عیب یابی سیستم های الکتریکی و الکترونیکی مرسدس بنز

تصویر مباحث مربوط به مرسدس بنز
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
me64
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: chery E5_ pazhan san
محل اقامت: تهران.سوهانک

Re: عیب یابی سیستم های الکتریکی و الکترونیکی مرسدس بنز

پست توسط me64 » 08 سپتامبر 2016, 13:39

iliya84 نوشته شده:با سلام
یه مشکلی برامون پیش اومده نتونستم چاره بکنم فکر کردم که اینجا مطرحش بکنم
مرسدس بنز c220 مدل 1996 موتور الگانس هست یک هفته قبل دچار مشکل شده موتور نامیزان کار میکرد پس از بازدید متوجه شدم که کویل شماره 2 مربوط به شمعهای شماره 2و3 خروجی ندارد
البته در لحظه اول کار میکند اما پس از چند ثانیه ای سی یو قطع می کند ومور فقط با یک کویل و سیلندرها ی 1و 4 کار می کند
نتونستم عیبشو پیداکنم باتریساز گفت سیمهاش اتصال داره عیبشو برطرف کردم درست نشد کویلهارو باهم عوض کردم فرقی نکرد شمعها نو هم روش انداختیم دسترسی به دستگاه عیب یاب هم ندارم لطفا راهنمایی کنید
ممنون
سلام
من این مورد رو با w203 داشتم!! یکی از سم ها( جعبه فیوز هوشمند شبیه ecu) مشکل داشت هر کاری کردیم نشد سوکتهای ecuرو.چک گردیم سیم کشی رو.کامل چک کردیم و...
نمیدونم 202 هم سم داره یا نه؟ اما ecu بی دلیل کویل رو قطع نمیکنه.
مهرداد فرمول 1 نوشته شده:با سلام به دوستان عزیز
ماشین من w123 200 موتور مشکی هست
بنده یه مشکلی برام به وجود اومده اونم سوختن فیوز شماره 2 هستش که برا چراغ سقف و چراغ صندوقه فیوز رو عوض کردم بازم میسوزه الان کلا چراغ صندوق و سیم های اونو در اوردم از لادریش ولی مشخصه که وقتی سیم یا با پیچ گوشتی به سر سیم میزنی جرقه میزنه و سیم داغ میشه و اگه چند بار بزنی فیوز میپره
میخواستم بدونم فیوز شماره 2 به جز این 2 موارد ماله کجاها هست که ایرادشو پیدا کنم
ممنون میشم راهنماییم کنید اگه یه فایلی چیزی از برق 123 دارید هم خیلی خوب میشه
سلام
مهرداد جان به نظرم ماشین رو باید به باطریساز ماهر نشون بدین تا کل سیم کشی رو چک کنه! چون ماشین از اول دست خودتون نبوده و احتمالا از وضعیت سیم کشی مطلع نيستين
احتمالش هست تو این سالها ماشین از حالت فابریک خارج شده باشه و.حتی با دانلود يوزر منوال و.... هم نشه ماشین رو درست کرد به نظرم به باطریساز نشون.بدین.
Mohammadrezaef سابق عضوشده در 2006
Mvm 550
Pazhan santana
نمایه کاربر
مهرداد فرمول 1
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: W123 - L90

پست توسط مهرداد فرمول 1 » 08 سپتامبر 2016, 13:43

mohammadrezaef2 نوشته شده:
مرسدس بنز c220 مدل 1996 موتور الگانس هست یک هفته قبل دچار مشکل شده موتور نامیزان کار میکرد پس از بازدید متوجه شدم که کویل شماره 2 مربوط به شمعهای شماره 2و3 خروجی ندارد
البته در لحظه اول کار میکند اما پس از چند ثانیه ای سی یو قطع می کند ومور فقط با یک کویل و سیلندرها ی 1و 4 کار می کند
نتونستم عیبشو پیداکنم باتریساز گفت سیمهاش اتصال داره عیبشو برطرف کردم درست نشد کویلهارو باهم عوض کردم فرقی نکرد شمعها نو هم روش انداختیم دسترسی به دستگاه عیب یاب هم ندارم لطفا راهنمایی کنید
ممنون
سلام
من این مورد رو با w203 داشتم!! یکی از سم ها( جعبه فیوز هوشمند شبیه ecu) مشکل داشت هر کاری کردیم نشد سوکتهای ecuرو.چک گردیم سیم کشی رو.کامل چک کردیم و...
بنده یه مشکلی برام به وجود اومده اونم سوختن فیوز شماره 2 هستش که برا چراغ سقف و چراغ صندوقه فیوز رو عوض کردم بازم میسوزه الان کلا چراغ صندوق و سیم های اونو در اوردم از لادریش ولی مشخصه که وقتی سیم یا با پیچ گوشتی به سر سیم میزنی جرقه میزنه و سیم داغ میشه و اگه چند بار بزنی فیوز میپره
میخواستم بدونم فیوز شماره 2 به جز این 2 موارد ماله کجاها هست که ایرادشو پیدا کنم
سلام
مهرداد جان به نظرم ماشین رو باید به باطریساز ماهر نشون بدین تا کل سیم کشی رو چک کنه! چون ماشین از اول دست خودتون نبوده و احتمالا از وضعیت سیم کشی مطلع نيستين
احتمالش هست تو این سالها ماشین از حالت فابریک خارج شده باشه و.حتی با دانلود يوزر منوال و.... هم نشه ماشین رو درست کرد به نظرم به باطریساز نشون.بدین.
مثل اینکه همین کار رو باید کرد فقط میگه ماشینو باید حداقل 1 روز کامل بزاری اینجا تا پیدا کنیم مشکل رو منم بدون ماشین نمیتونم
بازسازی بنز W123 E230 1982
viewtopic.php?f=348&t=88418&start=100
نمایه کاربر
me64
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: chery E5_ pazhan san
محل اقامت: تهران.سوهانک

پست توسط me64 » 08 سپتامبر 2016, 13:48

مهرداد فرمول 1 نوشته شده:
mohammadrezaef2 نوشته شده:
ممنون
سلام
سلام
مثل اینکه همین کار رو باید کرد فقط میگه ماشینو باید حداقل 1 روز کامل بزاری اینجا تا پیدا کنیم مشکل رو منم بدون ماشین نمیتونم
بله تنها چاره همينه ضمن اینکه خودتون هم باید هر طور شده بالا سر ماشین باشید.
Mohammadrezaef سابق عضوشده در 2006
Mvm 550
Pazhan santana
mehrinternet
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Mercedes Benz

پست توسط mehrinternet » 22 نوامبر 2016, 20:23

با سلام
ماشین بنز سی 240 دارم مزایده ای بوده بعد پنج سال موتور کامل تعمیر شده فقط الان وقتی موتور رو روشن می کنن استارت می خوره و روشن میشه ولی وقتی گاز میدن خاموش میکنه . دستگاه زدن می گه اخطار موتوری نداره و همه چی سالمه ولی یه اخطار اتصالی برق داره که نمیدونن چیه و میگه ممکنه وقتی بیسم رو برداشتن سیم قطع شده که نمیدونن از کجاست سم عقب و جلو کنترل شده و سالمه و صندلی رو باز کردن که سم زیر صندلی چک شه از اساتید کسی می دونه مشکل از کجاس؟لطفا راهنمایی کنید ممنونم
languard
شروع حركت
نوع خودرو: Megan 2.0

پست توسط languard » 08 مارس 2017, 20:39

سلام وقت بخیر. من تو چندتا صفحه قبل راجب سلنروفم مشکل مزرح کردم و جواب هم گرفتم، ممنونم.
مشکل جدید من اینه که وقتی استارت میزنم فن رادیات نه درحال تنظیمی و آروم بلکه در شدیدترین دور ممکن شروع به کار میکنه. چیکار میتونم بکنم و دیاگ هم زدم دردشو دوا نکرد. خیلی دردناکه لطفا کمکم کنید.
hbahmanzadeh
نوع خودرو: Benz

پست توسط hbahmanzadeh » 16 دسامبر 2017, 18:35

سلام و خسته نباشید آقا ما دیاگ گذاشتیم رو ماشین سوئیچ به ماشین دیگه نمیخوره هم کد سوئیچ درسته هم ezd موندم چشه واقعا :D
ارسال پست

بازگشت به “Mercedes Benz”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان