لطفاً اگر 800 میلیون دارید، بخوانید

تصویر
مباحث مربوط به شرکتهای خودروسازی آلمانی

مدیر انجمن: دادبه

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
nimbuzz
شروع حركت
پست: 34
تاریخ عضویت: 19 مارس 2013, 14:05
نوع خودرو: EC7 جیلی
Has thanked: 0
Been thanked: 0

لطفاً اگر 800 میلیون دارید، بخوانید

پست توسط nimbuzz » 18 ژوئن 2013, 21:07

اینجا چه خبر است؟
شما هیچ وقت نمی توانید بین اکسیژن و آب یکی را انتخاب کنید. نه به این خاطر که جفتشان حیاتی هستند. نه. بیشتر به این خاطر که نمی شود گفت کدام یک مهم تر هستند. نمی شود گفت کدام یک بهتر هستند. کدام یک به درد بخورتر هستند. واقعاً نمی شود. اینکه بگویید پورشه بهتر است یا مرسدس بنز، درست حکایت همین داستان است. قضیه وقتی بدتر می شود که بپرسیم پانامرا بهتر است یا سی ال اس؟ خداوکیلی این جماعتی که می گویند: خُب سلیقه ای است، هر کسی یک مدل را دوست دارد، ببخشید ببخشید خیلی اشتباه می کنند. یعنی اگر به یک طرفدار پورشه دو دستی بیاییم یک CLS بدهیم، طرف می گوید نه نمی خواهم؟ نه. من به برند آبا و اجدادیم خیانت نمی کنم؟ نه. یا پورشه یا مرگ؟ حاضرم سوار گاری شوم ولی پشت فرمانش نروم؟ نخیر از این حرف ها نیست. شما سوئیچ CLS را که نشان بدهی با حرکات موزون، سینه خیز، ملق زنان و با چند پشتک وارو، وارد عمل می شود. این وسواسی های بنزباز هم الکی ژست تعصبی به خودشان نگیرند. همچینی که یک پانامرا از بغلشان رد می شود، آب دهنی قورت می دهند و ضعفی سرتاسر وجودشان را فرا می گیرد که بیا و ببین! اساتیدی که افاضه فضل می کنند: مرسدس بنز یعنی همه چیز، وقتی روی صندلی چرم دست دوز پانامرا قرار می گیرند، کلاً آن «همه چیز» را به سه قِران خواهند فروخت.

وقتی 911 چهاردرب می شود
می دانید پانامرا چیست؟ پانامرا یک سری دکمه و آپشن است که یک خودرو به آن چسبیده شده است. اگر جا داشت، پورشه داخل باک هم یکی دو دکمه کنترلی می گذاشت. همین بس که روی آینه اش به اندازه کل کنسول زانتیا دکمه و نمایشگر دارد. کدام خودرو را دیده اید که سیستم کنترل آلایندگی داشته باشد؟ اصلاً این روزها به هر کی بگویی آلایندگی ماشینت چقدر است، سوسول خطابت می کند. کدام خودرو را دیده اید که صدای اگزوزهایش الکترونیکی کنترل شود. کدام خودرو را دیده اید که برخی سیستم های الکترونیکی اش را خودش تعمیر کند. والا هواپیماها هم چنین چیزی ندارند.باد تایرهای پورشه پانامرا با توجه به شرایط آب و هوایی و دما خود به خود کم و زیاد می شود. سیستم تعلیقش پستی و بلندی را تشخیص می دهد. ترمزهای 2 دیسکه 6 پیستونه با هشداردهنده داغ شدن را چه می گویید؟ اینکه بعضی خودروها بال عقب برقی دارند، چیز عجیبی نیست. اما اینکه خودرویی بال عقبش در دو جهت حرکت کند عجیب است. همه شیشه های پانامرا از جنس دافع آب ساخته شده اند تا راننده محترم اندکی در مشاهده اش اختلال ایجاد نشود.از روی کنسول می شود تعیین کرد هر کدام از شیشه ها چقدر باز شوند. حتی می شود تعیین کرد که درب صندوق عقب چقدر بالا بپرد. آینه بغل های آن در روزهای آفتابی خود به خود کدر می شوند. پانامراها دو نوع صدای بوق دارند.حتی روی خودروهای مدرن هم حضور یک خروجی برق به زور دیده می شود ولی روی این پورشه 4 خروجی برق 12 ولت نصب شده است. در تعریف کارایی چراغ های آن آمده است که نور را مثل رنگ روی جاده می پاشد. می شود تعیین کرد که نور داخل کابین چقدر و چطور باشد. خیلی ها دوست ندارند وقتی حرکت می کنند نوری در اتاق باشد ولی پورشه با تعبیه نورهای موضعی آرام بخش نظر این خیلی ها را عوض کرده است.

وقتی هنر حرف می زند
کسی که میلیون ها دلار می دهد و یک تابلوی ونگوک می خرد، قرار نیست مفهوم اثر را بفهمد. آن را نمی خرد که تحلیلش کند. زیر ذره بین ببرد. آن را می خرد که از هنر خالص لذت ببرد. خریدار چنین مرسدسی، شاید هم خودش نداند ولی یکی از کلکسیونرهای آثار هنری است.سواری با سی ال اس واقعیت ندارد. یک رویاست. هرکس پشتش می نشیند از آن به بعد حرف نمی زند. نه اینکه نخواهد، نمی تواند. شاید مرسدسی ها از تولید چنین چیزی پشیمان باشند. آدم که یاقوت های کمیاب را در اختیار همه قرار نمی دهد. هنرنمایی با سیستم کنترل کشش مستقل روی هر چهار چرخ آغاز می شود. سپس به فرمانی می رسیم که همچون یک سرباز صفر مرخصی واجب، حرف فرمانده اش را گوش می کند. وقتی پشت فرمان CLS قرار می گیرید انگار یک کسی مغز شما را می خواند و بعد به همه مکانیزم های خودرو می گوید. به محض اینکه سرعتتان در آستانه بیشتر شدن باشد، بدون آنکه بفهمید، همه چیز از یک کالسکه سلطنتی به یک جنگنده خشن تبدیل می شود. مرسدس بنز مدعی است اولین چراغ های هوشمند تمام LED را برای CLS طراحی کرده است. چیدمان روی کنسول دقیقاً طوری طراحی شده است که راننده با گرفتن فرمان در حالت ساعت 10 و 10 دقیقه روی همه چیز تسلط دارد.درون کابین باز هم قصه زیبای به هم رسیدن چوب گردو و چرم گاومیش را می بینیم. نورهای پنهانی که زیر داشبورد و لبه های برجسته قرار گرفته اند به طرز باورنکردنی دل فریب هستند. می گویند صدای باز و بسته شدن سان روف این خودرو اعتیادآور است. می گویند با نصب حسگرهای چهار جهته هیچ نقطه کوری در خودرو وجود ندارد. گویی سوار بر یک گوی شیشه ای شده باشی. می گویند دیگر مرسدس بنز از واژه هوشمند برای این CLS استفاده نکرده است. صفت «هوشمندی» نمی تواند نبوغ این محصول را توصیف کند.

تیپ شناسی خریداران
ویژگی های مشترکی بین خریداران این دو خودرو وجود دارد. مثلاً اینکه بهتر است مشتری، خریدار و مالک آن جوان و البته خانم نباشد. فلسفه طراحی اشان این طور حکم می کند. البته این به معنی آن نیست که اگر یک خانم مسن پا درون آن ها بگذارد، موتور روشن نمی شود. نه.قضیه مثل این است که اغلب افراد پا به سن گذاشته سوار مرسدس بنز SL و یا پورشه 911 نمی شوند. انگار پدربزرگ با لباس رکابی و شلوارک در خیابان بسکتبال بازی کند. شاید ایراد نداشته باشد ولی عادی هم نیست.ترجیحاً مالک مرسدس بنز CLS باید یک آقای 30 تا 45 ساله باشد. با موهای جوگندمی و لباس هایی با مارک ایتالیایی. او باید یک کارخانه دار باشد. مدیر آرامی که اهل جار و جنجال نیست. خودروی قبلی اش هم بنز بوده. جالب آن است که آن را نفروخته. یعنی نتوانسته بفروشد. استفاده او از CLS دایمی نیست. هر بار که می خواهد سوارش شود حتماً قرار کاری دارد. از اینکه رویش خاک بنشیند عصبی می شود. هرگز و تحت هیچ شرایطی آن را به فرزندش نمی دهد.البته شاید اجازه دهد خانمش پشت فرمان بنشیند آن هم وقتی که خودش روی صندلی شاگرد است. از این همه آپشن، بیشترین استفاده اش کولر، ماساژور و رادیوی مه پاره ای است. اصلاً ناراحت نمی شود که یک کودک دست فروش به آن بچسبد را آن را لک کند. ولی وقتی یک موتوری روی صندوق عقبش لم می دهد، روانی می شود.از آنهایی نیست که مدام به CLS برسد. همین که خودش بنزین می زند، کافیست.

اما مالک پانامرا. قدری جوان تر است. حداکثر سی و هفت هشت ساله. تاجر پر شر و شوری است. واردکننده و صادرکننده. جنس خوب را می شناسد. آلمانی ها را بیش از همه می پسندد. با اینکه نمی خواهد قبول کند، کم کم در حال پیر شدن است ولی با پوشیدن لباس های اسپرت خودش را جوان تر نشان می دهد.اتفاقاً استفاده اش از پانامرا زیاد است. چنین افرادی معتقدند چیز خوب باید خوب استفاده شود. اگر اعصابش خرد باشد وقتی استارت دکمه ای را فشار می دهد ناگهان آرام می شود.از اینکه کمی گِل به چرخ ها چسبیده باشد، حس بدی ندارد. کمی جسور بودن هم بد نیست. هر بار که سوار می شود و پیاده می شود، حداقل یک بار با همه دکمه ها وَر می رود. شاید آن را به همسرش بدهد و خودش در خودرو حضور نداشته باشد ولی قبل از آن همه مکانیزم های کنترلی و ایمنی را فعال می کند. از آپشن نقشه خوان جهانی بیش از هر چیزی استفاده می کند.چه قرار کاری و چه مسافرت، پانامرا همه جا حضور دارد. هیچ غریبه ای غیر از خانواده اش حق سوار شدن بر آن را ندارد. معتقد است غیر حرفه ای ها طوری گام می زنند که رکاب خودرو آسیب می بیند. به طرز وسواسی روی سلامت موتورش حساس است. این آدم پانامرا سوار اگر آن آدم سی ال سی سوار را در خیابان ببیند برایش تره هم خرد نمی کند. البته در سوی دیگر، آن آدم سی ال اس سوار کاری به این کارها ندارد چون اصلاً این آدم پانامرا سوار را نمی بیند!

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
نمایه کاربر
amir arjmand
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
پست: 731
تاریخ عضویت: 20 می 2013, 17:42
نوع خودرو: ...! ماشین...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: لطفاً اگر 800 میلیون دارید، بخوانید

پست توسط amir arjmand » 19 ژوئن 2013, 20:35

جالب بود و سرگرم کننده
گاهی خدا همه ی درها را می بندد و پنجره ها را قفل می کند...
چه زیباست که تصور کنیم بیرون طوفان است و خدا می خواهد ما را از طوفان حفظ کند.
نمایه کاربر
james bond
دنده 2
پست: 2901
تاریخ عضویت: 22 ژانویه 2011, 01:20
محل اقامت: IR,Tehran,Tehran
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: لطفاً اگر 800 میلیون دارید، بخوانید

پست توسط james bond » 20 ژوئن 2013, 15:53

توصیفات قشنگی بود....دست شما درد نکنه...اگر زحمت نوشتنش رو خودتون کشیدید آخرش حق کپی رایت بزارید...اگر هم مطالب رو از جای دیگه گذاشتید منبع رو بیزحمت ذکر کنید.
تشکر
نمایه کاربر
ali_70
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
پست: 877
تاریخ عضویت: 05 مارس 2011, 21:48
محل اقامت: K a r a j
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: لطفاً اگر 800 میلیون دارید، بخوانید

پست توسط ali_70 » 20 ژوئن 2013, 21:18

اگر اشتباه نکنم در هفته نامه ی دنیای خودرو خوندم این مطلب رو .


خیلی ضعیفه .
نمایه کاربر
Mojtaba&BENZ
دنده 1
پست: 1148
تاریخ عضویت: 18 سپتامبر 2012, 03:02
نوع خودرو: 280S W126
محل اقامت: Tehran
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: لطفاً اگر 800 میلیون دارید، بخوانید

پست توسط Mojtaba&BENZ » 02 ژولای 2013, 20:21

:-( .
خب معلومه اگه مفتی بدن منم قبول میکنم ولی وقتی قرار باشه بابت یه چیزی پول بدم سلیقم همه چیز رو تعیین میکنه.حالا مشکلی نداره شما پورشه رو به ما بده زحمت تعویضش با مرسدس به عهده خودمون :cool: چه میشه کرد دیگه؟ :div:
نمایه کاربر
saeid.khodaei_civil
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
پست: 96
تاریخ عضویت: 02 می 2012, 13:50
نوع خودرو: MEGANE-VW Gol
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: لطفاً اگر 800 میلیون دارید، بخوانید

پست توسط saeid.khodaei_civil » 05 ژولای 2013, 16:29

بسیار عالی... به امید خدا روزی بشه که قیمت ها واقعی باشه تا بشه پانامرا رو در حد 200 تومن بگیریم ! 800 تومن ندارم اما اومدم و خوندم چون یه آلمانی باز کوچیکم :D
تیونینگ فولکس گل استثنایی من
http://70.38.71.244/~tuning/forum/viewt ... 8#p2456184
نمایه کاربر
یـاشار
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
پست: 727
تاریخ عضویت: 31 مارس 2009, 17:58
نوع خودرو: 2015 Capri 73/Lancer
محل اقامت: Ekabatan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: لطفاً اگر 800 میلیون دارید، بخوانید

پست توسط یـاشار » 17 ژولای 2013, 01:58

اگر اشتباه نکنم در هفته نامه ی دنیای خودرو خوندم این مطلب رو .


خیلی ضعیفه .
ببخشید کدوم قسمتش ضعیفه؟!

بسیار عالی... به امید خدا روزی بشه که قیمت ها واقعی باشه تا بشه پانامرا رو در حد 200 تومن بگیریم ! 800 تومن ندارم اما اومدم و خوندم چون یه آلمانی باز کوچیکم
منظورتون از آلمانی بازی گُل سوار شدن هست؟ گل که آلمانی نیست برزیلیه! تمام مراحل طراحی و تولیدش هم تو برزیل انجام شده پس نمیشه بهش گفت آلمانی.
I surrender, return to dust
It must end here, in daze and dusk
So I cry, for all of us
...And I smile, as I die
نمایه کاربر
ali_70
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
پست: 877
تاریخ عضویت: 05 مارس 2011, 21:48
محل اقامت: K a r a j
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: لطفاً اگر 800 میلیون دارید، بخوانید

پست توسط ali_70 » 17 ژولای 2013, 12:33

بجای اینکه از مشخصات فنی و آپشن ها بصورت تخصصی صحبت بشه . به شخصیت افرادی که پشتش می شینن پرداخته .

اسمش روشه هفته نامه ی تخصصی خودرو نه خاله زنک بازی
نمایه کاربر
یـاشار
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
پست: 727
تاریخ عضویت: 31 مارس 2009, 17:58
نوع خودرو: 2015 Capri 73/Lancer
محل اقامت: Ekabatan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: لطفاً اگر 800 میلیون دارید، بخوانید

پست توسط یـاشار » 17 ژولای 2013, 21:16

در این مورد با شما موافقم. البته در مورد آپشن ها خیلی هم بد توضیح نداده ولی اون قسمت تحلیل شخصیتی مالکان این خودروها بیشتر به درد ستون طالع بینی و فالگیری مجلات خانوادگی و از این دست مطبوعات می خوره.
I surrender, return to dust
It must end here, in daze and dusk
So I cry, for all of us
...And I smile, as I die
m.o.h.a.m.m.a.d
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
پست: 186
تاریخ عضویت: 30 اکتبر 2012, 19:27
نوع خودرو: ...
محل اقامت: نیشابور و تهران
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: لطفاً اگر 800 میلیون دارید، بخوانید

پست توسط m.o.h.a.m.m.a.d » 18 ژولای 2013, 14:20

نظرات دوستان محترمه و دوستان درست میگن که از نظر فنی خوب توضیح داده نشده اما این مطلبی که nimbuzz عزیز گذاشتن
تو احساسات همه ماشین بازا هست و میشه گفت روحیات مون حال اومد بازم ممنون
خیلی چاکریم
خریدار پژو 404
09158531936
ارسال پست

بازگشت به “كلوپ خودروهاي آلماني”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان