تاپیک جامع سئات لئون اف آر (SEAT LEON FR)

تصویر مباحث مربوط به VolksWagen
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
amiraaaa
شروع حركت
نوع خودرو: Sonata yf,mg3,wv gol
محل اقامت: تهران
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: تاپیک جامع سئات لئون اف آر (SEAT LEON FR)

پست توسط amiraaaa » 28 آگوست 2017, 17:55

alirezaa69 نوشته شده:
amiraaaa نوشته شده:
alirezaa69 نوشته شده:
farhadx نوشته شده:ماشین فوق العاده ای خریدین مبارکتون باشه
میشه چنتا عکس هم قرار بدین
خیلی ممنون
بله حتمن، ازسفر برگردم عکسای ماشین رو میذارم
سلام و تبریک فراوان بخاطر انتخاب دقیق و هوشمند شما برای سئات لئون
قبلا تجربه سواری با کوپرا نسل قبل رو خارج از ایران داشتم خودرو بسیار عالی با موتور پرتوان و گشتاور فوقالعاده برای یک هاچ بک و سواری بی صدا و کمی خشک و اسپرت ولی دارای روح اشنای فولکس واگن !!! توصیه می کنم اگر خود شما خواستید سرویس دوره ای رو انجام بدهید در انتخاب روغن بسیار دقت کنید و روغن مناسب را فقط از خیابان ملت تهیه کنید دوم حداقل تا ۱۰۰۰۰ کیلومتر از مکمل استفاده کنید منتها مقدار کمتر از توصیه مکمل (مکمل بوست یا ریس هرگز نریزید) با توجه به تجربه شخصی خودرویی که کمی فولکس باشد قطعا از مزدا سه بالاتر است و هم کیفیت فوقالعاده ای دارد چه برسد به سئات امیدوارم موفق باشید
سلام، خیلی ممنون دوست عزیز
راستش کیهان موتور ماشینو گارانتی 5سال/150هزارکیلومتر کرده و گفته سرویس میده، حالااینکه واقعن چه سرویسی بده رو نمیدونم!باید برای سرویس اولیه2500ببرم ماشینو تا وضعیت و کیفیت سرویس دهیشون مشخص بشه. تا جایی که تحقیق کردم روغن موتور 5w30تمام سنتتیک با استانداردvw504/508باید باشه که گویا خیلی مهمه این استاندارد رو پاس کنه.در مورد مکملم چون ماشینو با باک خالی تحویل گرفتم(که واقعا تاسف اوره!)بنزین سوپر زدم که تا بحال حدود200کیلومتر باماشین رفتم متوجه ناک در موتور نشدم فعلا. طبق پرس و جویی که کردم یه سری معتقدن بنزین سوپر کفایت میکنه و یه سری میگن بنزین یورو4با مکمل استفاده شه!ممنون میشم اگه نظری درین رابطه دارین بیان کنید تا استفاده کنیم.
من نظرم رو نسبت به تجربه با e200 اقوام می گویم چون سوناتا که به بنزین حساس نیست، بنظرم بنزین معمولی با مکمل کافی هستش منتها شما تجربه کنید و تست کنید با دو یا سه بار بنزین معمولی و سوپر زدن متوجه می شوید الان اکتان یورو چهار ها واقعا استاندارد هستش با این حال تجربه مهم تر است
alirezaa69
شروع حركت
نوع خودرو: Seat Leon FR

پست توسط alirezaa69 » 28 آگوست 2017, 23:56

باک بعدی رو یورو4با اکتان استفاده میکنم پس حتمن تا ببینم چه تفاوتی با سوپر داره توو عملکرد ماشین.
ممنون از دوستان که راهنمایی کردن، درمورد اکتان چه برندی رو توصیه میکنید؟سوناکس خوبه به نظرتون؟
نمایه کاربر
Amiriii
شروع حركت
نوع خودرو: alfa romeo giulietta

پست توسط Amiriii » 13 نوامبر 2017, 13:00

بعد از کلی صبر برای این ماشین و کلی دو به شک بودن در مورد خدمات و بازار فروش ... امروز تصمیم به خریدش گرفتم
شرکت که موجود نداره و ثبت نام بعدیشون هم موکول کردند به بعد از مشخص شدن تعرفه واردات....

به نظرتون صبر کنم تا سری بعد ثبت نام کنم یا برم سراغ جولیتا
اصلا تا سقف 200ت به غیر از این 2تا، هاچبک داغ دیگه ای تو بازار هست !؟ :srch:
alirezaa69
شروع حركت

پست توسط alirezaa69 » 14 نوامبر 2017, 23:35

Amiriii نوشته شده:بعد از کلی صبر برای این ماشین و کلی دو به شک بودن در مورد خدمات و بازار فروش ... امروز تصمیم به خریدش گرفتم
شرکت که موجود نداره و ثبت نام بعدیشون هم موکول کردند به بعد از مشخص شدن تعرفه واردات....

درود برشما دوست عزیز
تصمیم گیری بین هاچبک های موجود در بازار توو این رده قیمتی که شامل سئات لئون،آلفا جولیتا و ولوو وی40 میشه کاملا بستگی به این داره که بیشتر چه جزییاتی از ماشین براتون مهمه و چه انتظاراتی دارین. اگر این موارد رو مشخص کنین قطعن بهتر میشه درین رابطه نظر داد.
نمایه کاربر
Amiriii
شروع حركت
نوع خودرو: alfa romeo giulietta

پست توسط Amiriii » 01 دسامبر 2017, 20:26

alirezaa69 نوشته شده:
14 نوامبر 2017, 23:35
Amiriii نوشته شده:بعد از کلی صبر برای این ماشین و کلی دو به شک بودن در مورد خدمات و بازار فروش ... امروز تصمیم به خریدش گرفتم

درود برشما دوست عزیز
تصمیم گیری بین هاچبک های موجود در بازار توو این رده قیمتی که شامل سئات لئون،آلفا جولیتا و ولوو وی40 میشه کاملا بستگی به این داره که بیشتر چه جزییاتی از ماشین براتون مهمه و چه انتظاراتی دارین. اگر این موارد رو مشخص کنین قطعن بهتر میشه درین رابطه نظر داد.
خوب به عنوان جوان این مملکت که می خوام اولین به اصطلاح هات هاچبکم بخرم :old:
در وهله اول هندلینگ و شتاب خوب و بعدش به روز بودن و .....

به نظر خودم لئون از نظر آپشنی کمی بالاتر از جولیتاست ولی جولیتا ابهت بالاتری داره

فعلا که دست نگه داشتم تا ببینم داستان ثبت سفارش چی میشه
خیلی دوست دارم لئون بخرم ولی از اونجایی که تازه وارد حساب میشه و متاسفانه مردم شناخت خوبی از این برند ندارند و اینکه شرکت وارد کننده در آینده به چه صورت از این خودرو پشتیبانی خواهد کرد، به خاطر حضور حدود 5 ساله آلفا تو بازار و رونق نسبیش به احتمال قوی مجبور به انتخاب جولیتا خواهم شد...

نظر شما چیه؟ :hb:
نمایه کاربر
k.ekhtiari
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Mazda 3 new (HB)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

پست توسط k.ekhtiari » 03 دسامبر 2017, 13:36

سلام به دوستان
من از چند سال قبل که بحث واردات سئات مطرح شد پیگیر اخبارش بودم. تا اینکه متوجه شدم کیهان موتور خودش رو نمایندگی معرفی کرده. از اونجاییکه در این سالها نمایندگی غیر اصلی و تقلبی و کلاهبرداری و ... در زمینه خودرو زیاد شده اول رفتم از سایت وزارتخونه و دیدم که بععععله.... کیهان موتور از یه شرکت واسطه گرجستانی نمایندگی گرفته و نه از خود سئات.
بعدا مشخص شد که معین موتور (نمایندگی پورشه) در ایران نمایندگی اصلی و رسمی سئات رو در ایران گرفته که با توجه به سوابق شرکت خوشحال کننده بود.

سئات با چه قیمت و مدل هایی می آید

من تصمیم گرفتم تا وارد شدن رسمی توسط نمایندگی اصلی صبر کنم. تا پیک رو دنبال کردم در این مدت. میخواستم بدونم دوستانی که اینجا دارن ماشین رو کدوم موتورش رو دارن؟ با کیفیت بنزین تا بحال مشکلی نداشتن؟ سرویس های دوره ای ش طبق دفترچه به چه صورتیه و چقدر هزینه سرویس هاشه؟ اگر مالک خودرویی از قبل بودید مقایسه کلی انجام بدید لطفا.

ارادتمند
alirezaa69
شروع حركت

پست توسط alirezaa69 » 14 دسامبر 2017, 00:46

Amiriii نوشته شده:
01 دسامبر 2017, 20:26
alirezaa69 نوشته شده:
14 نوامبر 2017, 23:35

درود برشما دوست عزیز
خوب به عنوان جوان این مملکت که می خوام اولین به اصطلاح هات هاچبکم بخرم :old:
در وهله اول هندلینگ و شتاب خوب و بعدش به روز بودن و .....

به نظر خودم لئون از نظر آپشنی کمی بالاتر از جولیتاست ولی جولیتا ابهت بالاتری داره

فعلا که دست نگه داشتم تا ببینم داستان ثبت سفارش چی میشه
خیلی دوست دارم لئون بخرم ولی از اونجایی که تازه وارد حساب میشه و متاسفانه مردم شناخت خوبی از این برند ندارند و اینکه شرکت وارد کننده در آینده به چه صورت از این خودرو پشتیبانی خواهد کرد، به خاطر حضور حدود 5 ساله آلفا تو بازار و رونق نسبیش به احتمال قوی مجبور به انتخاب جولیتا خواهم شد...

نظر شما چیه؟ :hb:
از نظر هندلینگ و بروز بودن تا جایی که اطلاع دارم تفاوت چندانی باهم ندارن، ولی از نظر موتور و گیربکس کفه ترازو به نفع لئون سنگینتره به خاطر قدرت بیشتر موتور و دردسترس بودن همه گشتاور تولیدی توو دور موتور پایینتر، و گیربکس به روز تر و کم دردسرتر نسبت به گیربکس جولیتا.
از نظر اپشن در پستای قبل توضیح دادم ولی بین جولیتاهای فول 2016بالئون خیلی فرقی نیست البته این جولیتاهای 2017یه سری اپشن مث سیستم صوتی بوز و سنسور نور و بارون و اینارو نداره که خب یکم ناراحت کنندس. درمورد عدم شناخت مردم و این صحبتا هم قطعا همه جولیتا رو میشناسن و خیلیا سئات رو اشنایی ندارن باهاش ولی به نظرم ادم باید ماشینو برا دل خودش بخره و لذتی که میبره از ماشین.درمورد خدماتم راستش تاحالا ماشین مشکلی پیدا نکرده که بخوام میزان خدمات دهی کیهان موتور رو بسنجم، ولی در کل قطعا به خاطر خاص بودن و کم بودن تعداد نباید انتظار فراوانی قطعاتشو داشت و درصورت نیاز حدس میزنم تامین قطعاتش یکم زمانبر باشه که خب این مورد به جز یه سری از ماشینای وارداتی که تعدادشون خیلی زیاده برای بقیه به همین منواله، ودرواقع باید قطعه رو سفارش بدین تا براتون تامین کنن.
حالا که بحث خدمات شد بگم که معین موتور بعد باز شدن ثبت سفارش میخواد 4مدل سئات رو بیاره،واینکه فولکس پاسات وارد شده به ایران که توو نمایشگاه خودرو امسال رونمایی شد از نظر موتور و گیربکس و قطعات فنی دقیقا با لئون یکیه که خب جای خوشحالی داره از بابت بحث تامین قطعات.
خوشحال میشم انتخابتون رو بدونم و پیشاپیش هر ماشینی که گرفتین مبارکتون باشه :hb:
alirezaa69
شروع حركت

پست توسط alirezaa69 » 14 دسامبر 2017, 00:59

k.ekhtiari نوشته شده:
03 دسامبر 2017, 13:36
سلام به دوستان
من از چند سال قبل که بحث واردات سئات مطرح شد پیگیر اخبارش بودم. تا اینکه متوجه شدم کیهان موتور خودش رو نمایندگی معرفی کرده. از اونجاییکه در این سالها نمایندگی غیر اصلی و تقلبی و کلاهبرداری و ... در زمینه خودرو زیاد شده اول رفتم از سایت وزارتخونه و دیدم که بععععله.... کیهان موتور از یه شرکت واسطه گرجستانی نمایندگی گرفته و نه از خود سئات.
بعدا مشخص شد که معین موتور (نمایندگی پورشه) در ایران نمایندگی اصلی و رسمی سئات رو در ایران گرفته که با توجه به سوابق شرکت خوشحال کننده بود.

سئات با چه قیمت و مدل هایی می آید

من تصمیم گرفتم تا وارد شدن رسمی توسط نمایندگی اصلی صبر کنم. تا پیک رو دنبال کردم در این مدت. میخواستم بدونم دوستانی که اینجا دارن ماشین رو کدوم موتورش رو دارن؟ با کیفیت بنزین تا بحال مشکلی نداشتن؟ سرویس های دوره ای ش طبق دفترچه به چه صورتیه و چقدر هزینه سرویس هاشه؟ اگر مالک خودرویی از قبل بودید مقایسه کلی انجام بدید لطفا.

ارادتمند
سلام خدمت شما دوست عزیز
اطلاعاتی که فرمودین دقیقا درسته و موقعی که من ماشین رو پیش فروش کردم نگران این مسائل بودم، ولی خب خدا رحم کرد و ماشین رو تحویل گرفتم :smile:
ماشین من موتورش1800هستش که به اسم موتور آئودی معرفی کردن، درواقع همشون مال یه خونواده هستن و این تفکیک بینشون صرفا جهت بازاریابی بوده به نظرم، هرچند که این موتور طراحی آئودی هستش و موتور دیگه طراحی فولکس واگن، ولی در نهایت توو خونواده محصولات فولکس واگن چنین تفکیکی وجود نداره تا جایی که میدونم.
فک میکنم تنها فردی باشم که توو این فروم ماشین رو تحویل گرفتم، اگه دوستان دیگه ای هم باشن که تحویل گرفته باشن قطعن خوشحال میشم تا باهاشون درارتباط باشم.
سرویس اولیه رو2500اعلام کرده شرکت.دردفترچه چیزی به عنوان سرویس اولیه ذکر نشده و فقط زمان سرویس رو هر 1سال یا15000کیلومتر اعلام کرده که خب برام عجیبه این2500اعلامی برای سرویس اولیه!
ازونجایی که من ماشین رو خیلی کم درمیارم بیرون هنوز کارکرد ماشین به2000کیلومترم نرسیده که بخوام برا سرویس ببرم ولی طبق صحبتی که باهاشون داشتم درمورد هزینه ها گفتن حدود550-600هزینه سرویس دوره ایه. بنزین هم تابحال مشکلی نداشته،البته زوده برای قضاوت درین مورد و باید کارکرد ماشین بالابره تا میزان تطبیقش بابنزین ایران مشخص بشه.
سوالی بود در خدمتم
alirezaa69
شروع حركت

پست توسط alirezaa69 » 25 دسامبر 2017, 18:48

سلام به همگی
چرااینجا انقد سوت و کوره؟!هیچ یک از دوستان ینی تا حالا تحویل نگرفته این ماشینو؟! :-D
ارسال پست

بازگشت به “VW”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان