه :hah:
بعد ماشین تحویل گرفتم بعدا ایران خودرو یه نسخه با سقف پاناروما داد بیرون ، ایا امکان تعویض سقف ماشین بدون مشکل هست ؟؟!! کسی میتونه به این سوال جواب بده؟ نمیخوام بعدا حسرت اینو بخرم ک اگه صبر میکردم مثلا نسخه 97 یا 98 میخریدم سانروف داشت ( میدونم خیلی اینده نگری هست و ..... ولی سوالیه ک ذهنمو مشغول کرده )

ممنونم از دوستانی ک باعث افزایش اگاهی سایرین میشن:

سلام
مهمترین نکته ای که در مورد سوال شما باید بهش اشاره کرد اینکه بطور کلی در فرایند طراحی و بدنه سازی خودروها با اضافه یا کم کردن یه سانروف ساده مقدار قابل توجهی از تقویت های مختلف مخصوصا در اطراف سانروف اضافه یا کم میشه
حال در نظر بگیرید که وسعت استفاده ی شیشه در سقف از یک سانروف به یک سقف پانوراما یا یک مون روف بزرگ افرایش پیدا کنه . مسلمه که باید در اطراف سقف شیشه ای مقدار قابل توجهی تقویت های از قبل طراحی و محاسبه شده اضافه بشه که بدون شک اینکار در داخل کشور ما نشدنی نیست
مراد اینکه با بریدن سقف و جایگزین کردن شیشه شما علاوه بر وارد کردن آسیب جبران ناپذیر به ایمنی یک ماشین 5 ستاره مشکلات احتمالی بعدی از جمله نفوذ آب و یا مشکلات شماره گذاری و نقل و انتقال مواجه میشید

با سلام دوست بزرگوار
منظور من اضافه کردن نبود ینی بریدن سقف و ... که به قول شما دوست عزیز ایمنی فدای سانروف بشه!
مظنورم اینه که کلا سقف ماشین تعویض بشه مثلا با مدلی 98 ک سانروف داره (مثلا میگم! ) ایا امکان چنین کاری بدون دردسر هست ؟! سوالیه ک ذهنم به مشغول کرده

----------

دوستان یه سوال دیگه هم دارم میشه کسی حدودا قیمت دلاری پژو 2008 ایران خودرو + سراتو/النترا + سوناتا/اپتیما رو در بیاره؟ ( البته میدونم تیپی ک ایران خودرو میده عینش تو دنیا نیست ولی بالاخره یه تیپ شبیه این مدل حدود قیمتش رو میشه براش در نظر گرفت! نسخه ایران خودرو یه خرده اپشن کم داره از اون طرف موتور THP براش گزاشتن! )

من همیشه موقع خرید هر کالایی خیلی به ، بصرفه بودن کالایی ک میخرم و قیمت جهانی حساسم ، میخوام ببینم در مقایسه با اونا قیمت دلاری چطوره! ( شدیدا تو فکر خرید اپتیمای دسته دو مثلا 2014 هم هستم ) دوستان عزیز لطفا مشخص کنین. با تشکر از همه دوستان

دوست عزیز تکرار مکررات میشه. چند صفحه قبل دقیقا و کامل بر اساس خرید در انگلیس و فرانسه دوستان حساب کردند. اون رو بخونید همه چی براتون روشن میشه.

gti6
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: tondar90/chery tiggo

Re: RE: Re: پژو 2008 -Peugeot 2008

پستتوسط gti6 » جمعه 20 مرداد 1396, 7:23 pm

arashmajidi نوشته شده:
gti6 نوشته شده:
gti6 نوشته شده:

پایان بحث .

با سلام خدمت دوستان
حالا از مسائل فنی که بگذریم، سقف استوک پژو ۲۰۰۸ فیس لیفت ۲۰۱۷ از کجا گیر میاد؟

Sent from my MI 5 using Tapatalk

خداوند استوکی های شارجه رو آفرید :smile:

mojtaba2741
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پستتوسط mojtaba2741 » شنبه 21 مرداد 1396, 5:08 am

SaeedMST20 نوشته شده:
mojtaba2741 نوشته شده:
چند تا سوال داشتم
یکی این که مثلا بعدا نسخه از 2008 در ایران بیاد ک سانروف معمولی یا پاناروما داشته باشه ایا امکان تعویض سقف ماشین هست ؟؟؟!!!!!

و این که ایا گیربکسی در 2008 استفاده شده در بسترن b30 هم استفاده شده؟! 58 تومنه ماشین!

و این که BYD f3 خودروی 50 تومنی با پلتفرم تویوتا کرولا سانروف داره ولی ماشین 100 تومنی ایران خودرو خیر

2008 هم فیس و هم موتور و گیبرکس خوب داره ولی نبود سانروف قلب شکنه به نظرم! ( بحث کیفیت مونتاژ و ... هم تا نیاد دست مشتری بحثی ندارم )

سلام،
من البته نه 2008 نوشتم و نه تمایل به خریدش، منتها از روی علاقه مطالب و دنبال می کنم.
در رابطه با گیربکس من نمی دونم همون هست یا نه ولی خوب گیربکس شش سرعته آیسین در هر دو ماشین هست، حالا اگر یک نوع باشن مشکلی ایجاد میکنه؟
در رابطه با سانروف (به ویژه اگر در تهران زندگی میکنید) به نظرم اصلا" آپشن کاربردی نیست، به ویژه برای منی که کلا" شیشه های ماشین هم پایین نمی دم، به شخصه دوست دارم یا پانورامیک باشه یا فلز.... در هر صورت اگه خیلی براتون مهمه باید گزینه دیگه ای انتخاب کنید.
در نهایت اصلا" مقایسه های درستی نکردید و بیشتر خواستم بگم که مقایسه با چینی ها اجحاف هست در حق این ماشین، 2008 یکی از ماشینهای خوبی هست که در حال مونتاژه و رو کاغذ به نسبت قیمتش ارزش بالایی داره، تنها دلیلی که من سمتش نرفتم فضای داخلی کمش هست.

دوست گرامی مقایسه نکردم، میگم این گیربکس ک روی ماشین 100 تومنیه با اون ماشین اقتصادی چینی مشترک هست ( طبق چیزی ک روی کاغذ و اخبار سایت ها میخونیم )
خواستم ببینم دقیقا یکیه ؟ بعد مشکلی نداره یکی باشه ولی دیگه این قدر نباید گیربکس مانور باشه چون رو ماشین با قیمت 40 تومن کمتر هم هست

ممنونم از دوستانی ک باعث افزایش اگاهی سایرین میشن :hb:

گیبرکسشون هرچند از یک کمپانی ولی از نوع متفاوتی هست، (عرض اصلی بنده این بود که صرف اینکه فلان قطعه اش با فلان ماشین مشترکه نباید باعث تغییر دیدگاه بشه)،
در مورد پانورامیک هم اگه واقعا" دنبالش هستید بهتره صبر کنید تا با اون آپشن بیاد، دنبال تغییرات این شکلی در ماشین نباشید که به لحاظ ایمنی اصلا" درست نیست. در مورد سانروف هم عمده مردم (به ویژه کودکان) خیلی دوست دارند، منتها نحوه استفاده بسیار مهمه (جای بحثش اینجا نیست)، اگر به سانروف علاقه دارید به ماشین دیگه ای فکر کنید و یا صبر کنید.
در مورد دور بعدی ثبت نام هم هنوز به لحاظ تولید به ظرفیت هدف نرسیدن و هدف تولیدشون در ماههای اول به مرور افزایش پیدا می کنه، با توجه به اینکه تا خرداد سال بعد هم تعهد دارن، بعید هست که دوباره پیش فروش داشته باشن مگر اینکه تحویلش بعد از خرداد 97 باشه (به عبارت دیگه اگه ثبت نام هم داشته باشن بعیده که زودتر از تیر 97 دستتون برسه).

hamid-fateh
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پستتوسط hamid-fateh » شنبه 21 مرداد 1396, 6:06 am

mojtaba2741 نوشته شده:
SaeedMST20 نوشته شده:
mojtaba2741 نوشته شده:
چند تا سوال داشتم
یکی این که مثلا بعدا نسخه از 2008 در ایران بیاد ک سانروف معمولی یا پاناروما داشته باشه ایا امکان تعویض سقف ماشین هست ؟؟؟!!!!!

و این که ایا گیربکسی در 2008 استفاده شده در بسترن b30 هم استفاده شده؟! 58 تومنه ماشین!

و این که BYD f3 خودروی 50 تومنی با پلتفرم تویوتا کرولا سانروف داره ولی ماشین 100 تومنی ایران خودرو خیر

2008 هم فیس و هم موتور و گیبرکس خوب داره ولی نبود سانروف قلب شکنه به نظرم! ( بحث کیفیت مونتاژ و ... هم تا نیاد دست مشتری بحثی ندارم )

سلام،
من البته نه 2008 نوشتم و نه تمایل به خریدش، منتها از روی علاقه مطالب و دنبال می کنم.
در رابطه با گیربکس من نمی دونم همون هست یا نه ولی خوب گیربکس شش سرعته آیسین در هر دو ماشین هست، حالا اگر یک نوع باشن مشکلی ایجاد میکنه؟
در رابطه با سانروف (به ویژه اگر در تهران زندگی میکنید) به نظرم اصلا" آپشن کاربردی نیست، به ویژه برای منی که کلا" شیشه های ماشین هم پایین نمی دم، به شخصه دوست دارم یا پانورامیک باشه یا فلز.... در هر صورت اگه خیلی براتون مهمه باید گزینه دیگه ای انتخاب کنید.
در نهایت اصلا" مقایسه های درستی نکردید و بیشتر خواستم بگم که مقایسه با چینی ها اجحاف هست در حق این ماشین، 2008 یکی از ماشینهای خوبی هست که در حال مونتاژه و رو کاغذ به نسبت قیمتش ارزش بالایی داره، تنها دلیلی که من سمتش نرفتم فضای داخلی کمش هست.

دوست گرامی مقایسه نکردم، میگم این گیربکس ک روی ماشین 100 تومنیه با اون ماشین اقتصادی چینی مشترک هست ( طبق چیزی ک روی کاغذ و اخبار سایت ها میخونیم )
خواستم ببینم دقیقا یکیه ؟ بعد مشکلی نداره یکی باشه ولی دیگه این قدر نباید گیربکس مانور باشه چون رو ماشین با قیمت 40 تومن کمتر هم هست

ممنونم از دوستانی ک باعث افزایش اگاهی سایرین میشن :hb:

گیبرکسشون هرچند از یک کمپانی ولی از نوع متفاوتی هست، (عرض اصلی بنده این بود که صرف اینکه فلان قطعه اش با فلان ماشین مشترکه نباید باعث تغییر دیدگاه بشه)،
در مورد پانورامیک هم اگه واقعا" دنبالش هستید بهتره صبر کنید تا با اون آپشن بیاد، دنبال تغییرات این شکلی در ماشین نباشید که به لحاظ ایمنی اصلا" درست نیست. در مورد سانروف هم عمده مردم (به ویژه کودکان) خیلی دوست دارند، منتها نحوه استفاده بسیار مهمه (جای بحثش اینجا نیست)، اگر به سانروف علاقه دارید به ماشین دیگه ای فکر کنید و یا صبر کنید.
در مورد دور بعدی ثبت نام هم هنوز به لحاظ تولید به ظرفیت هدف نرسیدن و هدف تولیدشون در ماههای اول به مرور افزایش پیدا می کنه، با توجه به اینکه تا خرداد سال بعد هم تعهد دارن، بعید هست که دوباره پیش فروش داشته باشن مگر اینکه تحویلش بعد از خرداد 97 باشه (به عبارت دیگه اگه ثبت نام هم داشته باشن بعیده که زودتر از تیر 97 دستتون برسه).

دوست عزیز تا مرداد سال بعد پیش فروش کردند. حالا اینکه تا مرداد پر شد یا خودشون سایت رو بستند خدا داند. در مورد سانروف هم که دوستان بارها گفتند 2008 با سانروف در هیچ جا تولید نشده و فقط با یقف پانوراما تولید شده.در مورد ثبت نام هم با شما موافقم مگر اینکه با مشکل نقدینگی مواجه بشن و بعد از تحویل چند ماه اول پیش فروش اول اقدام به پیش فروش دوم کنند که احتمالش خیلی کمه چون خط تولیدشون هنوز کامل نیست و تولیدشون کم.در مورد پانوراما من فیلمی از خط تولید روباتیک 2008 در فرانسه دیدم اگر دوستی بعدا بخاد ماشینش این شکلی باشه و ایرانخودرو عرضه نکنه حتما باید سقف عوض بشه چون کلا شکل و انحناهای سقف با معمولی یکی نبود. بحث ایمنی ها و تقویت ها هم که جداست و من اطلاعی ندارم.

SaeedMST20
شروع حركت

پستتوسط SaeedMST20 » شنبه 21 مرداد 1396, 7:49 pm

ممنون از عزیزان بابت پاسخ

ولی برای این مورد به جوابی نرسیدم
دوستان چند صفحه قبل رو خوندم اختلاف بود به این ک بخوایم معادل پژو 2008 ایران خودرو از نمونه های خارجی انتخاب کنیم و قیمت اون ( درسته قیمت گزاری خودرو در ایران .... هست ولی بالاخره میشه قیمت دلاری به عنوان ارزش واقعی در نظر گرفت ک در سطح دنیا فروخته میشه ، و قیمتی ک به ما میدن مقایسه کنیم ببینیم ارزش کدوم بیشتره ) .... در مورد اپتیما و سراتو هم نسخه موجود در ایران رو متاسفانه نمیدونم تا قیمت دلاری براش انتخاب کنم کاش یک دوست عزیزی قشنگ توضیح میداد

http://www.upsara.com/images/c1k6_444.jpg
http://www.upsara.com/images/x174_555.jpg
http://www.upsara.com/images/8jpf_capture.jpg

منبع
https://www.carsguide.com.au/kia/cerato/price/2017
https://www.carsguide.com.au/peugeot/2008/price/2017
https://www.carsguide.com.au/kia/optima/price/2017

نمایه کاربر
Mahyar70
دنده 4
نوع خودرو: fuji nevada (دزدینش)
محل اقامت: تهران - مینی سیتی (شهرک صدف)
تماس:

پستتوسط Mahyar70 » شنبه 21 مرداد 1396, 10:37 pm

دوستان بعید میدونم بتونید بدونه برش سقف این ماشین رو تعویض کنید . توی بحث ایمنی سازه هرچه یکپارچه تر باشه ایمنی سازه بالاتر میره . نقطه جوش فقط باعث تمرکز تنش میشه (نه اون جوشی که توی کارخونه میدن که هیچ وقت از محل جوش شکست بوجود نمیاد به دلیل رعایت استاندارد )
ولی در کل اگه سقف 405 های که توسط خود پژو سانورف براشون نصب کرده بود رو دیده باشید ی تیکه قطعه به عنوان تقویت کننده که به نسبت هم بزرگ هست قرار دادن تا تنش های وارده رو این قطعه جذب کنه .
حالا با توجه به استاندارد های که هی هر سال سختگیرانه تر میشن بعید میدونم شما بتونید در حد بازو بسته کردن چند تا پیچ سقف رو عوض کنید .
http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=35&t=99223تغییر مکانیزم عملکرد سرسیلندر

SaeedMST20
شروع حركت

پستتوسط SaeedMST20 » یک شنبه 22 مرداد 1396, 12:53 am

Mahyar70 نوشته شده:دوستان بعید میدونم بتونید بدونه برش سقف این ماشین رو تعویض کنید . توی بحث ایمنی سازه هرچه یکپارچه تر باشه ایمنی سازه بالاتر میره . نقطه جوش فقط باعث تمرکز تنش میشه (نه اون جوشی که توی کارخونه میدن که هیچ وقت از محل جوش شکست بوجود نمیاد به دلیل رعایت استاندارد )
ولی در کل اگه سقف 405 های که توسط خود پژو سانورف براشون نصب کرده بود رو دیده باشید ی تیکه قطعه به عنوان تقویت کننده که به نسبت هم بزرگ هست قرار دادن تا تنش های وارده رو این قطعه جذب کنه .
حالا با توجه به استاندارد های که هی هر سال سختگیرانه تر میشن بعید میدونم شما بتونید در حد بازو بسته کردن چند تا پیچ سقف رو عوض کنید .

با سلام اگه دارین به بنده جواب میدین دوست عزیز
من اصلا منظورم بریدن نبود، منظور کلا تعویض سقف بود ، با سقف پانوراما عوض بشه

بازگشت به “پژو 2008”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان