عیب یابی مشکلات مکانیکی و سوخت رسانی در مرسدس بنز

تصویر مباحث مربوط به مرسدس بنز
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
Mohammad
يار قديمي
نوع خودرو: C107,C350,XV50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: عیب یابی مشکلات مکانیکی و سوخت رسانی در مرسدس بنز

پست توسط Mohammad » 13 آپریل 2016, 21:35

سلام
باید مکانیک وارد به مرسدس ماشین رو چک کنه ولی اینا نشونه های خرابی گاید سوپاپ یا لاستیک سوپاپ هست.اگه اشکال از لاستیک سوپاپ باشه برای این موتور میشه بدون باز کردن سرسیلندر لاستیک سوپاپ ها رو عوض کرد ولی اگه یکی یا چند تا از گاید سوپاپ ها خراب شده باشه باید سرسیلندر باز بشه.
الان نمیدونم چقدر هزینه داشته باشه ولی یه زمانی (سال 84-85) سرسیلندر 124 رو تعمیر کردیم و با اجرت مکانیک و تراشکاری 140-150 هزار تومن هزینش شد. الان شاید 1 میلیون هم بیشتر شده باشه هزینش.
اگه مشکل حاد باشه شمع سیلندری که گاید یا لاستیکش خراب شده به مرور زمان چرب میشه و میتونید تشخیص بدید کدوم سیلندر مشکل داره ، با تست کمپرس هم میشه.
در کل باز کردن و تعمیر سرسیلندر این موتور کار سختی نیست ولی قبل از باز کردن لوازم اریجینال رو پیدا کنید.
«هزار دوست كم است و یك دشمن زیاد»
قاسم کمال زارع
نوع خودرو: بنز 230

پست توسط قاسم کمال زارع » 06 می 2016, 20:37

با سلام خدمت دوستان محترم
من چند وقت هست با مشکل مصرف سوخت بیش ازحد در خودرو خود که مدل بنز 230 مواجه هستم
این مصرف به هر صد کیلومتر 23 لیتر میرسد ار دوستان در این مورد راهنمایی میخواهم با تشکر کمال زارع
نمایه کاربر
Mohammad
يار قديمي
نوع خودرو: C107,C350,XV50

پست توسط Mohammad » 09 می 2016, 20:30

دلیل اینجور مشکلات رو معمولا تا مکانیک از نزدیک ماشین رو چک نکنه نمیشه پیدا کرد.
بنز 230 شامل چند اتاق و موتور مختلف میشه مشخصات ماشینتون رو بگین موتور و اینکه کاربراتور هست یا انژکتور تا بهتر بشه نظر داد.
«هزار دوست كم است و یك دشمن زیاد»
sharagim7075
نوع خودرو: e350

پست توسط sharagim7075 » 26 ژوئن 2016, 15:17

دوستان سلام یه مشکلی برام پیش اومده چراغ abs esp روشن شده و بعدش حالت دنده محو شده ماشین روشن نمیشه
e350 2008
نمایه کاربر
Ahmad Azimi

پست توسط Ahmad Azimi » 27 ژوئن 2016, 22:06

با سلام حضور دوستان و اساتید محترم
سوال و مشکلی برای ما پیش آمده که خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم

خودرو بنز E320 مدل 1998 موتور V متعلق به ما چند وقتی است که در داخل آب رادیاتورش ، روغن مشاهده میشه و کارکرد ماشین و همه علایم، خوب وسلامت هستن و آمپر آب هم از 90 در ترافیک بالاتر نمیره.
به نظرتون مشکل از کجاس؟! آیا کسی این مشکل رو داشته ؟؟ :-o
آیامشکل از سرسیلندر هست یا رادیاتور کتابی بغل فیلتر روغن ؟!! :shock:

خوشحال می شم راهنماییم کنید
نمایه کاربر
hoshivar
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 504GL - hondaC70
محل اقامت: تهران

پست توسط hoshivar » 11 سپتامبر 2016, 11:44

درود به تمام دوستان
من یه کاربراتور zenith 35/40 دارم که رویW108 یا بعضی مدل ها جفت بسته میشده. حالا کاری ندارم.
این کارب از اول باید یکمی بنزین میریختیم توش تا موتور روشن میشد. میخواستم ببینم کیت تعمیر براش هست؟ ژیگلورهاش توی بازار پیدا میشه؟
کارب روی پژو 504 هست و من از مغازه ها و لوازم بنز هیچ اطلاعاتی ندارم
(یه کوچه توی چراغ برق میشناسم فقط)
ممنون
fesgheli22
شروع حركت
نوع خودرو: Mercedes-BenzE230

پست توسط fesgheli22 » 26 آپریل 2017, 11:09

سلام.
دوستان چنتا سوال در مورد بنز 124 داشتم.
ماشين من دنده اتومات هست و چنتا مشكل داره:
1- مصرفش تو شهر حدود 100-14 هست و بيرون شهر 100-11. بنظرم مصرفش بالاست! در مورد مصرف مكانيك گفت چون كامپيوترش كار نميكنه به همين خاطر مصرف بيشتره.
2- موقعي كه ماشين خلاص و در جا كار ميكنه دور موتور حدود 750-800 هست ولي بمحض اينكه كولر روشن ميكنم دور موتور مياد روي 500 و همونجا ميمونه.
3- موقع روشن شدن كمي سخت روشن ميشه و حتما بايد گاز بدم تا ماشين روشن بشه كه مكانيك ميگفت بخاطر كامپيوتره كه دستور سوخت رساني نميده.
4- اخيرا متوجه شدم ماشن آب كم ميكنه تقريبا 2-3 روزي يه ليوان.جاي نشتي نديدم ممكنه مشكل از سر سيلندر باشه؟
لازم بذكره كه چون روزي كه ماشين را خريدم خيلي بد كار ميكرد مكانيك پمپ تقسيم بنزين را عوض كرد و يه استوك گذاشت كه خيلي ماشين خوب كار ميكنه. ولي با همون خراب مصرف ماشين تو شهر هم حدود 12 بود و بيرون شهر هم 10.
منتظر راهنمايي دوستان هستم
نمایه کاربر
احسان فخریان
شروع حركت
نوع خودرو: w124 230

پست توسط احسان فخریان » 07 اکتبر 2017, 22:11

سلام
دوستان من یک 124 مدل 92 دارم .مشکلم اینه که ماشین در حالت cold start خیلی باید استارت بخوره تا روشن بشه.خوشبختانه با جست و جو در اینترنت به این نتیجه رسیدم که اشکال یا در ovp یا در رله پمپ بنزین هست.با تست ovp متوجه شدم که این قطعه درست هست.اما زمانی که رفتم برای چک رله پمپ بنزین متوجه شدم ماشین من اصلا این قطعه رو نداره و جاش خالیه.دست به کار شدم و یک کلید فشاری برای پاشیدن دستی سوخت در منیفولد طراحی کردم .روشن شدن راحت تر شده اما بازم خیلی باید استارت بخوره .سوالم این هست که ایا رله سوخت به غیر از پاشش اولیه سوخت با تک انژکتور کار دیگه ای هم میکنه برای cold start?
پیشاپیش تشکر میکنم .
بهشت آنجايي است كه پليس بريتانيايي٫ آشپز ايتاليايي٫ مكانيك آلماني٫ عاشق فرانسوي و هماهنگ كننده سويسي باشد!
Turaj31
نوع خودرو: C180

پست توسط Turaj31 » 14 ژانویه 2018, 09:24

با سلام
من یه بنز c180 مدل۲۰۱۵ دارم وقتی که تو سرعت بالایه ۵۰تا به ماشین گاز میدی و گیربکس دنده معکوس میکشه ماشین شروع میکنه به ریپ زدن و یا وقتی با یکم گاز زیاد شروع به حرکت میکنم بازم ریپ میزنه مثل اینکه تند تند پاتو از رو گاز برداری و گاز بدی میخواستم راهنمایی بفرمایین که مشکل از کجاست
با تشکر
amin.m120
نوع خودرو: wolf

پست توسط amin.m120 » 05 فوریه 2018, 08:49

Turaj31 نوشته شده:
14 ژانویه 2018, 09:24
با سلام
من یه بنز c180 مدل۲۰۱۵ دارم وقتی که تو سرعت بالایه ۵۰تا به ماشین گاز میدی و گیربکس دنده معکوس میکشه ماشین شروع میکنه به ریپ زدن و یا وقتی با یکم گاز زیاد شروع به حرکت میکنم بازم ریپ میزنه مثل اینکه تند تند پاتو از رو گاز برداری و گاز بدی میخواستم راهنمایی بفرمایین که مشکل از کجاست
با تشکر
میتونه از سیستم جرقه زنی و کویل ها باشه. من باشم شمع ها رو چک میکنم.
البته از پمپ بنزین هم میتونه باشه ولی احتمالش کمتر هست.
ارسال پست

بازگشت به “Mercedes Benz”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان