قوانین انجمن
- از طریق این انجمن با چگونگی و نحوه فعالیت در این انجمن آشنا شوید
- راهنمای استفاده از امکانات انجمن | پرسش و پاسخ

آموزش ارسال پست در تاپیک ها و نکات حائز اهمیت

راهنمای استفاده از امکانات انجمن
نمایه کاربر
علی سلیمی
فعال حوزه خودرو
پست: 2653
تاریخ عضویت: دوشنبه 23 شهریور 1383, 9:16 am
محل اقامت: کالیفرنیا
اینستاگرام: alisalimi_ir
Like شده: 147 بار

پست شنبه 9 فروردین 1399, 2:58 am


آموزش ارسال پست در تاپیک ها و نکات حائز اهمیت


جهت ارسال پست ابتدا میبایست انجمن و تاپیک مورد نظری که قصد افزودن مطلب جدیدی به آن دارید را پیدا کنید، سپس بر روی دکمه "ارسال پست" که هم در بالا و هم در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید.
 
new-post.gif


سپس وارد صفحه جدیدی خواهید شد که در آن ادیتور نمایش داده خواهد شد.
 
editor.jpg


در ادیتور دو بخش اصلی وجود دارد: عنوان و بدنه متن

عنوان: این بخش صرفا گویای بخش مختصری از پرسش و یا مطلبی که قصد دارید در خصوص آن صحبت کنید میباشد، انتخاب عنوان برای ارسال پست در تاپیک هایی که قبلا ایجاد شده کاملا اختیاری است. اما توصیه میشود انتخاب عنوان پست را به تنظیمات پیش فرض انجمن ها بسپارید تا به صورت خودکار انتخاب و نمایش داده شوند.

بدنه متن: محل درج متن کامل خود جهت ارسال پاسخ، مطرح کردن سوالات، درج مقالات و مطالب شما میباشد.
 
editor2.jpg


در آخر نیز میتوانید با استفاده از دکمه "ارسال" مطلب مورد نظر خود را در تاپیک دلخواه و در قالب پست ارسال نمایید. در صورت تمایل به ویرایش پست پس از ارسال نیز میتوانید از تاپیک "آموزش ویرایش پست های ارسالی" استفاده نمایید.
 
submit-post-send.gif
 


* توجه داشته باشید:

- برخی کاربران سهوا سوالات خود را در بخش "عنوان" مطرح میکنند، این بخش دارای محدودیت های ارسال کاراکتر میباشد لذا در صورت این اشتباه تنها بخش کوتاه و مختصری از متن شما در بخش "عنوان" نمایش داده خواهد شد، همچنین در صورت درج مطالب خود در این بخش و خالی گذاشتن بدنه اصلی ادیتور امکان ارسال پست نیست، بنابراین دقت کنید سوالات و مطالب خود را در "بدنه متن / ادیتور" بیان کنید.

- مطالب خود را میبایستی در "بدنه متن / ادیتور" به طور کامل بیان کنید، در صورت استفاده از شکلک ها و یا عبارات کوتاه (نظیر: جالب بود، مرسی، تشکر) امکان ارسال پست خود را نخواهید داشت، همچنین ارسال چنین پست هایی علاوه بر اینکه برخلاف قوانین انجمن بوده، در صورت رویت مدیران نیز بلافاصله حذف خواهند شد، در انتها با قوانین مربوط به ارسال پست آشنا شوید.
 

مروری بر قوانین انجمن


سعی کنيد مطلب و يا پرسش خود را در قسمتی مطرح نماييد که با موضوع مورد نظر همخوانی داشته باشد. از مطرح کردن پرسشهای خود در قسمتهای نامتناسب پرهيز فرماييد.

ارسال چند باره يک مطلب يا پرسش نه تنها به يافتن سريعتر پاسخ کمکی نمی‌کند، بلکه صرفا موجب سردرگمی سایر کاربران نیز می‌شود. در صورت ارسال متوالی تاپیک و پست در قسمتهای مختلف (کپی کردن یک پست و ارسال آن در چند قسمت) تمامی پستهای این چنینی بلافاصله حذف خواهند شد. بدیهی است در صورت تکرار و اصرار کاربر بر این امر پس از بررسی سوابق کاربر از جانب مدیران، تذکر کتبی و یا دریافت اخطار را به همراه خواهد داشت.

پیش از پرسیدن سوال، از عدم وجود پاسخ آن در انجمن اطمینان حاصل نمایید. برای این کار می‌توانید از قسمت جستجوی انجمن استفاده نمایید.

برای مطالب خود، عناوین مناسب و متناسب و مرتبط انتخاب کنید. بهتر آن است که عنوان مطلب در چند کلمه نمایانگر محتوای آن باشد. از به كار بردن کلماتی که با هدف جلب توجه به کار برده می‌شوند همانند : کمک! ، کدوم بهتره، سلام، چی بخرم و ... و يا كلماتي كه با محتوای مطلب سنخیتی ندارند پرهيز نمائيد، اين كار موجب گمراهی خوانندگان می‌شود.

از عنوان هر گونه مطالب شخصي در پست هاي عمومي پرهيز كنيد و اينگونه مطالب را در پيامهاي خصوصي به اطلاع كاربر يا مدير مورد نظر برسانيد. اینگونه پستها بدون ملاحظه، حذف خواهند شد.

از ارسال پستهاي صرفا" تشكر آميز و بي محتوا" جدا خودداري نمائيد و جهت ارسال اينگونه پستها تنها از پيام خصوصي استفاده نمائيد. این پستها به منزله ی Spam در نظر گرفته میشوند و پس از رویت مدیران بلافاصله حذف خواهند شد. همچنین از ارسال پست های بی محتوا که صرفا به منظور بالا آوردن تاپیک های قدیمی و یا تاپیک هایی که سایر کاربران علاقه ای به شرکت در مباحث آن را ندارند با عناوینی نظیر "Up" و یا مشابه آن خودداری کنید.

ارسال پست هایی که صرفا حاوی نقل قول از پست سایر کاربران میباشد نیازمند افزودن پاسخ و یا مطلب ای در خصوص موضوع نقل قول شده میباشد، لذا از نقل قول پست سایر کاربران بدون افزودن هیچگونه پاسخ و یا مطلب اضافه و اکیدا خودداری فرمایید، این پستها به منزله ی spam در نظر گرفته میشوند و پس از رویت مدیران بلافاصله حذف خواهند شد.


 
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

تگ ها:

بازگشت به “آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن”